Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Witam, ile według was może kosztować (jak w załączonej grafice) postawienie i wyposażenie obory(sz=31m, dl=39.5m) przez firmę typu rolstal. Konstrukcja stalowa, ściany z prefabrykatów, z jednej strony kurtyna, świetlik kalenicowy, itd...


http://img689.images...wolnostanow.jpg
http://img9.imagesha...rybyrolstal.jpg



" />
">Z kolei mi się trafił z resztkami "salamandry" i nitem stalowym, trudno czytelne ale chyba też K2.

Hełm wz. 31 pokryty farbą typu "salamandra" i nit stalowy na dodatek z odbiorem wojskowym???coś tu jest nie tak...Nit stalowy przed wojną występował wyłacznie w hełmach produkowanych dla OPL.

Jakiego koloru są resztki lakieru??

Dodam jeszcze że hełm wz. 31/50 ma z reguły nit aluminiowy,chociaż jak pisze J.Kijak zdarzają się hełmy z nitami mosiężnymi "co wskazuje na to iż posród zachowanych przedwojennych prefabrykatów były również czerepy odebrane przez odbór wojskowy".

Marku nit kontrolny był zawsze natomiast to stempel odbiorcy wojskowego nie zawsze (jeśli hełm nie spełnił norm).

K2 jest to stempel odbiorcy wojskowego przyjmujacego partię surowowych czerepów- ich nabicie na nicie kontrolnym oznaczało iż spełniły one normy.



No właśnie jest różnica między tymi elementami, choć nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie i czy da się ją edytować.
Revit odczytuje, czy stworzyłeś belkę prefabrykowaną (precast), monolityczną czy np stalową. Belki monolityczne łączą się automatycznie z innymi elementami żelbetowymi oraz ze sobą (w sposób bardzo podobny do tego, jak łączą się ściany). Inne belki (w tym prefabrykowane) nie łączą się, jedynie możliwe jest ich "ścięcie" między sobą narzędziem (nie pamiętam, jak się nazywa)., które pokazałem w załączniku (od lewej belka stalowa, monolityczna i prefabrykowana). Problem w tym, że ono nie zawsze dobrze działa, poza tym nie działa np między belką a ścianą. Włączając je zaznacza się, połączenia jakich typów belek mają być czyszczone - wszystkie oprócz monolitycznych, bo inaczej je Revit traktuje.

Kolejna różnica jest w priorytecie elementów i możliwościach łączenia geometrii - pokazuję na załączniku2 (jak wyżej, od lewej stalowa, monolityczna i prefabrykowana). Belka prefabrykowana tnie ścianę (niekonstrukcyjna), działówka tnie belkę monolityczną, zaś dla belki stalowej w ogóle nie działa łączenie geometrii.


Możesz sobie to sprawdzić typowymi belkami revita.



" />Jak napisałem wcześniej wszystkie schrony w porównywanej przeze mnie okolicy Przymiłowice - Turów są jakby prefabrykowane, zaopatrzone w stalowe haki ( to by tłumaczyło ich płytkie osadzenie w ziemi ). Natomiast ten schron w Suchym Połciu, nie posiada tych haków, jak pytałem się mieszkańca Niemcy odlewali go na miejscu ( " ... jak przyjechała betoniarka, to wśród nas było wielkie poruszenie ... ). Może stąd te różnice. Pozdrawiam.
Krzysztof




Konstrukcja ok 170pln/m2 proponuje prefabrykaty... + sciany z lekiej
obudowy , dach z blachy trapezowej, szybko i w warunkach zimowych
postawisz.

Dnia 23-10-2008 o 22:27:44 CRAY napisał(a):
Witam,

Poszukuje kosztorysow do hali ,magazynu o powierzchni z przedzialu
300-500
m2 i wysokosci ok 4-5 m (moze byc wyzsza) . Czy ktos posiada informacje
jaki
moze byc koszt budowy takiego obiektu? Chodzi mi o najtansza technologie
-
rozwazam budowe z pustakow lub konstrukcje stalowa oblozona blacha. Moze
ktos doradzi z czego najlepiej - najtaniej - budowac ?

Pozdrawiam




" />Przedmiotem aukcji są REPLIKI płyt SAPI. w rozmiarze M Płyty są wykonane z gipsu do budowy prefabrykatów budowlanych. Wewnętrzny rdzeń stanowi stalowa cynkowana siatka zbrojeniowa, zewnętrzne warstwy są wzmacniane siatką z włókien szklanych. Nadaje to płycie bardzo wysoką wytrzymałość i twardość, działa to na tej samej zasadzie co stalowe pręty zbrojeniowe w betonowych bunkrach. Pod względem, wymiarów i faktury płyta jest prawie identyczna z oryginalną, nawet przy uderzaniu wydaje taki sam dźwięk co oryginalna płyta. Jedynie masa płyty może się różnic od oryginalnej o niecałe 100g jednak nie robi to prawie żadnej odczuwalnej różnicy. Każda płyta waży około 1,9 Kg. Gips jest wygrzewany i zaimpregnowany dzięki czemu nie chłonie wilgoci. Z zewnątrz płyty są oklejone tkaniną syntetyczna oraz Cordurą co nadaje im fakturę podobna do oryginalnej. Obie płyty są w rozmiarze Medium, i pasują do każdej kamizelki przystosowanej do noszenia płyt SAPI. Idealnie nadają się do gier ASG i MilSim'ów jako tańszy odpowiednik oryginalnej płyty. Płyta gipsowa jest w stanie pochłonąć kilkadziesiąt strzałów z wiatrówki bez większych uszkodzeń, nawet po złamaniu w pół nie rozpadnie się na kawałki. Cena dotyczy kompletu (2 Sztuki)



Płyty są robione na zamówienie, nie posiadam stanów magazynowych, osoby zainteresowane kupnem mogą składać zamówienia poprzez maila: http://allegro.pl/item956581208_plyty_b ... rom_m.html



" />Tak sobie czytam materiał z wkopania cegiełki pod galerię Victorii i zaciekawiły mnie pewne fakty mianowicie i tu cycat:
Projekt ten należy do czterech obiektów, jakie ERBUD zrealizował w przeciągu ostatnich dwóch lat. Kilka faktó jeżeli chodzi o zobrazowanie skali obiektu:
* Całkowita kubatura: 485 tys. m3;
* Powierzchnia całkowita obiektu:8ha;
* Powierzchnia użytkowa ponad 5ha;
* Powierzchnia chodników i placów ponad 4ha;
* 180 sklepów;
* 7 sal kinowych;
* 670 podziemnych miejsc parkingowych;
* 670 nadziemnych miejsc parkingowych;

Przy budowie tego obiektu zużyjemy:
* 3,5 tys. ton stali zbrojeniowej;
* 33 tys. m3 betonu;
* 5200 szt. prefabrykatów (gotowe słupy);
* 7 tys. ton konstrukcji stalowej, która wzmacnia konstrukcję żelbetowa tego obiektu;
* 1700 pali żelbetowych w ziemi, wzmacniających grunt. [‌]”

Pogrubiłem celowo jedno zdanie... Te zdanie bardzo mnie cieszy, jak zapewnie nie tylko mnie

"Dotychczas umowy najmu podpisano z następującymi firmami: 5.10.15, Altero, Apart, APS Apteki, Bell'Arte, Big Star, Boti, C&A, Camaieu, Carrefour, CCC, Choco Cafe, Cinema City, CROPP, Deichmann, Douglas, Empik, ESOTIQ, Everest, Gatta, Greno/Mituu, HOUSE, Inmedio, Komputronik, MARHABA, Martes Sport, Media Expert, Megapunkt, MOHITO, Nieznane Kontynenty, Orange, Oxide&Snazee, Pawo, Piekarnia Cukiernia M&J, Pierre Cardin, Play, Plus GSM, Quazi, Reporter, RESERVED, Rossmann, Ryłko, Scotch&Soda, Sferis, Six, SIZEER, Solar, Sping, Subway, SUNSET SUITS, Swiss, TARANKO, Triumph, Vision Express, Willsoor, Wojas, Wójcik i Yes."



Firma z Wielkiej Brytanii poszukuje producenta - dostawcy drzwi i okien aluminiowych, maszyn budowlanych, m.in. betoniarek, równiarek, oraz materiałów budowlanych (m.in. cementu, prefabrykatów, konstrukcji stalowych, itd.).
Oferta jest aktualna od: 10 lutego 2006 r.
Informacje: kom.: 668 230 833 e-mail: kontakt@businessoffers.pl



Konstrukcja żelbetowa stadionu jest już gotowa w ok. 70%. Rozpoczęły się także pierwsze przygotowania do montażu konstrukcji stalowej dachu.

W koronie stadionu, na poziomie L-4 powstają kolejne słupy, które stworzą podporę pod kolejne rygle zębate. Prefabrykaty trybun pomiędzy trzema osiami osiągnęły maksymalną wysokość. Obecnie, trwa ich układanie w pozostałych osiach.

W przyszłym tygodniu na plac budowy mają przyjechać pierwsze elementy konstrukcji stalowej dachu.




Centralny element dachu Stadionu Narodowego w Warszawie w produkcji

Zakłady Cegielskiego w Poznaniu przystąpiły do produkcji centralnego elementu dachu Stadionu Narodowego w Warszawie - 70 m iglicy wraz z garażem dla dachu ruchomego oraz konstrukcjami pod ekrany LED.

Wierzchołek iglicy będzie najwyższym punktem Stadionu, ok. 112 m nad poziomem Wisły.

W dniu 9 czerwca br. odbył się audyt techniczny, sprawdzający gotowość zakładów do wykonania tego elementu. Zakończenie produkcji przewidziane jest w sierpniu br. Montaż tej części dachu odbędzie się wraz z montażem konstrukcji linowej dachu w IV kwartale 2010 roku.

Widownia Stadionu w całości ukształtowana jest z prefabrykowanych elementów żelbetowych, wykonywanych w klasie betonu architektonicznego – nie wymagającego zabiegów wykończeniowych. Na widownię składa się 2114 prefabrykowanych elementów – stopni trybun. Waga jednego elementu przekracza 30t. Produkcja prefabrykatów dobiega końca. Wyprodukowano już ponad 2 tys. elementów. Na pierścieniu górnym i dolnym zamontowano łącznie 46% elementów prefabrykatów, składających się na całą nieckę Stadionu. Zakończenie montażu prefabrykatów trybun przewidziane jest w lipcu, co pozwoli na zobaczenie widowni w docelowym kształcie ale jeszcze bez siedzeń i przejść między ich rzędami.

Ich produkcją zajmowało się 5 zakładów prefabrykacji z całego kraju. Wykonawcą montażu prefabrykatów trybun jest firma Pekabex.

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie pomyślnie przebiega montaż głównej konstrukcji stalowej dachu. Zamontowano już 28 słupów i 20 elementów pierścienia ściskanego. W kondygnacjach podziemnych trwają roboty wykończeniowe oraz roboty instalacji sanitarnych, mechanicznych i elektrycznych.

źródło: sport.onet.pl

Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://sport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2012/centralny-element-dachu-stadionu-narodowego-w-wars,1,3240451,wiadomosc.html Download bez limitów



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)