Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Program Praktyk Letnich w MARS Polska!

Jeśli jesteś ciekawy świata, studiujesz na III, IV lub V roku studiów i chcesz zrealizować własny, ambitny projekt w wybranym dziale jednej z największych korporacji na świecie – już dziś wejdź na www.marskariera.pl!

Program Praktyk Letnich w MARS Polska to propozycja dla studentów III, IV i V roku wszystkich kierunków studiów. Trwa 2 lub 3 miesiące. W trakcie Programu Praktyk Letnich w Mars Polska realizujesz własny, odpowiedzialny projekt wynikający z realnych potrzeb biznesowych firmy. Nie zastępujesz osób przebywających na urlopie – masz samodzielne stanowisko i opiekę bezpośredniego przełożonego. Projekt realizujesz w wybranym dziale: - Marketingu, - IT, - Logistyki, - Zakupów, - Finansowym, - Sprzedaży, - Personalnym, - Produkcyjnym, - Inżynieryjnym, - Badań i Rozwoju.

W liście motywacyjnym prosimy Cię o określenie w jakich działach chciałbyś odbyć praktykę. Podczas procesu rekrutacji postaramy się dostosować Twoje oczekiwania do posiadanych kompetencji i wspólnie o nich porozmawiamy.

W czasie trwania praktyk stajesz się pełnoprawnym współpracownikiem Mars Polska. Podpisujesz umowę o pracę, otrzymujesz comiesięczne wynagrodzenie (ok. 3600 zł brutto), korzystasz z dotowanych przez firmę posiłków, możesz brać udział w zajęciach sportowych sponsorowanych przez firmę, otrzymujesz ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną. Jako praktykantowi przysługuje Ci także bezpłatne zakwaterowanie na czas trwania praktyk (odpowiednio w Warszawie lub Sochaczewie, zależnie od miejsca odbywania praktyk).

Podczas Programu Praktyk Letnich w Mars Polska masz możliwość poznania kultury organizacyjnej firmy, sposobu funkcjonowania międzynarodowej korporacji i sprawdzenia siebie w pracy pełnej wyzwań.

Aplikuj od 1 marca do 10 kwietnia na www.marskariera.pl



Po raz kolejny firma Mars Polska organizuje Program Praktyk Letnich dla studentów III, IV i V roku wszystkich kierunków studiów. Jest to sposób na niepowtarzalne i niezapomniane spędzenie dwóch lub trzech miesięcy wakacji!

W trakcie Programu Praktyk Letnich w Mars Polska zrealizujesz własny, odpowiedzialny projekt, sprawdzisz się w roli lidera zespołu. Nie jest to forma zastępowania nieobecnych pracowników, którzy są na urlopie - masz samodzielne stanowisko i opiekę swojego bezpośredniego przełożonego.

Projekt realizujesz w wybranym dziale:
• Marketingu,
• IT,
• Logistyki,
• Zakupów,
• Finansowym,
• Sprzedaży,
• Personalnym,
• Produkcyjnym,
• Inżynieryjnym,
• Badań i Rozwoju

W czasie trwania praktyk stajesz się pełnoprawnym współpracownikiem Mars Polska.
Podpisujesz umowę o pracę, otrzymujesz comiesięczne wynagrodzenie (3500 zł brutto), korzystasz z dotowanych przez firmę posiłków, możesz brać udział w zajęciach sportowych sponsorowanych przez firmę, otrzymujesz ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną. Jako praktykantowi przysługuje Ci także bezpłatne zakwaterowanie na czas trwania praktyk (odpowiednio w Warszawie lub Sochaczewie, zależnie od miejsca odbywania praktyk).

Podczas Programu Praktyk Letnich w Mars Polska masz możliwość poznania kultury organizacyjnej firmy, sposobu funkcjonowania międzynarodowej korporacji i sprawdzenia siebie w pracy pełnej wyzwań.

Nie wahaj się! To Twoja szansa! Aplikuj do 30.04.2009r. na www.marskariera.pl

Chcesz wiedzieć więcej, poznać pracowników firmy Mars Polska? Przyjdź na Dni Kariery, które odbędą się 18 marca w budynku ALTUS (kino Helios) w Katowicach.



Tu są wstępne informacje organizacyjne dotyczące planowanych przez nas ćwiczeń kończących się manewrami. Zapraszam wszystkich chętnych do podniesienia poziomu swojego wyszkolenia.



ĆWICZENIA – MANEWRY

Cel :
-Przeprowadzenie manewrów letnich pt. „współdziałanie kawalerii z piechotą na polu walki”

Data manewrów :
- okres letni (zależny od terminu opanowania przez członków kursu wymaganych umiejętności)

Cele szczegółowe wyszkolenia żołnierza :
- wyszkolenie unitarne (ogólno wojskowe) każdego żołnierza/rekonstruktora,
- szkolenia specjalistyczne różnych rodzajów służb (dyżurna, wartownicza, kuchenna, inżynieryjna, obserwacyjna, kawaleryjskia)
- szkolenia teoretyczne nt. wiedzy ogólno wojskowej, specjalistycznej, wiedzy o uzbrojeniu WP „wczoraj/dziś” (wykazanie różnic/cech wspólnych, postępu technologicznego), wiedzy dot. taktyki i strategii Wojska Polskiego w okresie II RP i współcześnie.
- zorganizowanie serii ćwiczeń przygotowujących do manewrów w dni wolne (np. weekendy)
- podniesienie poziomu sprawności fizycznej
- budowanie dycha patriotyzmu w społeczeństwie i wśród grup rekonstrukcyjnych.
- wyszkolenie z każdej grupy rekonstrukcyjnej jednego specjalisty w danej dziedzinie
- wyznaczenie sekcji szkoleniowych (np. „sekcja WF”, „sekcja wyszkolenia liniowego”, „sekcja musztry”) odpowiedzialnych za wyszkolenie podległych im żołnierzy
- szkolenie kawaleryjskie odbywać się będą w ramach osobnych spotkań grup kawalerii rekonstrukcyjnej

Cele szczegółowe wyszkolenia dowódców :
- szkolenia praktyczne i teoretyczne dowódców drużyn, plutonów, grup, oddziałów.
- podnoszenie nabytych umiejętności
- posługiwanie się praktyczne i teoretyczne pojęciami takimi jak : rozkaz bojowy, meldunek, taktyka, strategia, zaopatrzenie/zabezpieczenie itp.

Opis/propozycja działania :
- począwszy od 17 kwietnia nastąpi seria spotkań organizacyjno-szkoleniowych. Zajęcia odbywać się będą w różnych miejscach w woj. Mazowieckim. Będą to : szkoła podstawowa w Izabelinie, gospodarstwo rolne w Iłowie k/Sochaczewa, Puszcza Kampinoska oraz inne miejsca, o których wybraniu będą poinformowani odpowiednio wcześnie uczestnicy szkolenia.

- szkolenie „unitarne” przejść musi każdy z członków szkolenia począwszy od szeregowego, a skończywszy na dowódcy oddziału. Rodzaje szkoleń i ich terminy ustalać będą w porozumieniu ze sobą dowódcy grup rekonstrukcyjnych, bądź osoby przez nich wyznaczone.

- „Sekcje szkoleniowe” mogą mieć osobne terminy przeprowadzania szkoleń specjalistycznych. Każdy żołnierz powinien w minimalnym stopniu opanować wiedzę i umiejętności szkoleniowe wszystkich rodzajów służb (wartowniczej, inżynieryjnej, dyżurnej). Na czas zajęć wybierani będą kolejno podoficerowie dyżurni i dyżurni zajęć/szkoleń, którzy będą pilnować harmonogramu szkolenia, porządku dnia.
- za poszczególne zajęcia odpowiedzialni są wybrani wcześniej funkcyjni. Na każde zajęcia przygotowany ma być konspekt pracy z żołnierzami i przesłany do „SZTABU ZGRUPOWANIA”.

- „SZTAB ZGRUPOWANIA” jest to nazwa tymczasowa dla grupy dowódców i osób odpowiedzialnych za szkolenie i zabezpieczenie zajęć. Zajęcia, spotkania dowódców, wykłady, zajęcia teoretyczne mają mieć charakter konsultacyjny w razie niemożności uzyskania źródeł historycznych (rozkazy, wspomnienia, instrukcje, regulaminy) na dane zagadnienie.

- wszystkie ćwiczenia, zajęcia, wykłady itp. będą prowadzone na podstawie przedwojennych, powojennych i współczesnych regulaminów, instrukcji, rozkazów, meldunków, wspomnień i innych zachowanych instrukcji Wojska Polskiego.

- dla najlepszych żołnierzy z każdego kursu specjalistycznego przewidziane będą nagrody rzeczowe.

- każdy uczestnik kursu jest zobowiązany utrzymywać łączność ze swoim dowódcą lub w razie potrzeby z innymi członkami kursu.

- dowódca grupy lub osoba przez niego wyznaczona i dowódca „sekcji szkoleniowej” ma obowiązek przesyłania materiałów szkoleniowych każdemu podległemu mu żołnierzowi

- dowódcy grup lub osoby przez nich wyznaczone mają obowiązek brania czynnego udziału w ćwiczeniach

- szeregowi mają obowiązek nadrobienia materiału szkoleniowego z zajęć, na których byli nieobecni




KOORDYNATOR MANEWRÓW

Uł. Jakub Feluch 505-450-301
Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich
im. Józefa Dwernickiego



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)