Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

PAP, haloooo.com
Herbuś, Saleta, Hołowczyc: Najpiękniejsza... "Misski" w pełnej krasie. ANNA JAMRÓZ Z RUMII ZOSTAŁA MISS POLSKI 2009 R. Herbuś, Saleta, Hołowczyc: Najpiękniejsza...
Fot. PAPEPA Anna Jarmóz będzie reprezentować Polskę murzynom w RPA.
Wygrała samochód, wyjazd do RPA i tytuł najpiękniejszej. 21-letnia Anna Jamróz z Rumii została Miss Polski 2009 r. Śliczna studentka prawa Uniwersytetu Gdańskiego będzie reprezentowała nasz kraj w wyborach Miss World 2009, które odbędą się w grudniu w Johannesburgu.
I wicemiss została Monika Lewczuk z Płocka (21 lat), II wicemiss wybrano Annę Sakowicz (20 lat) ze Słupska, tytuł III wicemiss otrzymała Iwona Wyrzykowska (18 lat) z Łodzi, a tytuł IV wicemiss przypadł Katarzynie Czerwińskiej (18 lat) z Torunia. W finale Miss Polski 2009 uczestniczyły 24 kandydatki w wieku od 18 do 24 lat, w tym maturzystki, studentki, a także te, które rozpoczęły już karierę zawodową. Wśród publiczności obecne były rodziny uczestniczek.

Kandydatki do tytułu najpiękniejszej Polki oceniało jury, w którym zasiadali m.in.: Gerhard Parzutka von Lipiński - przedstawiciel organizatorów wyborów, Klaudia Ungerman - Miss Polski 2008, Edyta Herbuś - tancerka oraz Przemysław Saleta - mistrz świata w kickboxingu i Krzysztof Hołowczyc - kierowca rajdowy.



Dzis nasi lekkoatleci zdobyli tylko jeden medal, ale za to najcenniejszy! Zloto w skoku wzwyz kobiet zdobyla Sonia Malek, reprezentantka Polski U-17. Skok na wysokosc 174cm dal jej to wspaniale miejsce.

Po zacietym biegu 4. miejsce w biegu na 200m zajela Sylwia Rzadeczka, przegrala medal o jedynie 0.02s. Na tym samym dystansie, ale posrod mezczyzn, na 5. lokacie uplasowal sie Bartlomiej Rumak. Nie poszczescilo sie płotkarce Katarzynie Stanek, ktora awansowala do finalu z 2 czasem, a zakonczyla na 8. pozycji.

Mistrzostwa wypadly wiec doskonale, juz dawno Resovia nie zdobyla na tej imprezie tylu medali. Optymizmem napawa rowniez to, ze Sylwia Rzadeczka, Katarzyna Stanek (trzon sztafety 4x100m), Przemysław Luty w przyszłym roku nadal beda startowali w tej kategorii wiekowej. Ogolem Rzeszowianie zdobyli 3 medale: zloto, srebro i braz.



21-letnia Anna Jamróz z Rumi (Pomorskie) została Miss Polski 2009 r. podczas finałowej gali konkursu, która odbyła się w amfiteatrze nad Wisłą Płocku. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę samochód.

Anna Jamróz, studentka prawa Uniwersytetu Gdańskiego, będzie reprezentowała nasz kraj w wyborach Miss World 2009, które odbędą się w grudniu w Johannesburgu (RPA). Jak mówi, najważniejsze dla niej wartości to wiara, nadzieja i miłość.

I wicemiss została Monika Lewczuk z Płocka (21 lat), II wicemiss wybrano Annę Sakowicz (20 lat) ze Słupska, tytuł III wicemiss otrzymała Iwona Wyrzykowska (18 lat) z Łodzi, a tytuł IV wicemiss przypadł Katarzynie Czerwińskiej (18 lat) z Torunia.

W finale Miss Polski 2009 uczestniczyły 24 kandydatki w wieku od 18 do 24 lat, w tym maturzystki, studentki, a także te, które rozpoczęły już karierę zawodową. Wśród publiczności obecne były rodziny uczestniczek. Gwiazdami koncertu byli Stachursky i grupa Fair Play.

Kandydatki do tytułu najpiękniejszej Polki oceniało jury, w którym zasiadali m.in.: Gerhard Parzutka von Lipiński - przedstawiciel organizatorów wyborów, Klaudia Ungerman - Miss Polski 2008, Edyta Herbuś - tancerka oraz Przemysław Saleta - mistrz świata w kickboxingu i Krzysztof Hołowczyc - kierowca rajdowy.

Wybory Miss Polski 2009 odbyły się w ramach trwającego w Płocku od końca sierpnia Festiwalu Piękna. W programie tej imprezy są też sobotnie wybory Miss Supranational 2009 oraz niedzielne wybory Miss Polski Nastolatek 2009.

W wyborach Miss Supranational 2009 uczestniczyć będzie 45 finalistek wyborów krajowych z całego świata. W ramach gali odbędzie światowej gwiazdy muzyki pop Sophie Ellis Bextor.



W ciągu ostatniej doby redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz stał się jedną z najgroźniejszych osób w państwie. Wczoraj w siedzibie „GP” pojawiła się policja, a kilkanaście godzin później dziennikarz dostał wezwał na przesłuchanie w ABW.

Wczoraj w redakcji „Gazety Polskiej” pojawiła się policja. Funkcjonariusze twierdzili, że szukają byłego redaktora naczelnego strony Niezalezna.pl – Przemysława Harczuka. Chodzić miało o zamieszczony w portalu tekst „Czerwona camorra kontratakuje”, po którym jeden z jego negatywnych bohaterów – Tadeusz Daszkiewicz – zawiadomił prokuraturę.

Przypomnijmy: były lektor Komitetu Miejskiego PZPR w Kielcach zarzucił P. Harczukowi m.in., że ten "podważył jego autorytet moralny”. (W pełnym wyzwisk liście do dziennikarza Daszkiewicz napisał: „Nie sądzę, by był Pan faktycznym twórcą tych podłych insynuacji, bowiem styl jakim się Pan posługuje, bardzo mierny, wręcz podwórkowy, nie pasowałby nawet do przeciętnego pismaka. Wiem bowiem, kto Panem steruje, gdzie i z kim opracowuje się Pana REWELACJE. [...] Przyzna Pan, że inny jest mój status społeczny od statusu Pana i od statusu degeneratów sterujących Panem. Dziwię się, że w tak młodym wieku, na początku swojego życia zawodowego staje się Pan niebezpiecznym narzędziem intrygi, pomówień, oszczerstw i szkodliwych insynuacji.”)

Prokuratura potraktowała serio skargi Daszkiewicza i wysłała do redakcji „Gazety Polskiej” policję. Problem w tym, że formalnie redakcja „Gazety Polskiej” (siedziba: ul. Filtrowa w Warszawie, wydawca: Niezależne Wydawnictwo Polskie) nie ma nic wspólnego z portalem Niezalezna.pl, którego wydawcą jest zarejestrowana pod zupełnie innym adresem spółka Słowo Niezalezne. Czemu więc policja odwiedziła redakcję „Gazety Polskiej”, osobiście przepytując Tomasza Sakiewicza? Odpowiedzi trzeba by zapewne poszukać u samego „źródła”, czyli u ministra Grzegorza Schetyny.

Z kolei dziś Tomasz Sakiewicz dostał wezwanie na przesłuchanie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. – Nie wiem, w jakiej sprawie, bo na wezwaniu jest tylko sygnatura. Podejrzewam, że chodzi o „ujawnienie tajemnicy państwowej” – mówi naczelny „GP”.

Tomasz Sakiewicz przypomina, że ABW zajmuje się oficjalnie „Gazetą Polską” już od 9 maja. To właśnie wtedy Agencja włączyła się do śledztwa sprawdzającego, czy prezes IPN Janusz Kurtyka przekazywał nielegalnie akta Instytutu zastępczyni redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", Katarzynie Hejke.

(wg)



Sensacyjna wygrana Ingi Kołodziej z Gwardii Warszawa w sobotę w wadze 57 kg jest najlepszym wynikiem polskich judoków w tradycyjnym turnieju o Superpuchar Świata w Hamburgu. W niedzielę reprezentanci Polski walczyli bez większego powodzenia. Jedynie występujący w repasażach wagi 81 kg Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa) został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Pozostali odpadli w eliminacjach.

W wadze 70 kg nie powiodło się Katarzynie Piłocik (MKS Czechowice Dziedzice), w +78 kg - Urszuli Sadkowskiej (Rekord Olsztyn). Spośród polskich judoków start w eliminacjach zakończyli - w 81 kg Robert Krawczyk, a w 100 kg - Przemysław Matyjaszek (obaj czarni Bytom).

Zaskoczeniem może być porażka Piłocik z reprezentantką Senegalu Gisele Mendy. Ta jedna z czołowych judoczek z Afryki, brązowa medalistka mistrzostw tego kontynentu z 2005 roku, na co dzień trenuje judo we Francji.

Indywidualny sukces odniósł Bałanda, który pokonał Szwajcara Sergeia Aschwandena - m.in. dwukrotnego mistrza Europy (2000 i 03), wicemistrza świata z 2003 r.

W turnieju w Hamburgu wystartowało 439 zawodników (258 judoków i 181 kobiet) z 54 krajów. Największe sukcesy odnieśli reprezentanci Francji i Rosji wygrywając w dwóch kategoriach wagowych. Na listę zwycięzców wpisali się przedstawiciele 12 krajów, w tym i Inga Kołodziej. W najbliższy weekend - turniej o Puchar Świata w Spale.

Wyniki - niedziela:

Kobiety:

70 kg: 1. Asuka Oka (Japonia), 2. Annett Boehm (Niemcy), 3. Anett Meszaros (Węgry) i Haixia Wang (Chiny), 5. Anne Morlot (Francja) i Ka-Yeon Park (Korea Płd.), 7. Gisele Mendy (Senegal) i Catherine Roberge (Kanada)

78 kg: 1. Edinanci Silva (Brazylia), 2. Esther San Miguel (Hiszpania), 3. Yurisel Laborde (Kuba) i Lucia Morico (Włochy), 5. Komiko Horie (Japonia) i Wiera Moskaluk (Rosja), 7. Jenny Karl (Niemcy) i Xia Liu (Chiny)

+78 kg: 1. Tea Donguzaszwili (Rosja), 2. Priscila Marques (Brazylia), 3. Franziska Konitz (Niemcy) i Wen Tong (Chiny), 5. Eva Bisseni (Francja) i Gulsah Kocaturk (Turcja), 7. Kartrin Beinroth (Niemcy) i Gułżan Issanowa (Kazachstan)

Mężczyźni:

81 kg: 1. Young-Woo Kwon (Korea Płd.), 2. Niamchuu Damdinsuren (Mongolia), 3. Ole Bischof (Niemcy) i Flavio Canto (Brazylia), 5. Dennis Huck (Niemcy) i Sandor Nagysolymosi (Węgry), 7. Iraj Amirkhani (Iran) i Avisar Sheinmann (Izrael)

90 kg: 1. Ilias Nikolaos Iliadis (Grecja), 2.David Alarza (Hiszpania), 3. Nicolas Brisson (Francja) i Iwan Pierwszin (Rosja), 5. Carlos Honorato (Brazylia) i Seigo Saito (Japonia), 7. Bjoern bachmann (Niemcy) i Maksim Rakow (Kazachstan)

100 kg: 1. Ariel Zeevi (Izrael), 2. Rosłan Gasimow (Rosja), 3. Keiji Suzuki (Japonia) i Naidar Tuwszin Bayar (Mongolia), 5. Oreidis Despaigne (Kuba) i Keith Morgan (Kanada), 7. Luciano Correa (Brazylia) i Thomas Pille (Niemcy)

+100 kg: 1. Tamerlan Tmienow (Rosja), 2. Paolo Bianchessi (Włochy), 3. Łasza Gudżedżiani (Gruzja) i Teddy Riner (Francja), 5. Barna Bor (Wegry) i Sung-Beom Kim (Korea Płd.), 7. Matthias Schmunk (Niemcy) i Abdułło Tangrijew (Uzbekistan)

Wyniki Polaków:

Kobiety:

70 kg: Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice) - Gisele Mendy (Senegal) 0:3

+78 kg: Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn) - Dorjgotov Tserenhand (Mongolia) 10:0, Katrin Beinroth (Niemcy) 0:10

Mężczyźni:

81 kg: Robert Krawczyk (Czarni Bytom) - Srdjan Mrvaljević (Czarnogóra) 7:0, Awad Naeimi (Katar) 10:0, Avisar Sheinmann (Izrael) 0:7

Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa) - Jonas Sandstroem (Szwecja) 10:0, Sergei Aschwanden (Szwajcaria) 3:0, Dennis Huck (Niemcy) 0:10, repasaże: Sandor Nagysolymosi (Węgry) 0:10

100 kg: Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) - Ignazio Capezzuto (Włochy) 0:3.

wp.pl



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)