Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Nowa, lepsza wersja Eye Of The Tiger:
http://pl.youtube.com/watch?v=UzvB3vAUEdI

Mini słowniczek:
sztajger - przełożony pod ziemią, sam też pracuje fizycznie, ale koordynuje prace i wyznacza zadania liniowe wykonawcą bezpośrednim
Skarbek - mityczny strażnik skarbu krążący po kopalnianych na Śląsku, w Małopolsce i Czechosłowacji.




moze jutro cos popstrykam poprosze siostre zeby nakręciła po kolei różne komendy (wszystkie) które umie Denis, No super, to wtedy można by porozmawiać o czymś konkretnym ;-)


i najwazniejsze nauczyć go teog w obecności psów które kosza, za kórymoi szaleje i z którymi musi sie pobawić!!!! :roll: No i tu znowu obedience jest lepsze, bo pies ćwiczy w nim sam na ringu, nie ma tego drugiego, ktory w tym czasie ćwiczy zostawanie. Oczywiście jest publika i inne psy, ale dalej, poza ringiem. Więc jest łatwiej.


a nie wiesz czy bedą w woj,. małopolskim w 2005 roku zawody obedience w klasie 0? najlepiej okolice Krakowa ew. Katowic... pwnie nie bedzie:(( Na razie jeszcze nikt niczego nie zapowiadał. Ale - jak napisałam wcześniej - śledź topik Obedience na Sport i Praca. Jestem pewna, że będą się tam pojawiały informacje o organizowanych zawodach. Ale na razie do wiosny raczej będzie cisza.

Pozdrowienia



Specjalisty ds. sprzedaży licencji franczyzowych (śląskie, małopolskie)
Oferujemy możliwośc pracy na stanowisku Data: 13.09.2008, Pracodawca: Klient serwisu jobpilot, Miejsce pracy: śląskie, małopolskie więcej informacji na temat aktualnie przeglądanej oferty znajdziesz poniżej.

Oferta pracy:



Rosyjskie i polskie skarby na liście UNESCO
To tytuł wystawy, którą można oglądać w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Na wystawę składają się prace kilkadziesięciu fotoreporterów związanych z Rosyjską Agencją Informacyjną Nowosti, które powstały w ciągu ostatnich 40 lat. Na wystawie jest również wybór zdjęć polskiego fotografika, Mirosława Wiśniewskiego, dokumentujących polskie dziedzictwo z listy UNESCO. Kurator polskiej części wystawy, Hanna Puchalska zaznacza, ze wybrano zdjęcia świadczące o wspaniałym rozwoju kultury i wielonarodowości naszego kraju, między innymi Kraków, zdjęcia Zamościa oraz drewniane kościóły gotyckie w Polsce. Jak podkreśla fotografik, Mirosław Wiśniewski, Polska słynie z ogromnej liczby zabytków, ale za mało je promujemy. Wśród polskich obiektów na liście znajdują się krakowska, warszawska i toruńska Starówka, Hala Stulecia we Wrocławiu, siedem drewnianych kościołów w Małopolsce, zamek w Malborku, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy. Na rosyjskiej liście figurują tak znane zabytki i miejsca, jak centrum Petersburga, Kreml i Plac Czerwony w Moskwie, zespół historyczny, kulturalny i naturalny Wysp Sołowieckich, wulkany Kamczatki, Bajkał czy Cerkiew Wniebowstąpienia w Kołomieńskie. Wystawa w Starej Pomarańczarni będzie czynna do 20 sierpnia. Później, z większą liczbą zdjęć, ma "wędrować" po inych miastach. Wystawę przygotowli wspólnie: Instytut Adama Mickiewicza i RIA Nowosti w ramach Sezonu Kultury Rosyjskiej w Polsce.
iar



Witam, Zajmujemy sie remontami kuchni, łazienek jak i wykończeniem domu pod klucz. Wszystkie prace z tym zwiazane jestesmy w stanie wykonac. Malowanie gipsowanie, układanie terakoty, montarz drzwi okien, układanie paneli.
Zajmujemy sie układaniem ostatnio bardzo modnej deski Barlineckiej.

Jesli rowniez szukasz kogoś do zamontowanie mebli w kuchni salonie sypialni jestesmy w stanie wykonac to dla ciebie.

Kontakt na nr 692 954 293


Uslugi jak i prace wykonujemy na terenie woj. Małopolskiego jak i rowniez ślaskiego.

Pozdrawiam Marcin.



Skoro temat został odgrzany, a uważam, że mogę się wypowiedzieć dość obiektywnie podzielę się swoimi uwagami. Nie wnikam co mówią testy, znajomi, czy pan na stacji. Moje wrażenia opieram na podstawie kilkudziesięciotysięcznych przebiegów (każdy) w 3 różnych autach w przeciągu ostatnich 2 lat. Tankowałem zawsze na Statoilu lub BP, na tej drugiej używając i ON i ON Ultimate. Tankowania odbywały się na obszarze mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i śląska. Nigdy nie zaobserwowałem "złej jakości", ani nie odnotowałem pogorszenia osiągów, czy jakości pracy silnika. Każde auto natomiast reagowało inaczej i to jest chyba w całej tej sprawie kluczowe.

1. Peugeot 206 HDi SW z przebiegiem od 3tyś do ok 40tyś na Ultimate reagował zdecydowanie lepszą reakcją na wciśnięcie gazu, faktycznie lepiej się zbierał i jeśli można tak powiedzieć "lepiej utrzymywał moc" na wysokich obrotach, bardziej harmonijnie ją rozwijał. Jednocześnie odgłos silnika był zdecydowanie mniej dokuczliwy (auto było zdecydowanie głośne), ciszej i bardziej miękko.
2. Toyota Corolla 1.4 D4D (najnowocześniejsza konstrukcja w porównaniu) - przebieg od ok 30 do 50 tyś. Bez reakcji w dynamice na Ultimate, natomiast również takie same wrażenia akustyczne (z ta różnicą że Toya jest bdb wyciszona).
3. VW Passat 1.9 TD - 250 - 260tys. Zupełny brak jakiejkolwiek różnicy!!!
W żadnym aucie nie zmieniło się zużycie paliwa (wskazania wg komputera)
Subiektywne odczucia. Wnioski niech każdy wyciągnie jakie chce. Dla mnie, jak to w życiu nic nie jest czarne albo białe...



Cytat:
Napisał Deborah A świnki jadalne? Z czego zrobione?
Gdzie mieszkasz w Małopolsce? Tam chyba powodziowo najtrudniej...
Nie na podbeskidziu.
Świnki robiłam z masy z takich pianek "jo-jo". Ja wpiszesz w wyszukiwarkępojawi sięnapewno. Masa ta lepi się jak plastelina.

Cytat:
Napisał Gosia Dzięki dziewczyny za życzenia dla Artka.

Kasia współczuję. Masakra. Jeszcze jutro ma tak lać. To jest straszne.
Gosia, a jak u Was????
U nas nadal leje. Kiepsko to wszystko wygląda. Część osób nawet do pracy nie dojechało.

Cytat:
Napisał lanolina Wszystkiego najlepszego dla Artka...
Kasia trzymajcie się oby w końcu przestało padać...
Anita super zdjęcia...
a my dostaliśmy skierowanie dla Olka do poradni endokrynologicznej z powodu niskiego wzrostu łapie się zaledwie na 3 centyl:Boje się: wizyta dopiero za miesiąc...
Trzymam kciuki. Daj znać co i jak.



Dot.: INSANITY - Podejmij wyzwanie razem z nami;)
  Cytat:
Napisane przez Anula123 (Wiadomość 19486062)
Mini współczuję takiej ilości godzin w pracy
od jutra juz wracam do 8godzin :) alarm powodziowy w malopolsce minal
ufff



W Bibliotece Cyfrowej Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, dzięki pracy członków MTG, pojawił się pierwszy tom z „Listy strat 1914 - 1918”.
http://www.mtg-malopolska.org.pl/bibliotekacyfrowa.html

Prace nad dygitalizacją dalszych tomów nadal trwają.
Dygitalizacja i publikacja "Listy strat" jest możliwa dzięki Pani Magdalenie Marosz - Dyrektor Archiwum Państwowego w Krakowie.

Przechowywane w zasobie bibliotecznym Archiwum Państwowego w Krakowie drukowane „Listy strat” wydawane były regularnie co kilka dni przez austriackie C. K. Ministerstwo Wojny (K. u. K. Kriegsministerium) w latach 1914-1918.
Archiwum posiada listy z następujących okresów:
* 14 października 1914 r. – 28 kwietnia 1915 r.;
* 22 lipca 1915 r. – 18 sierpnia 1915 r.;
* 14 października 1915 r. – 16 listopada 1915 r.;
* 24 grudnia 1915 r. – 15 marca 1916 r.;
* 10 maja 1916 r. – 22 lipca 1916 r.;
* 2 marca 1917 r. – 30 kwietnia 1917 r.;
Listy mają formę ok. 60-stronicowych zeszytów spiętych następnie w tomy. Na każdej liście znajduje się ułożony w alfabetycznym porządku wykaz nazwisk poległych właśnie żołnierzy (oficerowie, jednoroczni ochotnicy, następnie szeregowi), wraz z takimi danymi (niestety często niekompletnymi) jak: stopień wojskowy, oddział wojska, prawo swojszczyzny, rok urodzenia i miejsce śmierci (często podawane tylko ogólnie, np. „Russland”). Na każdej z list umieszczonych jest ok. 2000 nazwisk żołnierzy armii austriackiej poległych na wszystkich frontach wojny, na których obecne były wojska Austro-Węgier. Warto zauważyć, że wiele nazwisk jest, co zrozumiałe, przekręconych i oddawanych w różny sposób wg pisowni różnych języków naddunajskiej monarchii.

Oprócz tego Archiwum posiada w swoim zasobie również 3 tomy wydawanych równolegle z "Listami strat" "Wykazów alfabetycznych nazwisk, wymienionych w listach strat", będących formą indeksów do tych list. Wskazują one tylko i wyłącznie numer listy obok nazwiska poległego. Każdy "Wykaz..." odnosi się do 5 kolejnych "List strat". Archiwum posiada takie "Wykazy..." wydane w następujących dniach:
* 2 września 1914 r. - 28 sierpnia 1915 r.;
* 20 maja 1916 r. - 10 maja 1917 r.

Pozdrawiam
Monika



Policja odzyskała zabytkową tablicę z nad bramy obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Napis "Arbeit macht frei" został pocięty na trzy części. Podejrzewani o zuchwałą kradzież zostaną przesłuchani przez krakowską policję.
W nocy z niedzieli na poniedziałek policja powiadomiła media: mamy zabytkową tablicę. I podejrzanych - pięciu mężczyzn w wielu 20-39 lat. Zostali oni zatrzymani w woj. kujawsko-pomorskim, W nocy zostaną przewiezieni do komendy wojewódzkiej policji i przesłuchani.

Policja podała, że napis został znaleziony w jednym z miasteczek na północy Polski, niestety we fragmentach. - Został przecięty na trzy części, tak że na każdej z nich widniała kolejna część napisu - poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Konwojowani na przesłuchanie

Mężczyzn zatrzymali wspólnie policjanci z Małopolski oraz z woj. kujawsko-pomorskiego. - W tej chwili zatrzymani są specjalnym konwojem przewożeni z północy Polski do komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, gdzie od wczesnych godzin rannych rozpoczną się przesłuchania - powiedział rzecznik.

Historyczny napis znad obozowej bramy został skradziony w piątek nad ranem. Według policji oraz przedstawicieli Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, kradzież nie była przypadkowa. Sprawcy wiedzieli jak wejść na teren placówki, w jaki sposób zdjąć napis, a także znali sposób działania wartowników oraz rozmieszczenie monitoringu. Dla osoby, która miała przyczynić się do znalezienia sprawców i odzyskania zabytku, wyznaczono 115 tysięcy złotych nagrody.


Informacja o kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z bramy obozu Auschwitz-Birkenau od razu stała się jedną z głównych wiadomości w izraelskich serwisach internetowych. O sprawie informowały na czołówkach najważniejsze serwisy informacyjne w całej Europie.

Brama główna w obozie Auschwitz I, jako jedyna w całym obozie, została wykonana na rozkaz Niemców przez polskich więźniów politycznych. Zostali oni przywiezieni jednym z pierwszych transportów przybyłych z Wiśnicza na przełomie 1940-1941 roku. Napis nad bramą - "Arbeit macht frei" (Praca czyni wolnym) - który jest jednym z symboli obozu, wykonali więźniowie z komanda ślusarzy pod kierownictwem Jana Liwacza (numer obozowy 1010).
Źródło http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)