Projekt badawczy Polska-Namibia 2010
No cóż, kłócić się nie będę, choć nie ukrywam że te paragrafy według mnie nie tyczą się sytuacji o której mówię. "Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe" Jak można przywłaszczyć sobie tekst skoro jest jasno i wyraźnie podpisany jego prawowity autor oraz źródło skąd owy tekst pochodzi? Według mnie tych paragrafów nie można podciągnąć pod sytuację przedstawioną przeze mnie, ale tak jak pisze - prawnikiem nie jestem.
Skopiuj cudzą pracę magisterską podpisz się i dodaj jej tytuł jako źródło na ostatniej stronie.
Poza tym prawa autorskie zawierają kilka różnych uprawnień i praw w tym autorskie prawa osobiste autora utworu, które są niezbywalne i autorskie prawa majątkowe, które są zbywalne np. dziennikarz na rzecz wydawcy, a czerpanie korzyści z cudzego prawa majątkowego przez publikacje reklamy przy utworze jest osiąganiem korzyści materialnej z tego utworu, co do którego nie masz żadnych uprawnień do korzystania z niego co za tym idzie 1. Możesz być ścigany przez prokuraturę z urzędu z paragrafów, które Ci napisałem; 2. Możesz być dodatkowo ścigany z powództwa cywilnego nie mniej jednak jak sprawa karna zostanie wygrana co jest praktycznie oczywiste to już jesteś ugotowany bo ściągnięcie odszkodowania za utracone korzyści w postępowaniu cywilnym staje się dużo prostsze bo można w nie włączyć wyrok skazujący z kk więc każdy sąd uzna Cie na winnego, ale nie każdemu chce się ścigać każdego idiotę, który notorycznie kradnie cudze rzeczy więc zazwyczaj kończy się na usunięciu chodź nie zawsze.
XI edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Jana Kodrębskiego
Polska Dziennik Łódzki Patrycja Wacławska
22.02.2010
W piątek zostaną ogłoszone wyniki obrad kapituły jedenastej edycji konkursu o Nagrodę im. prof. Jana Kodrębskiego. Nagrodę otrzyma autor najlepszej pracy magisterskiej z dziedziny prawa, obronionej w minionym roku akademickim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Autorami nominowanych prac są: Paulina Gajewska ("Zatrudnianie organistów i kościelnych na przykładzie diecezji łowickiej", promotor prof. Zbigniew Góral), Piotr Grudziński ("Odpowiedzialność za niewykonanie bankowego przelewu transgranicznego", dr Zbigniew Świderski), Krzysztof Pawlak ("Zabójstwo kwalifikowane - art. 148 paragraf 2 i 3 kk", prof. Witold Kulesza), Wojciech Szlawski ("Odpowiedzialność międzynarodowa państw w prawie kosmicznym", prof. Piotr Daranowski), Michał Igor Ulasiewicz ("Dostęp do informacji publicznej", prof. Zofia Duniewska), Izabela Wesołowska ("Powództwo cywilne w polskim i francuskim postępowaniu karnym", prof. Janusz Tylman) oraz Agata Anna Wróbel ("Chroniona nazwa pochodzenia w prawie wspólnotowym", dr Monika Namysłowska).
Nagrodą dla autora najlepszej pracy (poznamy go w sobotę) jest czek na 1000 euro. Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.
Seminaria przez najbliższy czas, do końca roku przynajmniej, to będzie głównie powtórka praca cywilnego.
Osobom, które były na pierwszym spotkaniu profesor przydzielił tematy do przygotowania, zadaniem osoby przygotowującej jest ogólne przedstawienie tematu (Pełnomocnictwo na najbliższym), i nawiązanie dyskusji, w której muszą brać udział pozostałe osoby.
Co do tematyki pracy magisterskiej, to jeszcze przyjdzie chyba na to czas, szczególnie, że prawo handlowe jako przedmiot, dopiero zaczęliśmy.
Słyszałam z pewnych źródeł, że współpraca przebiega pozytywnie, i później w trakcie pisania/sprawdzania pracy też nie ma problemów.
Toruński uniwersytet wyrzucił dyscyplinarnie dwie studentki, które oszukiwały na egzaminach - jedna zdawała za drugą. Obie studiowały zaocznie na czwartym roku prawa. UMK rozważa wprowadzenie surowszych kar.
Podczas tegorocznej letniej sesji egzaminacyjnej jedna z młodych kobiet przystąpiła do egzaminu pisemnego z prawa wykroczeń, podając się za ciężarną wówczas koleżankę. Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, studentki przyznały, że przebrnęły już w ten sposób przez dwa inne egzaminy: z teorii prawa oraz postępowania cywilnego.
Co ciekawe, kobiety nie wpadły wcale przez kontrolę dokumentów. Podczas trzeciego sprawdzianu wiedzy, uwagę pilnującego zwróciła miniaturowa słuchawka w uchu zdającej oraz fakt, że studentka mówiła coś do siebie szeptem. Jak się okazało, porozumiewała się z koleżanką, na której konto podeszła do egzaminu, za pomocą zestawu głośnomówiącego. Oszustka najpierw czytała jej pytania, a później pisała dyktowane z książki odpowiedzi. Dopiero po zabraniu pracy i wezwaniu do złożenia wyjaśnień, egzaminujący zorientowali się, że z ukrytej aparatury korzystała osoba, która nie jest podpisana na arkuszu.
O wyrzuceniu obu oszustek zdecydowała we wtorek komisja dyscyplinarna UMK pod przewodnictwem prof. Ewy Kustry. - Nie bez znaczenia był przy tej decyzji kierunek studiów - powiedziała "Gazecie" prof. Kustra. - Ktoś, kto studiuje prawo, musi mieć dla niego szacunek.
To niejedyne oszustwa na UMK w ostatnim czasie. Na wtorkowym posiedzeniu komisja zawiesiła na rok w prawach studenta dwie inne kobiety, które splagiatowały prace magisterskie na Wydziale Nauk Pedagogicznych. W październiku br. sprawy trafiły do prokuratury. Ponadto rzecznik dyscyplinarny wszczął niedawno postępowanie w sprawie studentki prawa, która sfałszowała w indeksie podpis jednego z profesorów. Wcześniej głośnym echem odbił się przypadek studentki filozofii Emilii P., która skopiowała część pracy magisterskiej z książki poznańskiego uczonego Marka Kilijanka o Immanuelu Kancie. W kwietniu br. została skazana przez sąd nieprawomocnym wyrokiem na osiem miesięcy robót społecznych w zawieszeniu.
Uniwersytet rozważa teraz propozycję zgłoszoną przez władze wydziału humanistycznego. Przewiduje ona m.in. surowsze karanie (włącznie z powtarzaniem roku) nawet za drobniejsze niż plagiat magisterki przewinienia, takie jak oszukiwanie przy pisaniu prac zaliczeniowych czy podczas kolokwiów.
Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
KRZYSZTOF FELUCH
INFORMACJE OGÓLNE
Data urodzenia: 08.01.1973
Telefon: (022) 646 42 10
E-mail: k.feluch@lsw.com.pl
WYKSZTAŁCENIE
1992 - 1997
1998 – 2002
2002
Uniwersytet Warszawski; Wydział Prawa i Administracji; kierunek: prawo; praca magisterska z zakresu prawa cywilnego
Aplikacja Adwokacka w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie
Tytuł Adwokata
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
1999 - obecnie
1998 - 1999
1996 - 1998
1996
Kancelaria Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy - Wspólnik
- sprawy korporacyjne, głównie z zakresu kodeksu spółek handlowych;
- przygotowywanie analiz prawnych przedsiębiorstw oraz obsługą prawna procesów łączenia i przejmowania spółek;
- kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorstw prowadzących działalność produkcyjną, handlową, deweloperską, spółek medialnych działających w zakresie Internetu, prasy oraz programów komputerowych, funduszy inwestycyjnych i agencji reklamowych
Wardyński i Wspólnicy – Kancelaria Prawnicza
- praca w departamencie zajmującym się bankowością, finansowaniem inwestycji oraz due diligence.
Amhurst Brown - Kancelaria Prawnicza
- praca w zespole zajmującym się papierami wartościowymi oraz prawem handlowym
Komitet Helsiński
- praktyki - pomoc prawna z zakresu ochrony praw człowieka.
Kiedy dziennikarz z wykształcenia historyk, pracujący zawodowo w elektrowni oraz z zamiłowania sportowiec , zamiast opisywać rzeczywistość, próbuje zajmować się interpretacją prawa samorządowego źle to się kończy - nie dla prawa, lecz dla wszechwiedzącego dziennikarza, cyt.:
„Powiat Gryfiński dotuje podmiot wbrew prawu i nic sobie z tego nie robi, to jest bardzo, ale to bardzo interesujące, tym bardziej, że przecież przy niewielkim wysiłku można inaczej.”
Panie Pawle -historia, dziennikarstwo, praca zawodowa w elektrowni, piłka nożna i ostatnio prawo samorządowe przy tylu „srokach trzymanych za ogon” zapewne w pana mniemaniu żaden orzeł z prawa panu nie dorównuje .
W przeciwieństwie do Pana mam zaufanie do magistrów prawa będących radcami prawnymi ( którzy się podpisują pod każdą uchwałą Rady Powiatu) oraz opinii organów powołanych do sprawowania kontroli nad działalnością władz powiatu ( które nie kwestionują niezgodności z prawem podejmowanych uchwał przez Radę Powiatu).
Bzdury które Pan wypisuje w swojej gazecie dot. rzekomych nieprawidłowości nie tylko dot. udzielanych dotacji SPZZOZ ale również ostatnio dot. sprzedaży nieruchomości przez powiat powinno się kwitować uśmiechem i pozostawić bez dalszego komentarza.
Po ostatnim Pana artykule dotyczącym sprzedaży nieruchomości i postawieniu przez Pana pytań na które z łatwością odpowiada każdy kto ma chociaż średnie wykształcenie w dziedzinie nieruchomości, rachunkowości i finansów( bo tu nie trzeba wiedzy magisterskiej) doszłam do przekonania że stał się Pan kolekcjonerem kolejnych „srok trzymanych za ogon” i dołożył pan do kolekcji swoją znajomość prawa o gospodarce nieruchomościami, prawa finansów publicznych oraz rachunkowości.
Każdy ma jakieś hobby, widać Pan postanowił być kolekcjonerem własnych interpretacji prawa i opisywania ich w swojej gazecie celem snucia spisowych teorii dziejów i powazania autorytetu nie tylko władz samorządu powiatu ale też kancelarii prawnej która opiniuje podejmowane uchwały. Kancelaria prawna obsługująca powiat ma stosowene ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej a Pan jest przygotowany na odpowiedzialność za słowa pisane publicznie? Nie chcę niczego wyrokować ale w moim przekonaniu stąpa Pan po cienkiej linie podwazając autorytet prawników., choć oczywiście nie muszę się na tym znać bo jestem ekonomistą
Witam,
mam kilka nowych ogłoszeń dotyczących fakultetów.
od 16 czerwca do 30 czerwca będzie można dokonać wyboru przedmiotów fakultatywnych, które będą prowadzone na IV roku studiów. Przedmiotów tych jest 4, (a nie tak jak dotychczas było mówione 3).
Fakultety w wymiarze 12 godzin, będą prowadzone najprawdopodobniej w semestrze letnim IV roku.
Przedmioty do wyboru będą kończyć się zaliczeniem bez oceny.
Jednocześnie informuję, że umieszczenie przedmiotów do wyboru w rozkładzie zajęć w roku akademickim 2008/2009 jest uzależnione od liczby studentów, którzy dokonają rejestracji w wyżej wskazanym terminie.
W przypadku osób zarejestrowanych na przedmioty, które z powodu zbyt małej liczby chętnych nie zostaną umieszczone w rozkładzie zajęć, zostanie przeprowadzona dodatkowa rejestracja w późniejszym terminie.
Proszę więc zauważyć że mamy tu sytuacje odwrotną niż w przypadku seminariów- tutaj nie obowiązuje zasada kto pierwszy tym lepszy tylko zasada im więcej tym lepiej. Dlatego też radziłabym wybierać takie fakultety o których już z góry wiadomo że będą ''oblegane'' . Jeżeli na dany fakultet zapisze się raptem 4 czy 5 osób to bardzo wątpię w to żeby dany Profesor zechciał się podjąć wykładu z takiego przedmiotu mając raptem kilku słuchaczy.
Przeprowadziłam mały wywiad wśród wykładowców, którzy chyba sami nie wiedzą jeszcze o co w tym wszystkim chodzi, ale wielokrotnie wskazywali że zawsze przynajmniej dwa fakultety mogą być tematycznie zbliżone do tematyki seminarium. Nie jest to obligatoryjne w żaden sposób, ale napewno stanowiłoby ułatwienie np. ktoś idzie na seminarium z prawa międzynarodowego a wie żę np 3 fakultety są tematycznie zbliżone np. fakultet z międzynarodowego prawa morza czy też fakultet dotyczący zawierania handlowych umów międzynarodowych - to dobrze by było wybrać jeden czy dwa tego typu fakultety, które mogą przecież pomóc w pisaniu pracy magisterskiej. Jeszcze raz podkreślam to tylko sugestia, do której nikt nie musi się stosować, ale może warto rozważyć ten temat?
Terminy poprawki z postępowania karnego to:
Pani Dr Jeż-Ludwichowska -14.09 godz. 12:00
Pan Dr Kala - 13.09 godz:11:00
Z postępowania karnego terminy wrześniowe są terminami OSTATECZNYMI! nie będzie żadnego przywracania terminów-można co najwyżej iść na egzamin ustny na dyżur do Dr Jeż-Ludwichowskiej czy też Dr Kali i najwyżej jak się noga powinie przyjść 13 czy 14 na poprawkę czyli jakby już na drugi termin. Trzeba przy tym zaznaczyć że Dr Kala pyta tylko do 20 lipca w tym w między czasie ma wyjazdy służbowe, dlatego też lepiej by było może zadzwonić wcześniej i się zapytać czy w danym dniu Dr będzie dyżurował. Nie wiem do kiedy pyta Dr Jeż Ludwichowska ale wiem że do 10 września będzie na urlopie tylko nie wiem od którego dnia i miesiąca?...
Poprawka z prawa pracy zostanie ustalona w okolicach 6-10 września, jeszcze jeden termin zostanie wyznaczony również z prawa finansowego.
Z prawa międzynarodowego można podejść do egzaminu 17 czerwca-z tego co się zorientowałam są jeszcze chyba 4 takie osoby, którym takowy termin przysługuje.
Egzamin z prawa cywilnego bez zmian-28 czerwca godz: 11:00, termin 5 lipca nadal narazie nie wchodzi w grę, jeżeli Profesor Świderska wyznaczy jeszcze jeden termin to będzie można do niego podejść jako na termin pierwszy- byłby to wówczas najprawdopodobniej 5 lipca-ale narazie raz jeszcze podkreślam-obowiązuje nas termin 28 czerwca.
Informuję również, że jest kilka osób, które mają nadpłatę w uiszczonych należnościach za semestr czy też rok, należy sprawdzić więc swoje płatności na usosie i jeżeli jest nadwyżka dobrze by było napisać pismo do naszego prodziekana z prośbą o przeksięgowanie płatności na poczet VII semestru czyli I semestru IV roku.
Narazie nie mam więcej informacji.
Serdecznie pozdrawiam.
Izka