Projekt badawczy Polska-Namibia 2010


Na jakiej podstawie uważasz ze centrum handlowe nie przyności korzysci miastu i nie sprzyja rozwojowi ? Sporo ludzi w takim centrum dostaje prace - ludzi, ktorzy maja takie a nie inne kwalifikacje i praca w takim miejscu jest czesto jedynym sposobem utrzymania lub dorobienia w przypadku studentów
Wydaje mi się, że deo raczej ubolewa, że nie wejdzie tu prędko inwestor sektora np. korporacyjnego odważnie inwestującego w rozwój technologii, informatyki, mediów, nieruchomości itp. Tak patrząc wprost to miasto Bydgoszcz stoi raczej ciągle w cieniu dużych miast jak Wrocław, Gdańsk, Poznań i jest to tylko poligon małych usług zdominowanych przez centra handlowe czy jakieś tam pseudo-biznesy wymyślone tylko na potrzeby siorbania środków UE.



Niedługo mam rozprawę w sądzie, i potrzebowałbym zasięgnąć opinii jakiegoś
prawnika - konkretnie specjalizującego się w prawie spadkowym. Korzystał ktoś
z takich usług?? Mógłby ktoś kogoś polecić??
Ja gdzieśw sieci znalazłem coś takiego, gdzieś w sieci,jak poniżej, ale
wolałbym nie uderzać w ciemno.....

Kancelaria adwokacka
ul. Roosevelta 5/5, 60-829 Poznań
Specjalizacja: PRAWO NIERUCHOMOŚCI, PRAWO RODZINNE I OPIEKUŃCZE, PRAWO
SPADKOWE, PRAWO UBEZPIECZEŃ MAJĄTKOWYCH I OSOBOWYCH, PRAWO WYKROCZEŃ.

Kancelaria Adwokacka
ul. Św. Marcin 40/902, 61-807 Poznań
Specjalizacja: PRAWO ADMINISTRACYJNE, PRAWO CYWILNE, PRAWO NIERUCHOMOŚCI,
PRAWO RODZINNE I OPIEKUŃCZE, PRAWO SPADKOWE.

Kancelaria Radcy Prawnego ARNING i PARTNER
ul. Św. Wojciech 8, 61-749 Poznań
Specjalizacja: PRAWO GOSPODARCZE, PRAWO HANDLOWE, PRAWO PODMIOTÓW INNYCH NIŻ
SPÓŁKI HANDLOWE, PRAWO SPADKOWE, PRAWO UPADŁOŚCIOWE, UKŁADOWE I NAPRAWCZE.

Kancelaria Radcy Prawnego Lidia Matecka
ul. Daszewicka 10, 61-328 Poznań
Specjalizacja: PRAWO CYWILNE, PRAWO ENERGETYCZNE, PRAWO GOSPODARCZE, PRAWO
SPADKOWE, PRAWO UBEZPIECZEŃ MAJĄTKOWYCH I OSOBOWYCH.

Kancelaria Adwokacka
ul. Dworzaczka 9, 77-400 Złotów
Specjalizacja: PRAWO ADMINISTRACYJNE, PRAWO CELNE, PRAWO CYWILNE, PRAWO
KARNE, PRAWO PRACY, PRAWO RODZINNE I OPIEKUŃCZE, PRAWO SPADKOWE, PRAWO
UBEZPIECZEŃ MAJĄTKOWYCH I OSOBOWYCH.

będę bardzo wdzięczny za pomoc....

--



GW/
European Regional Economic Growth Index (EREGI) to autorski ranking
opracowany przez jedną z najbardziej renomowanych firm doradczych na
świecie, instytut Jones Lang LaSalle. Publikowany jest od 1999 r. W
ostatnim LaSalle zbadał rynek nieruchomości i inwestycje w 278 regionach
leżących w 27 krajach członkach Unii (w tym Bułgarii i Rumunii). Eksperci
Jones Lang LaSalle ocenili, które miasta i regiony w Europie w ciągu
najbliższych kilku lat zanotują najbardziej dynamiczny wzrost gospodarczy.
Porównali potencjał gospodarczy regionów, ich bogactwo i poziom ryzyka
związany z inwestowaniem. Wzięli pod uwagę m.in. produkt krajowy brutto
regionu, jego wydatki na badania i rozwój, przewidywany wzrost liczby
miejsc pracy, jakość infrastruktury drogowej i technicznej, warunki
prowadzenia biznesu, system podatkowy i regulacje prawne. W rankingu
zwyciężył Londyn. Na drugie miejsce, po pięciu latach dominacji, spadł
Paryż. Czołówkę zamykają jeszcze Madryt, Sztokholm, Barcelona, Monachium,
Helsinki, Zurych i Luksemburg. Na ostatnim miejscu uplasował się Dublin.

Warszawa jest 44. (spadek z 21. pozycji), Poznań 52., Kraków 71., Wrocław
74. W ogonie stawki znalazły się Katowice (81.), Trójmiasto (83.), Łódź
(84.) i Szczecin (89.).

[url]http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73497,3911623.html[/url]
--
===opix===




Z tego co wiem, nie można prowadzić działalności gospodarczej w jadalni tylko trzeba mieć do tego wydzielone miejsce - np osobny pokój. Więc te niższe podatki raczej nie są pobierane w przypadku prowadzenia działalności w jadalni tylko raczej w tym wydzielonym miejscu w mieszkaniu czy w domu - ale tu pewności nie mam. Pewność mam, że ta jadalnia odpada. a ja mam pewność, że jadalnia nie odpada :D Przerabiałam to już z kilkoma naszymi klientami (pracuję w dużej firmie konsultingowej). Jeżeli rejestrują siedzibę firmy w mieszkaniu, domu, deklarując, że miejsce prowadzenia działalności będzie służyło jednocześnie do celów bytowych (np. biurko w jadalni, maszyna do szycia w sypialni...) - wtedy płacą mniejszy podatek od nieruchomości. Jeśli jest to wyłącznie pokój do działalności gospodarczej - wtedy ten większy (w Poznaniu prawie maksymalny).
Moim zdaniem dużo łatwiej będzie ci zbudować nie dom, tylko siedzibę firmy w której masz przecież prawo zamieszkać. Odliczasz wtedy VAT w całości, całość Wiąże się z to z takimi minusami, że musisz mieć plan zagospodarowania na inwestycje biurowe, czy też magazynowe (bo o tym też wspominałaś) spełnić normy dla tego typu budynków, liczyć się z kontrolami WIOŚiów, PIPów, Straży i innych takich i koniecznością uzyskiwania większej ilości pozwoleń. No i uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu...Cięższa praca, ale chyba bardziej opłacalna...



A prawda leży gdzieś po środku. Szwagierka chcąc zabezpieczyć kasę, szuka właśnie mieszkania. Poznań i okolice. Deweloperzy z ogłoszeniami po 8000 zł/m2, w zasadzie na dzień dobry mówią 6500zł/m2. Podczas boomu mieli nawet 40% marży, więc mają z czego schodzić. Zwłaszcza, że ludzie rezygnują, a oni jakoś muszą to sprzedać. Ten kto nie kupił, odsuwa zakup w czasie. Innemu bank odmówił kredytu z uwagi na ograniczanie ryzyka. Są też ludzie, którzy nie umieją liczyć i myśleć. Na fali pędu mieszkaniowego kupili mieszkania, a teraz może nie będzie ich stać na spłatę kredytu. Zwłaszcza jeżeli straci pracę (choćby jedna osoba). Znam przypadki, gdzie ktoś kupował VW z salonu i potem... ZBIERAŁ na pełnowymiarową zapasówkę. Nie miał też pojęcia, że ma opony letnie, czyli musi kupić sobie zimówki, a ubezpieczenie od dealera było specjalne i po roku opłata za nie wzrośnie. Moim zdaniem - czeka nas spadek cen mieszkań i domów. Faktycznie jednak nie będzie tu tragedii.
Z drugiej strony - oprócz niezaspokojonego popytu, mamy przecież ciągle dużą emigrację zarobkową. Ktoś kto utrzyma pracę, znowu zarabia więcej. Nawet dołujący funt podrożał. Te osoby będzie stać na remont, czy zakup nowego mieszkania.
Tak czy owak - w razie totalnej zawieruchy, a jeszcze takiej nie mamy - nieruchomości są i będą, jedną z niewielu inwestycji, gdzie traci się tylko część kapitału. Jeżeli będzie tylko kryzys, to akcje kupowane teraz, przyniosą duże zyski, byle tylko mieć zdywersyfikowany portfel.



Koordynator ds. Pozyskiwania Nieruchomości (Poznań, Łódź, Wrocław)
Oferujemy możliwośc pracy na stanowisku Data: 04.09.2008, Pracodawca: ERICSSON Sp. z o.o., Miejsce pracy: Poznań, Łódź, Wrocław więcej informacji na temat aktualnie przeglądanej oferty znajdziesz poniżej.

Oferta pracy:



Dot.: chcę kupić mieszkanie - Poznań
  Cytat:
Napisane przez rzastin Boże, chroń mnie przed chorobą i biurami nieruchomości. Praca tych poznańskich to kpina! Ja z ich pomocą chciałam wynająć mieszkanie, efekt był taki, że sama je znalazłam i wszystko pozałatwiłam :rolleyes:

Daj ogłoszenie do gazety, zamieść je w internecie: Moze ktoś znajdzie Ciebie- tak zrobiła jedna ze znajomych z Poznania, udało jej się :)
obawiam się, że u mnie też się na tym skończy, że sama wszystko będę musiała załatwić, tylko na razie mam z tym spory problem :(

ogłoszenia już dałam, we wszystkich możliwych bezpłatnych portalach, a nawet już w jednym płatnym (w akcie desperacji :o ), ale na razie cisza...



Oddzielnych działów forum tworzyć na razie nie trzeba - jeden wielki wątek o obwodnicy i kilka w sumie krótkich o innych drogach to zbyt mało materiału. Natomiast nazwę działu wypadało by zmienić, bo mowa w nim nie tylko o obwodnicy. Istotnie dróg mamy do naprawy i budowy dużo, i jest o czym mówić.

Rozmawiałem dziś z panią Koźlicką w urzędzie Gminy. Tutaj na forum zazwyczaj wieszamy psy na urzędnikach, którzy nam czymś podpadli. Większość z nich tu nie wchodzi i nie czyta, a nawet jak czytają, to boją się wypowiedzieć.

Ale nie jest do końca tak źle z tymi naszymi urzędnikami. Pracuje w urzędzie mnóstwo osób, o których tu nic nie mówimy, bo swoje obowiązki po prostu wykonują prawidłowo.

Kilka czarnych owiec nie powinno nam zaciemniać ogólnego obrazu.

Od trzech lat gmina nie może zatrudnić na etat inżyniera-drogowca. Brak chętnych za pieniądze, jakie z widełek Urząd może takiemu fachowcowi zaproponować. Niedawno świeżo upieczony absolwent nawet chęć podjęcia pracy wyraził, złożył papiery. Ale w przeddzień terminu podjęcia pracy przyszedł i przeprosił, że nie może tej pracy podjąć. Powód był prosty - firma prywatna zaoferowała mu ponad trzy razy tyle na rękę, niż mógł zaoferować urząd.

A jak nie ma fachowca, to kto ma to zrobić?

Co do skrzyżowania o którym mowa - tam jest trzech właścicieli dróg, i czterech właścicieli nieruchomości w narożnikach skrzyżowania. I za nic nie potrafią się dogadać.

Gmina wielokrotnie wnioskowała do zarządcy drogi Warszawa-Poznań o otwarcie Warszawskiej (prawoskręt). Byc może uda się to przeprowadzić przy okazji przebudowy tej drogi, co ma nastąpić w stosunkowo niedługim czasie.



Ponad 2,5 miliona złotych za Fort VI w Poznaniu

[Dodano 27/11/2009]
Agencja Mienia Wojskowego sprzedała w przetargu zabytkowy fort „Tietzen” zlokalizowany przy ul. Lutyckiej w Poznaniu. Pod młotek trafiła działka wraz zabudowaniami. Po dwóch postąpieniach ostatecznie wylicytowano 2 miliony 550 tys. złotych. Jednak z uwagi na fakt, że obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, nabywcy przysługuje obligatoryjna 50% bonifikata. Środki uzyskane ze sprzedaży fortu tradycyjnie zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

Fort VI to jeden z najlepiej zachowanych poznańskich obiektów obronnych i doskonały przykład budownictwa fortyfikacyjnego z XIX wieku. Nieruchomość stanowi prawie 10-hektarową działkę, na której, poza głównym budynkiem fortecznym, znajduje się wartownia i sześć schronów. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania teren nieruchomości oznaczono jako „usługi w fortach”.
Zwycięzca przetargu chce zaadaptować nieruchomość w sposób, który sprawi, że stanie się ona jedną z głównych atrakcji turystycznych Poznania. Koncepcja zagospodarowania fortu uzyskała akceptację Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu i ma obejmować trzy funkcje:
1. Edukacyjno – rekreacyjną z programem i trasą zwiedzania najciekawszych miejsc fortu. W forcie będzie możliwość organizowania cyklicznych wykładów dotyczących historii fortyfikacji i historii budowy umocnień twierdzy Poznań, a także organizowanie widowisk plenerowych związanych z historią miasta Poznania i samym Fortem VI.
2. Turystyczno – ekspozycyjną, gdzie wystawa zewnętrzna obejmować będzie sprzęt i wyposażenie wojskowe z okresu budowy fortu, tablice informacyjne umieszczone przy rewitalizowanych ziemnych elementach fortyfikacji, a także ekspozycję plenerową broni pancernej, wozów bojowych uwzględniającą odpowiednie oświetlenie wszystkich obiektów.
3. Konferencyjno – szkoleniową – w dawnych salach żołnierskich i oficerskich zostaną zorganizowane pokoje noclegowe dla gości. Pomieszczenia koszar posłużą jako sale konferencyjne i restauracyjne. Wartownia ma spełniać funkcję recepcji, a pomieszczenie dawnego telegrafu – funkcję biurową z centralą komputerowo – telefoniczną.
Nowy właściciel planuje zakończenie prac związanych z rewitalizacją obiektu w 2014 roku.
Sprzedaż nieruchomości oznacza nie tylko przekazanie kolejnych środków na fundusz modernizacyjny polskiej armii, lecz jest również szansą na przywróceniu Fortowi VI dawnego blasku. Dzięki temu kolejne pokolenia będą mogły poznać historię i odkryć niezwykłe walory tego zabytkowego obiektu.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)