Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

" />Byłem 3 tygodnie temu u weterynarza, który stwierdził chorobę jak w temacie postu. Gołębie miały typowe objawy jak dla tej choroby, czyli kichały, miały podrażnione gardła, łzawiące i podkrążone oczy, śluż w gardle, wycieki z nozdrzy i siedziały osowiałe. Weterynarz zalecił mi podawanie im środka o nazwie ORNITIN - 1ml na 1L wody przez 7 dni plus do tego GOŁĄB PROVITAL - dodatek zootechniczny-sensoryczny dla gołębi. Po podawaniu tego środka przez 7 dni efekty były mizerne, więc pojechałem jeszcze raz do tego weta i przy kolejnej wizycie zalecił mi stosowanie ORNITIN FORTE - 2ml/1L wody przez 7 dni plus do tego GOŁĄB WITALNOŚĆ EXTRA dodatek dietetyczno-sensoryczny dla gołębi z dodatkiem jodu 2ml/1L wody. Właśnie zakończyłem podawanie tego leku i efekty nadal są mizerne, większość gołębi zwłaszcza młodych nadal ma podobne objawy jak na początku. Przed tym leczeniem podaną miały DOXYCYLINE też bez szczególnych efektów. Profilaktycznie dostają raz w tygodniu sok z cytryny+miód+czosnek (wg. przepisu Opala) i sok z jeżówki purpurowej. Gołębie były również przeleczone na rzęsistka, pasożytów nie mają, miały robione wymazy. Kał gołębi jest w normie, wentylacja w gołębniku dobra, obsada w gołębniku też raczej w normie (gołębnik 4x2x2 mieści 35 gołębi) Proszę Was o pomoc w wyleczeniu moich ptaków, co mogę im podać aby im przeszło.
Z góry dziękuję za pomoc.



" />
">Witam.Ad.Gołębiewski sporo wcześniej napisałem:
"aby nie było nieporozumień to za chemię uważam:antybiotyki,leki z zawartością trucizny czyli środków (bójczych) na kokcydia,rzęsistka,grzyby oraz robactwo.Napisałem też,że pozostałe leki są przeważnie na bazie środków naturalnych i te są w porządku.Zawsze tak było,że człowiek dążył do osiągnięcia celu bez wysiłku i jak najszybciej.Chemia to tym ludziom dała.

Skoro z Ciebie taki "zielarz", to napisz mi, jak utrzymać w zdrowiu (na czas tuczu) powiedzmy 20 tyś. brojlerów ? (Warszawiacy pochłaniają kilka takich ferm w ciągu kilku dni) - a co jak padnie połowa z powodu np. kokcydiozy ? - nadal będziesz serwował ziółka ? - biznes się rozleci i zbankrutujesz.
Zbyt wiele gąb do wykarmienia, aby każdy mógł sobie pozwolić na przydomowy chów drobiu (pomijając fakt, że nierzadko zabraniają tego przepisy sanitarne).

">Za demagogię uważam stwierdzenie,że ludzie z kultur pierwotnych tęsknią za lekami białych ludzi.To biali ludzie przywieżli Indianom swoje choroby.Wymierały całe plemiona na infekcje,.które u nas są niegrożne.Fakt ebola i AIDS to Afryka.Przynajmniej tak nam się zrewanżowali.
Kiłą (syphilis) europejczycy zarazili się od Indian - wymarło na nią co najmniej kilkadziesiąt milionów osób. Kiłę leczy się antybiotykami - ziółka tu nie pomogą, panie zielarzu
Ebola i HIV to wirusy - ich nie leczy się za pomocą antybiotyków.
Z jednym się zgodzę - nie powinno się podawać leków "w ciemno", bez wcześniejszych badań (antybiogramy, wymazy itp.) ale było o tym pisane na forum setki razy - jeszcze zanim Opal pojawił się na forum
Co do skuteczności ziół...
Jeżeli ktoś myśli, że np. pan Kulbacki przyzna się, że mu (hipotetycznie) np. zachorowały gołębie, to jest totalnym frajerem - Opal, robisz w reklamie, więc domyślasz się dlaczego
PS
Sok z jeżówki purpurowej sam stosuję u gołębi (wspomagająco - przy np. szczepieniach), zieleninka też nie zaszkodzi, ale nie przeceniał bym skuteczności ziółek itp.
Nikt nikomu nie każe podawać witamin non-stop (ryzyko przedawkowania) - generalnie (poza okresem np. leczenia, lub po stwierdzeniu niedoborów) witamin (preparowanych "chemicznie") nie powinno się podawać do wody, lecz w oddzielnych pojemniczkach na "mineralia"
Kol. Gołębiewski - świetny tekst na podsumowanie.



"Soki na zdrowie" - Zbigniew Ogrodnik

Czy wiesz, że regularne spożywanie świeżego soku z agrestu przyczynia się do zmniejszenia otyłości, zaś sok z aronii należy pić przy miażdżycy, nadciśnieniu i zaburzeniach systemu nerwowego? Czy wiesz również, że jabłka myją zęby, a cebula jest jednym z najskuteczniejszych leków naturalnych, szczególnie polecanym dzieciom w przypadku wszelkich infekcji dróg oddechowych, gardła, migdałków i oskrzeli?

"Soki na zdrowie" to kompendium wiedzy, ukazujące cenne właściwości owocowych i warzywnych soków na organizm człowieka oraz dostarczające rzetelnych informacji na temat, kiedy najskuteczniej je spożywać i w jakiej postaci. W książce zawarte są również przepisy na domowe przyrządzanie zdrowych i smacznych soków.

Fragment książki:

Pigwa
Cydonia oblonga
Opis
Pigwa jako roślina uprawna jest znana od około 2000 lat p.n.e, jednak nie udało się ustalić jej pierwotnego miejsca pochodzenia. Prawdopodobnie jednak pochodzi z Persji, Turkiestanu i Półwyspu Arabskiego. Ponoć właśnie stąd rozprzestrzeniła się po krajach Azji Mniejszej i w Grecji. Obecnie znana jest na całym świecie, a uprawiana głównie w basenie Morza Śródziemnego, w Ameryce Północnej, a także w Polsce.
Skład
Owoce zawierają dużo substancji korzystnie działających na nasz organizm, m.in.: cukry, kwasy organiczne (jabłkowy, cytrynowy, winowy), garbniki, pektyny, węglowodany, związki mineralne (żelazo, miedź), witaminę C, prowitaminę A oraz witaminy z grupy B.

Walory lecznicze
Sok z pigwy na różne dolegliwości przepisywał już Hipokrates. Owoce pomagają przy gruźlicy, działają leczniczo przy stanach zapalnych przewodu pokarmowego, a także przy przeziębieniach z kaszlem i zapaleniem dróg oddechowych. Ponadto wzmacniają one apetyt, dobrze działają na wątrobę, są stosowane przeciwko biegunkom i wymiotom.

Sok naturalny
- Bardzo dojrzałe owoce dokładnie umyć i otrzeć z meszku. Następnie pokroić na małe kawałki i wycisnąć sok praską lub wirować w sokowirówce. Sok przecedzić i dosłodzić do smaku. O ile nie będziemy go spożywać od razu, należy zlać go do butelki z ciemnego szkła, szczelnie zamknąć, pasteryzować przez 10 minut. Butelki chłodzić w pozycji leżącej i przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

Zła przemiana materii
- Świeży sok zmieszać w równych proporcjach z miodem i zażywać po 1 łyżeczce od herbaty 3 razy dziennie. Pobudza także apetyt.

Krwawe biegunki, krwotoki z płuc
- Wycisnąć sok z liści pigwy w ilości 1/2 łyżeczki. Pić 2-3 razy dziennie.

Maseczka do niezdrowej cery
- 1-2 łyżki stołowe soku z pigwy dokładnie wymieszać z 1 łyżką stołową mielonej glinki. Dodać kilka kropli soku z cytryny, nanieść na twarz i pozostawić do całkowitego zeschnięcia. Zmywać zimną wodą.

Niestrawność, wzdęcia
- 1,5 litra soku z pigwy, 500 ml spirytusu, 2 g cynamonu, 0,8 g goździków i 0,5 g gorzkich migdałów zmieszać ze sobą. Wszystkie składniki zalać spirytusem w butli. Przygotować syrop z cukru i zimny dodać do ratafii. Macerować przez 2 miesiące. Po tym czasie przefiltrować i przelać do butelek. Pić po 1/2 szklanki dziennie.

Spis treści:

Wstęp 9
Soki 11

Owoce 17
Agrest 19
Ananas 21
Arbuz 23
Aronia 24
Awokado 26
Brzoskwinia 27
Brusznica 29
Czarna jagoda 30
Czarna porzeczka 32
Czereśnia 35
Biała porzeczka, czerwona porzeczka 36
Cytryna 37
Cytryniec chiński 43
Daktyl 44
Dereń właściwy 45
Dzika róża 46
Dynia zwyczajna, dynia olbrzymia 47
Figa 49
Głóg dwuszyjkowy, głóg jednoszyjkowy 50
Granat 51
Grejpfrut 53
Grusza 55
Jabłoń 57
Jarząb domowy 60
Jarzębina szlachetna 61
Jeżyna 63
Kalina koralowa 64
Kiwi 65
Malina właściwa 67
Mandarynka 69
Mango 70
Melon 71
Mirabelka 72
Morela 73
Morwa biała, morwa czarna 75
Niesplik 75
Oliwnik 76
Pigwa 78
Pomarańcza 79
Poziomka pospolita 82
Śliwa 83
Tarnina 84
Truskawka 85
Winorośl 87
Wiśnia 89
Żurawina 90

Warzywa 93
Burak 95
Brukselka 99
Cebula 100
Chrzan 104
Czarna rzodkiew 106
Czosnek 110
Cykoria 112
Fasola zwyczajna 113
Gorczyca biała 114
Kapusta 115
Karczoch zwyczajny 119
Marchew 120
Ogórek 126
Papryka 128
Pietruszka 129
Pomidor 132
Por ogrodowy 134
Rzepa 135
Rzeżucha ogrodowa 138
Rzodkiewka 139
Sałata 142
Seler 143
Szczaw 146
Szparagi 147
Szpinak 148
Ziemniaki 150

Zioła 153
Aloes 155
Babka lancetowata i szerokolistna 158
Bez czarny 160
Brzoza brodawkowata 162
Bylica piołun 164
Dziurawiec 165
Głóg dwuszyjkowy 167
Jaskółcze ziele 168
Jałowiec pospolity 170
Jeżówka purpurowa, jeżówka wąskolistna 172
Krwawnik pospolity 174
Lucerna siewna 175
Łopian większy 177
Mniszek lekarski 178
Nagietek lekarski 181
Ogórecznik lekarski 182
Podbiał pospolity 183
Pokrzywa zwyczajna 184
Rojnik murowy 188
Rokitnik zwyczajny 188
Skrzyp polny 189
Szakłak pospolity 191
Trawa pszeniczna 191

Literatura 203
Liczba stron: 216
http://sklep.tarotnet.pl/



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)