Projekt badawczy Polska-Namibia 2010


Czy mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na takie pytania?
1. Czy przepisy o czasie pracy kierowców stosuje się również do kierowców samozatrudnionych z samochodem o DMC 3,5 Tony? (trasy polskie i zagraniczne - przewozy towarowe) Czy mają oni obowiązek stosowania tachografów?
2. Ile czasu trwa realnie podróż z powiedzmy Zamoscia do Londynu gdy jedzie dwóch kierowców (ok 1900 km)?
3. Czy na towar po stronie niemieckiej i dalej są potrzebne jakieś specjalne papiery wwozowe?

Z góry dziękuję za odpowiedź :-)


1. ustawa o czasie pracy obowiązuje ale jak jeździsz sam u siebie to spokojnie możesz jeździć 24h na dobę, tachografów nie trzeba.
2. z lublina do Londynu busem dojechałem w 24h, 0 snu i ciągle gaz w podłodze, pociąg pod kanałem pierwszy lepszy aby szybciej. nie ma to jak szybka dostawa przez cala Europę:)
3. mnie tylko spytali co wiozę i czy to zarobkowy przewóz. powiedziałem ze to dla kumpla i po sprawie.



" />ja wyjechałem wraz z moją dziewczyną i dwoma znajomymi . Do niby fabryki papierosów i co na dworcu Victori w Londynie czkaliśmy prawie 4 godziny niby mieli po nas przyjechać . Po dłuższej chwili podjechało stare białe Volvo . Zapytali czy my do pracy u Pana Piotra odpowiedzieliśmy że tak . Gdy rozmawialiśmy przez telefon miał po nas przyjechać bus , ale tłumaczyli się że kierowca tamtego busa pojechał zawieść innych pracowników . Oczywiście nie było miejsca aby wszyscy pojechali razem na pierwszy raz pojechałem ja wraz z dziewczyną razem z bagażami wszystkich mieli nas zawieść na kwaterę i wrócić po resztę i to był nasz błąd . Kiedy ruszyliśmy w drogę do kierowcy zadzwonił Pan Piotr jakiś czas rozmawiali ale nie słyszałem o czym . Wypytywali nas czy znamy angielski czy bylismy juz kiedyś w londynie. Krążyliśmy po ciasnych uliczkach jakieś 40 minut , ale wreszcie dojechaliśmy na miejsce gdzie niby mieliśmy mieszkać . A załatwili nas w ten sposób zabrali pieniądze wywalili wszystkie bagaże z samochodu na chodnik . I odjechali z piskiem opon. Nie było mi żal siebie czy tych pieniędzy TYLKO MOJEJ DZIEWCZYNY jeszcze nigdy nie widziałem jej takiej załamanej . Po około 10 minutach podjechał na parking inny samochód i wysiedli z niego dwaj mężczyźni ale nie widziałem dokładnie bo było już ciemno napewno byli polakami. Uznałem że inni dostali namiary na nas a chodziło głównie o kobiete wiadomo w jakich celach . Zareagowałem zaczepiłem młodego anglika i zacząłem prośić go o telefon na policje i podanie miejsca gdzie jesteśmy. W krótkim czasie przyjechała Londyńska policja, spisali zeznania poprosiłem o polskiego Spikera po rozmowie z nim przeraziłem się powiedział że w ty miesiącu to już chyba z 15 osoba nacioła się na tych samych oszustów. Poprosiłem go o zatelefonowanie do moich znajomych którzy czekali na Dworcu . Kiedy dojechaliśmy na dworzec i spotkaliśmy już się nie wiedzieliśmy gdzie mamy isć co ze soba zrobic , gdzie się podziać . A noc spędziliśmy za śmietnikiem tuląc się jedno do drugiego z zimna i ze strachu.Na drugi dzień z samego rana poszliśmy do biura w którym mieliśmy wykupione bilety tyle nas ratowało że mieliśmy bilety powrotne. Tak wyprawa kosztowała nas razem ponad 6 tysięcy złotych . Wiem że nigdy więcej nie wpakuje się w coś takiego i ostrzegam innych nie dajcie się nabierać na takich oszustów , ogłoszenie w polskiej gazecie z numerem telefonu komórkowego to nic innego jak oszustwo , pobieranie pieniędzy za niby mieszkanie czy jakieś badania to wszystko ściema żeby miec przy sobie jak najwięcej pieniędzy. Tak jest teraz Anglia



I ty możesz prowadzić londyńskiego piętrusa

I to nawet jeśli nigdy nie siedziałeś za kółkiem autobusu. Wszystkie formalności załatw jeszcze w Polsce, to dziecinnie proste. A żonę/dziewczynę/kochankę namów na posadę opiekunki.

Pielęgniarka

Żeby pracować jako pielęgniarka w Wielkiej Brytanii, musisz zarejestrować się w Nursing and Midwifery Council . Rejestracja trwa około trzech miesięcy, warto więc zatroszczyć się o nią jeszcze będąc w kraju. Formularz rejestracyjny można pobrać z tej strony . Pielęgniarki, które chcą podjąć pracę na Wyspach muszą znać angielski. Przed wyjazdem trzeba przygotować następujące dokumenty:

- dyplom pielęgniarki lub dyplom ukończenia studiów w tym kierunku,

- zaświadczenie z Izby Pielęgniarek i Położnych o wpisie do rejestru,

- zaświadczenie z Izby Pielęgniarek i Położnych o stażu pracy (wymagane jest co najmniej 5 lat doświadczenia w ciągu ostatnich siedmiu lat),

- zaświadczenie o niekaralności (patrz niżej),

- kserokopia dowodu osobistego lub paszportu przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego (koszt tłumaczenia w Polsce jest niższy niż w Wielkiej Brytanii, dlatego zadbaj o to przed wyjazdem).

Polski dyplom pielęgniarki jest automatycznie uznawany, nie trzeba zdawać żadnych dodatkowych egzaminów. Pensja pielęgniarki na Wyspach wynosi co najmniej 18 tysięcy funtów rocznie.

Agencje rekrutujące pielęgniarki w Polsce

Christopher Martin Doradztwo Personalne

Consult Us About Care

IMS Recruitment

Promedica 24

Kierowca

Rekrutacja w brytyjskich firmach transportowych nigdy się nie kończy. Powód: ciągły deficyt kierowców. Żeby zostać kierowcą na Wyspach, trzeba mieć prawo jazdy odpowiedniej kategorii i znać angielski w stopniu komunikatywnym (żeby zrozumieć polecenia wydawane przez radio i pytania pasażerów). Mile widziane jest też doświadczenie w prowadzeniu pojazdu w Wielkiej Brytanii. Kierowcy na Wyspach zarabiają od 6 do 14 funtów za godzinę (brutto).

Rekrutacja w Polsce

Największy operator autobusowy z Londynu - Arriva i jeden z największych w całej Wielkiej Brytanii oraz główny przewoźnik z Birmingham - Travel West Midlands współpracują na stałe z wrocławską firmą Autotram, która szkoli od zera kandydatów na kierowców. Szkolenie obejmuje kurs na prawo jazdy kategorii D i lekcje języka angielskiego. Po standardowym polskim egzaminie na prawo jazdy odbywa się drugi egzamin - z przedstawicielem brytyjskiej firmy. Po zaakceptowaniu kandydata następuje transfer na Wyspy. Firma pomaga w załatwieniu spraw urzędowych i oferuje zakwaterowanie w pokojach. Więcej informacji: tel. (071) 3381413.

Stałą rekrutację w Polsce prowadzi również First Bus - największa firma w Wielkiej Brytanii zajmująca się przewozami publicznymi. Firma oferuje bezpłatne kursy językowe, pomoc w znalezieniu zakwaterowania, założeniu konta w banku i załatwieniu wszystkich formalności, pokrywa też opłaty za rejestrację w Programie Rejestracji Pracowników (Workers Registration Scheme) i za wymianę prawa jazdy. Więcej informacji na polskiej stronie firmy First Bus .

Polskich kierowców do pracy w miastach: Aberdeen, Aldershot, Barnsley, Cambridge, Cheltenham, Exeter, Liverpool, Manchester, Stockton-on-Tees, Worthing, a także w Południowej Walii stale poszukuje Stagecoach UK. Firma zapewnia kurs języka angielskiego, pokrywa koszty podróży do Wielkiej Brytanii i zakwaterowania przez pierwszy miesiąc oraz szkolenie już na Wyspach. Niezbędne informacje w języku polskim znajdziesz na tej stronie .

Opiekun/opiekunka

Praca w domu opieki wymaga podstawowej znajomości języka angielskiego (z pensjonariuszami trzeba rozmawiać). Obowiązki obejmują głównie pomaganie rezydentom w codziennych czynnościach: jedzeniu, myciu, ubieraniu się, korzystaniu z toalety. Zarabia się od 6 do kilkunastu funtów za godzinę. Wyższe stawki dostają osoby z wykształceniem kierunkowym. Mile widziane jest też doświadczenie w pracy opiekuna. Jeśli je masz, poproś byłego pracodawcę o wystawienie ci referencji (po angielsku). Będzie ci też potrzebne zaświadczenie o niekaralności. Można je uzyskać w Punktach Krajowego Rejestru Karnego , które mieszczą się przy sądach powszechnych. Żeby uzyskać zaświadczenie należy złożyć „Zapytanie o udzielenie informacji o sobie”, na stosownym formularzu i uiścić opłatę w wysokości 50 zł. Jeśli jesteś już w Wielkiej Brytanii, możesz wystąpić o zaświadczenie o niekaralności za pośrednictwem ambasady. Jego uzyskanie wiąże się z opłatą 50 funtów. Możesz również skorzystać z pomocy pełnomocnika w Polsce. Twój podpis na pełnomocnictwie powinien zostać poświadczony przez konsula, co kosztuje 21 funtów.

Agencje prowadzące rekrutację opiekunów i opiekunek w Polsce

Christie Care

Itc

K&K Selekt

Prowork

źródło: Gazeta.pl



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)