Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Panowie spokojnie. Jesteśmy do CEPIKU przygotowani. Nie panikujcie. Jeśli ktoś chce znać szczegóły będą one po części ujawnione na szkoleniu w Mikołajkach (niestety naszego Urzędu nie stać by nas tam wysłać). Panowie najwyżej chodzi o koszt 5 badań (tak myślę czekam na ofertę Admina ws czytników i kart).

Rozmawiałem z ludźmi z MSWIA z departamentu CEPIK i stwierdzam, iż są zaangażowani w swoją pracę i znają się na rzeczy więc CEPIK na pewno ruszy pilotażowo od grudnia 2005r.

Dane będą przesyłane bezpośrednio ze Stacji do CEPIK. Pomyślcie unikniemy fałszowania pieczątek i podpisów diagnostów. Mam nadzieję, że będzie to jak w Niemczech. O ile zapoznaliście się z postem o nowym dowodzie rejestracyjnym Niemieckim to właściciel pojazdu nie będzie tam mógł jeździć z dowodem rejestracyjnym. Wszystkie dane będą widoczne po wstukaniu w laptopa numeru rejestracyjnego przez urzędnika lub policjanta. Mało tego dzięki CEPikowi być może zniknie forma potwierdzeń danych między urzędami, gdyż testowana jest forma elektroniczna potwierdzeń.
Pierwszym krokiem był system pojazd. Owszem kuleje równo i niektóre pojazdy poznikały. Drugim krokiem są dane ze stacji do CEPIK. W Unii wszystko tak od razu też nie funkcjonowało.

Myślę, że pełna współpraca z MSWIA zakończy się takim samym sukcesem jak przekonanie i nauczenie diagnostów wykonywania badań za pomocą systemów informatycznych.

Jeszcze raz podkreślę. Po rozmowie z MSWIA jestem spokojny ponieważ wiem, że CEPIKIEM zajmują się ludzie, którzy znają się na rzeczy.



Basteks zdaję sobie sprawę z panujących warunków ekonomicznych. Napisałem tylko że średnia krajowa nie jest kwotą która pozwala na rozpoczęcie w pełni samodzielnego życia.
Dlatego też zrezygnowałem kilka lat temu z pracy u kogokolwiek i dzisiaj żałuję...
że nie zrobiłem tego wcześniej.

Oczywiste jest że dopóki będą chętni do pracy za powiedzmy 1000zł netto to właśnie tyle będą oferować im pracodawcy. I nie można mieć o to do nikogo pretensji. Proste zasady podaży i popytu.

Wracając do przykładu z gastronomią i słów Red'a to przypominają mi się restauracje otwierane przez chińczyków np. w Niemczech czy Hiszpanii. Super wystrój, ekstra żarcie ,bardzo miła obsługa no i rewelacyjne ceny(np 10-12 euro za stół szwedzki - jakieś 10-15 potraw do wyboru w tym masa owoców morza, lody- wszystko bez żadnych ograniczeń, żeby było śmiesznie do godziny 16 cena 6 euro, no i pokrywają koszty parkingu podziemnego - dostajesz od nich opłacony bilecik)

Zastanawiałem się w jaki sposób mogą oferować tak wiele za tak małe pieniądze, dowiedziałem się że pracuje tam właściciel wraz z całą rodziną i może 1 czy 2 pracowników. Poza tym żaden pracownik nie zastąpi czujnego oka właściciela

Ponawiam pytanie do pracodawców - co myślicie o podawaniu wysokości pensji w ofercie pracy?



Cos duzo slysze o Anglii. A co z innymi krajami? Jak Włochy, Niemcy, Irlandia?
Jesli wiesz to powiedzi w jaki sposob szukali pracy? Bo ostatnio też został bardzo rozreklamowany serwis gazeta.praca.pl . Nie wiem czy go odwiedziliście ten serwis, ale warto, jeśli ktoś szuka pracy, chce się zorientować na rynku pracy, czy też na przykład dowiedzieć się jak napisać profesjonalne cv. Ale wracając do naszego tematu, jest tam też wiele ofert pracy za granicą. Ostatnio też w Warszawie były Duńskie Targi Pracy, niestety nie miałem możliwości, aby je odwiedzić. Ogólnie ciekawi jaki najchętniej wybralibyście kraj gdybyście mieli pracować za granicą i czy miałoby to dla Was jakiekolwiek znaczenie?



Przedstawiciele Advanced Micro Devices oficjalnie potwierdzili, że firma jest przygotowana do wprowadzenia na rynek swoich pierwszych procesorów opartych na technologii 65 nanometrów w czwartym kwartale br.

Produkowane w Dreźnie (Niemcy) procesory przeznaczone będą do instalowania w notebookach, desktopach oraz serwerach. AMD zamierza przestawić swoją produkcję w pełni na technologię 65 nm (odchodząc od technologii 90 nm) w połowie 2007 r.

AMD zapewnia, że nowe procesory będą pracować wydajniej, pobierając jednocześnie mniej energii niż układy produkowane w oparciu o technologię 90 nm. Wszystkie układy 65 nm będą zawierały zintegrowane kontrolery pamięci, co znacznie przyspiesza przepływ danych wymienianych z pamięcią systemową oraz z urządzeniami zewnętrznymi.

Firma prowadzi już intensywne prace nad technologią 45 nm. Można oczekiwać, że pierwsze układy scalone oparte na tej technologii zaczną schodzić z taśm produkcyjnych AMD w drugiej połowie 2008 r. Jednocześnie firma ujawniła, że nawiązała bliską współprace z IBM, która ma zaowocować opracowaniem technologii 22 nm.

Intel (główny rywal AMD na rynku procesorów) ma już w swojej ofercie układy oparte na technologii 65 nm. Firma wprowadziła na rynek pod koniec sierpnia dwurdzeniowy, 64-bitowy układ Xeon 7100 (nazwa kodowa Tulsa) oparty na tej technologii.

Edit
Niesamowicie szybko idzie postep, dzisiaj 90nm moze za 3 lata 22nm

zrodlo pcworld.pl



Konsultant ds. Obsługi Klienta (Jęz.niemiecki) (Wrocław)
Oferujemy możliwośc pracy na stanowisku Data: 16.09.2008, Pracodawca: Google Inc., Miejsce pracy: Wrocław więcej informacji na temat aktualnie przeglądanej oferty znajdziesz poniżej.

Oferta pracy:



czy należą mi się alimenty?
  Witam wszystkich,
Mój ojciec ma firmę w Niemczech i płaci mi alimenty. Żyjemy w miarę dobrych stosunkach. Skończyłem niedawno studia pierwszego stopnia (dzienne) i od lutego dalej studiuję na stacjonarnych studiach magisterskich. Wiadomo, że chcę się rozwijać i zdobywać jakieś doświadczenie i rozglądam się za jakąś pracą i dostałem ofertę pracy, wynagrodzenie ok. 260zł/mies (około 3000 zł rocznie). Byłaby to umowa o dzieło, odnawiana co miesiąc. Kwota nie jest wysoka ale chodzi mi o zdobywanie doświadczenia. W związku z tym czy jak przyjmę tą ofertę to stracę prawo do alimentów? Pozdrawiam



Cytat:
nikt nie powiedział, ze bedzie lepiej, ale sa na to większe szanse niż w Polsce... popatrz choćby na fakt, jak wielkie jest bezrobocie w Polsce, a potem porównaj to z bezrobociem w Niemczech/UK/Finlandii/Szwecji/Irlandii/etc.... widac różnice? Spójrz jeszcze na średnią pensję, na średnie warunki życia.... Wszystko tak pieknie brzmi. Pojedz tam i wtedy sie przekonasz czy tam bedzie tak rózowo. Pewnie skonczysz pracując na czarno na plantacji truskawek przez 16 godzin dziennie :lol:
Cytat:
Pytasz dlaczego mizerna oferta, naprawdę nie wiesz? Choćby dlatego, ze tak często młodzi, wykształceni ludzie u nas nie moga znaleźć żadnej pracy... i jaką maja mieć przyszłość, jeśli już po studiach Dla ludzi operatywnych, inteligentnych zawsze sie praca znajdzie. Zamiast siedziec płąkac i narzekac trzeba dzialac. Dobrobyt sam nie przyjdzie.
Cytat:
I co mają robić? Siedziec z założonymi rekami i czekac az państwo da im zasiłek, czy wyjechac, jesli mają szanse znaleźć prace gdzie indziej? Przecież nie o to chodzi. W wyjezdzaniu "za chlebem" nie ma nic złego. Chciałbym wlasnie odróżnic owe wyjezdzanie z musu do pracy od ucieczki do innego kraju i zapomnieniu gdzie sie urodzilo i wychowało. Tak wlasnie rodzą sie takie "kwiatki" jak ktos po roku pobytu w Stanach czy w Niemczech nagle zapomina jak sie mowi po polsku :roll: I ma taki fantastyczny akcent :?



No cóż, okazje się trafiają - chociaż niezbyt często :fcp27

Moje MkI V6 jest z marca 96 i miało w momencie kupna (luty 2006) przynajmniej teoretycznie 132.068km. Jak go w serwisie Forda w Elblągu sprawdzałem, to mechanik stwierdził, ze jemu przebieg wygląda na rzeczywisty - cała zawiecha była OK i wyglądała na fabryczną jeszcze nie ruszaną.
Po tych oględzinach kupiłem go - od studenta, który przywiózł ją sobie w grudniu 05 jak wracał z roboty z Niemiec.
Teraz ma niecałe 136tkm, czyli przez 8 miesięcy zrobiłem niecałe 4 tysiące km - wychodzi miesięcznie 500km :fcp20

Black STeck - powód tak małego przebiegu w MkI :fcp12 to auto z pierwszą rejestracją w kwietniu 2000r. Kupione jako nowe w salonie Forda we Wrocławiu, cały czas tam serwisowane (mam kopie wszystkich faktur i wpisy w książeczce serwisowej) - ostatni wpis z przeglądu przy przebiegu niecałych 50tys km z grudnia 2005 (właściciel robił wymianę oleju regularnie raz do roku) - kupiłem je w czerwcu jak miało 52.340km na liczniku.
Powodem tak małego przebiegu tego samochodu było to, ze obaj poprzedni właściciele mieli samochody służbowe i Black STeck służył jako drugie auto w domu, do wyjazdów weekendowych i dowożenia dzieci do szkoły :fcp23

W swojej pracy miałem również w ofercie sprzedaży BMW 320dA z roku 2000 z przebiegiem 62tkm - auto kupione jako nowe i cały czas serwisowane w firmie w której pracuję.
Innym przypadkiem było BMW 328iA z 1998 roku - w momencie sprzedaży miało 61tkm i też serwisowany i jako nowy kupiony u nas w firmie.



Minister pracy François Biltgen oraz przedstawiciele urzędu pracy ADEM przedstawili wczoraj analizę luksemburskiego rynku pracy w 2006 r. Mimo coraz lepszej koniunktury i stworzenia wielu nowych miejsc pracy liczba bezrobotnych w tym okresie wzrosła. Spore znaczenie mają też przy tym rosnące strumienie osób codziennie dojeżdżających do pracy w Luksemburgu z zagranicy, korzystających tam z niższych kosztów utrzymania. Wielkiego Księstwa nie omija problem bezrobocia strukturalnego, którego redukcja może być bardzo trudna.

Jak pokazują statystyki, w Luksemburgu ok. 10 tys. osób poszukuje pracy, z czego 35% to Luksemburczycy, a 30% to Portugalczycy. Od stycznia do września 2006 r. liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 4%, mimo poprawiającej się koniunktury gospodarczej i nowych miejsc pracy. W tym samym okresie liczba codziennie dojeżdżających do pracy z krajów ościennych wzrosła o 6,5%. 65% nowo utworzonych miejsc pracy zostało zajętych właśnie przez takie osoby, a nie mieszkańców Luksemburga. Na ok. 300 tys. zatrudnionych obecnie na luksemburskim rynku pracy 123 tys., czyli ponad 40%, to „frontaliersi”. Połowa z nich dojeżdża z Francji, a po ok. 1/4 z Belgii i Niemiec, przy czym ten ostatni kierunek w ostatnim czasie rośnie w siłę.

Poza problemem osób dojeżdżających z innych krajów przyczyny strukturalnego bezrobocia w Luksemburgu leżą także w rozbieżności między wymaganiami przy nowo tworzonych miejscach pracy a kwalifikacjami miejscowych bezrobotnych. Nowi pracodawcy wymagają mianowicie zwykle wysokich kwalifikacji lub co najmniej wyższego wykształcenia. Tymczasem zdecydowana większość bezrobotnych posiada wykształcenie podstawowe i nie dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami do ubiegania się o dostępne miejsca pracy. Dlatego z ponad 20 tys. nowych ofert pracy zarejestrowanych w 2006 r. w ADEM tylko 1,8 tys. zostało obsadzonych przez „pośredniaka” bezrobotnymi.

Statystyki pokazują ponadto, że coraz mniejsza liczba bezrobotnych uzyskuje zasiłek. Oznacza to, że coraz mniej jest osób zwalnianych z powodu likwidacji zakładu, a także więcej jest osób długotrwale bezrobotnych. Także to jest oznaką bezrobocia strukturalnego.

Jako główne narzędzie zwalczania bezrobocia strukturalnego ministerstwo pracy proponuje postawienie na edukację. Celem byłoby podniesienie średniego poziomu kwalifikacji osób opuszczających luksemburski system szkolny i zapewnienie większego odsetka osób uzyskujących wyższe wykształcenie. Ponadto urząd pracy zapowiada wprowadzenie od 1 lipca 2007 r. nowych instrumentów do walki z bezrobociem wśród młodzieży.


Wiadomość za www.wort.lu.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)