Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Otóż piszę właśnie prace magisterską i korzystając z pewnej publikacji znalazłam ciekawe informacje, do których źródła chciałabym dotrzeć. Niestety brak jest w tej publikacji literatury, a za tymi informacjami, które mnie interesuą jest Nazwisko autora i rok. Cały wczorajszy wieczór spędziłam szukając pozycji, którą autor posiadanej przeze mnie publikacji wykorzystał. Wiem tyle, że autor poszukiwanego przeze mnie tekstu ma nazwisko Janyszek, a ów tekst pochodzi z 1996 roku. Ustaliłam, że ma na imię Sławomir (a może Magdalena?), tytuł doktora, pracuje na Akademi Rolniczej w Poznaniu i Katedrze Botaniki (jest tam dwóch pracowników o takim nazwisku). Szukana przeze mnie praca jest z dziedziny fitosocjologi

Pomocy!! Może ktoś wie jak to znaleźć?



Dzień dobry.
Pozwolę sobie przypomnieć nastepną osobe pochodzącą z podkarpacia.

WANIC Dominik ur. 1904 r. w Starej Wsi na podkarpaciu, zm. w 1971 r. profesor Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Cieszynie i Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie., wychowawca wielu pokoleń pszczelarzy i sadowników. W 1929 r. ukończył studia przyrodnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 1930 ro rozpoczął prace jako asystent w Katedrze Botaniki, Ogrodnictwa i Pszczelarstwa w Wyższej Szkole Gospodartwa Wiejskiego w Cieszynie pod kierunkiem Tomkiewicza. W 1938 r. został profesorem. Opracował m.in. monografię pszczelarska Śląska Cieszyńskiego. W czasie okupacji pracował fizycznie w ogrodnictwie, nastepnie uczył w Liceum Rolniczym w Czernichowie. Po wojnie powrócił na uczelnie do Cieszyna. W 1950 r. rozpoczął prace w WSR w Olsztynie. W 1957 r. był założycielem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie. W tym samym roku zorganizował przy Katedrze Ogrodnictwa Zakład Pszczelarstwa. Pod jego kierunkiem wykonano ponad 40 prac magisterskich i dwie doktorskie. Jego prace badawcze i działalność dydaktyczna w znacznym stopniu przyczyniła sie do rozwoju pszczelarstwa na Warmii i Mazurach.



[quote="lechim"]Nie wiem ,może w moich czasach pracę magisterską pisało się przez semestr,quote]

Ja natomiast wiem,że za mojej młodości studia trwały 10 semestrów a nie jak obecnie 4-5,pracę magisterską pisało się przez 1-rok,doktoraty robiło się tam ,,,gdzie się "wylądowało",np. mój znajomy po ukończeniu studiów rolniczych(10 semestrów) wylądował w USA,zrobił tam co trzeba a przede wszystkim nabrał praktyki nowoczesnego gospodarowania i zarządzania.Wrócił do Polski i dyrektorował bardzo dużej firmie (PGR się nazywała).Także i wtedy zdolni wyjeżdżali na zachód a nie tylko do Leningradu.Obecnie po 4-5 semestrach chcą rządzić i przewodzić ,dlatego tak jest jak jest;zamiast polityki-politykierstwo,zamiast gospodarowania-dziadowanie .

CZŁOWIEK ZAWSZE BYŁ I JEST CZŁOWIEKIEM



Biotechnologia: dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, jutro w regionie kujawsko-pomorskim

1 czerwca 2007
w godzinach od 9:00 do 14:00
Bydgoszcz, Auditorium Novum w Fordonie (al. Kaliskiego 7)

"W imieniu Dziekana Wydziału Rolniczego UTP w Bydgoszczy i Koła Naukowego Biotechnologii mam zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w V Konferencji pt. „Biotechnologia: dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, jutro w regionie kujawsko-pomorskim”, która odbędzie się w Bydgoszczy dnia 1 czerwca 2007. Celem konferencji jest zaprezentowanie Państwu tegorocznych absolwentów kierunku Biotechnologia, ich dorobku naukowego oraz przybliżenie specyfiki studiów. W programie planujemy sesję plenarną, na której studenci prezentować będą w formie przekazu multimedialnego najciekawsze prace magisterskie, oraz sesję plakatową, w trakcie której wszyscy zainteresowani mogą zadawać magistrantom i ich promotorom szczegółowe pytania dotyczące badań i umiejętności zdobytych podczas studiów na naszej Uczelni."

http://wr.utp.edu.pl/gene...p?cat=5&item=13



Nie ma takiego kierunku ani specjalizacji... Jest tylko przedmiot o nazwie "Pszczelnictwo"...

Ogólnie rzecz biorac naucza sie o pszczelnictwie na takich kierunkach jak
- rolnictwo
- ogrodnictwo
- zootechnika
- medycyna weterynaryjna


Jak ktos chce sie specjalizowac to wowczas pisze prace magisterska w danej katedrze lub zakladzie w ktorym zajmuja sie pszczolami...



Witam osoby korzystajace z fora
Jestem studentem V roku wydziału Agroinżynierii UR w Krakowie. Tematem mojej pracy magisterskiej jest "Wpływ przekazywania informacji na modernizacje parku maszynowego". Do przeprowadzenia badan na ten temat przygotowalem ankiete(4 strony) w ktorej zawarłem pytania odnośnie źródeł informacji i sposobów finansowania zakupu maszyn.
Zwaracm sie z goracą prośbą do osob(rolników) korzystających z tego fora o ułatwienie mi badań i wypelnienie tej ankiety. Jesli jest ktos zainteresowany prosze pobrac ankiete http://www.sendspace.pl/file/NaE6bKb9/ a po wypelnieniu odeslac na maila kiper666@o2.pl z gory dziekuje i pzodrawiam



Witam

Jestem studentem 5 roku kierunku Rolnictwo na SGGW w specjalizacji Informatyka w Rolnictwie. Piszę pracę magisterską: "Sposoby wykorzystania Internetu przez społeczeństwo rolnicze" i zbieram dane na podstawie ankiety.

Proszę Was o pomoc i wypełnienie mojej ankiety: http://www.maciejkozlowski.com.pl
Zajmuje to jedynie 2-3 minuty (sprawdzone). Ankieta jest calkowicie anonimowa!

Dziękuję każdemu za poświęcony czas i pozdrawiam.
M.K.



Hej! To ja Klaudia, przez przypadek trafilam na to forum i bardzo sie ciesze .
Na swiat przyszlam z siedmiodniowym opoznieniem 15 grudnia 1982, ale zdrowa i to jest najwazniejsze:). Rodzice zaniesli mnie pierwszy raz do kosciola 13 lutego 1983, gdzie ksiadz obmyl mnie z grzechu pierworodnego i stalam sie wowczas Dzieckiem Bozym.
Studjuje sobie na piatym roku na politechnice w koszalinie inzynierie rolnictwa ekologicznego i agrobiznesu bardzo to lubie, ale tez lubie zajmowac sie malymi dziecmi, poprostu KOCHAM DZIECI...........
...............a tak w ogole to jestem bardzo skryta i to chyba na tyle...............a i jeszcze jestem bacznym obserwatorem....malo mowie duzo obserwuje....
jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, ktorej tematem jest...uwaga...Wpływ techniki nawożenia topinamburu na wykorzystanie składników pokarmowych




http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/108893,lewica_za_odrzuceniem_weta_do_ustawy_o_krajowej_szkole_sadownictwa_i_prokuratury.html


Z artykułu:
"Olejniczak poinformował, że dziś rano klub Lewicy podjął decyzję o głosowaniu za odrzuceniem weta prezydenta do ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuraturze.

Jak ocenił, przewidziane w ustawie rozwiązania są potrzebne dla przyszłego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i klub Lewicy chce, aby weszły one w życie".

Ocenił Wojciech Olejniczak - według Wikipedii:
Absolwent Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. Ukończył studia inżynierskie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku rynek rolny i spółdzielczość, a następnie na tym samym wydziale studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing w agrobiznesie. 10 lipca 2007 obronił pracę doktorską, uzyskując stopień doktora nauk ekonomicznych.

Litości...





Ocenił Wojciech Olejniczak - według Wikipedii:
Absolwent Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. Ukończył studia inżynierskie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku rynek rolny i spółdzielczość, a następnie na tym samym wydziale studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing w agrobiznesie. 10 lipca 2007 obronił pracę doktorską, uzyskując stopień doktora nauk ekonomicznych.

Litości...

A to nawet widać po tej śmiałej implikacji:
"Ta ustawa reguluje kwestie funkcjonowania Krajowej Szkoły Sądownictwa. Te regulacje są potrzebne w perspektywie przyszłego rozdzielenia prokuratury od ministra sprawiedliwości" - tłumaczył szef klubu Lewicy.



Witam. Jestem studentem V roku kierunku Zarządzanie i Marketing, Akademii Rolniczej w Krakowie. Piszę pracę magisterską na temat Wpływu Internetu na rozwój turystyki w Krakowie. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich użytkowników tego forum, o pomoc. Chodzi mi tylko o pozyskanie opinii internautów zainteresowanych turystyką. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie nie powinno zająć nikomu więcej niż 5-7 minut. Jej wyniki wykorzystane będą wyłącznie do celów statystycznych. Ze względu na temat pracy, skierowana jest do osób spoza Krakowa. Wszystkim którzy zdecydują się na wypełnienie tejże ankiety z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam, Leszek Jurczak

link do ankiety: http://www.ankietka.pl/an...w-krakowie.html



Witam wszystkich vege rodzicieli, piszę prace magisterską na SGGW na temat spożywania produktów rolnictwa ekologicznego, a dokładniej produktów ogrodniczych , i w związku z tym chciał bym prosić tych Was którzy takie produkty kupują, spożywają, karmią nimi swoje pociechy o wypełnienie jej
Wasza pamoc będzie dla mnie niesamowicie cenna i przyczyni sie w niedługim czasie (mam taką nadzieję) do wpisania przed nazwiskiem trzech literek 'MGR"

http://www.ankietka.pl/an...ologicznej.html

Pozdrawiam całą vege brać



heh no tez na to wpadlam, ale wlasnie nie wiem czy to ten sam..
na przywolywanej juz przeze mnie stronie, skad ta wzmianka czytamy jeszcze:
Gedeon należy do tej szczególnej kategorii ludzi, którzy naprawdę znają się niemal na wszystkim. W swoim niezbyt przecież długim życiu (25 lat) zajmował się różnymi rzeczami. Teraz pisze pracę magisterską na Akademii Rolniczej, prowadzi firmę zajmującą się sprzątaniem biur i sklepów, dużo podróżuje swoim „stalowym trabantem.”



Wojciech Michał Olejniczak (ur. 10 kwietnia 1974 r. w Łowiczu) - polityk polski, wicemarszałek Sejmu V kadencji, poseł IV i V kadencji Sejmu z ramienia SLD (okręg wyborczy: 11 Sieradz), były minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządach Leszka Millera i Marka Belki, od 29 maja 2005 pierwszy niebędący wcześniej członkiem PZPR przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ukończył studia inżynierskie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym SGGW w Warszawie na kierunku "Rynek Rolny i Spółdzielczość", studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym SGGW w Warszawie, kierunek "Zarządzanie i Marketing w Agrobiznesie". Podczas studiów był przewodniczącym parlamentu studenckiego SGGW i jako jedyny w historii nie otrzymał absolutorium za swoją działalność w pierwszym głosowaniu. Absolutorium otrzymał w drugiej turze głosowań.

Ma żonę Annę, kilkuletniego syna Michała i córkę Marię. Interesuje się piłką nożną, tenisem i turystyką górską.

W okresie od 23 października 2001 do 11 kwietnia 2003 był członkiem Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Sejmowej Komisji Europejskiej.

Przed nominacją na ministra rolnictwa pełnił jednocześnie funkcję pełnomocnika rządu ds. dostosowania rolnictwa do wymogów UE i wiceministra rolnictwa, którym został 1 kwietnia 2003. W ministerstwie Wojciech Olejniczak odpowiadał za usprawnienie procesu legislacyjnego, związanego z dostosowaniem systemu funkcjonowania polskiego rolnictwa, obszarów wiejskich i rynków rolnych do wymogów Unii Europejskiej.

Nadzorował realizację zadań należących do Departamentu Budżetu i Finansów, Departamentu Rozwoju Wsi oraz Departamentu Spraw Obronnych. Zajmował się m.in. kształtowaniem polityki wobec sektora rolnego w ujęciu ogólnokrajowym, aktywizacją mieszkańców wsi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, rynkiem pracy w rolnictwie i na wsi, ubezpieczeniami społecznymi.

Pełni funkcję przewodniczącego Zespołu SLD ds. Wsi i Rolnictwa. W 2000 r. w wyborach prezydenckich był w sztabie wyborczym prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, odpowiedzialnym za stronę medialną i wizualną kampanii. Od 2001 roku członek sztabu wyborczego SLD. Od 2002 roku jest również członkiem Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych.

W latach 1999-2002 był przewodniczącym Rady Krajowej Związku Młodzieży Wiejskiej, a w latach 1999-2000 przewodniczącym Parlamentu Studentów RP (następcą Andrzeja Szejny). W latach 1997-1999 był pierwszym Prezesem Zarządu Fundacji Parlamentu Studentów RP (fundacja Skarbu Państwa). Był członkiem komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich w Polsce 2005. Wojciech Olejniczak został 26 października 2005 wybrany wicemarszałkiem Sejmu RP



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)