Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Drogi dr!
Mam nadzieje, ze bedzie mi pan mogl troche pomoc, naprowadzic na jakis trop. Jestem po nieudanym ivf/ICSI i trzech nieudanych transferach(dwa stymulowane lekiem o nazwie Pergotime, odpowiednik "naszego" CLO, oraz jeden na cyklu naturalnym). Drugi transfer to jedyny ktory zakonczyl sie ciaza(biochemiczna, poronienie wtyg.5). Wszystkie moje mrozaki sa dobrej jakosci(hodowla dwudniowa) i wszystkie jak na razie przezywaja rozmrazanie bez problemu. Ja mam pco, maz slabe parametry i jakosc nasienia, stad nasze ICSI. Za kazdym z trzech moich nieudanych podejsc zaczynam plamic w piatym dniu po transferze(poczatkowo mialam nadzieje, ze to dobry znak-zagnierzdzanie sie zarodka). Plamienie po siedmiu dniach konczy sie miesiaczka. Kiedy zaszlam w ciaze plamienie nie pojawilo sie w dniu piatym, pojawilo natomiast tydzien pozniej i po siedmiu dniach zakonczylo sie menstracja. Za kazdym razem jest to dokladnie piaty dzien po transferze. Dodam, ze za kazdym razem podawany jest mi tylko jeden zarodek(prawo szwedzkie). Prosze o pomoc. Czy moje plamienie moze byc oznaka niskiego poziomu progesteronu? Nie biore zadnych jego preparatow. Czy transfer stymulowany calkowicie bylby lepsza alternatywa w moim przypadku? Nie przecze, ze bardzo ciezko znioslam czwarta porazke. Bardzo prosze o pomoc...
Dziekuje i pozdrawiam goraco



Absolutnie nie.
Podwyższone przeciwciała antykardiolipinowe, a raczej ich niekorzystny wpływ na przepływ krwi między matką-łożyskiem-dzieckiem leczy się podając przez całą ciąże preparaty zawierające kwas acetylosalicylowy (czyli prościej mówiąc aspirynę) i heparynę (czyli np fraxiparinę)
To bardzo bardzo zwiększa szansę urodzenia zdrowego i dużego dzidziusia.
Niedoczynność tarczycy to już inny problem, bardzo często się zdarza, ze osoby z niedoczynnością tarczycy leczą się z powodu niepłodności. Często tez zdarzają się poronienia. Musisz opanować tarczycę, brać leki, kontrolowac hormony, i wtedy (jeżeli reszta jest ok) masz szansę zajśc w ciążę i urodzić dziecko. Czego ci życzę z całego serca.
Pozdrawiam.



Cytat:
aldonka23 napisała FENOTEROL

Na receptę
Forma leku: tabletki 5 mg.
Zawartość substancja czynna - fenoterol hydrobromide.
Zamienniki Leku Fenoterol hydrobromide

Sposób działania Fenoterol rozszerza drogi oddechowe i ułatwia oddychanie, przyspiesza czynność serca oraz hamuje skurcze macicy. To ostatnie działanie zapobiega przedwczesnemu porodowi. Efekt leku pojawia się po 30 minutach od momentu podania i utrzymuje się 3-4 godzin.
Zastosowanie Zagrażające poronienie do 16 tygodnia ciąży. Zagrażający przedwczesny poród do 38 tygodnia ciąży. Niewydolność szyjki macicy, zwłaszcza w istnieniu szwu okrężnego na szyjce. Fenoterol stosuje się ponadto w nieprawidłowej czynności skurczowej macicy podczas porodu oraz w celu zmniejszenia napięcia macicy w czasie wykonywania zabiegów położniczych.
Inne leki związane ze schorzeniami Astma oskrzelowa

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w krwawieniu z łożyska przodującego, przedwczesnym odklejaniu się łożyska, krwawieniach z dróg rodnych o niewyjaśnionej przyczynie, w trudnej do opanowania cukrzycy, zbyt niskim stężeniu potasu we krwi, zaburzeniach rytmu serca i chorobach serca, w zakażeniach wew-nątrzmacicznych. Pacjentki cierpiące na nadczynność tarczycy, nadciśnienie lub niedociśnienie krwi lub jaskrę powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Fenoterolem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Fenoterol stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Preparat zmniejsza działanie leków przeciwcukrzycowych. Aspiryna oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy oraz kortykosteroidy mogą łącznie z Fenoterolem wywołać obrzęki. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z Fenoterolem należy omówić z lekarzem.
Działania niepożądane >1/100- Drżenia, niepokój, gwałtowne bicie serca, nudności, bóle głowy.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. zazwyczaj stosuje się 1 tabletkę co 5-6 godzin.
Ciąża i karmienie Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Cytat: ale wyczerpująca odpowiedz!!!!!:36_1_21::36_1_21::36_1_21:



Nefreti może być tak xe sporzywasz bardzo dużo produktów krwiotwórczych i zawierajacych żelazo (buraczki etc) ione barwia tak kał. Żelazo ma te szczególną właściwość że uchodząc z nas barwi tak kał Szczególnie jak się go zaxywa w preparatach i to jest norma.

A ty jesz tych preparatów dużo.
Polecam ci by dla przyswojenia żelaza łączyć go z wit C.
Szczegóły na PW


Nie chcę dziewczyn zanudzać kałami. :lol:

[ Dodano: Czw Maj 10, 2007 23:52 ]
Jednak zdecydowałam xe na forum wkleje bo może innym się przyda :

Anemia w ciąży
DEFINICJA
O anemii (niedokrwistości) u kobiety ciężarnej mówimy wówczas, gdy dojdzie do obniżenia składników morfologicznych krwi (krwinek czerwonych, hemoglobiny, hematokrytu) poniżej przyjętych norm.
OBJAWY I PRZEBIEG
Należy pamiętać, iż w czasie ciąży istnieje ?fizjologiczna? anemia. W sposób naturalny dochodzi do rozcieńczenia krwi spowodowanego zwiększaniem się krążącej krwi. Jednak znacznie szybciej przybywa osocza niż elementów morfotycznych więc dochodzi do jej ?rozcieńczenia?.
Należy więc pamiętać, że pogarszanie się wyników morfologii krwi jest do pewnego stopnia normą w ciąży.Istnieją jednak niedokrwistości niebezpieczne dla prawidłowego rozwoju dziecka i dla ciężarnej. Do takich należy anemia spowodowana utratą krwi (nagłą w czasie np. odklejenia łożyska czy przewlekłą np. podczas długotrwałego plamienia przy zagrażającym poronieniu) a także anemia spowodowana brakiem lub niedoborami pewnych substancji ważnych dla organizmu ? żelaza czy pewnych witamin. Aż u 30-40% ciężarnych dochodzi do niedoborów żelaza. Spowodowane to jest wykorzystaniem jego zapasów przez rozwijający się płód oraz łożysko. Niedobór tego pierwiastka potęguje niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania w przewodzie pokarmowym, ogniska zakażenia czy uporczywe wymioty w ciąży.

Do wiodących objawów niedokrwistości zaliczyć należy uczucie zmęczenia, duszność, osłabienie, trudności w koncentracji, senność, bóle głowy, bladość twarzy czy suchość skóry i łamliwe włosy.Ponadto ciężka niedokrwistość w pierwszym trymestrze ciąży może spowodować wady wrodzone dziecka i poronienie i nieprawidłowy rozwój łożyska. Przewlekła niedokrwistość w drugiej połowie ciąży może spowodować nieodwracalne zmiany w łożysku, które mogą prowadzić do nieprawidłowego rozwoju dziecka.
WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Pierwszym sygnałem niedokrwistości są objawy wyżej omówione. Należy wtedy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Ponadto należy wykonywać co miesiąc kontrolne badanie morfologii krwi.
LECZENIE DOMOWE
W przypadku niedokrwistości spowodowanej niedoborem żelaza czy witamin należy wdrożyć odpowiednią dietę. Jej kluczowym elementem powinny być pokarmy bogate w żelazo, np. mięso wołowe, wątroba drobiowa, drób, ryby, kapusta biała i włoska, soja, suszone owoce.

Należy pamiętać o równoczesnym spożywaniu naturalnych środków zakwaszających (owoce cytrusowe lub soki z tych owoców, truskawki, jagody, pomidory, maliny), gdyż warunkuje to prawidłowe wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)