Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

" />
">Wiesz, tylko ja myślę, że kwestią tego co pokazywać, a co nie i co oglądać, a czego nie, nie powinien zajmować się pan cenzor w tv, tylko sam widz lub jego rodzic. Każdy program można przesunąć na późniejszą godzinę, z puszczania (i oglądania!) każdego nagrania można zrezygnować. Takie historie jak francuska cenzura DBZ przypominają mi efekty pracy pijanego chirurga plastycznego. Z tego nigdy nie wychodzi nic dobrego. =)
Ubiegłeś mnie. Przecież oczywistym jest, że każdy rozwija się inaczej i w swoim tempie, więc cenzurowanie czegokolwiek jest zupełnie bez sensu. Jedno dziecko mając 5 lat będzie zauroczone światem baśni Grimm i nie poruszą go najbardziej szczegółowe opisy drastycznych scen, podczas gdy inny dziesięciolatek będzie moczył z tego powodu łóżko. Decyzję, co powinno czytać/oglądać/grać dziecko, ZAWSZE powinien podejmować opiekun, bo to on (najczęściej) wie co jest dobre dla jego podopiecznego.



Konieczny jest jeszcze pomnik ku czci wladzy
wielkiei otwarcie z orkiestra
30 tablic informacyjnych z wytluszczonym nazwiskiem Burmistrzowej
zmiana tresci ksiazek do historii i wyrazne podkreslenie tego wiekopomnego dziela
wystawa prac plastycznych w refektarzu o remoncie
zespol Kaszuby przygotuje specjalny taniec RemontDanceMakabra
chor dzieci o 12 w poludnie bedzie wykonywal piesni zaangazowane przez 5 lat
awokado dostanie medal imperium kaszubskiego wykonany z zuzlu uzytego do asfaltowania
w otwartym Lidlu kazdy dostanie pampers sposnorowany przez gmine bo moze nei wytrzymac z wrazenia,ze ten burdel sie juz skonczyl



Witam serdecznie!

Jestem studentką dwóch kierunków humanistycznych z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Chcąc dorobić na kolejny rok studiów w Polsce oferuję w czasie wakacji swoją pomoc w opiece nad dziećmi.

Szukam pracy jako opiekunka do polskich dzieci na terenie Waterford. Gwarantuję, że czas spędzony pod moją opieką nie będzie zwykłym przeczekaniem pod nieobecność rodziców. W zależności od Państwa zainteresowania jestem w stanie przygotować dla dzieci aktywne zajęcia rozwijające ich zdolności i dopasowane do konkretnego dziecka. Począwszy od warsztatu plastycznego przez różne dziedziny sztuki, zabawy ruchowe, sport, zajęcia twórcze, literackie, teatralne, językowe, fotograficzne a także komputerowe. Oferuję również pomoc w nauce, jeśli taka przez wakacje będzie potrzebna a także możliwą naukę gry na pianinie lub gitarze.

Przed rozpoczęciem pracy przedstawiam cały program zabaw i form w jakie mogę zaangażować dzieci podczas wspólnego spędzania czasu. Gwarantuję, że nie będzie to bezczynne oglądanie kreskówek!

Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy: opiekunkaa@gmail.com
Do zobaczenia!



" />Dzieci będą uczestnikami festiwalu. Będą miały możliwość obejrzenia zorganizowanej wystawiy swoich prac i będą mogły na siedząc na widowni oglądać występy grup przedstawiających formy teatralne. Prace na wystawę będą musiały być, niestety przywiezione przez szkołę, aby organizator mógł je eksponować.
Narazie zbieramy informację o tym ile szkół wystawia prace plastyczne. Od tego będzie zależało jak to będzie eksponowane. Czy w boksach czy niekoniecznie ( niekoniecznie jeśli będzie to np. jedna wystawa ). Narazie mamy sygnał tylko od Państwa.



" />Właśnie porozmawiałam sobie z panią z przedszkola mojej córki, która ma 4,5 latka chodzi do przedszkola od 1,5 roku w tym czasie nie nauczyła się całej ani jednej piosenki pani sprawdzała przd przdszkolnym konkursem - tylko dla tego że nie ma "czasu" aby wysiedzieć np. zabawie. Tak samo jest przy pracach plastycznych itp. Uwielbia chodzić do przedszkola i bawić się z dziećmi ale bardzo często obraża się na wszystkich ( w ciągu 2 godzin -10 razy), Pani nauczycielka zaznacza że to przeszkadza zarówno jej jak i dzieciom i sama sobie szkodzi bo koleżanki stałej nie może mieć. Jest żywym dzieckiem chętni podejmuje się nowych zadań, które częto b. szybko pozostawia. Proszę pomóżcie jak postępować?



Klub Wisus przygotował dla dzieci spędzających ferie zimowe w domu szereg niespodzianek. Między innymi zaprasza na warsztaty plastyczne prowadzone przez uznanego pedagoga, p. Aleksandrę Sojkę. Dzieci pod okiem instruktora rozwijają talenty artystyczne, mają możliwość pracy i zabawy z rówieśnikami a także weryfikacji swoich umiejętności w konkursach. Najlepsi otrzymują atrakcyjne nagrody.
Na najbliższe warsztaty zapraszamy w środę, 23 stycznia, o godz. 10.00.



[13272] [center]Repertuar grudniowy[/center]
Galeria MOK - grafika Ewy Karwik "Aniołowie-Moce Nieba" - czynna do 31 stycznia

Galeria "Kredka" Klubu Wisus - wystawa prac dzieci koła plastycznego p.kier. Aleksandry Sojki

Galeria FOTO Osiny - jubileusz 700-lecia Osin i 20-lecia świetlicy w fotogr. Aleksanda Klepka

Galeria foto "Trzy kolory" Klubu Rebus - "Moje podróże po Żorach" w fotografii Stanisława Sobieckiego

Galeria "Pod kluczem" Klubu Rebus - "Fantazje" Liliany Wójtowicz

Galeria Rowień - wystawa prac dzieci koła plastycznego p. kier. Anity Pala

Galeria Gwarki - "Aniołki i diobołki" wystawa prac plastycznych dzieci





Gorzów Wlkp.: niepełnosprawni odnowili kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA


Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele pw. MM Kolbego, to kolejne miejsce sakralne, które wyremontowali niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji ,,Złota Jesień" w Gorzowie Wielkopolskim.

W ramach zajęć pracowni plastyczno-stolarskiej uczestnicy WTZ pomalowali ściany i sufit dziennej kaplicy Adoracji pastelowymi kolorami z dominującym żółtym w kilku odcieniach. Na ścianie głównej są dwa szerokie czerwone pasy zaznaczające miejsce Najświętszego Sakramentu.

Przez pracę i modlitwę można odnosić sukcesy m.in. w terapii osób upośledzonych umysłowo czy chorych psychicznie - uważa Wiesław Antosz - kierownik WTZ, absolwent Akademii Teologii Katolickiej, który wciąż poszerza możliwości rozwoju osobowego angażując niepełnosprawnych także do opieki nad nekropoliami, ubogacania śpiewem i posługą Liturgii Mszy św. opieki nad chorymi i samotnymi oraz bycia wolontariuszami.

Przedostatnią pracą uczestników WTZ było przygotowanie kaplicy dla małych dzieci, które mogą zająć się kolorowymi zabawkami nie przeszkadzając dorosłym we Mszy św.

Do tej pory dzięki pracy niepełnosprawnych odnowione zostały pomieszczenia plebanii, salki katechetyczne i świetlicowe.

Tolerancja i miłość bliźniego są atutami w pracy z niepełnosprawnymi - twierdzi Wiesław Antosz. Dzięki takim postawom katolicy, świadek Jehowy i ewangelik, którzy są podopiecznymi warsztatów, doskonale współpracowali podczas odnawiania pomieszczeń kościelnych.

Od 1 września uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji Złota Jesień rozpoczną współpracę z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Walczaka, w którym raz w tygodniu odprawiana jest Msza św. dla seniorów. Młodzi niepełnosprawni z WTZ śpiewem wzbogacą Liturgię Mszy św. będą także przyprowadzać do kaplicy a po Mszy odprowadzą mieszkańców do pokojów.

Uczestnicy WTZ nieustannie opiekują się przyszpitalną Kaplicą pw. Jezusa Miłosiernego, którą także dwa lata temu wyremontowali. Teraz dbają o dekorację ołtarza i wygląd zewnętrzny kościoła. Wszystkie te miejsca sakralne należą do parafii pw. św. M. M. Kolbego, której proboszczem jest ks. Ryszard Przewłocki.

Kościół św. Maksymiliana Kolbego jest jednym z największych w Gorzowie, konsekrowany w sierpniu 2000 r. przez bp. Adama Dyczkowskiego, ówczesnego ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

--
źródło



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)