Projekt badawczy Polska-Namibia 2010
panowie nie dajcie sie oszukac!
w polsce, panuje prawo ochrony konsumenta wg praw unii europejskiej i w materii sprzetu elektronicznego, gwarancja musi byc wystawiona na minimum rok czasu (czyt 12 miesiecy) i w KAZDYM kraju UE obowiazuje gwarancja wystawiona przez dystrybutora.
Na dobra sprawe, to tyczy sie praktycznie kazdego towaru sprzedanego z koncernu miedzy narodowego typu np okulary przeciwsloneczne Ray-Ban czy sprzet audio Onkyo.
Tlumaczenie w serwisie sony, ze gwarancja jest regionalna jest najwieksza bzdura z jaka sie od dawnego czasu spotkalem.
nie badzcie karpiami! nie lykajcie wszystkiego co wam chca wcisnac.
Wyczytalem, ze musisz kupic caly zestaw zeby Ci zlozyli, wiec bez karty graf tez zloza? Dodatkowo poprosze o aktualizacje biosu, zeby nie bylo jaj z pamieciami itp..
Biorąc towar w sklepie możesz sobie zażyczyć, żeby złożyli to co wziąłeś. Jeśli każą Ci zapłacić to łamią prawa konsumenta. Mogę wziąść samą płyte z procesorem i mają mi zamontować ten procesor bez żadnych opłat. Sklepy powinny doczytać troszkę prawo unii europejskiej bo kiedyś może im ktoś koło pióra nieźle zrobić.
Przeprowadzono badania w 369 europejskich sklepach internetowych oferujących do sprzedaży, sprzęt elektroniczny pod kątem przestrzegania podstawowych praw konsumenckich. Zakres badań objął 26 krajów członkowskich Unii Europejskiej, za wyjątkiem Słowacji. Statystyki są niepokojące. Zapraszam do czytania i komentowania na forum -> Europejskie sklepy internetowe łamią podstawowe prawa konsumentów.
" />Witam, stary trzymaj się od takiego serwisanta z daleka i nagłośnij adres tego cwaniaka na forum. Każda zakupiona maszyna na terenie Unii Europejskiej posiada dwu letni okres gwarancyjny jeżeli dokonuje tego osoba fizyczna.Zapytaj się czy masz udać się do Ochrony Praw konsumenta ,wówczas oni wytłumaczą mu jaki jest okres gwarancji występujący w Polsce dokonując zakupu w punkcie dealerskim.Swoją drogą skontaktuj się z przedstawicielstwem firmy Husqvarna na teren Polski i opowiedz o takowym przypadku podając dokładny adres dealera.
Targetowanie behawioralne, prywatność i naciski na Komisję Europejską
http://webhosting.pl/files/groups/editors/galeria/320x176/prywatnosc_anonimowosc_opener-300x150.jpg
Korporacje nieustannie powtarzają slogan, że rynku w żaden sposób nie należy regulować, że „niewidzialna ręka” ureguluje go sama. Zwykle liberalne gospodarczo rządy w mniejszym lub większym stopniu przystają na taki stan rzeczy – jednak gdy w grę wchodzi prywatność obywateli, już tak łatwo nie jest. Teraz Komisja Europejska stała się obiektem bezprecedensowych nacisków ze strony lobbystów takich firm jak Microsoft czy Google, które boją się, że Unia zakaże im śledzenia ludzi w Sieci.
W marcu br. unijna komisarz ds. ochrony konsumentów, pani Meglena Kuneva stwierdziła, że jej departament przeprowadzi dochodzenie w sprawie tego, czy należy chronić użytkowników przed zagrożeniem, którym byłoby śledzenie ich zachowań przez firmy zajmujące się serwowaniem reklam w Sieci.
Teraz jedna ze współpracowniczek pani Kunevy przyznała, że jeszcze nigdy w swojej karierze nie miała do czynienia z równie gwałtowną reakcją branży reklamowej. Tuziny lobbystów – przedstawicieli wydawnictw, branży reklamowej i firm internetowych – jednym głosem krzyczały, że ingerowanie przez Unię w branżę internetową jest bardzo niedobre, a system sam się ureguluje.
Jak poinformowała Komisja Europejska, wyniki dochodzenia zostaną opublikowane na początku przyszłego roku, już za kadencji następnych Komisarzy. Niewątpliwie wpływ na nie będą miały rozmowy, jakie Kuneva chce przeprowadzić w październiku br. ze swoim amerykańskim odpowiednikiem, Jonem Leibowitzem. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, celem spotkania ma być „przedyskutowanie kwestii targetowania behawioralnego i możliwych rozwiązań wynikających z niego problemów”.
Do tej pory Amerykanie też stawiali na samoregulację rynku. Jednak w Kongresie podnoszą się głosy, że to do niczego dobrego nie prowadzi – kongresmen Rick Boucher, przewodniczący podkomisji Komunikacji, Techniki i Internetu amerykańskiego parlamentu przygotowuje ustawę, która nałoży kaganiec korporacjom i znacznie ograniczy ich możliwości w dziedzinie gromadzenia danych o użytkownikach Sieci. Tam także spodziewana jest inwazja lobbystów, którzy będą starali się zablokować wejście w życie nowego prawa.
Dlatego też współpracowniczka komisarz Kunevy powiedziała, że unijni decydenci chcą zapoznać się z realnymi efektami samoregulacji rynku. „Czy [amerykańskie władze] uważają, że to wystarczy? Najwyraźniej w Kongresie jest ktoś, kto uważa, że to nie działa”.
Źródło: TheRegister.co.uk, Europa.eu, NYTimes.com
urzędnicy unijni nie próżnują, dbają o obywateli a o to przykład:
• dyrektywa uznająca ślimaka za rybę śródlądową
• rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących powiększania biustu
• dyrektywa nakazująca zwiększenie odległości kaloryfera od ściany z 4 na 6 cm
• unijny przepis dotyczący prowadzenia dokumentacji wymaganej podczas zmywania naczyń w placówkach żywienia zbiorowego, określający konieczność prowadzenia na specjalnym druku adnotacji o temperaturze wody, godziny mycia naczyń, czym i co się myło
• Regulacja Komisji Europejskiej zakazująca gotowania dotowanego mleka
• dyrektywy unijne dotyczące regulacji w sprawie hodowli kur, w których określono m.in. podstawowe wymogi dla produkcji jaj konsumpcyjnych na wolnym wybiegu, a także szczegółowo wyliczano parametry wyposażenia każdej klatki
• określenie wymogów dla bacówek „ bacówki w glazurze – górale, którzy je wytwarzają powinni zadbać o higienę. Ich placówki muszą mieć umywalnie z ciepłą i zimną wodą, WC, ściany pokryte glazurą i siatki przeciw owadom oknach”
• marmoladę można wytwarzać tylko z owoców cytrusowych
• truskawki powinny mieć kształt owalny.
• jabłka powinny mieć średnicę co najmniej 55 mm
• UE zamierza wprowadzić zakaz reklamy słodyczy i zabawek
• Komisja Europejska ustala jak jasno powinny świecić światła drogowe
• Komisja Europejska ustala wielkość butelek, w których są sprzedawane alkohole
• tylko Hiszpanie i Portugalczycy mogą używać nazwy porto i sherry.
• Unia uznała, że końskie mięso jest jadalne i zabroniła używania leków dla koni, gdyż mogą one być szkodliwe dla konsumentów
• Unia ustali grubość i średnicę pizzy
• wkrótce gin będzie sprzedawany wyłącznie w okrągłych butelkach.
• choinki świąteczne powinny mieć symetrycznie ułożone gałązki, regularnie rozmieszczone igły i identyczny kolor
• Unia zakazuje sprzedaży domowych dżemów, wypieków i świeżych jaj podczas świąt i imprez dobroczynnych
• Unijne prawo określa jak głośno mogą pracować kosiarki do trawy.
• Marchewka to owoc.
Mięso zwiększa swoją objętość po nastrzykiwaniu go solankami. To właśnie solanka decyduje o smaku i zapachu wyprodukowanej wędliny...
Solanka jest dodawana w ilości ok. 20 proc., aby przyśpieszyć proces peklowania, żeby wędliny były na przekroju różowe i miały smak w każdym punkcie identyczny. W końcowym efekcie ze 100 kg mięsa otrzymamy ok. 110 kg polędwicy. Wszystko jest atestowane, nie dostaje się nic, co jest zabronione...
Na sklepowych półkach można jednak znaleźć produkty, które są zaledwie w 14 proc. mięsem! Pozostałe składniki to chemia. Czy taka żywność pozostaje obojętna dla naszego zdrowia?
W roku średnio zjadamy z żywnością kilka kilogramów związków dodatkowych. Bardzo dużo dzieci ma w tej chwili alergie, łatwo łapie choroby, bo dajemy żywność, która wydaje nam się, że jest zdrowa a okazuje się, że tam jest chemia mówi Alicja Kalińska, dietetyk...
Nadmiar fosforu w przetworach mięsnych powoduje, że w organizmie młodego człowieka, który buduje swój kościec, jest zachwiana proporcja między wapniem i fosforem. Stąd te procesy nie zachodzą prawidłowo. Karageny powodują zmiany chorobowe w przewodzie pokarmowym u dzieci wyjaśnia prof. Marek Cierach, Wydział Nauki o Żywności, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski...
W tej chwili rak jelita grubego jest najczęstszym nowotworem zaraz po tytoniozależnym raku płuc przyznaje dr Grzegorz Luboiński, onkolog....
Przepisy Unii Europejskiej nie określają, ile ma być mięsa w wędlinach. Regulują jedynie maksymalne ilości zagęstników, substancji wzmacniających zapach i smak, konserwantów, soli, i innych dodatków. Unijne normy zezwalają również na używanie do produkcji wędlin barwników. Konsument ma jednak prawo o tym wiedzieć a producent ma obowiązek podać wszystkie informacje na etykiecie. Jak wykazała zeszłoroczna kontrola Inspekcji Handlowej, w praktyce często jest inaczej...
Podczas badań laboratoryjnych stwierdziliśmy, że tego mięsa jest mniej. Zastępowano je np. skrobią czy większą ilością tłuszczu. Parówki cielęce, które powinny zawierać cielęcinę w rzeczywistości miały jedynie przyprawę do cielęciny. Miały mięso wieprzowe i wołowe mówi Anna Jawoszek, rzecznik prasowy Inspekcji Handlowej...
Wszystko, co zostało przedstawione w programie jest legalne...
Witam
Kupując w markecie "niby polskie" tak naprawdę to jest china czyli tandeta. Znak CE jest naklejany do wszystkiego "żeby sie nie czepiali".
Piszesz że tabliczka niewidoczna a później stwierdzasz że na tabliczce jest napisane że dochodzi 230V. Jeżeli domofon już był zamontowany u klienta na ścianie i podłączone 230V ( przylutowany przewód) to chyba działał a jak działał to można się spodziewać napięcia.
Napisz kolego czy obudowa była metalowa czy jakies tworzywo sztuczne? i wklej tą " bliżej nieokreśloną tabliczkę znamionową" będzie łatwiej coś poradzić. A na koniec to nie bierz się za coś czego nie rozumiesz bo wypadki chodzą po ludziach , wezwij elektryka z uprawnieniami .
A co do znaku CE to moim zdaniem nie może zastąpić oznaczeń.
Pozdrawiam
A.... jeszcze to znalazłem :
Znak CE zastępuje znak bezpieczeństwa B
Od 1 maja 2004 r. znak bezpieczeństwa "B" przestał być oznaczeniem obowiązkowym, nie jest też już oznaczeniem dopuszczającym wyrób do wejścia na rynek. Produkty nowe lub te, którym skończyła się ważność certyfikatu, muszą uzyskać znak "CE" (Conformite Europeenne - Zgodność Europejska), który daje podobną gwarancję jak stosowany do tej pory znak bezpieczeństwa "B" - potwierdza on zgodność wyrobu z normami europejskimi.
Wejście Polski do Unii Europejskiej skutkuje harmonizacją prawa także w obszarze norm technicznych dotyczących urządzeń elektrycznych zasilanych z niskiego napięcia (do 1000 V w przypadku prądu zmiennego), a więc tych używanych powszechnie w gospodarstwie domowym i małych przedsiębiorstwach.
Harmonizacja zasad ujednolicania norm i oznaczania urządzeń wynika z polityki tzw. Nowego Podejścia, której istotą i celem jest znoszenie barier w handlu pomiędzy krajami Unii Europejskiej. W obliczu obowiązywania w krajach Członkowskich wielu różnych norm opisujących zasady budowy i bezpieczeństwa urządzeń i maszyn postanowiono w roku 1985 opracować zestaw dyrektyw (akty prawne UE o charakterze zaleceń dla Władz krajów Członkowskich) definiujących w sposób możliwie jasny i uniwersalny zestaw obligatoryjnych wymagań technicznych i w zakresie bezpieczeństwa.
Dla urządzeń powszechnie używanych w gospodarstwie domowym (AGD i RTV) dyrektywą o podstawowym znaczeniu jest tzw. Dyrektywa niskonapięciowa (73/23/EWG LVD wraz ze zmianami wprowadzonymi Dyrektywą 93/68/EWG). Jej zapisy zostały przeniesione na obszar Polski w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2005 r. w sprawie wymagań zasadniczych dla sprzętu elektrycznego (Dz. U. Nr 259, poz. 2172).
Praktycznym, z punktu widzenia konsumenta wyrazem wprowadzenia dyrektyw i polskich przepisów harmonizujących jest wprowadzenie obowiązkowego oznaczenia w postaci stylizowanych liter CE, jako znaku zgodności z normami unijnymi. Zgodnie z zasadą zaufania i w przeciwieństwie do zasad związanych z nadawaniem w przeszłości znaku bezpieczeństwa B, to producent albo importer, w ramach wewnętrznej procedury uznaje produkt za zgodny z zapisami Dyrektywy, biorąc pod uwagę szereg kryteriów normalizacyjnych i tworząc odpowiednią dokumentację dla konkretnego urządzenia.
Weryfikacją zgodności wyrobów z przepisami ujętymi w Dyrektywie dokonywać będą specjalnie uznane jednostki notyfikowane, oceniane przez Polskie Centrum Akredytacji. To one, po serii badań wyrobu będą upoważniać producenta do umieszczenia na opakowaniu i instrukcji obsługi znaku CE, który informuje, iż produkt został wykonany z zastosowaniem norm i wiedzy technicznej oraz jego użytkowanie jest zgodne z zasadami bezpieczeństwa.
Strona : mojaenergia.pl