Projekt badawczy Polska-Namibia 2010


[ciach] a mianowicie, że KDE do celów komercyjnych jest jakoś licencjonowane ( a ściślej biblioteki, kóre wymagane są do pracy). [ciach]
niestety, nie moge wejsc na te strone. Z tego co pamietam, to ograniczenie co do KDE/QT dotyczy tylko rozwijania i ewentualnej sprzedazy/rozwijania swoich aplikacji opartych na QT. O ile pamietam, to jesli chce sie sprzedawac takie aplikacje, to trzeba wykupic licencje na te biblioteke.. jesli pisze sie aplikacje na GPL, lub ich uzywa, to na pewno nie ma problemow z zadnymi oplatami. Wiec uzywanie fc jest dalej free..



_Pat: Ja też w takim razie "offtopic" ( w końcu to mój wątek )
Teoretycznie Trolltech ma swoje Qt też na windowsa - otrzymujesz niemal pełną przenoszlaność między windą i linuchem. Piszę "prawie" bo sądzę, że jakieś małe szlifowanie zawsze jest potrzebne przy przejściu między platformami.

Faktem jest, że jakoś mi nie wyszło z poprawną instalacją triala QtDesigner pod WinXP w robocie. Tzn. zainstalować to się zainstalował, ale wbrew zapewnieniom Trolltecha nie chce jakoś współpracować z kompilatorem Borlanda C++ 5.5 (darmowy ). Ale możliwe, że coś pochrzaniłem w konfiguracji kompilatora albo nie ustawiłem ścieżek tak jak trzeba. Robiłem to w końcu tylko w przerwach w pracy, więc nie miałem czasu za dużo
Można też ściągnąć trial do Visual C++ 6.0 albo .NET

Z Gtk to jeszcze w ogóle nie próbowałem...

Pozdr,
W.




Kombinowałem z REDCINE, ale ja mam Windowsa, a REDCODE RAW jest tylko na Mac'ki. A bez tego kodeka ani eksport do QT w REDCINE nie działa poprawnie, ani nawet odtwarzanie .r3d przez QT Proxy (te zapisywane przez Red One). Poprawnie eksportuje do dpx, tif itd, ale to żadna zabawa...
No wiesz, do zastosowań profesjonalnych czy półprofesjonalnych to eksport klatek to jest najważniejsza opcja. Ale nie rozumiem, dlaczego nie możesz niczego do quicktime'a wyeksportować, skoro export jako tak Ci działa.
Jak chcesz sobie przekodować do jakiegoś formatu video to polecam Avid MetaFuze. Potrafi przekodować pliki redowe do DHxHD (1920x1080) w mxfie.



Ale z tego artykułu który podałeś wynika, że praca z tymi plikami w ogóle nie jest "lekka, łatwa i przyjemna", nawet dla profesjonalistów A już szczególnie pod Windows, pod Mac'iem byłoby prościej.
Zależy jakich narzędzi używasz. Właściwie wszystkie poważne narzędzia do post-produkcji (conforming, color grading) mają obsługę natywną REDa (nucoda, davinci , quantel). Mniej poważne zresztą też (Scratch czy Color poprzez Final Cuta). Programy do montażu takie jak Premiere i Final Cut też łykają Red'a. Avid jest najbardziej oporny, ale wypuścili MetaFuze do przekodowywania i działa to całkiem nieźle.



@tiraeth: chyba mamy demokrację? Więc nie wiem o co chodzi. Owszem bezpośredniego wpływu nie mamy ale po przez petycje, referenda etc owszem. Gdyby 35mln ludzi powiedziało, że alimentów ma nie byc to też poprawki powinny przejść(przynajmniej teoretycznie)

@wykrywacz: co do standardów - http://www.iso.org/iso/en/commcentre/press...06/Ref1004.html Powtarzam jeszcze raz to Microsoft tworzy tylko dla siebie i nie liczy się z jakimikolwiek standardami(przynajmniej w starych wersjach, w MO 2007 ma byc openXML ale i on nie jest przez żadną bezstronną organizacje od standardów zatwierdzony) i to jest niebezpieczne.


Grafikowi też zainstalujesz Linuxa? Nie zrozum mnie źle, ale imho linux to system dla 1) webdeveloperów 2) programistów qt/gtk 3) fanatyków i wielbicieli.

Pixel(kopia photoshopa kosztuje 150-340zł), Adobe Photoshop też zadziała(przez wine) więc nie widzę problemu. Ja bym inaczej to nazwał: Windows to system dla wielbicieli gier. Reszty nie ma co porównywać.

Przykład dotyczący wirusów:
Pani z zusu idzie do domu bo nie wie jak zrobic jeden bajer a jej syn jest mądrzejszy w Office. W domu syn ma mase wirusów przy okazji plik pani z zusu staje sie zakażony, wraca z nową wersją do pracy i wszystkie dokumenty leżą. W przypadku wirusów nie chodzi o firewalle itp. 80% wirusów wdziera się przez luki w myśleniu pracowników.



Witam
Również byłbym zainteresowany współpracą.

Z mojej strony poleciłbym bym bibiliotekę QT
- wieloplatformowa (win, lin, mac i urzadzenia mobilne)
- przejrzysta, o dużych możliwościach, rozwiajana i ładnie udokumentowana
- wsparcie również dla urządzeń mobilnych (wydaje mi się że to się przyda , bo palmofony są coraz popularniejsze )
- wsparcie dla baz danych ( przyda się do historii )
- i jeszcze trochę plusów
- możliwość pracy na VS oraz od linuxem

Pozdrawiam




Program ten nie potrzebuje w sumie niczego do dzialania, malo tego dziala na LINUXie...
Bzdura, wymaga QT.....

Co z uzytkownikami LINUXa, czy kiedys konnekt pojawi sie na te platforme?
W tej chwili jedynym sposobem było by całkowite przepisanie programu, co mija sie z celem. Może kiedyś zostanie dostosowany do pracy pod emulatorem




"Failed to write frame 0", obojętnie jaki wybiorę kodek QT, H.264, Motion JPEG, obojętnie jaka rozdzielczość itd. Klatki bez problemu. Może do enkodu też jest potrzebny ten plugin/kodek co do odtwarzania r3d w QT przez proxy .mov (tworzone przez kamerę w folderze z r3d.)
Raczej nie jest to kwestia braku obsługi r3d w QT. Jak renderuje do klatek to znaczy że dekoduje redcode czyli do mov też powinien.

Tak czy inaczej jak chcesz mieć taką sekwencję pseudo-4K z red'a to wyrenderuj sobie to do klatek, potem przez avisynth i virtualdub, wyrenderuj te klatki do jakiegoś avika i zakoduj w h.264.

PS. Pisząc "Zależy jakich narzędzi używasz." chciałem napisać "Zależy jakich narzędzi się używa". Bo oczywiście zakładam, że nie masz nucody czy quantela za milion złotych w domu
Chodziło o to, ze praca z plikami REDa jest raczej już dość prosta w profesjonalnych i pół-profesjonalnych zastosowaniach. Oczywiście jak ktoś chce to obrabiać na domowym PC to mogą być problemy, ale też się da i wiele produkcji low budget/no budget tak jest robionych (głównie na Macach)



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)