Projekt badawczy Polska-Namibia 2010


Witam Wszystkich,
Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje dot kosztów budowy domu w zabudowie szeregowej?( ok 130 m kw)
Jestem dopiero na samym początku tej długiej drogi( dwa tygodnie temu kupiłam działkę pod zabudowę szergową) i nie wiem na jakie koszty muszę się przygotować. Chodzi mi o stan surowy otwarty i zamknięty (chcemy podzielić budowę na dwa etapy). Bardzo proszę o wszelkie informacje i wskazówki.

Poczytaj Budujemy dom tam są kosztorysy,coś się znajdzie.



Ponownie na ten temat.
Mam już rozpoczętą budowę - według projektu indywidualnego - koszt ok 5 tyś (architektura+konstrukcja+wszystkie papierki do pozwolenia+badania gruntowe - składałem sam już w pełni przygotowaną dokumentacje.). Instalacji nie robiłem - zrobi ją wykonawca według moich wytycznych, przyłącza również robi wykonawca (wliczył to sobie w koszty robót).
Teraz dla tych co się wachają co wybrać - moje rady
1. Spokojnie usiąść i zastanowić się jaki ma być nasz domek
a) jakie pomieszczenia
b) jak duże
c) jakie mamy przyzwyczajenia (czy przebywamy razem w jednym pomieszczeniu, czy ktoś pracuje w domu, czy mieszka z nami dziadek, babcia czy rodzice itp)
d) co lubimy mieć w domku (kominek, schody w salonie czy na korytażu, akwarium, duży telewizor, duża kuchnia z jadalnią czy tylko miejsce do odgrzewania kupionych dań itp..
e) jaką mamy działkę - jak usytuowana wobec stron świata itp...
f) jaka jest zabudowa w okolicy
g) i tak dalej .....
2. Szukamy projektu typowego odpowiadającego naszym wymaganiom - jeśli znajdziemy to OK - jeśli nie, albo jak nam się znudzi - patrz punkt 3
3. Jeżeli punkt 2 zakończył się niepowodzeniem, lub nasze wymagania, lub uwarunkowania są tak nietypowe, że nie chce się nam szukać wśród typowych - robimy projekt indywidualny.

W każdym przybadku najważniejszy jest punkt1. Im lepiej go przemyślimy i więcej na to poświęcimy czasu - typ potem miej kłopotów i większe zadowolenie.



Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Witam
Jeżeli udało mi sie załączyć zdjęcie naszej działki to właśnie tak ona wygląda, dokładnie w tym miejscu gdzie ustawiłam aparat wyrośnie nasz domek. to widok od tyłu domu, totalny spokój. Co do kominka to ciągle się zastanawiamy nad jego miejscem, ale wasz pomysł jest niezły. My czekamy na finał papierkowej roboty już 4 miesiące,( miesiac czekania na warunki zabudowy i już ponad dwa na pozwolenie na budowę w tym czas na przygotowanie dokumentów przez Pana z uprawnieniami ), gdyby nie małe poprawki pozwolenie już byśmy mieli, a tak to myślę, że może jeszcze ze dwa tygodnie. Na plantowanie działki chyba nie trzeba pozwolenia. jutro, pojutrze zaczynamy. niech grunt uleży się do wiosny. Już ustaliłam parę detali, ale większość jest pod znakiem zapytania jak to wszystko ma wyglądać, ciągle szukam , oglądam katalogi, wyposażenia....




majster ja się nie denerwuję nie chciałem żeby ktoś to tak odebrał.
Nie, nie mieszkać tam nie będę bo działkę mam w centrum Rzeszowa, a mieszkanie mam ok 2,5km od działki. Działkę kupiliśmy z żoną dlatego, bo ciężko jest wysiedzieć latem w bloku bez możliwości, czynnego odpoczynku czy zapalenia grila ze znajomymi
Myślę że większość czasu spędzne będzie na tarasie, a domek jest tylko dobudówką do tarasu, w której trzeba bedzie schować sprzęt ogrodzniczy, grila, czy jakieś tam drobne szpargały. Wiadomo trzeba bedzie też wstawić jaką leżankę w razie gdyby przydarzyła się taka sytuacja że np. będę już za bardzo "zmęczony" aby wrócić do domu
Byłem wczoraj u jednego stolarza który zajmuje się budową takich domków. Ma mi wycenić taki domek budowany w systemie szkieletowym, na zewnątrz deska jodłowa bita na zakładkę, podłoga na kratownicy drewnianej- na wierzch płyta OSB, a całośc ma stać na wylanych 12 słupach wkopanych w ziemię. Zobaczymy jaką cenę mi zaśpiewa.
Ale oczywiśćie czekam na Wasze porady
pozdrawiam


WItam. Czy jest Pan już po montażu domku ?
Mam do Pana 2 pytania: Czy zbroil Pan wylane slupki betonowe?
2 pytanie: Co dał pan pod domek?
Pytam bo za miesiac musze przygotowac takie slupki i teren pod domek drewniany 4x 6 m
pozdrawiam
Pozdrawiam



Witam,
Mam działkę z wydanymi warunkami zabudowy. Plan był taki, że miałem tego lata zacząć budowę. Wyszło inaczej a mianowicie skończyłem załatwianie na warunkach zabudowy pozwalającymi na budowę domu jednorodzinnego z garażem itd..

Wiem, że nie dam rady załatwić pozwolenia na budowę i zacząć ją przed zimą dlatego chcę przygotować działkę do nowego sezonu i tu mam kilka pytać. Mając tylko warunki zabudowy (pozytywne) czy mogę:
1. ogrodzić działkę płotem
2. postawić szopkę 15 metrów kwadratowych na cele budowy
3. wyciąć drzewo rosnące na linii płotu i w odległości 5 m od planowanego domu (oczywiście pozyskaniu pozwolenia)

Jeśli tak co muszę wcześniej załatwić, jakieś pozwolenia, zgłoszenia prac czy coś innego?

info o działce: działka rolna, grunty IVb i V, warunki zabudowy na domek jednorodzinny, garaż 40mkw, jest dostęp do pełnych mediów.




Mam na działce obniżenie terenu o ok. 3 m. jest tam cały czas woda i trochę trzciny (lustro wody z jeziora znajdującego się w odległości ok. 100m). Zastanawiam się jak wykorzystać to do budowy studni. Kolego podpowiedział mi, żebym postawił betonowe kręgi przed zasypaniem i będę miał gotowa studnię. Czy to dobry pomysł i jak przygotować ewentualnie podłoże przed ustawieniem tych kręgów?
Może ktoś ma pomysł lub doświadczenie w tej kwestii? Proszę o podpowiedzi.


Musisz wykopać szerszy dół taki 2 m szeroki w kwadracie i z 1 m głęboki  zasypać go żwirem i po  środku  na powierzchni  wykopu postawić kręgi betonowe jeden na drugim .Woda do wnętrza studni będzie przedostawać się przez żwir oraz filtrować. Zasypać teren .A nie chcesz oczka wodnego  mieć koło domu ?   



Witam!

Mam pytanie dotyczące gazociągu. Planuję budowę domu w Starej Wsi na ul. Pieknej. Otrzymałem od gazowni warunki techniczne podłączenia gazu. W październiku 2006 wypełniłem wniosek o przygotowanie umowy podłączeniowej. Przed chwilą dzwoniłem do gazowni i dowiedziałem się, że z kilkudziesięciu działek, które występowały o te warunki, tylko dwie (!!!) wysłały taki wniosek.

Pani z gazowni mówi, że musimy się "zorganizować" i wysłać więcej wniosków o podpisanie umowy - dopiero wtedy może zacząć analizować inwestycję.

Czy coś w tej sprawie wiadomo? Dlaczego zainteresowanie podłączeniem gazu jest tak niewielkie?

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek



Serdecznie polecam jako wykonawcę FABRYKĘ DOMÓW z Rumi (www.fabrykadomow.com) zanim podjąłem decyzję o wyborze wykonawcy wysłałem maile z zapytaniem i obdzwoniłem około 50 firm z całej polski. Starałem się wybrać optymalnie jak najlepszego wykonawcę w rozsądnych pieniądzach. Od początku dobry kontakt z firmą, na etapie przygotowań formalności i dokumentacji pełna pomoc i doradztwo w zakresie doboru materiałów – udzielają praktyczne rady, gdzie teraz z perspektywy czasu cieszę się, że Ich posłuchałem Prefabrykacja trwała ok. 5 tygodni, w tym czasie ja przygotowywałem fundament i uzbrojenie działki. Gdy już przyjechali z elementami i zaczęto rozładowywać oraz stawiać ściany wyglądało to imponująco – wszystko przebiegało sprawnie, duży profesjonalizm! Żal było odjeżdżać z budowy, bo wszystko rosło w oczach z godziny na godzinę W ciągu dwóch dni postawiano wszystkie ściany! Po kilku dniach od rozpoczęcia budowy miałem dom zabezpieczony przed deszczem. Obecnie dom jest w stanie surowym zamkniętym, wykończony z zewnątrz tynkiem. Firma dobrała mi dachówkę, rynny, drzwi, podbitkę, rolety w jednym kolorze, okna drewniane okleinowane (złoty dąb) – wszystko robi niesamowite wrażenie! Bardzo polecam tą firmę, szczegółowe pytania proszę słać na adres: adam@fpi.pl



Nie wiem, czy to dobre miejsce na ten post, ale...
Zmuszeni "różnymi okolicznościami przyrody", sprzedajemy nasz dom na wsi...
Dom jest wyjatkowy, więc musi trafić w dobre ręce!!! Pomyślałam więc o Wegedzieciaku, bo tu jest najwięcej "klimatycznych osób".
Dom jest na sprzedaż, ale wchodzi w grę również wynajem na kilka miesięcy (max. do przyszłego lata), może ktoś będzie chciał sobie pomieszkać na wsi. cena za wynajem pozostaje kwestią otwartą, jeśli ktoś byłby zainteresowany, niech pisze do mnie na maila galeria.sza@gmail.com
Poniżej wklejam opis domu i link do ogłoszenia:

Do sprzedaży klimatyczny dom drewniany, położony w Beskidzie Makowskim pośród pól i gór, 50 km od Krakowa, 25 km od Suchej Beskidzkiej.
Dom znajduje się we wsi Bieńkówka. W najbliższym otoczeniu kilka domów oraz lasy, pola i łąki, szlaki turystyczne. Cisza i spokój, dogodny dojazd do Krakowa (mozliwość dojazdu do pracy)
Wieś z dobrą infrastrukturą (osrodek zdrowia, apteka, przedszkole, szkoła, sklepy, przystanek autobusowy 4 min.) ,
Na parterze: kuchnia otwarta na pokój kominkowy, 2 łazienki (jedna -pokój kapielowy z narożną wanną, druga- z prysznicem), 3 pokoje, 2 przedpokoiki, wiatrołap.
I pietro: 3 przestronne pokoje, podłogi i wykończenia drewniane
Dom ma z jednej strony podłużny drewniany taras, z drugiej podcień wyłożony kostką.
Kotłownia z piecem (centralne ogrzewanie - wegiel + drewno), piwniczka-spiżarnia.
Ogród: duża część trawnik + sad owocowy (sliwy, jabłonie, czereśnie, wiśnie, porzeczki, agrest, grusze, orzechy) + 4 arowe pole do zagospodarowania lub powiększenia ogrodu.
Obok domu drewniane pomieszczenie gospodarcze do remontu.
Miejsca parkingowe przygotowane pod budowę garażu (na 3 samochody), działka cała ogrodzona siatką.Własne ujęcie wody w lesie, szambo, kompostownik.
Cena sprzedaży: 330000 zł.

http://krakow.gumtree.pl/...QAdIdZ220312109



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)