Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Milosz nie zartuj!
Kazda dyskusja zwiazana z tematem jest wazna a ta naprawde! Mam ci znalesc zapis ze nie mozna dyskryminowac ze wzgledu na narodowosc? no przeciez to jedna z podstaw prawnych nowoczesnej demokracji. Nie mozna dyskryminowac ze wzgledu na plec narodowosc cechy fizyczne itd... A i inikogo nie obrazam. To jak zmieniliscie ten zapis dopieor jest smieszne. Nie chce mi sie pisac . chodzi o zasady. Nie wiem czemu inni milcza zgadzaja sie na taka prywate ja nie wezme udzialu w czyms takim!

Utratos

[ Dodano: 2004-05-23, 12:15 ]
dobra koniec sporow jest kilka spraw ktorymi sie trzeba zajac przed turniejem.
1. Regulamin
jesli dobrze patrzylem to zajal sie tym lone i zakon . Dajcie znak jak skonczycie:)
2. Zebranie zarzadu
Proponuje zeby ludzie z zarzadu wpadli w piatek popoludniu do wawy jesli dadza rade. ustalimy wtedy szczegloly turnieju stan kasy i nadrod oraz wreszcie odbedziemy to zebranie:)
3. Czy wysilamy sie na jakies dyplomy , puchary?
4. Powinnismy wyslac jak najwiecej maili w sprawie ogloszenia turniejowego na innych stronach. wazne zeby to bylo jak najwiecej stron i serwerow na ktorych jest kik.
5. Byc moze cos ustalimy w sprawie ranku do piry turnieju ale male szanse. to samo z legitymacjami.

UTRATOS!

[ Dodano: 2004-05-23, 12:52 ]
p.s wypadaloby podac w wersji angielskiej i czeskiej w tym ogloszniu jaki jest przelicznik zloty /euro i zloty /dolar .



bastet napisał(a): Może orientuje się ktoś czy sa jakieś szanse z podstawowym angolem?? (z matmy szacuje na około 80) mam dylemat czy próbować tutaj czy składać na infe fiz.

Próg z ostatniej rekrutacji to 908. Twój wynik: 80 * 8 + 100 = 740. Próg spadnie z powodu niekorzystnego porzelicznika? Sprawdźmy o ile. Bierzemy najbardziej niefartowny przypadek, który się dostał: 100 z matematyki podst, po 100 z języka i 77 z mat. rozsz. -- 177 * 4 + 200 = 908. Stosujemy niekorzystny przelicznik: 77 * 2 * 4 + 200 = 816.

Jak widać, brakuje Ci 76 punktów, pod warunkiem że prawidłowo oszacowałaś swój wynik z matematyki i masz angielski zdany na 100. Rzecz jasna nie wiadomo jakie będą wyniki tegorocznej matury, co nie zmienia faktu że informatyka na EAIE jest bardzo obleganym kierunkiem i niezależnie od średniej krajowej ma zawsze wysoki próg. W skrócie: ja bym na Twoim miejscu składał na wydział fizyczny.




z pewnością kucie na rozszerzenie nikomu nie zaszkodziło jeszcze.
Masz racje kucie jeszcze nikomu nie zaszkodziło, nawet jeśli uznać to za pracę fizyczną, ale tak na serio matura rozszerzona z polskiego jest o wiele trudniejsza od podstawy. Więc moim zdaniem wydział powinien patrzeć inaczej na 60% z polskiego rozszerzonego niż identyczny wynik z podstawy. Moim zdaniem powinien być jakiś godziwy przelicznik który nie krzywdziłby ambitnych (i tych trochę mniej).



Podam sposób wylicznia wrtości hektara obliczeniowego dla potrzeb ustalania wysokości podatku rolnego.

Liczbę hektarów przeliczeniowych ustala się na podstawie
a)powierzchni użytków,
b)rodzajów i klas użytków rolnych wynikających z ewidencji gruntów
c)zaliczenia lokalizacji gruntu do okręgu podatkowego zgodnie z poniższym wzorem:

1. Dla gospodarstw rolnych
1 ha fizyczny x przelicznik odpowiedni dla danej klasy użytków rolnych i dla danego okręgu. Tak ustalony hektar przeliczeniowy mnożymy przez równowartość pieniężną 2,5 q żyta, obliczoną według średniej ceny skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów roku poprzedzającego rok podatkowy (na 2003 rok według komunikatu Prezesa GUS średnia cena skupu żyta wynosi 33,45 zł).

2. Dla pozostałych użytków rolnych
1 ha fizyczny x równowartość pieniężną 5 q żyta, obliczoną według średniej ceny skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów roku poprzedzającego rok podatkowy (na 2003 rok według komunikatu Prezesa GUS średnia cena skupu żyta wynosi 33,45 zł).

Ciekawe, ile q żyta zamierza przyjąć Kołodko jako mnożnik do ustalenia podatku dochodowego dla rolników ?



Mam takie samo zdanei co Ankaa- nareszcie jakiś rozwinięty pomysł [img]/wink.gif[/img]. To co przedstawił Cortez jest fajne, a te zwoje na pewno wejdą [img]/wink.gif[/img]. Tylko z tymi I, II, III to ja bym wprowadziła przeliczanie na procenty, bo jak ktoś powiedzmy ma 200 punktów siły fizycznej to za dużo 5 punktów mu nie da [img]/wink.gif[/img]
Np.
Zwój Wojownika I - + 5% do siły fizycznej
Zwój Wojownika II - + 10% do siły fizycznej
Zwój Wojownika III - + 20% do siły fizycznej



Cytat:
D300 + 10mm też chyba daje 15mm?:-P daje
ale fizycznie 15 mm ma mniejsze znieksztalcenia niz 10 mm bez przelicznika prawda?
nie chodzi o wspolczynnik kropa tylko o fizyczna ogniskowa obiektywu i wlasciwosci tejze ogniskowej
chyba ze sie myle to mnie prosze wyprowadz z bledu :mrgreen:



Cyfrowy portret i drgania
  Przymierzając się do wsparcia się cyfrą, grzebiąc po masach tekstów i testów zawisły mi dwa tematy, nie do końca wyjaśnione - a może i w ogóle nie wyjaśnialne:

1. masowo dość podawane jest, że - biorąc pod uwagę przelicznik - do portretu w cyfrze można już stosować 50 (bo daje 75). A wszak to nie kwestia wycinka kadru, tylko innej perspektywy. Przeca jak się zrobi z 28 (fizycznej) to będzie ładnie przerysowany również w cyfrze ... Znaczy się powinno się do portretu używać dokładnie takich samych szkieł jak w analogu (tylko z większej odległości). Prawda czy fałsz?

2. nieustanny dylemat - redukcja drgań w obiektywie czy w korpusie? Abstrahując od naszej M/S... :) Wasze zdanie - tak możliwie obiektywnie :)



Czas jako przestrzeń
  Jak uczy nas współczesna fizyka, czas jest w swej istocie nieodróżnialny od wymiarów przestrzennych, długości, wysokości, czy szerokości. W ludzkich oczach wymiary czasowy i przestrzenny odróżnia od siebie sposób pomiaru i jednostki, w jakich ten pomiar jest dokonywany. Podczas gdy tradycyjne wymiary przestrzenne mierzymy w metrach, to jednostką czasu jest sekunda. To rozróżnienie staje się jednak nieistotne, kiedy tylko uświadomimy sobie, że podobnie mało fundamentalna różnica dzieli od siebie na przykład funty od kilogramów, czy galony od litrów. I podobnie jak galony i funty można łatwo przeliczyć na litry i kilogramy, tak samo sekundy można przeliczyć bez trudu na metry za pomocą odpowiedniego przelicznika. Tym przelicznikiem jest stała fizyczna określana jako c i znana też pod nazwą „prędkości światła”. Określenie jest niezbyt precyzyjne, bo stała c pozostanie stała, nawet gdyby się okazało, ze światło porusza się jednak wolniej niż właśnie z tą, najwyższą w przyrodzie dopuszczalną prędkością. Posługując się tym przelicznikiem, możemy więc zauważyć, że 1 „metr czasu” będzie się równał 1/300 mln. dawnej sekundy, a jedna „sekunda długości” to 300 mln metrów, czyli 0,3 Gigametra.


Wbrew pozorom esej nie opisuje Teorii Względności :)



Regaty Świętojańskie

Zawiadomienie o regatach

1. Regaty Świętojańskie odbędą się w dniach 20-21.06.2009 r. na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego.
2. Port regat – Ośrodek TKKF WODNIK w Nieporęcie.
3. Organizatorem Regat jest Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej WODNIK Nieporęt.
4. Regaty rozegrane będą w klasach: T, T1, T2, T3, TANGO, SPARK, SYMPATHY, OMEGA, zgodnie z przepisami określonymi w Przepisach Regatowych Żeglarstwa 2005-2008, Przepisami Pomiarowymi Jachtów Kabinowych – Formuła PZŻ 2008 oraz Formuła dla Klasy T, przepisami klas biorących udział, Instrukcji Żeglugi i niniejszego zawiadomienia. Klasy nie wyszczególnione mogą startować w regatach po uzgodnieniu z organizatorem.
5. Instrukcja Żeglugi dostępna będzie dla zawodników w chwili zgłoszenia do zawodów. Wszystkie inne komunikaty umieszczane będą na tablicy Komisji Regatowej.
6. Sternik jachtu winien posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie, ubezpieczenie OC, a jacht znaki identyfikacyjne na żaglu. Obowiązuje posiadanie licencji PZŻ na reklamowanie. W regatach obowiązuje Kategoria C zgodnie z przepisami określonymi w Dodatku 1 PRŻ.
7. Regaty będą punktowane zgodnie z Dodatkiem A PRŻ przy zastosowaniu Systemu Małych Punktów. Przewiduje się rozegranie pięciu (5) wyścigów, w tym jednego wyścigu długodystansowego w drugim dniu regat. Przy rozegraniu czterech (4) wyścigów i więcej, najgorszy wynik będzie odliczany. Wyścig długodystansowy jest dodatkowo odrębnie klasyfikowany według przelicznika podanego przez organizatora regat na drukach do wypełnienia przez zawodników.
8. Rozegranie jednego (1) wyścigu uznaje regaty za ważne.
9. Regaty Świętojańskie są imprezą eliminacyjną Żeglarskiego Grand Prix Warszawy.
10. Zgłoszenia zawodników do regat, na drukach dostarczonych przez organizatora – w dniu 20.06.2009 r. od godz. 9:00 do godz. 11:00.
11. Wpisowe do regat w wysokości 20,00 zł. od osoby.
12. Uroczyste otwarcie regat i odprawa sterników w dniu 20.06.2009 r. o godz. 11:15, sygnał ostrzeżenia dla pierwszej klasy około godz. 12:15. Zakończenie imprezy przewidywane jest w dniu 21.06.2008 r. około godz. 16:00.
13. Sternicy sklasyfikowani na miejscach I-III (w klasach) otrzymują puchary.

Przewodniczący Sekcji Żeglarskiej
TKKF WODNIK
Zenon Wrochna



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)