Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Nazwiska znane i zazdroszczę.
Ja aktualnie uczęszczam do warszawskiego Policealnego Studium Fototech. "Fotospokojna".
Jest to jedyna (przynajmniej w Warszawie) państwowa szkoła kształcąca w tym kierunku, tyle, że wszystko opiera się tam o chemię i fizykę.

75% zajęć to przedmioty takie jak "Materiałoznawstwo", "Pracownie chem."-czyli co wyjdzie po zmieszaniu HCL z XXX, PPF (podstawy procesów fototechnicznych) i "Laboratorium" czyli wywoływanie, robienie stykówek, praca na Globice (wielki format), Pentaconie (średni format) itp. i na koniec "Praktyki Zawodowe", czyli po prostu, idziesz do zakładu/gazety/studia, pytasz, czy przyjmą cię na praktyki i uczysz się tego i owego.
To jest najlepsza część tej szkoły.

Jeśli ktoś to lubi, to szkoła super.
Ja akurat to tradycyjnych metod foto. raczej nie powrócę, więc jakoś nie czuję tego klimatu.

Zastanawia mnie, czego uczą w takich szkołach jak Akademia Fotografii.
Może ktoś, kto tam uczęszcza/ł mógłby powiedzieć pokrótce, jakie mają przedmioty, jak wyglądają lekcje, czy są to wykłady, czy normalnie jak w szkole, czy mają praktyki.




  On Wed, 2 Jul 2008 20:01:19 +0200, "Jacek "Plumpi""
<plumpixjr@wp.pl> wrote:

>> Nie ma i nie musi mieć. Dalej nei rozumiesz po co rejestrator
>> prędkości ma legalizację.
>
>Za to Ty rozumiesz :)

Ja tak.

>Czy naprawdę uważasz, że mogę tego nie wiedzieć po ponad 20 latach pracy w
>laboratorium metrologicznym zajmującym się tego typu sprawami ?

Uważam, że nei masz pojęcia dlaczego miernik prędkości musi być
legalizowany, a kamera nie.
--
___________ (R)
/_ _______ Adam 'Trzypion' Płaszczyca (+48 502) 122 688
___/ /_ ___ ul. na Szaniec 23/70 31-560 Kraków (012) 378 31 98
_______/ /_ http://trzypion.oldfield.org.pl/wieliczka/foto.html
___________/ PMS++PJ+S*+++P+++M+++W--P+++X+++L+++B+M+++Z++T-WCB++



Rabat dla członków KKM w sklepie FOTO-VIVA
  :!: :!: UWAGA UWAGA :!: :!:
Rozmawiałem ze swoim Szefem i wyprosiłem ;) dla wszystkich klubowiczów KKM'u rabat w moim laboratorium w wysokości:

- 5 % na towary
- 15 % na wszystkie usługi

Rabaty oczywiście nie obejmują trwających promocji.
Wystarczy przy zakupie (np.filmu), ew przy zlecaniu czy odbiorze odbitek etc... przedstawić się (najczęściej miłym paniom ekspedientkom), że należy się do Klubu Konica-Minolta i tyle.

Może nie jest to wiele, ale starałem się...
W razie co, to powołacie się na Rafała (mnie :hyhy: ), a nóż będę w pracy.

A, i najważniejsze-> adres

Foto-Viva
pl.Wiosny Ludów 2 box 25
Kupiec Poznański (parter koło fontanny).

www.fotoviva.pl

Odbitki (od formatu 9x13 do 20x30) robimy na Noritsu QSS 3001, natomiast większe NAŚWIETLENIA na Durst Lambda 130.

Pozdrawiam i zapraszam.
Rafał.



widzę, że już trochę postów poszło, ale dopiero teraz zdążyłem na spokojnie obejrzeć wszystkie fotki.
Praca jak w laboratorium. Bardzo ładny efekt i foto-relacja



byłem na polibudzie ale zrezygnowałem i cieszę się z tego . Obecnie jestem "bezrobotnym" ale pracy i kasy mi nie brakuje :) hehe

ciekawy przykład z polibudy (z mojego roku ) koleś od architektury kompa (czyli hardware) odwołał 3 wykłady tylko dlatego że nie wiedział jak podpiąć projektor pod laptopa ... hehe samo podpięcie kabli to pikuś (jakoś mu się udało , w sumie inaczej się "nie da" - znam przypałów co potrafią wpiąć vga odwrotną stroną :) ) i profesorek dziwił się dlaczego wyświetla my się tylko obraz ładowania windowsa a gdy już się załaduje obrazu nimo :) powód był taki że trzeba było w karcie graficznej ustawić (dual display) na laptopa i na projektor w skrócie wystarczyło kliknąć klawisz FN+F3 i po sprawie. Profesorek tłumaczył się tym że on to hardware a nie software . Co do wykładów też był do bani np. temat budowa HDD (dysk twardy) pokazał czarno-białe foto znalezione w google z lat 70tych i pokazuje jak to działa , że talerze się kręcą tu i tu - jak bym sam wcześniej nie rozkręcił hdd to bym gówno z jego zajęć więdział i tak się nic nie nauczyłem a byłem tam pół roku (stracony czas) co do laboratoriów to tak średnio po 3osoby na komp (na którym XP ledwo ciągnie) klawiatury obsrane i zarzygane , po pierwszym semestrze z 250 osób zostało może ze 100co najlepsze panie miały najlepszą zdawalność 100% ciekawe dlaczego...bo na kompach się na pewno nie znały .Ogólnie tłok , smród w salach na korytarzach i kiblach aż dziwne że to taka wypasiona rzeszowska uczelnia . Choć nie powiem niektórzy wykładowcy (sygnały i systemy czy architektura (inny wykładowca) naprawdę znali się na tym co robią . Kolejna sprawa dwa ciekawe przedmioty na informatyce W-F I socjologia ten pierwszy dlatego że wybudowali salę gimnastyczną i nie miał kto z niej korzystać więc dodali informatykom w-f do zajęć (bardzo potrzebny zresztą do obsługi PC) Więcej mi się nie chce pisać bo nie warto ja osobiście nie polecam tej uczelni - więcej się dowiedziałem na kursie dla bezrobotnych (monter elektronicznego sprzętu komputerowego , grafik-programista www) w ciągu 3mies niż tam w ciągu Pół roku !!POLITECHNIKA RZESZOWSKA = DNO



Masz apetyt na fotkę ? Nie straszna Ci praca z obiektywem? Studencie obudź w sobie głód zdjęcia, ruszaj na łowy i stań się KLISZOŻERCĄ !

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprasza wszystkich studentów, do udziału w szóstej edycji konkursu "Kliszożercy". Jest to projekt popularyzujący fotografię jako dziedziny sztuki skierowany do pasjonatów z wszystkich uczelni wyższych w Polsce. W tym roku swoje nieprzeciętne umiejętności i kreatywność można zaprezentować w następujących kategoriach:

1. Kiedy wszyscy pójdą spać... - twoje miasto nocą
2. Kryzys niejedno ma imię - krach na giełdzie życia
3. W pogoni za światem - zdjęcie w ruchu
4. Cztery żywioły

Aby wziąć udział w naszym konkursie należy najpierw wypełnić formularz zgłoszeniowy, natomiast zdjęcia można przynosić do biura NZS UEK lub nadesłać jako przesyłkę pocztową do 11 maja 2009 roku. Zostaną one ocenione przez profesjonalne Jury w składzie : Redaktor Naczelna Biuletynu Fotograficznego „Świat Obrazu”- Maja Herzog, Małgorzata Grygierczyk z Fundacji Sztuk Wizualnych, Włodzimierz Płaneta oraz Rafał Cygan.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 18 maja 2009r. o godz. 19:00 w krakowskim klubie „Pauza”, gdzie zostaną wręczone nagrody. W każdej z wymienionych kategorii wyłonione zostaną trzy osoby. Później zapraszamy wszystkich uczestników konkursu do wspólnej zabawy.
Tegoroczna edycja została objęta patronatem Miesiąca Fotografii w Krakowie, organizowanego przez Fundację Sztuk Wizualnych, Fundację Imago Mundi i Miasto Kraków. Ponadto współpracy w tegorocznej edycji „Kliszożerców” podjęły się portale internetowe swiatobrazu.pl, dlastudenta.pl, naszemiasto.pl, kulturatka.
Wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac odbędzie się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w dniach 20.05. – 06.06.09 r. oraz będzie ją można również obejrzeć w późniejszym czasie w księgarni „Pod Globusem”.

Studencie zapraszamy do udziału w ”Kliszożercach”! Nieważne czy zajmujesz się fotografią profesjonalnie czy to tylko twoje hobby. W naszym konkursie liczy się oryginalne podejscie do tematu i wyraz artystyczny zdjęcia. Mamy nadzieje, że wśród żaków znajduje się wiele osób, potrafiących w swoje fotce ciekawie odnieść się do konkursowych kategorii. Więc do dzieła, podziel się z nami swoim talentem i niebanalnym ujęciem otaczającego świata. Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody ufundowane przez Akademię Fotografii, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Biuletyn Fotograficzny „Świat Obrazu” , księgarnie „Universitas” oraz „Pod Globusem”, Laboratoria Fotograficzne: Fotopress, Diprint, „Ostrowski” oraz Mami Foto Studio.

Do prac przesyłanych pocztą należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz kserokopię legitymacji studenckiej!

Prace można przesyłać na adres :
Niezależne Zrzeszenie Studentów
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Ul. Rakowicka 27
31-510 Kraków

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej www.nzsuek.pl
Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres email: kliszozercy@nzsuek.pl



[size=24]Pecety coraz mniejsze[/size]

[b]Urządzenia mobilne o małych rozmiarach, które są bardziej energooszczędne, a do tego bardziej "świadome".[/b]

[foto]http://www.chip.pl/arts/chip/images/1539055_028251d7c1.jpg[/foto]

Organizowane przez Intela wiosenne forum dla producentów sprzętu i oprogramowania zostało zdominowane przez wprowadzenie platformy mobilnej Centrino Atom i innych technologii do urządzeń przenośnych. Dzień „0” Intel Developer Forum (IDF) poświęcony został prezentacji technologii, które jeszcze są w fazie testów laboratoryjnych. Jeden z najnowszych projektów badawczych Intela nosi nazwę „Carry Small, Live Large”. To wizja przyszłych urządzeń mobilnych, które będą miały małe rozmiary i będą jeszcze bardziej energooszczędne. Projekt ten zakłada również, że przenośny sprzęt będzie bardziej „świadomy”. Ma „rozumieć” środowisko, w którym się znajduje, m.in. aktywność i nastrój użytkownika, lokalizację, znajdujące się w otoczeniu przedmioty i urządzenia. I oczywiście stosownie do tego oferować odpowiednie funkcje i opcje.





[size=18] Pięć Atomów:szybsze komputerki[/size]

[foto1]http://img.chip.pl/i/2/3/4/2/1539475_1d7212d5f5.JPG[/foto1]

Głównym tematem IDF-u był procesor Atom, wcześniej znany pod nazwą kodową Silverthorne. Intel zaprezentował 5 układów należących do tej rodziny (różnią się taktowaniem: od 800 MHz do 1,86 GHz) oraz platformę Centrino Atom, która ma być podstawą dla urządzeń ultramobilnych. Atom to najmniejszy dotychczas procesor Intela. Obecnie jest on też najwydajniejszy w segmencie układów o poborze mocy poniżej 3 watów.

Nowy procesor zawiera ponad 47 milionów tranzystorów na kości krzemowej mierzącej mniej niż 25 mm kw. Mikroarchitektura oparta na 45-nanometrowej technologii high-k (z wysoką stałą dielektryczną) jest w pełni zgodna z zestawem instrukcji Core 2 Duo, w tym z obsługą technologii Hyper-Threading, Intel Virtualization oraz SSE3.

Wraz z premierą Centrino Atom, Intel zapowiedział, że producenci będą mogli skorzystać ze zintegrowanej wersji tego rozwiązania. Nowy zestaw układów zajmuje o 80 proc. mniej miejsca niż rozwiązanie mobilne poprzedniej generacji (procesor Celeron M Ultra Low Voltage 423 z chipsetem 945GME).

[foto1]http://img.chip.pl/i/2/b/e/5/1539477_3115f341a1.jpg[/foto1]
Intel przedstawił też kolejną porcję informacji o następcy dopiero co debiutującej platformy. Obecnie skrywa się ona pod nazwą Moorestown. Ma wejść na rynek na przełomie 2009/2010 roku i składać się z układu SOC (system w chipie) oraz koncentratora I/O. Układ SOC o nazwie kodowej Lincroft będzie odpowiedzialny za pracę 45-nanometrowego rdzenia Silverthorne, obsługę grafiki i wideo oraz kontroler pamięci. Z kolei koncentrator I/O o nazwie kodowej Langwell będzie obsługiwał operacje wejścia-wyjścia, takie jak zapisywanie danych i wyświetlanie obrazu, oraz komunikował się z rozwiązaniami bezprzewodowymi firm trzecich.

data: 2008-05-20
autor: Chip Magazyn



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)