Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Czesc wszystkim!

Mam maly problem i bardzo prosze o pomoc!!!!
jestem na 3 roku i za miesiac musze oddac konspekt pracy magisterskiej, najlepsze ze jeszcze nie mam nawet wybranej specjalnosci i on nie musi byc wcale zgodny z tym co tak naprawde bede w przyszlym roku pisala, ale wykladowca z metodologii badan rynkowych sobie takie cos wymyslil zeby wogole dopuscic do zaliczenia, wiec jesli ktos by byl tak mily i mogl by mi podeslac takie cudo to bede bardzo wdzieczna!!!!!!!!!!!!
Z gory dziekuje

pozdrawiam

elunia84@op.pl



Uniwersytet Warszawski, 4-5 kwietnia 2009

Interdyscyplinarne Koło Badań nad Językiem oraz Ośrodek Badań Filozoficznych mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji
II Studenckie Forum Badań nad Językiem.

Forum powstało z myślą o słuchaczach studiów doktoranckich, magisterskich i licencjackich. Celem konferencji jest konfrontacja różnych metodologii, problematyk badawczych oraz wyników badań. Pragniemy umożliwić spotkanie przedstawicielom rozmaitych dyscyplin naukowych zajmujących się językiem. Chcemy też, aby młodzi badacze mogli przedstawić swoje prace, posłuchać wybitnych specjalistów oraz wziąć udział w interdyscyplinarnej dyskusji na temat języka. Planujemy sesje poświęcone następującym zagadnieniom :
język a myślenie
przyswajanie języka i rozwój pojęciowy
neurobiologiczne podstawy języka
metodologia badań nad językiem
współczesna filozofia języka

Prosimy o zgłaszanie tematów oraz abstraktów (do 500 słów) proponowanych wystąpień do 28 lutego 2009. Informacja o przyjęciu abstraktów zostanie ogłoszona 8 marca 2009. Opłata konferencyjna wynosi 30 złotych. Zapraszamy na stronę internetową Forum, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konferencji.



Praca ma wyglądać tak:

1. Problem główny i jego strukturyzacja.

Musimy nasz temat przekształcić w pytanie (dla przykładu mój temat brzmi: "Model małżeństwa i rodziny w świadomości młodzieży", robię z niego pytanie: "Jaki model małżeństwa i rodziny funkcjonuje w świadomości młodzieży?". Teraz mając pytanie podstawowe, tworzymy z niego pytania szczegółowe (od 5 do 6) wykorzystując do tego celu przeważnie implikacje: "im - tym", lub: "jeżeli - to".

2. Do poszczególnych pytań stawiamy hipotezy.

3. Piszemy część teoretyczną (od 10 do 20 str.), czyli własnymi słowami opisujemy nasz problem, opierając się na wcześniej opracowanych pozycjach. Należy pamiętać o stosowaniu skrótów "ibidem" i "op. cit.", ponieważ umiejętność ta jest niezbędna podczas pisania pracy magisterskiej i głównie na to Baczyńska będzie zwracała uwagę, krótko mówiąc trzeba stosować przypisy!

Podsumowując, metodologia ma stanowić 1/5 naszej pracy, teoria 2/5, a na pozostałe 2/5 składają się wyniki badań własnych, czyli to co będziemy robili w następnym semestrze.

Ale jak się za to zabrać w praktyce.. ? Szczerze mówiąc jeszcze się za to nie zabrałem, bo nie bardzo mam pomysł jak.. też mnie to przeraża, zwłaszcza przy moim chronicznym braku czasu na cokolwiek. Ale głowa do góry, jakoś to będzie! Tak naprawdę schody zaczną się w następnym semestrze.



Hej
Czy ktoś mozę mi odpowiedzieć na takie oto pytanie: Cz w pracy magisterskiej konieczne jest zastosowanie zmiennych oraz wskaźników?
Jeśli trzeba zastosować to w jaki sposób później w analizie do nich odnosi? Na zajęciach z metodologii badań były wymienione rodzaje zmiennych i wskaźników ale nie przypominam sobie aby była mowa o ich analizie. Chyba, ze tylko trzeba je wymienić, że takie a takie występują ale jaki wówczas byłby ich cel. Jeśli ktoś wie jak wyglada ta kwestia to proszę o odpowiedź bo już głupieję





Tyle, aby otrzymać wiarygodnie statystycznie dane.

2. Kto w/g Ciebie mialby ustalic metodologie, czas trwania, ocene
wynikow
itp..

Osoby znające się na metodologii i prawidłowym przeprowadzaniu badań.

3. I na koniec kto mialby to finansowac i ile by takie badania
kosztowaly
w/g Ciebie (przynajmniej rzad wielkosci:)))))

Badania na początek mogą być wykonane np jako prace magisterskie. Ew.
sukces
DO będzie sprzyjał znalezieniu sponsorów ze strony lobby
mięsno-tłuszczowego.

Czesc!!!
Drogi Janie czy moglbys nie traktowac mnie jak polglowka (nie dotyczy
ostatniego zdania) ))))))))
Wojtek



..




Właśnie nie wiem jak to teraz jest. Ale dr Zasępa mówiła, że taki przedmiot będziemy mieć. Jestem na III roku, więc pewnie na magisterskich będzie.

Tak, na specjalności "polityka społeczno-gospodarcza" będzie przedmiot "prawo pracy" według nowej siatki godzin



A GRUPA TREŚCI PODSTAWOWYCH

1 Teoria polityki
2 Metodologia badań politologicznych
3 Ruchy społeczne


B GRUPA TREŚCI KIERUNKOWYCH


Lp. Nazwa przedmiotu
4 Historia instytucji politycznych
5 Filozofia i etyka polityki
6 Socjologia polityki
7 Psychologia polityki
8 Komunikowanie polityczne
9 Decydowanie polityczne
10 Prawo europejskie



C INNE WYMAGANIA


Lp. Nazwa przedmiotu
11 Międzynarodowe stosunki gospodarcze
12 Teorie demokracji
13 Sztuka negocjacji
14 Regionalne i lokalne systemy partyjne
15 Transformacja polskiego systemu politycznego
16 Seminarium magisterskie
17 Prawo pracy
18 Modele polityki społecznej
19 Polityka spójności społecznej i gospodarczej Unii Europejskiej
20 Środowisko zamieszkania i polityka mieszkaniowa
21 Ekonomia społeczna
22 Diagnoza społeczna
23 Wykład monograficzny
24 Konwersatorium monograficzne



Witam. Mam problem, gdyż piszę pracę magisterską na temat przestępczości kobiet. KOBIETY ZABÓJCZYNIE NA TLE ZJAWISKA PRZESTĘPCZOŚCI KOBIET. Chodzi mi o metodologię bada. Czy może ktoś już przeprowadził takie badania i je posiada. Gdy chiałem zrobić badania w AŚ i ZK to nigdzie nie dostałem na to pozwolenia i właśnie mam problem !!! Prosze pomóżcie to się odwdzięcze !!!!!!!!!!!!!!



A ja właśnie skończyłam pisać 2 rozdziały pracy magisterskiej (metodologia badań i dane statystyczne z policji z analizą)
Cieszę się, że w końcu to napisałam
Idę już spać bo rano pobudka o 5:30 i wyjazd na uczelnię
W sobotę mam 2 zaliczenia i w niedzielę 1.
Tal więc proszę o trzymanie kciuków



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)