Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Mikołajki już w najbliższy weekend, a Ty nie masz jeszcze prezentu dla swojej pociechy? Mamy dla Ciebie wspaniałą nowinę! Tatr Dramatyczny w Warszawie przygotował dla Was 3 podwójne zaproszenia na spektakl ‟Pippi Pończoszanka”. Spektakl odbędzie się 5 grudnia o godz. 17:00 na Dużej scenie. Przedstawienie skierowane jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. W świecie kultowej bohaterki Pippi, wszyscy są mile widziani.
Teatr Dramatyczny zapewnia osobom niedosłyszącym specjalny sprzęt wzmacniający słyszenie.
Wejdź na stronę www.sluchowisko.net , zapoznaj się z zasadami konkursu, odpowiedz na pytanie konkursowe: Kto jest autorem powieści "Pippi Pończoszanka"? i wyślij do nas odpowiedź.
Serdecznie zapraszamy
Redakcja Sluchowiska



gp24.pl:

Słupskie przedstawienie najlepsze w Afryce
Daniel Klusek

Ogromny sukces odnieśli w Afryce aktorzy słupskiego teatru lalki Tęcza. Na zakończonym przed kilkoma dniami festiwalu teatralnym w Tunezji ich przedstawienie pt. "Metamorfozy”otrzymało główną nagrodę - Grand Prix.

Wyróżnienie tym cenniejsze, że przyznane przez młodych widzów.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci to jeden z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Największą gwiazdą 23. edycji festiwalu, który w niedzielę zakończył się w mieście Nabeul w Tunezji, był słupski teatr Tęcza.

Nasi aktorzy pokazali tam przedstawienie pt. "Metamorfozy” w reżyserii Krzysztofa Raua. W spektaklu nie pada ani jedno słowo.

Aktorzy przez kilkadziesiąt minut animują kawałki płócien, tworzą z nich postaci zwierząt, ludzi, instrumentów muzycznych i w ten sposób zabierają dzieci w podróż dookoła świata.
(...)
Nagroda w Nabeul nie jest pierwszym sukcesem "Metamorfoz”. Słupskie przedstawienie było już entuzjastycznie przyjmowane na międzynarodowych festiwalach w Iranie, Turcji i Maroko.

W 2006 roku zdobyło ono również Grand Prix za mistrzowską grę aktorską podczas Dziecięcego Lata Teatralnego w Warszawie.





Znakomite polskie teatry przyjadą do Jasła z uznanymi przez publiczność i krytyków sztukami. Na scenie JDK można będzie obejrzeć świetne, wielokrotnie nagradzane spektakle nie schodzące z afiszy od lat oraz nowości: przedstawienia, których premiery odbyły się niedawno, ale już zdobyły rozgłos w teatralnym świecie.

Wśród propozycji znajdą się spektakle dla dzieci i młodzieży, łatwe w odbiorze, przezabawne komedie, ale też sztuki wymagające od odbiorcy większego zaangażowania intelektualnego i emocjonalnego.

Bilety oraz karnety na spektakle wieczorne są już w sprzedaży, w sekretariacie JDK, tel. 14 44 35 150.


25 listopada 2010 /czwartek/, godz. 19.00
DOWÓD David Auburn
Teatr Polonia - Warszawa
Reżyseria. Andrzej Seweryn
Scenografia: Maciej M. Putowski
Kostiumy: Magda Maciejewska
Światło: Tomasz Wert
Muzyka: Antoni Łazarkiewicz
Asystent reżysera i producent wykonawczy: Michał Sieczkowski
Występują: Maria Seweryn, JOANNA TRZEPIECIŃSKA, ANDRZEJ SEWERYN, Paweł Ciołkosz
Nagroda na XI Polkowickich Dni Teatru 2009 za najlepsze kreacje aktorskie (Maria Seweryn i Andrzej Seweryn) oraz za scenografię (Maciej M. Putowski). W tym samym przeglądzie Maria Seweryn zdobyła Nagrodę Publiczności.
Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2008
Sztuka trwa 2,5 godziny z przerwą
Bilet: 50 zł
Karnety na spektakle wieczorne: 190 zł



" />TERMIN: 28.02.2009 (impreza), 28.02-14.03.09 (wystawa)
MIEJSCE: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Pl. Powstańców Warszawy 5
OPIS: Impreza towarzyszy wystawie poświęconej twórczości Wojciecha Weissa. Obok 200 obrazów jego autorstwa - olejnych, pasteli i rysunków - będzie można też zobaczyć kolekcję sztuki japońskiej zgromadzonej przez artystę. Wojciech Weiss należy do największych twórców okresu Młodej Polski. Urodzony w 1875 r. na emigracji w Rumunii, rozpoczął naukę we Lwowie, skąd przeniósł się do Krakowa, gdzie pełnił m.in. funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych. Zmarł w 1950 r. w Krakowie.

Imprezy towarzyszące wystawie - wstęp wolny
11.00 i 15.00 – zapraszamy na wystawę W. Weissa (oprowadzanie z przewodnikiem)
13.00 – ‟Miecz samurajski i czarka na sake” – opowieść o tradycji rzemiosła japońskiego
14.00 - warsztaty kaligrafii japońskiej, prowadzi Maho Ikushima
14.00 – ‟Modelka w pracowni Weissa” – cykl ‟Spotkania z jednym dziełem”
15.00 – ‟Lalki z kraju kwitnącej wiśni” – spotkanie z prof. Jackiem Radomskim z Wrocławskiego Teatru Lalek na temat tradycji teatru lalkowego
16.00 – ‟Rejs do Japonii” – zabawa dla dzieci

W programie również:
• Wystawa ‟Dawne rzemiosło japońskie” ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu (28.02-15.03)
• Wystawa lalek z przedstawienia Wrocławskiego Teatru Lalek ‟Córka króla mórz” (czynna do 15 marca)

14 marca, godz. 17.00 – finisaż wystawy "Ten krakowski Japończyk.. Inspiracje sztuką Japonii w twórczości Wojciecha Weissa". W programie spotkanie z kuratorem wystawy.

Źródło:
http://www.mnwr.art.pl/CMS/aktualnosci/aktualnosci.html
http://wyborcza.pl/1,91446,6318052,Wroc ... dowym.html

noel



" />Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna" zaprasza do Akademii Rozwoju Animacyjnej Aktywności. Dowiedz się, jak przygotować i zrealizować działania animacyjne w lokalnej społeczności, poznaj ludzi, którzy realizują takie działania, napisz własny projekt animacyjny!
Szkolenie stacjonarne 14-25.09, wizytę studyjną 10.10-15/16.10 oraz indywidualne konsultacje przy pisaniu projektów.
Rekrutacja trwa do 31 sierpnia.
Kontakt: projekt.araa@gmail.com

Jesteś młodą osobą, studentem, członkiem lub wolontariuszem organizacji pozarządowej? Chciałbyś/chciałabyś zmienić coś w swoim otoczeniu, masz pomysł na działanie ale nie wiesz, jak zabrać się do jego realizacji? Akademia Rozwoju Animacyjnej Aktywności powstała właśnie dla Ciebie!

Projekt obejmuje:
1. szkolenie stacjonarne w ramach którego przeprowadzone zostaną warsztaty (14-25.09)
- warsztat edukacji twórczej
- zarządzanie zmianą społeczną
- warsztat anty-dyskryminacyjny i uwrażliwiający
- warsztat z komunikacji (komunikacja z lokalną społecznością, z lokalnymi władzami, komunikowanie potrzeb)
- pisania projektów ‟Od pomysłu do projektu”
- zarządzania projektem i czasem w projekcie
- zarządzanie przestrzenią wirtualną, czyli promocja i marketing działań animacyjnych i społecznych w Internecie
- fundraising
- szkolenie z zakresu prowadzenia ekologicznego biura

2. Spotkania z przedstawicielami organizacji i instytucji działających na polu animacji społecznej i kulturowej, ochrony dziedzictwa kulturowego, edukacji, sztuki oraz dialogu międzykulturowego (jako uzupełnienie warsztatów stacjonarnych w Warszawie) (14-25.09)

3. Wizytę studyjną opartą na warsztatach teatralnych (10.10 – 15/16.10.2009)

Podczas wizyty studyjnej uczestnicy projektu ARAA będą mieli okazję wziąć udział w realizowanych przez Teatr Węgajty działaniach, angażujących mieszkańców okolicznych miejscowości: dzieci i młodzież z tak zwanych ‟trudnych rodzin”.
Proponowane elementy z jakich może się składać się warsztat przeprowadzony w ramach projektu ARAA:
- Warsztat aktorski (przygotowanie spektaklu opartego o tradycyjny spektakl ludowy)
- Prace głosowe (ich celem jest przezwyciężenie barier głosowych)
- Nauka pieśni tradycyjnych (między innymi wykorzystanie opracowań etnograficznych, w tym ze zbiorów Oskara Kolberga)

Dokładny program wizyty zostanie ustalony przez organizatorów w oparciu o potrzeby i doświadczenia osób, które ostatecznie wezmą udział w projekcie.

4. Indywidualne pisanie projektu animacyjnego wykorzystującego zdobytą wiedzę i doświadczenie pod opieką doświadczonego konsultanta (październik-listopad 2009). Przedstawienie projektu jest warunkiem niezbędnym do uzyskania zaświadczenia o ukończeniu całego cyklu szkoleniowego. Przygotowane projekty, jeśli będzie taka chęć, będą mogły być realizowane w ramach Stowarzyszenia ‟Pracownia Etnograficzna” a także we współpracy z Teatrem Węgajty.

5. Na zakończenie projektu zaplanowane zostało spotkanie podsumowujące połączone z prezentacją projektów, na które zaproszeni zostaną przedstawiciele instytucji zaangażowanych w realizację projektu (5.12.2009).

Formularz zgłoszenia można uzyskać pod adresem mailowym projekt.araa@gmail.com.

INFORMACJE DODATKOWE:

Wypełnione formularze zgłoszenia należy przesłać na adres projekt.araa@gmail.com do dn. 31 sierpnia 2009.

Lista osób zakwalifikowanych na szkolenie zostanie ogłoszona 3 września 2009 roku. Uczestnicy będą musieli potwierdzić możliwość uczestnictwa w całym szkoleniu: warsztatach w Warszawie, wizycie studyjnej oraz cyklu konsultacji.

Szkolenie w Warszawie będzie się odbywać w salach MCKiS na ul. Elektoralnej 12 oraz w DKŚ na ul. Kredytowej 1.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszt zakwaterowania i wyżywienia podczas wizyty studyjnej w Teatrze Węgajty. Koszty dojazdu do Warszawy i na wizytę studyjną oraz zakwaterowania w Warszawie pokrywają uczestnicy. Organizatorzy oferują pomoc z znalezieniu miejsca noclegu.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami projektu są Dom Kultury Śródmieście w Warszawie, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz Stowarzyszenie Autokreacja.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)