Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Warto robić to, co się lubi - ja kocham rosyjski i przede wszystkim dlatego widzę sens w jego nauce. Gdybym kierowała się trwadymi zasadmi rynku pracy, nie studiowałabym filologii rosyjskiej, a poszłabym na politechnikę. Wracając do tematu - nauka języków jest w ogóle rozwijającym zajęciem, pozwala na komunikację z nativami, czytanie literatury w oryginale (wielcy pisarze rosyjscy - choćby Dostojewski!), korzystanie z obcojęzycznych źródeł (rosyjski Internet jest niezwykle bogaty), ułatwia podróżowanie (przepiękna Rosja), zwiększa szansę na dobrą posadę, a nawet dodaje pewności siebie. Gdy po roku intensywnej nauki rosyjskiego mogłam w czasie pracy wakacyjnej po raz pierwszy na żywo porozmawiać z Rosjanami, byłam szczęśliwa i dumna z siebie.
RCL snuje dość pesymistyczną wizję przyszłości, ja myślę, że nawet w Polsce znajdzie się dobra praca z rosyjskim (jak mawiał mój kolega, dla dobrych zawsze będzie praca). Trudno mi sobie wyobrazić żołnierzy NATO na misji pokojowej w Rosji, ale ostatnio świat wariuje, więc niczego wykluczyć tak naprawdę nie można.
Warto dodać, że dla Polaków nauka rosyjskiego nie jest specjalnie trudna i na pewno mamy w tej kwestii ogromną przewagę nad Zachodem. Podobną przewagę ma również obecne młode pokolenie, które w odróżnieniu od rodziców uczy się języka, bo chce. Na pewno więc przydadzą się ludzie, którzy "zapełnią dziurę" na rynku pracy powstałą w wyniku ignorancji starszego pokolenia wobec rosyjskiego.



MAM PYTANIE MOZE DORADZICIE, PRACOWALAM JAKO KICHEN PORTER I PRZED MOIM WYJAZDEM DOSLOWNIE RANO WYJEZDLAM A WIECZOREM MOJEJ PRACY DOWIEDZILAM SIE ZE NIE BEDE JUZ PRACOWAC JAKO KICHEN PORTER TYLKO ZOSRTANE PRZENIESIONA JAKO POKOJOWKA WIEC JA WRACAM I SIE DOWIADUJE ZE NARAZIE NIE MA MIEJSCA. WASZYM ZDANIEM CZY TO JEST PRZENIESIENIE I CO MAM Z TYM ZROBIC?MOZE KTOS MI DORADZI DZIEKUJE.



W pierwszej grze zagrałem Świętym Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego.
Król Prus Fryderyk "Wojtek" Wielki zrobił klasyczny atak dwiema armiami na Drezno, które nota bene dzielnie się broniło. W czasie zażartych walk o to miasto, wojska austriackie przeprowadziły koncentracje sił w okolicach Pragi i Ołomuńca (Armie marszałków Browne'a i Dauna). Upojone sukcesem kierownictwo pruskiej armii postanowiło kuć żelazo póki gorące i po sukcesie pod Dreznem ruszyło na Armię Czeską marsz. Browne'a pod Pragą. Manewr ten, dzięki świetnej pracy specsłużb, kierownictwo austiackie przewidziało i posłało na odsiecz Pradze Armię Morawską marsz. Dauna. W wielkie bitwie praskiej armia pruska uległa zagładzie a wzięty do niewoli Fryderyk Wielki podpisał upokarzający traktat pokojowy.



Dziękuję za pierwszą normalną odpowiedź!!
Mój chłopak pomógłby mi finansowo przy tych wystawach , ale ma taką prace ,że non stop go nie ma, nawet w weekendy.Ale zobacze i postaram się jednak zrobic te wystawy, a później jak już będą zaliczone , będe szybko myśleć dalej.
Powiedzcie mi jeszcze jakie to muszą być wystawy, i gdzie moge sprawdzić kiedy one są.
Czy pies musi byc jakoś szkolony do takich wystaw.Nie wiem jak moja sunia bys tam zachowywała.Jest bardzo pokojowa , ale jak ją znam to wszystkich chciałaby poznać.
Pozdrawiam
Marta&Boni



Witam
po licznych perturbacjac moje ustawienia letnie:

n --
c - 43
d - 18
U 25
b 180
o 60
L 2
u 10
J 15
F 15
Temp na piecy siega nawet 75 jak wracam z pracy. Właczamy wtedy cyrkulacje i spada. przy duzym poborze wody cieplej temp spada do 40nawet ( przy kilku kompaniach)
Worek 50kg starcz mi na 6-7 dni.
Posiadam zasobnik 220l czyli dosyc duzy

W zime przy ociepleniu 10cm mur, 25 poddasze, podloga 10. Posiadam termostat pokojowy oraz podlagowke w holu, lazienkach i kuchni, temp w domu w dzien 19-21 roznie zalezy od mrozu na zewnatrz w nocy 18-20 tez zalezy, to spalanie mi wyszlo worek 50k na 4-5 dni.
Czopuch na przedostatnia ciurkę, przesłona wentylatora na 3 cm.
Moim zdaniem wazne jest tez czyszczenie pieca co 2 tygonie.
Powiem Wam ze dla mnie piec na ekogroszek to lipa, przy obecnych cenach eko okolo800-900zl za tone. Jak bym, mial gaz w dzialce to bym eko nie tykal nawet. Gaz to czysta kotlownia i rece... pozatym wychodzi taniej :/

pozdrawiam



Witam!
gslaw napisał.
obecnie wróciłem do sterowania termostatem pokjowym dzień 21st noc 20,5st Takie ustawienia są ze względu histeryzę mojego termostatu - 1st. staram się trzymać 21st w domu
dzień w godzinach 3-4, 7-8, 11-12, 15-16, 20-21, 24-1.
Nigdy nie da rady podnieść temp. do 21,5st w ciągu godz. a jak zmieni się na noc to dociąga do 21st. Jednak dzięki termostatowi mam spore oszczędności.


A ja mam do tego pytanie?

Zakupiłem termostat pokojowy jaki radził mi gslaw Euroster 2006 tx
dzisiaj przez cały dzien sprawdzałem temperaturę w pokoju w którym zamierzam dać termostat rano było 21 w południe 22 a nawet 23 ale tylko chwilke.
Czy po ustawieniu termostatu na 21 stopni, dojdzie do tej temperatury i termostat wyłączy piec a w pokoju będzie się długo utrzymywała temperatura 21 stopni piec nie wygaśnie?

Chyba że termostat działa na zasadzie takiej że ustawie takie ustawienia jak gslaw dzień w godzinach 3-4, 7-8, 11-12, 15-16, 20-21, 24-1 w te godziny będzie piec pracował, a w pozostałe bedzie na podtrzymaniu.

Proszę przybliżcie mi prace jak działa dokładnie termostat, czy piec miedzy czasie jak termostat wyłączył go( dogrzewa się sam automatycznie)

Pozdrawiam
Łukasz



Zwiekszyłeś histerezę regulatora - czyli zakres temperatur pomiedzy którymi kocioł ma się załączyć i wyłaczyć - stąd dłuższe okresy pracy i dłuższe okresy wyłaczeń całkowitych kotła ... Ponieważ masz teraz mniej startów i dłuzsze okresy bez pracy - masz mniejsze zużycie gazu ...

Twój przypadek jest dziwny - mały dom , bardzo mocny kocioł , z tego co piszesz bardzo szybko sie dom wychładza - czyli dziurawy jest jak sito ... - dlatego taka praca kotła - kocioł podgrzewa Ci wnętrza do zadanej temp i jak widać po kilkunastu minutach masz spadek temperatury o kilka stopni wewnatrz - dlatego się załącza ponownie .
Masz regulator pokojowy - tak ? - może w złym miejscy zamocowany - w złym pomieszczeniu które się szybko wychładza ...



No to po co Ci dodatkowy termostat pokojowy ?? Umieścisz go w jednym z pomieszczeń - bedzie on monitorował w nim temp i korygował pracę regulatora pogodowego / w zależności od temp wewnątrz tego pomieszczenia będzie "przesuwał" zadaną temp wody kotłowej wzdłuż linii wybranej krzywej grzewczej / . Skutkiem tego będzie bardziej grzał lub mniej grzał dany obwód grzewczy czyli w Twoim przypadku całą instalacją c.o. ...

Takie dodatkowe termostaty pokojowe stosuje się dla układów c.o z dwoma obiegami lub w przypadku podłogówki sterowanej mieszaczem . Wówczas umieszcza sie taki termostat w pomieszczeniach które sa zasilane jednym z obiegów i chce sie w nich utrzymywać inną temperaturę niż w pozostałych pomieszczeniach obsługiwanych przez drugi obwód grzewczy .



Niedługo wprowadzę się do mojego nowego mieszkanie, 63 m, 3 pokoje, centralna część to korytarz z którego wchodzi się do kuchni, pokoi i łazienki. Mam duże wyjściowe okna (bo to parter), w pokojach, łazience, kuchni grzejniki z zamontowanymi zaworami termostatycznymi. Na szczęście udało mi się zmienić proponowaną przez dewelopera Berettę na Saunier Duval H-MOD. Kocioł odpalony, mój instalator sprawdził że działa. Ale wiadomo...zmieniające się ekipy w mieszkaniu, zabawa zaworami, wietrzenie itd. Myślę że najlepiej sterownik pokojowy kotła trzymać w korytarzu bo tam nie ma grzejnika. Na razie drzwi raczej się nie dorobię, więc wymiana ciepła między pomieszczeniami będzie całkiem dobra.
Wiem że podczas mojej nieobecności gazu poszło raczej dużo. Ale teraz muszę się za to zabrać. Zamierzam ustawić program grzania na powiedzmy 2 godz. rano i powiedzmy od 1godz. 7-22 (mysle o temp. komfortowej 21 st i ekonomicznej 17). Czy najlepiej bedzie jak wszystkie zawory ustawie na max, zeby sterownik utrzymywał zadaną temperaturę? Kocioł podobno oszczędny i idealny na tak małą powierzchnię. Więc nie chcę zostać zabity wysokością rachunków za gaz.




Poniekąd masz rację jednak nie zawsze w poszczególnych pomieszczeniach chce się mieć stale 20 stopni.
Regulator pokojowy dostosowuje pracę instalacji i temperatury w innych pomieszczeniach do temperatury pomieszczenia w której się znajduje.
Jesli grzejniki do wszystkich pomieszczen zostaly tak samo dobrane jak dla pomieszczenia z regulatorem nie powinno byc problemow z regulacja temperatury.

Glowice termostatyczne maja sens albo w blokach gdzie nie mamy wplywu na temp wody zasilajacej CO albo kiedy czesto zmieniamy temp "zadana" w poszczegolnych pomieszczeniach. Wtedy najlatwiej zrobic to zaworem ale kto o to dba i kto tak robi? Najczesciej obnizamy temperature ukladu kiedy nas nie ma w domu na sterowniku i to dla calego budynku.

Prosze pamietac ze czeste wstawanie z fotela i przestawianie glowicy i nastawy na termostacie kotla niczego nie poprawia oprocz kondycji. Dobre nastawy ukladu pozwalaja zapomniec ze mamy zawory termostatyczne i pokretla na kotle.



mam Eko-Techa 26 KW , czas pracy 13 sek, przerwy 47 sek., nadmuch na 1 ( to ważne, bo przy większych nadmuchach nie pali sie dobrze , przesłona na wentylatorze przymknieta w 80 % , ma się palić żółtym spokojnym, szerokim płomieniem , jak zbyt biały i rażący to za duży nadmuch , jak czerwony i dymiący to za mały nadmuch.
W zimie podajnik starcza na tydzień , dosypuję zawsze w sobotę, w lecie do grzania wody nawet na miesiąc. Tyle że 2 zimy jakie mieszkam, to były raczej łagodne, kocioł jest sterowany regulatorem pokojowym w cyklu tygodniowym, temp. nocna i dzienna, w zależności od obecności w domu. temp. nocna ustawiona na sterowniku na 19 st., dzienna na 21 stopni .

problem ze szlaką , może być za duży nadmuch , za dużo tez masz podawane węgla . cykl ma się zamykać w jednej minucie np. 15 / 45 sek.

Polecam wspomniany regulator pokojowy, bez tego nie jest tak wcale ekonomicznie, bo piec działa cały czas, i grzeje tylko komin i podwórko , pozatym pracuje w niskiej temp. zalecana to ponad 58 stopni.

z innych ustaiweń , to pompa CO i CUW załączanie przy 45 stopniach, histereza CO , 2 stopnie, histereza CWU , 20 stopni, przerwa przepalania 20 minut.

ale głównie ustawić ten piec można właśnie nadmuchem, te 6 poziomów na sterowniku to przesada , często 1 to zbyt wiele , wtedy powietrze wychładza kocioł, i nie pali sie tylko rozdmuchuje.



Pewna bogobojna dama bardzo długo szukała pokojówki. Kiedy wreszcie udało jej się znaleźć niemal doskonałą, ta nagle, bez podania przyczyny wymówiła pracę. Przedtem wydawało się, że doskonale się czuje w domu swojej pracodawczyni - wszyscy byli więc bardzo zaskoczeni tą decyzją.
Po otrzymaniu wymówienia, pani domu wezwała służącą do siebie:
- Dlaczego chcesz nas opuścić Florence ?? - spytała bolejąc wyraźnie - czy coś ci tu nie odpowiada ??
- Owszem - odrzekła Florence - nie mogę znieść tego ciągłego stanu zawieszenia...
- Jakiego stanu zawieszenia ??
- Widzi pani - wyjaśniła z należnym szacunkiem służąca - nad moim łóżkiem wisi napis: "Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy wasz pan przyjdzie"



Witam
Prosze użytkowników pieców na ekogroszek opomoc. Mianowicie :
Mam piec 25 kW, sterownik Geco + pokojowy.
Ustawienia :
u1 - 15
u2-45
u3 -20
u4-40

Niestety jeśli obniże temperature na sterowniku pokojowym ( ecoterm ), nastepuje blokada pieca - i po prostu po 2-3-4 godzinach wygasa, spada temperatura do np 30 stopni, wypali sie groszek w retorcie i problem.
prosze o pomoc i informację jak ustawić parametry pracy pieca ( serwisowe - których nie zmieniałem + użytkownika ) aby podtrzymywał swoją pracę w trybie blokady do momentu kiedy po np. 4 godzinach twmperatura w pomieszczeniach spadnie i nastapi odblokowanie pieca.
Wszelkie informację bardzo prosze kierowac na maila : twrzalik@is.gliwice.pl lub GG 4023823.
Pozdrawiam



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)