Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Gwałtownie kurczy się rynek pracy dla młodych ludzi. Według wstępnych szacunków GUS, do których dotarł "WSJ Polska", stopa bezrobocia wśród młodzieży w wieku do 25 lat sięgnęła w lutym 21,4 proc. Według prognoz analityków, w tym roku może przekroczyć nawet 30 proc. Tak złych perspektyw nie było już od kilku lat.Powrót do artykułu: Wzrost bezrobocia najbardziej dotknie młodych



" />Naprawdę świetna robota Renisa ale wkradł się koleżanko mały błąd, nie chce się tu wymądrzać chociaż znalazłem inne dane heh jak coś to mnie poprawcie."
Przy obliczaniu dochodu przyjmuje się przeciętny roczny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego ogłaszany przez Prezesa GUS, czyli obecnie 2056 zł."
zawsze wyjdzie nieco mniej

"Do dochodu netto rodziny, wliczany jest
dochód z gospodarstw, których wielkość fizyczna lub przeliczeniowa
przekracza 1 ha... przykład: wielkość fizyczna gospodarstwa – 1,2 ha,
wielkość przeliczeniowa gosp. 0,62 ha."

Czyli z przykładu wychodzi na to że jedynie wielkość fizyczna decyduje o tym czy będzie brane dane gospodarstwo pod uwagę .., wiadomo przeliczeniowa wielkość i tak zazwyczaj jest mniejsza



Zad.1
Dla nizej podanych danych iczbowych oblicz:
a)przyrosty wzgledne zjawiska w %
b)indeksy dynamiki o podstawiestałejprzyjmujac 2002rok=100%
c)indeksy dynamiki o podstawie łancuchowej
d)przedstaw wykres graficzny sredniej geometrycznej
(wypadki przy pracy dane w tys.wypadków wg.Gus wlatach 2002-2008)

Tabela:
Lata/Wypadki/Obliczenia
2002/80/...........
2003/85/........
2004/87/.........
2005/84/..........
2006/95/........
2007/99/.......
2008/85/.........



" />Pani Patrycjo, może to i wstyd, ale nie mam pojęcia gdzie sa takie ogólne dane. My robimy sprawozdania do naszych organów nadzoru a te z kolei robią zbiorówkę i wysyłają (chyba) do ministerstwa pracy. Zatem w Ministerstwie ? A może na stronach GUS ? Kiedyś było mi to potrzebne ale odpuściłam. Pozdrawiam, życzę cierpliwości a jeżeli uda się Pani do czegos dotrzec, proszę napisać o tym w "Bocianie". D.Dominik




We wrześniu przybyło prawie 300 tys. nowych bezrobotnych

Bezrobocie na koniec września tego roku wzrosło do 10,9 proc. z 10,8 proc. w sierpniu - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w końcu września 1 mln 715,9 tys. osób i była wyższa niż przed miesiącem o 26,9 tys., czyli o 1,6 proc. W stosunku do liczby bezrobotnych zarejestrowanych przed rokiem, liczba ta była wyższa o 339,3 tys. osób.

Z danych GUS na koniec września 2009 roku wynika, że do urzędów pracy w ciągu miesiąca zgłosiło się 298,9 tys. osób poszukujących zatrudnienia - o 69,8 tys. więcej niż w sierpniu 2009 r. i o 58,9 tys. więcej niż przed rokiem.

PAP

by ludziom żyło się lepiej z cudami


Liczba bezrobotnych wzrosła w ciągu miesiąca o 26,9tys, a nie o 300tys. Czytanie ze zrozumieniem nie boli



Praca w Polsce: jest dobrze, ale będzie gorzej
W Polsce pracuje obecnie 15,7 mln osób. To rekord. Ale firmy zapowiadają zwolnienia - akcentuje "Gazeta Prawna", komentując najnowsze dane GUS.
Jak zauważa dziennik, z absolutnego unijnego outsidera w 2004 roku, gdy bezrobocie wynosiło prawie 21 proc., staliśmy się krajem z bezrobociem na poziomie średniej - 7,1 proc. Wyprzedzamy już osiem krajów Unii Europejskiej - nie tylko Hiszpanię i Słowację, ale także Francję, Niemcy czy Grecję.

Niestety, wciąż prawie 14,5 mln osób jest biernych zawodowo. Nie pracują i nie szukają zatrudnienia. Co gorsza, ponad połowa z nich jest w wieku zdolności produkcyjnej. Dlatego polski wskaźnik zatrudnienia, który także osiągnął historyczny poziom (prawie 59 proc.), jest najniższy w UE. Wciąż nie pracuje u nas aż 70 proc. osób w wieku 55 - 64 lata.

Można wyczytać również pierwsze oznaki osłabienia koniunktury, co może pogorszyć sytuację na rynku pracy - przyznaje gazeta. Np. o 220 proc. (w porównaniu z I kwartałem) wzrosła liczba firm deklarujących chęć zwolnienia pracowników. Firmy nie przekształcają już tak chętnie umów na czas określony w bezterminowe kontrakty.

Eksperci podkreślają, że sytuacja na naszym rynku pracy nie będzie się poprawiać tak dynamicznie jak w ostatnich latach - odnotowuje "Gazeta Prawna".




- nr dróg bardzo zaciemniają mapęMógłbyś poprzeć to jakimś screenem? Trudno zgadnąć co masz na myśli, zbyt dużo 'tabliczek' czy ich wygląd.

- z daleka widać nazwy niektórych ulic a nie widać nazw średnich miast??? tak, tak, problem stary jak UMP
Widoczność nazw niektórych ulic jest spowodowana w większości przypadków label'ami i wysokim EndLevel'em. W większości przypadków da się poprawić ale to żmudna praca.
Co do miast to można to zmienić ale wyłącznie z poziomu źródeł mapy. Było o tym wiele rozmów, przyjęte zostało kryterium wielkości wg GUS. Może rzeczywiście nie jest teraz idealnie, kwestia uznania.

- kolory mapy są niezbyt przyjemne dla oka ale to raczej "zasługa" odbiornikaQuest o ile wiem nie obsługuje definicji wyglądu... więc nie da się tego zmienić.

Wojtek



" />
">sa 2 mozliwosci:

1. mozna zdawac egzamin (kilka rozdzialow z ksiazki)

2. zrobic desk research (w czasie semestru), przygotowac ankiete, przeprowadzic ja na 40 osobach i wklepac wyniki (wyznaczyc min liczebnosc proby) i napisac oferte. w tym przyadku jest powiedziane co trzeba zrobic aby dostac powiedzmy 3,5, a co aby wiecej niz 4.


To nie do końca tak.

Desk research (czytaj - wycieczka do GUS, skserowanie paru tabel i ich analiza), przygotowanie ankiety (na zadany przez panią prof. temat) i napisanie oferty (czli jedna, góra dwie strony z czego 75% i tak jest przepisane z kartki dostarczonej przez Panią Profesor) są obowiązkowymi pracami domowymi dla wszystkich, bez względu na to czy student zamierza zdawać egzamin czy przeprowadzić badanie na podstawie własnej ankiety. Nie ma za nie ocen ani punktów za jakość, robi się je wyłącznie na zaliczenie/niezaliczenie. To że ktoś decyduje się na zdanie egzaminu nie zwalnia go z obowiązku dostarczenia prac domowych.

Zrobienie tych prac domowych i tylko to gwarantuje maksimum 3,5. Żeby zdobyć więcej, trzeba albo zdawać egzamin, albo wykonać badanie pilotażowe na grupie czterdziestoosobowej i następnie raport. Przy czym raport ma od pewnego czasu na celu nie interpretację wyników i zaproponowanie jakiejś strategii (jak to kiedyś było) a wyłącznie wskazanie błędów popełnionych w akiecie, które stwierdzili respondenci (np pominięcie jakiejś ważnej opcji), możliwość ich poprawy w prawdziwej ankiecie, wskazówki dla ankieterów oraz - co już wspomniała marysiao - wyznaczenie wielkości próby na podstawie jednego wzoru.

Konkludując - i tak trzeba robić te prace i tak.



" />Pojawily się pogloski, że w przyszłym roku ma zmienić sie sposób obliczaania kwoty bazowej. Dotychczas była ona liczona z 6 działow gospodarki a po zmianie ma być liczona z 10 działów. Zdecydowanie obniży to jej wysokość a co za tym idzie wszystkie nowe emerytury będą zdecydowanie niższe niż wyliczone wg starej zasady. Gdzie jest ustalony sposób w jaki GUS wylicza tę kwotę? Czy wymaga to zmian w ustawach? Czy takie prace są prowadzone w Sejmie??



" />W lekkim nawiązaniu do tematu:

Otóż jestem dość trudnej sytuacji, ponieważ zostało bardzo mało czasu by zdecydować się jaki temat pracy magisterskiej obiorę, otóż wymyśliłem następujący:

Wpływ osadnictwa olęderskiego na zagospodarowanie przestrzenne, strukturę demograficzną i rozwój lokalny na przykładzie Klucza Pszczewskiego w latach 1743-2010.

Niestety wszystko szło jak z płatka, do momentu gdy dowiedziałem się że analiza struktury demograficznej zgodnie z tematem musi zawierać się w latach również po 1945r. Wiem, logiczne to, ale tutaj zaczynają się problemy, których chciałem uniknąć.
Otóż zwróciłem się do Urzędu Gminy w Miedzichowie - na którego obszarze władania znajdują się te dwie wsie olęderskie którymi chciałbym się zająć, z zapytaniem czy posiadają dane ze spisów rolnych i ludności jakie odbywały się po wojnie (nie każde gminy zachowały te dane po wysłaniu je do GUS.) oraz zapytałem że jeśli takich danych nie mają mogę za pozwoleniem zrobić zestawienie jedynie liczbowe urodzonych, zaślubionych i zmarłych po 1945r.
Czekam od 12 XII na odpowiedź, a do końca przyszłego tygodnia mam podać temat.

Co zrobić, dzwonić? wysyłać ponowne pismo ale może tym razem do wójta? zmienić temat? - jeśli tak może macie jakiś pomysł - studiuję gospodarkę przestrzenną (bardzo szeroko pojęta dziedzina), ale chciałbym wpleść w to zainteresowania około genealogiczne.
Czas ucieka, promotor czeka...:/

Czy nie jest określony czas na odpowiedzenie przez urzędników na przesłane pismo, jakieś 3 tyg. mi się kołaczą? Co na to obecni lub dawni urzędnicy?



" />

Imię i nazwisko: Gus Fiorello

Numer Więzienny: 30464

Położenie Celi: Blok ogólny, skrzydło A, cela 96

Zarzuty: Posiadanie skradzionych towarów

Kara: 10 lat

Informacje: 11 maja roku 2000, funkcjonariusze ze stanu Illinois otrzymali telefon informujący, że porwano ciężarówkę pełną telewizorów plazmowych pierwszej generacji. Ciężarówka wyposażona była w satelitarne urządzenie namierzające, a policja podążała za wysyłanym przez nie sygnałem do Włoskiego Marketu Fiorella. Firma była znana jako przykrywka dla gangsterskiej rodziny Falzone z Chicago. Przeszukanie lokalu formy przyniosło efekt w postaci odnalezienia nowoczesnego sprzętu elektronicznego o wartości pół miliona dolarów.
Fiorello długo uważany był za grubą rybę w organizacji Falzone, która odpowiada bezpośrednio przed Johnem Abruzzim. Dlatego też zaoferowano mu współpracę polegającą na uwolnieniu od wszystkich zarzutów pod warunkiem, że dostarczyłby informacje pozwalające na postawienie zarzutów Abruzziemu lub Falcone. Fiorello zaprzeczył posiadaniu wiedzy na temat jakiejkolwiek działalności o charakterze mafijnym.
Informacje dodatkowe: Więzień był odwiedzany przez Philipa Falzone, “wspólnika w interesach” oraz Johna Abruzzi, kolejnego “wspólnika w interesach.” Więzień ten został zakwalifikowany do kategorii D i nie jest uprawiony do pracy w przywięziennych zakładach pracy.



" />Zatrudniona osoba odpowiedzialna będzie za kompleksową obsługę kadrowo – płacową pracowników stałych i tymczasowych: przygotowywanie umów, aneksów, zaświadczeń; naliczanie i weryfikację list płac, prowadzenie rozliczeń w zakresie urlopów a także realizację zgłoszeń ZUS, US, GUS oraz prowadzenie sekretariatu i sporządzanie dokumentacji sprzedaży zagranicznej

Wymagania:
- doświadczenie w prowadzeniu administracji kadrowo – płacowej dla około 30 osób
- znajomość obsługi systemów kadrowo – płacowych
- znajomość obsługi pakietu Office ze szczególnym uwzględnieniem Excel’a
- umiejętność sporządzania list płac, deklaracji ZUS i podatkowych oraz raportów statystycznych
- bardzo dobra znajomość stosowanego prawa pracy, zagadnień z zakresu naliczania wynagrodzeń, podatków oraz ubezpieczeń społecznych
- dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, skrupulatność
- dyskrecja


Oferujemy:
- stałą pracę w stabilnej i rozwijającej się firmie
- przyjazną atmosferę i pracę w młodym, zaangażowanym zespole
- atrakcyjne stałe wynagrodzenie + premie
- dużą samodzielność
- darmowy dojazd dla osób z Ostródy

CV prosimy przesyłać na info@metec.pl



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)