Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Kiedyś się tym interesowałam po konsultacji z lekarzem okazało się, że nasze choroby są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego "zabiegu".
Teraz dla pewności poszukałam w internecie i rzeczywiście
PRZECIWWSKAZANIA:
krwawienia z przewodu pokarmowego
ostre lub przewlekłe zapalenie jelit
wrzody jelita
pęknięcia i szczeliny odbytu w stanie ostrym
niedawno przebyte operacje jelit
zaawansowana ciąża
ostra niewydolność serca
wysokie nadciśnienie tętnicze
przepuklina brzuszna
niewydolność nerek
marskość wątroby
ostra anemia
miesiączka
http://hydrokolonoterapia.kosmedica.pl/
Chociaż na niektórych stronach internetowych w przypadku cu i cd zalecają ten zabieg ja mam zaufanie do lekarza. Więc moim zdaniem lepiej dać sobie z tym spokój



Przez jakiś czas nie zaglądałem na forum z braku czasu...
z CD pomału się wszystko uspokaja ale pojawił się nowy problem. Parę dni temu miałem gastroskopie ( lekarz chciał zobaczyć jakie zmiany CD zrobiło w moim przewodzie pokarmowym )...no i wyszło ze mam dość duża przepuklinę rozworu przełykowego. Nie dość ze od trzech miesięcy siedzę na zwolnieniu przez CD to teraz nie mam szans żeby wrócić do pracy przez tą przepuklinę ( pracuje fizycznie wiec ta robota odpada ). Po prostu załamka...



Otóz pani doktór powiedziała mi ze przyczyna nieswiezego oddechu moze byc przepuklina zwieracza

jest to narzad który zamyka nam dostep do przewodu pokarmowego jezeli nie działa poprawnie w wszystko co w załądku wydostaje sie przez nasze usta !!!

aby to stwierdzic potrzeba zrobic koniecznie GASTROSKOPIE !!!



Może powiem o mojej ostatniej wizycie u dermatologa. Poszedłem prywatnie. Umówilem się 3 godziny wcześniej Opowiedziałem więc swoją historię, że mam trądzik odkąd zacząłem dojrzewać, choć teraz jest już o wiele mniejszy. Pojawia sie na plecach trochę na klatce i oczywiście na twarzy. Problem ten jednak był mały w porównaniu z moim obecnym stanem; pojawiły się od pewnego czasu czerwone i powiększające się czerwnone plamy koło nosa, które z czasem zaczynały piec i łuszczyć się.
Na początku myślałem, że to atopowe zapalnie skóry, kupiłem Atopre, ale nic nie pomogło. Na zmiany pomagała doraźnie tylko czysta lanolina firmy Oceanic, ale i ona z czasem przestawała działać
Lekarka obejrzała zmiany pod światłem a potem sprawdziła.. uszy! Powiedziała, że mam drożdżakowate zapalenie skóry. Pytała czy mam inne dolegliwości. Odpowiedziałem, że mam problemy z przewodem pokarmowym; miałem gastroskopie, lekka przepuklina, podwójny test na Pylori z wynikiem ujemnym, posiew na grzyby tutaj obfity przerost drożdżaka Geotrichum Candidum.
Dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że łuszcząca się skóra w uszach to nie łupież! Przecież grzyb powodujący łupież żywi się keratyną - głównym budulcem włosa.



sprytko, miesiąc minie jak z bicza strzelił :D

A słuchajcie, jak wygląda przepuklina? jestem trochę zaniepokojona, dzisiaj zauważyłam u Tarana zgrubienie, które tworzy się w pewnym miejscu na siusiaczku? :oops: dokładnie w miejscu tego przewodu, robi się on wówczas taki twardszy i w jednym miejscu robi się gulka :oops: :oops: :oops: przepraszam to trochę kłopotliwa sytuacja, może tak psy mają jak dojrzewają, a ja niepotrzebnie się martwię? w domu miałam kiedyś suczkę więc nie wiem :oops: to zgrubienie i stwardnienie jest a za jakiś czas znika, rano myślałam, że to dlatego że chce mu sie siusiu, bo po spacerze zniknęło, ale teraz znowu jest :roll:




sprytko, miesiąc minie jak z bicza strzelił :D

A słuchajcie, jak wygląda przepuklina? jestem trochę zaniepokojona, dzisiaj zauważyłam u Tarana zgrubienie, które tworzy się w pewnym miejscu na siusiaczku? :oops: dokładnie w miejscu tego przewodu, robi się on wówczas taki twardszy i w jednym miejscu robi się gulka :oops: :oops: :oops: przepraszam to trochę kłopotliwa sytuacja, może tak psy mają jak dojrzewają(...) to zgrubienie i stwardnienie jest a za jakiś czas znika, rano myślałam, że to dlatego że chce mu sie siusiu, bo po spacerze zniknęło, ale teraz znowu jest :roll:
Klaudio :P jaka kłopotliwa sytuacja? jesteśmy dorośli :wink: :D Wiesz, ja tak myślę, że to może mieć związek z dojrzewaniem i może mieć takie samoistne wzwody związane z parciem na mocz, ale również w sytuacjach takiego pełnego rozluznienia, a nawet radości np. jak się z Tobą wita :lol: To zupełnie naturalne! Natomiast jeśli uważasz, że jest coś nie tak i wyczuwasz jakieś nieprawidłowości to jednak dobrze by było gdybyś poradziła się weterynarza :roll: On jeden może wypowiedzieć się autorytatywnie. Szkoda, że nie powiedziałaś mu o tym jak byłaś z Taranem w sprawie jego chorych uszu :( , ale rozumiem, że zauważyłaś to dopiero pózniej.Może będziecie z uszkami na kontroli to wtedy zapytaj?
Cieszę się, że sytuacja z kotami opanowana, bo byłam o nie trochę w strachu :-? Widzę, że wogóle coraz lepiej sobie radzicie :P chociaż chyba masz nieco mniej czasu bo daje się zauważyć, że rzadziej "bywasz" na tej stronie :wink:
Powodzenia :thumbs:



MM no jak krew leciala to niewesolo niech kurcgalopkiem leca z mala do lekarza. Ekspert na forum bez obejrzenia dziecka tez pewno niewiele powie - a do tego ta przepuklina, nie wiadomo jak duza... na pewno to nie jest normalne zeby dziecko krwawilo z buzi - no bo co, chyba nie przygryzla sobie jezyka bo nie ma czym wiec tylko cos z przewodu pokarmowego - moze nie toleruje mleka matki - cholera wie... trzeba isc z mala do dobrego lekarza, to nie sa zarty, lepiej dmuchac na zimne!!! I do tego malo je... moze to sugerowac jakis problem gastryczny... DO LEKARZA! Jestem moze po mojaj Tosi przewrazliwiona na tym punkcie, ale lepiej narobic rabanu niz potem ma sie dzieć mordowac.
Daj znac jak sie tam rozwija sytuacja...
A Ty jak sie czujesz?

karinka trzymamy trzymamy, bedzie dobrze;) cmokaj Tyś od nas;)


tusia Toś tez juz drugi dzien siedzi w domu - dzis jest cieplej bo -10 ale pada i ponoc wieje wiatr, ale tak na prawde mysle ze sie babci nie chcialo ruszyc z domu:/ coraz czesciej mysle o zlobku dla Tosi, chociaz strasznie by mi bylo szkoda rezygnowac z niani - niestety nie stac mnie zeby jej placic za 10 godz dziennie i stad angazowanie babci w ta cala kolomyje. No zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.

villanelle pewno ryje do obrony, juz sie troche za nia stesknilam;)



Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!!
  BADANIE USG 11+0 –13+6 TYGDZIEŃ CIĄŻY

Badanie ultrasonograficzne między 11 - 14 tygodniem ciąży obejmuje ocenę ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowej u płodu i wykonywane jest zgodnie z zasadami Fetal Medicine Foundation (FMF). Oceniana jest przezierność karku (NT), kość nosowa (NB), przepływ w zastawce trójdzielnej (TR) i przewodzie żylnym (DV). Nieprawidłowe wartości tych parametrów sugerują podwyższone ryzyko wystąpienia aberracji chromosomowych (np. zespołu Downa), wad serca płodu zespołu, zaburzeń hemodynamicznych i innych nieprawidłowości. Ocena wieku NT, NB skalkulowanego z wiekiem pacjentki pozwala w 90% wykryć wystąpienie zespołu Downa.
Szczegółowa ocena USG w tym okresie ciąży dotyczy

    lstwierdzenia liczby płodówl loceny czynności serca płodu (FHR) i podstawowych przepływówl lPomiary biometryczne: -długość ciemieniowo-siedzeniowa ( CRL )l loceny anatomii płodu:
      lczaszka (kształt), sierp mózgu, sploty naczyniówkowe komór bocznych (obraz motyla)l lściany powłok jamy brzusznej uwzględniając fizjologiczną przepuklinę pępkową do 12 tygodnia ciążyl lżołądekl lserce płodu - lokalizacja i czynność sercal lpęcherz moczowyl lkręgosłupl lkończyny górne i dolnel
    l
    loceny kosmówkil loceny przezierności karkowej (NT) i kości nosowej (NB), przepływu w przewodzie żylnym (DV) i przez zastawkę trójdzielną sercal
to u mnie kosztuje 150 zł plus wizyta to jest badanie 3D oraz 4D




Niedrożność jelit

Niedrożność porażenna i niedrożność jelit bez przepukliny

(ileus)
ICD-10: K56
K56.0 Niedrożność porażenna
K56.1 Wgłobienie
K56.2 Skręt jelita
K56.3 Niedrożność wywołana kamieniem żółciowym
K56.4 Inne postacie zatkania jelita
K56.5 Zrosty jelitowe z niedrożnością
K56.6 Inne i nieokreślone postacie niedrożności jelitowej
K56.7 Niedrożność, nie określona


Niedrożność jelit (łac., ang. ileus) - stan chorobowy charakteryzujący się częściowym lub całkowitym zatrzymaniem przechodzenia treści do kolejnych odcinków przewodu pokarmowego. Stanowi jeden z typowych ostrych stanów chirurgicznych wymagających szybkiej interwencji chirurgicznej.

Ze względu na dynamikę procesu chorobowego można wyróżnić niedrożność ostrą i przewlekłą, przy czym przewlekła ma charakter częściowy, tzw. niedrożność przepuszczająca (łac. subileus).

Niedrożność mechaniczna spowodowana jest fizyczną przeszkodą blokującą prawidłowy pasaż treści jelitowej.
niedrożność z zatkania (łac. ileus ex obturatione, ang. mechanical obstruction) (np. kamieniem kałowym, kamieniem żółciowym, niedrożność nowotworowa)
niedrożność z zadzierzgnięcia (łac. ileus ex strangulatione, ang. strangulation) (np. uwięźnięta przepuklina, skręt esicy, niedrożność zrostowa, wgłobienie) prowadzi szybciej do niedokrwienia i martwicy niedrożnego fragmentu jelita

Niedrożność porażenna spowodowana najczęściej podrażnieniem otrzewnej na skutek toczącego się procesu zapalnego. Występuje również przejściowo po każdym zabiegu operacyjnym związanym z otwarciem jamy brzusznej.


Cytat z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedrożność_jelit

Masaż brzuszka i lżejsza dieta na pewno są wskazane.

Offtopic: Nie ma się czego bać Jak się ma przypadek, którego jeszcze nie było, to nowy temat jest wskazany.



Zgaga należy do najczęściej występujących dolegliwości przewodu pokarmowego. Tym terminem określa się uczucie pieczenia w dolnym odcinku przełyku (za mostkiem). Zgaga, występująca jedynie od czasu do czasu, przede wszystkim po zbyt obfitym posiłku, nie świadczy o chorobie. Jeśli jednak objawy powtarzają się po każdym posiłku, podczas schylania się lub leżenia, zgaga jest prawdopodobnie objawem jakiejś choroby.
Objawy
* Odczuwanie po posiłkach piekącego bólu za mostkiem i w okolicy żołądka, czasem rozprzestrzeniającego się aż do karku i ramion. Niekiedy ból wzmaga się przy schylaniu, wychylaniu lub leżeniu na plecach, zwłaszcza wieczorem przed zaśnięciem.
* Zgadze towarzyszą często kwaśne odbijanie się i ataki kaszlu.
Przyczyny
W miejscu połączenia przełyku z żołądkiem znajduje się silny mięsień okrężny, który w warunkach prawidłowych uniemożliwia cofnięcie się treści żołądkowej do przełyku. W przypadku zgagi mechanizm ten nie działa prawidłowo, co prowadzi do przedostawania się kwasu żołądkowego do przełyku i podrażnienia jego śluzówki. Przyczyny zgagi mogą być następujące:
* uszkodzenie mechanizmu uniemożliwiającego cofanie się treści żołądkowej;
* wzmożone wytwarzanie kwasu żołądkowego;
* podwyższone ciśnienie w jamie brzusznej (np. wskutek nadwagi lub ciąży);
* podrażnienie lub zapalenie przełyku (alkohol, palenie papierosów);
* przepuklina rozworu przełykowego (wgłębianie się do klatki piersiowej części żołądka przez przeponę, tam gdzie powinien być tylko przełyk).
Często jednak niemożliwe jest ustalenie przyczyn zgagi, szczególnie jeśli objawy występują jedynie od czasu do czasu.
Co możesz zrobić
* Pozbycie się nadwagi ma często korzystny wpływ na zwalczanie zgagi.
* Picie mleka, herbat ziołowych (np. z żywokostu) lub wyciśniętego soku z ziemniaków powinno się przyczynić do złagodzenia dolegliwości.
* Jeśli zgaga występuje rzadko, można zażyć dostępny bez recepty lek, zobojętniający kwas żołądkowy.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)