Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Ja dodam tylko od siebie że pisząc jakiś czas temu pracę magisterską(o tym jak FR odnosiła się do członkostwa Polski w NATO i UE) u gościa który robił doktorat czy habilitację na tym słynnym Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych w Moskwie doszedłem do tych samych wniosków.
Powiedział on zresztą że mimo sympatii czy antypatii jedynie taki ktoś jak Kaczyński który potrafi pieprznąć w stół jest słuchany w Moskwie. Wszystkie Millery, Kwaśniewskie czy Tuski to wazeliniarze. I najlepsze w tym wszystkim - "Związek Radziecki jako najbogatsze i najpotężniejsze państwo" przypomina trochę wypowiedz człowieka w kronice filmowej o tym jak złoty polski został zrównany z najsilniejszą walutą świata, walutą pokoju jaką jest... rubel.



Zespół doświadczonych pracowników naukowych napisze prace magisterskie, licencjackie, dyplomowe z marketingu, zarządzania, ekonomii,, reklamy, prawa, finansów, administracji, pedagogiki, turystyki, UE, filologii polskiej i germańskiej, filozofii, psychologii,
socjologii i innych. Z naszymi pracami obrona to czysta przyjemność! Bardzo konkurencyjna cena za bardzo wysoką jakość. Kontakt: pracownia.naukowa@wp.pl



Witam,

Bardzo dobry pomysł ze skargą do UE na MI. Obywatel nic nie wskóra. Za to tv albo urzędnicy z UE mogą ich zmusić i wymusić rzetelniejszą pracę. No jest jeszcze trzecia władza w tym kraju... Kościół ma dużo do powiedzenia ale to zostawmy...
Proszę więc o umieszczenie poprawionego i finalnego tekstu skargi.
Nawiasem mówiąc jak tym urzędnikom nie jest wstyd wypuszczać taki chłam jak to rozporządzenie czy pytania przykładowe. Moja praca magisterska była staranniej napisana niż te ogólnopolskie dokumenty przeznaczone do pracy, czytania dla tysięcy ludzi.
... i te literówki. WSTYD. Wszystko robią byle jak. W prywatnej firmie już dawno by wylecieli!

[ Dodano: 16 Marzec 2009, 10:13 ]



Tak więc senat puśił poprawki:

Senat przyjął nowelizację prawa budowlanego
2009-08-03

Pb.pl za PAP, 31 lipca 2009 r.

Senat opowiedział się za nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami i prawa budowlanego, wprowadzając do niej jedenaście poprawek. Mają one jednak charakter redakcyjny oraz dotyczą przepisów przejściowych.

Nowelizacja dostosowuje polskie prawo do unijnego - dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 2002 roku w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. W myśl nowych przepisów świadectwa energetyczne będą mogły wystawiać osoby, które ukończyły studia magisterskie lub inżynierskie na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych. Świadectwa będą musiały wskazać możliwe do przeprowadzenia prace, których wykonanie poprawi charakterystykę energetyczną budynku. W budynkach zasilanych z sieci ciepłowniczej oraz w budynkach z siecią centralnego ogrzewania, świadectwo energetyczne dla lokalu będzie można przygotować w oparciu o świadectwo wystawione dla całego budynku. Nowelizacja przewiduje, że większość jej przepisów wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Zmianami wprowadzonymi przez Senat zajmie się teraz Sejm.

źródło: http://www.abc.com.pl/



Witam forumowiczow. Studiuje uzupelniajace magisterskie International Business Studies. Licencjata skonczylem na kierunku nie-ekonomicznym. Mam problem z promotorka, strasznie stara sie aby nie pomagac w ustaleniu tematu pracy. Cale studia i praca sa po angielsku, na szczescie nie sa one bardzo wnikliwe, dlatego tez temat pracy wcale nie musi byc specjalnie wyszukany. Chcialem pisac o UE, na tym sie w miare znam, ale kilka razy odrzucila moje propozycje. Moze macie jakies ciekawe propozycje na temacik, nie koniecznie wymagajacy.



Jeżeli chodzi o część dotyczącą motywacji to nie powinnaś mieć problemów. Mamy tu na forum kilka przykładowych spisów treści np. Motywowanie pracowników, czy przykładowa bibliografia pracy magisterskiej o motywacji.

W serwisie znajdziesz też przykładowe referaty o motywacji.

Gorzej będzie z materiałami na temat korupcji. Wśród studentów to mało popularny temat. Przeglądałem kiedyś pracę na temat korupcji osób publicznych i korupcji jako problem gospodarczy UE. Nic poza tym nie wpadło mi w ręce.



Z tego co wiem to wymogi UE nakazują, by wszystkie studia (no prawie wszystkie) miały najpierw poziom licencjatu, a potem dopiero magistra, także być może to skłoniło zarząd naszej uczelni do wycofania naboru na kolejne roczniki do 5-letnich studiów magisterskich. Ja tylko się cieszę, że załapałam się na ten właśnie kierunek, bo po co miałabym po drodze pisać pracę licencjacką skoro dążę do osiągnięcia tytułu magistra




Należy dodać, że miarą prestiżu uczelni jest też to, że można nie niej podjąć studia magisterskie.

Albo skutecznie po niej dostać się na studia magisterskie. Ja nie miałem żadnych problemów dostać sie na UE i radzę sobie całkiem nieźle...
Dla mnie studia są wtedy dobre, kiedy pozwalają rozwinąć moje zainteresowania, zdobyć wiedzę i umiejętności z tematyki, która mnie interesuje i PRZYGOTOWAĆ DO WYMAGAŃ RYNKU PRACY. Dlatego w 100% zgodze sie z opiną kaszi, że wybór kierunków i specjalności na uczelniach państwowych pozostawia wiele do życzenia...


Do whasuuup - nie wymieniłem nazwy firmy którą założyłem, więc o jakim marketingu piszesz??



O... Monique, dzięki za info, przynajmniej będę miała argument dla mojego męża.
jeśli w ogóle chodzi o segregację odpadów, to aż wstyd się przyznać, pisałam kiedys o tym pracę magisterską (wstyd się przyznać bo niewiele pamiętam ;)). I wygląda to tak, że Polska musi w kolejnych latach swojego członkostwa w UE osiągać coraz to większy procent odzysku surowców wtórnych. ja już nie pamiętam tych dat, mamy okresy przejściowe, ale prawda jest taka, że za kilka lat będziemy płacić słone kary za BRAK segregacji odpadów. Jednych zniechęca brak pojemników innych, że sa one przepełnione, a jeszcze innych to, że nie rozumieją po co ta segregacja w ogóle. Bo tak naprawdę nie ma żadnej edukacji na ten temat. Za osiąganie poziomów segregacji odpadów odpowiada na pewno Ministerstwo Środowiska i tak się właśnie zastanawiam, czy spółdzielnie mieszkaniowe są w jakikolwiek sposób zobligowane do zapewnienia koszy do segregacji? Te kosze to podstawiają firmy, które potem odpady odbierają, a zapotrzebowanie na takie kosze może na pewno zgłosić spółdzielnia mieszkaniowa (no w końcu ona po to jest żeby dbać o interesy swoich członków). Myślę, że spokojnie możesz zadzwonić do swojej SM i poprosić, żeby zajęli się tą sprawą. Albo najlepiej napisz oficjalne pismo do nich i za kilka dni zadzwoń żeby się dowiedzieć co z tą sprawą zrobili :)



Witam was!

Wlasnie sie biore za pisanie pracy magisterskiej na temat rynku lotniczego w Europie centralniej (Polska, Czechy, Slowacja, Wegry). Glownym moim celem jest zaprezentowanie zmian jakie zaszly ze wzgledu ekspansji Unii Europejskiej w roku 2004.

Prace podzielilem na kilka czesci; pierwsza, wstepna bedzie prezentowala strukture rynku lotniczego przed i po rozszerzeniu UE (Before and After). Jak wygladal rynek lotniczy w Polsce i innych krajach Europy centralnej przed i po zaadoptowaniu 'Single European Sky' .... przed i po otwarciem nieba nad tym regionem Europy.

Oczywiscie w trakcie pisania pracy, temat rozwine i podziele lecz wprowadzenie bedzie prezentowalo rynek przed i po otwarciem nieba.

Czy mozecie mi pomoc? Jak prawo lotnicze w Polsce wygladalo przed wejsciem Polski do Unii?

Jesli wiecie gdzie moge zdobyc materialy ktore by mi pomogly w pisaniu pracy, bardzo bym prosil o pomoc; lacznie ze zrodlem informacji.

Serdecznie Dziekuje,
Janek



Ja skończyłem/kończę studia humanistyczne. Niestety wiele osób, które tutaj piszą nie ma pojęcia o programie takich studiów. Zarzucają brak przedmiotów związanych z ekonomią, prawem itp. A tu bardzo proszę. W programie moich studiów licencjackich były takie przedmioty:
Mikroekonomia
Makroekonomia
Myśl ekonomiczna
Prawo rodzinne i opiekuńcze
Prawo pracy
Prawo cywilne
Prawo karne
Statystyka opisowa
Prawo wspólnotowe
A na studiach magisterskich:
Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Techniki i orgnizacja handlu międzynarodowego (Od cholery wzorów,obliczeń itp.) - tutaj dosłownie wszystko, od rodzajów przedsiębiorstw, przez szczegółową analizę umów, zapisów, kruczków prawnych. Analiza struktur przedsiębiorstw od najmniejszych do największych. Wszystko co potrzebne żeby organizować handel z zagranicą.
I znów ekonomia.
I znów statystyka.
Encyklopedia prawa (prawo karne,cywilne,administracyjne)
Ochrona praw konsumenta w UE (wszelkie "praktyczne" rozwiązania typu niezgodność towaru z umową (niezależna od gwancji) itp.)

Akurat na studiach humanistycznych ekonomii jest sporo. Przynajmniej na większości kierunków. Takie techniki i organizacja handlu zajmuje wiele godzin i omawianie materiału jest na prawdę bardzo szczegółowe. Dlatego nie ma co generalizować. Ja pracuję na uczelni i przykro mi to stwierdzić, ale 80% absolwentów kierunków technicznych umiejętności nie posiada wielkich. Kończą studia najczęściej po kilku powtarzaniach, ledwo na 3, a opinia zakładów pracy jest negatywna. I nie dotyczy to tylko mojej uczelni.



Dot.: moja przyszłość...
  jeszcze mam 2 lata do ukonczenia studiow, wiec mam nadzieje, ze cos zrobie z tym francuskim- w przyszly poniedzialek ma pierwsze korki- takiego kopniaka mi dalyscie:ehem:

jannet21 tez sie nad tym zastanawiam. Juz nawet cos niecos poczytalam o Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Nie bardzo wiem teraz tylko w jaki sposb dostaje sie do administracji miedzynarodowej??
musze zaczac od napisania pracy magisterskiej na temat UE??:confused:
sa tam oglaszane jakies nabory??:confused:
wie ktos moze jak to w praktyce wyglada??

bo w teorii to wiem, ze jest i ustawa o sluzbie zagranicznej i pewnie pare rozporzadzen na ten temat ale z nich sie za duzo nie dowiedzialam:o



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)