Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

jakiś tydzien temu otrzymałam info z PKP w sprawie remontu trakcji Wawa- Zyrek - Łódź:

1. przewiduje się, że prace modernizacyjne rozpoczną się wiosną 2010 r a ich zakończenie jest planowane na połowę roku 2012

2. obecny etap - przygotowawczy tj. uzyskiwanie decyzji środowiskowych,

3. układ torowy stacji Żyrardów zostanie przebudowany,

przewiduje się budowę dwóch peronów: Nr 1 przy budynku dworca i Nr 2 w

nowej lokalizacji, przebudowa umożliwi przewoźnikom, odstawienie składów pociągów kończących bieg w Żyrardowie

4. będzie podziemne dojście na perony z możliwością przejścia na

przeciwległą stronę miasta,

5. nowo budowane i modernizowane budowle będą dostosowane do potrzeb osób

niepełnosprawnych.

6. planowana modernizacja porawi komfort podróży i skróci czas jazdy.



Witam!
Mam 29 lat, wykształcenie średnie, doświadczenie na stanowisku kierowniczym - 4 lata (nadzorowanie pracy około 20 osobowej ekipy firmy usługowej, w tym najczęściej były to osoby niepełnosprawne), znajomość chemii, maszyn myjących + obsługa, język angielski- czytanie i rozumienie tekstów, obsługa komputera - Windows, Office, Linux, OpenOffice.org, Internet - PILNIE PODEJMIE PRACĘ w Łodzi niekoniecznie na podobnym stanowisku.



" />Łódź. Giełda pracy dla osób niepełnosprawnych. http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/419 ... 01.12.2008



" />do końca września br trwa rekrutacja do projektu pt.:"Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Fundację Klub Lokalnej Integracji "Lonia"

Serdecznie zapraszamy do udziału w nim osoby z zaburzeniami psychicznymi, w wieku 18-60, w stanie remisji, nieaktywne zawodowo, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym.

Oferujemy:
warsztaty pscyhologiczne i z doradztwa zawodowego,
konsultacje z doradcą zawodowym, prawnikiem i pracownikiem socjalnym;
szkolenia zawodowe
praktyki i staże;
dla najbardziej aktywnych pomoc w znalezieniu zatrudnienia

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Klubu Integracji Lokalnej "Lonia" w Łodzi na ul.Brzeźną 3 w godz. 9-15.
Wszelkich informacji udzielamy pod nr tel. 502 494 646 lub mailem: klub.lonia@gmail.com



Ma 76 metrów długości, a jej budowa kosztowała 9,5 mln zł. Wczoraj piesi po raz pierwszy mogli przejść nową kładką nad autostradą A4. Połączyła osiedle Paderewskiego z południową stroną Alei Górnośląskiej, gdzie znajdują się m.in. centra handlowe.

- Ta kładka to dla nas duże ułatwienie. Dzięki niej oszczędzamy czas i mamy znacznie bliżej do sklepów i na spacery do lotniska Muchowiec - mówi Alicja Hołuj, która mieszka w os. Paderewskiego. Do tej pory mieszkańcy osiedla korzystali najczęściej z przejścia pod autostradą przy ul. Francuskiej.

Kładka przystosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych, bo po obu jej stronach oprócz schodów zbudowano pochylnie. Prace trwały od września ubiegłego roku. Ich wykonawcą było konsorcjum czterech firm, na czele z Przedsiębiorstwem Robót Mostowych "Mosty-Łódź".



Nowa kładka nad autostradą
dziś


Alicja Hołuj wraz z Małgorzatą Niedurną wczoraj po raz pierwszy skorzystały z nowej kładki.

Ma 76 metrów długości, a jej budowa kosztowała 9,5 mln zł. Wczoraj piesi po raz pierwszy mogli przejść nową kładką nad autostradą A4. Połączyła osiedle Paderewskiego z południową stroną Alei Górnośląskiej, gdzie znajdują się m.in. centra handlowe.

- Ta kładka to dla nas duże ułatwienie. Dzięki niej oszczędzamy czas i mamy znacznie bliżej do sklepów i na spacery do lotniska Muchowiec - mówi Alicja Hołuj, która mieszka w os. Paderewskiego. Do tej pory mieszkańcy osiedla korzystali najczęściej z przejścia pod autostradą przy ul. Francuskiej.

Kładka przystosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych, bo po obu jej stronach oprócz schodów zbudowano pochylnie. Prace trwały od września ubiegłego roku. Ich wykonawcą było konsorcjum czterech firm, na czele z Przedsiębiorstwem Robót Mostowych "Mosty-Łódź".
(greg) - Dziennik Zachodni
http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/748426.html



Chcesz założyć swoją działalność gospodarczą lub nie wiesz co to jest spółdzielnia socjalna?
Chcesz się nauczyć pozyskiwać fundusze Unijne?
Masz napisane w orzeczeniu ‟żadna praca ?
Chcesz wiedzieć jak mówić o swojej niepełnosprawności na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę ?
Nie wiesz jak szukać pracy przez Internet?
Boisz się utraty renty?

ODPOWIEDZIĄ I WSPARCIEM DLA CIEBIE SĄ

Bezpłatne Szkolenia
DLA
Osób Niepełnosprawnych

Współfinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadań z ramach zadań zleconych nr 5

Szkolenia prowadzone są w Łodzi i Warszawie. Zapisy prowadzą doradczynie zawodowe - Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych Fundacja TUS – podczas indywidualnej konsultacji. Zadzwoń i umów się:

Warszawa ul. Woronicza 29a. tel.: 022 852 01 82
Łodzi ul Legionów 59 tel.: 506-958-870, 506-959-950



Drodzy studenci!

Nie musicie obawiać się o swoje zakwaterowanie na osiedlu akademickim. Plany odnośnie przeistoczenia w Hotel Akademicki Politechniki Łódzkiej IDS istnieją. Obecnie wszystko jest na etapie przemyśleń. Zajmie to trochę czasu, bo należy stwożyć projekt, napisać wniosek do Unii Europejskiej o dofinansowanie i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję o rozpoczęciu prac. Jest to działanie czasochłonne i dlatego nie zostały podane przez PŁ żadne szczegółowe informacje, gdyż prace mogą się rozpocząć za 2 lata jak i za 4 lata. Z pewnością studenci zostaną poinformowani o działaniach na długo przed ich rozpoczęciem. Dementujemy pogłoski "z mniej oficialnych źródeł" przytoczonych w artykule zamieszczonym powyżej, że inauguracja hotelu będzie miała miejsce w 2010 roku. Według wstępnych założeń w wakacje 2010 roku miałby dopiero rozpocząć się remont akademika.

Według wstępnego planu w I Domu Studenta po przeistoczeniu go w Hotel zakwaterowani będą studenci niepełnosprawni (budynek przystosowany będzie do ich potrzeb) i studenci zagraniczni. Pozostałe miejsca będą miejscami hotelowymi. Ogólna liczba miejsc na osiedlu nie zmieni się znacznie, gdyż dodatkowe miejsca znajdą się w IX DS i innych akademikach (po obcokrajowcach) oraz większość pokoi gościnnych w miarę możliwości zostanie zaadoptowanych na pokoje mieszkalne.

Karolina Baśko
Vice Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej
Przewodnicząca Komisji ds. Domów Studenckich


Iformacje podane po konsultacji z Komisją ds. Remontów Osiedla Akademickiego oraz dyrektor Osiedla Panią Janiną Mrozowską



W związku z projektem ‟ Innowacyjna dydaktyka bez ograniczeń – zintegrowany rozwój Politechniki Łódzkiej – zarządzanie Uczelnią, nowoczesna oferta edukacyjna i wzmacniania zdolności do zatrudnienia, także osób niepełnosprawnych” dofinansowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV ‟Szkolnictwo wyższe i nauka”, Poddziałanie 4.1.1. ‟Wzmacnianie potencjału dydaktycznego uczelni” Biuro Karier Politechniki Łódzkiej zaprasza na szkolenia:

Temat szkolenia: " Twórcze myślenie" ,

W obecnych czasach jednym z ważnych cech jakie powinien posiadać kandydat do pracy jest kreatywność. Zajęcia te mają na celu uczenie się zachowań sprzyjających nietypowemu, oryginalnemu rozwiązywaniu problemów o charakterze technicznym lub społecznym. Przyczyniają się do przełamania bloków o charakterze intelektualnym, emocjonalnym i komunikacyjnym. Mają na celu zaszczepienie postaw twórczych u jej uczestników. W ramach zajęć uczestnicy zapoznają się między innymi z różnymi technikami twórczego myślenia mającymi duże znaczenie dla stymulacji twórczości.

I to jest głównym celem tych zajęć.

Z powyższego wynika cały szereg szczegółowych celów Treningu Twórczości:
1. Rozwinięcie u uczestników tych cech myślenia, które umożliwiają uzyskiwanie twórczych efektów (produktywności, giętkości, mobilności i płynności myślenia).
2.Opanowanie wybranych technik czy procedur rozwiązywania problemów
(np.burzę mózgów, analizę funkcjonalną, synektykę ).
3.Trening umiejętności przełamywania rozmaitych czynników blokujących twórcze myślenie.
4.Nauka efektywnego komunikowania się w toku rozwiązywania zadań.
5.Organizowanie i wykorzystywanie w praktyce grup twórczego myślenia.
6.Budowa klimatu, który sprzyja twórczości.

Metody: Zajęcia będą prowadzone głównie metodą treningowo-warsztatową jako dającą najlepsze efekty dydaktyczne.

Prowadzi: Janusz Grząśko 19 lat doświadczenia w biznesie oraz prowadzeniu zajęć z tej tematyki. Członek Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów MATRIK (posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania)

Czas i miejsce szkolenia: 16 - 17 października, godz. 10:00 - 16:00, Sala konferencyjna SDS, al. Politechniki 3a, 90-924 Łódź

Formularz zgłoszeniowy na szkolenia można pobrać na stronie: http://www.biurokarier.p.lodz.pl/kapital/ i przesłać na adres e-mail: biurokarier@p.lodz.pl.
Ilość miejsc jest ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla studentów i absolwentów PŁ jest bezpłatne.

BRAK WOLNYCH MIEJSC !!!



(przez inquisitiveness w Pią Cze 20, 2008 12:12 am )

Nawet najmniej z pozoru interesujący temat można przedstawić w sposób intelektualnie pociągający. Jednak coraz częściej zdarza się tak, że zależność między studentami a wykładowcą, która powinna zachodzić w obie strony, staje się jednostronna.
Wykładowca nie ma już pływu na studentów, natomiast ich zachowanie skutkuje zniechęceniem wykładowcy.
Ale jak wytłumaczyć maturzystom, żeby nie decydowali się na kierunek, który w najmniejszy nawet sposób nie zazębia się z ich zainteresowaniami?
Potwierdzę spostrzeżenia Magdy dotyczące spojrzenia ludzi na kierunki pedagogiczne.
Nie raz słyszałam komentarze uwłaczające mi, jako studentce tego kierunku.
Opinię zazwyczaj tworzy większość a w tym przypadku przeważają ludzie niezdecydowani lub wybierający "najprostszą drogę".
Profesor Śliwerski napisał kiedyś na swoim blogu o ustawicznym rozszerzaniu przedmiotu badań pedagogiki, o czym nie wyrażał się z aprobatą.
Zwrócił także uwagę na braki kadrowe i wypełnianie ich wykładowcami z innych wydziałów.
Na myśl nasuwa mi się jedno rozwiązanie - jednolite studia magisterskie i wybór specjalizacji po trzecim roku studiów.
Ograniczyło by to liczbę studentów i ujednoliciło specjalizacje.
Co roku pojawiają się nowe, zmieniają się nazwy, w Poznaniu możemy studiować na kierunku "pedagogika - rehabilitacja i edukacja niepełnosprawnych" podczas gdy w Łodzi figuruje on pod nazwą "pedagogika rewalidacyjna".
Zdarza się, że jedno słowo na dyplomie (czy może raczej jego brak) dyskwalifikuje z rozpoczęcia pracy w zawodzie.
Uważam, że studia pedagogiczne potrzebują ujednolicenia i skonkretyzowania zarówno możliwości, jakie studia dadzą jak i wymagań względem przyszłych studentów.
Ale na ile jest to możliwe? może to tylko mrzonki idealisty?



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)