Projekt badawczy Polska-Namibia 2010
Witam
Grzałeczka jest na 100% poniżej 1 kV i napewno maszyna nie ma 20 kW mocy.
Prawdopodobnie poniżej 1 kV i poniżej 20 KW to tylko uzytkownicy i to tez niewiadomo czy w pracy czy w domu.
Jezeli jest stanowisko konserwatora to nie wiadomo czy maszynę produkcyjną podpiętą standardowo do 230 V trzeba traktowac jako urządzenie elektryczne czy nie.
Otóż według mnie wydaje mi się że do urządzeń w rozumieniu tej ustawy trzeba zaliczyć
silniki elektryczne, generatory, transformatory , zabezpieczenia wszelkiego rodzaju, okablowanie, instalacje itp. Niestety nasz BHP-owiec ma inne zdanie i wszystkich pracowników chce mi wysłac na szkolenie.
Jezeli ustawa zalicza wszystkie maszyny bez wyjątku to wymiana pamięci RAM we własnym komputerze w pracy wymaga uprawnień czy nie?
Temat jest gorący i może jakieś wielkie mózgi się wypowiedzą i doradzą mi.
Progresso sp. z o.o. dla swojego Klienta, poszukuje osób na stanowisko:
Samodzielny/a Księgowa/y Jelcz-Laskowice
Miejsce pracy: Jelcz-Laskowice
Obowiązki:
• Weryfikacja oraz wprowadzanie dowodów księgowych do systemu,
• Rozliczanie produkcji wyrobów gotowych,
• Prowadzenie rejestru środków trwałych,
• Sporządzanie deklaracji podatkowych,
• Sporządzanie sprawozdań,
• Wykonywanie oraz księgowanie przelewów bankowych,
• Obsługa kadrowo-płacowa.
Wymagania:
• wykształcenie min. średnie,
• min. dwuletnie doświadczenie w obsłudze księgowej,
• znajomość prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, BHP,
• znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość języka włoskiego),
• obsługa komputera, programów kadrowo-płacowych, SAP
• mile widziane doświadczenie w pracy firmie produkcyjnej.
Oferujemy:
• możliwość rozwoju zawodowego
• stabilne warunki zatrudnienia
• wdrożenie w międzynarodowe środowisko pracy
Osoby spełniające wymogi, zainteresowane ofertą proszone są o nadsyłanie CV ze zdjęciem na adres: k.jakrzewska@progresso.net.pl
Szczegółowe informacje pod nr tel. (071) 78 33 214
Jak w temacie - szukam pracy -jakiejkolwiek, etatowej, 41 lat wykształcenie średnie techniczne (technik -mechanik konstrukcji stalowych), kurs zarządzania nieruchomościami, kurś logistyki, BHP i inne... Duże doświadczenie w pracy administracyjno-biurowej, zarządzania firmą, nieruchomościami (w tym komercyjnymi), kapitałem ludzkim oraz sprzedażą bezpośrednią. Przez wiele lat pracowałem na średnim szczeblu zarządzania w instytucjach państwowych i samorządowych oraz w technicznym nadzorze nad obiektami (budynki). Bardzo dobrze posługuję się komputerem, Word, Excel, aplikacje biurowe, internetowe, specjalistyczne (Faktury, Symfonia) itp. Posiadam prawo jazdy kat B. Kiedyś jeździłem jako kierowca zawodowy, również mam doświadczenie w prowadzeinu pojazdu (do 3,5 tony) z przyczepą. Jeżeli ktoś z Was mógłby mi coś zaoferować lub Wasi rodzice to proszę o kontakt - szczegółowe CV wyślę mailem. Telefon do mnie to 515-768-766 - Krzysztof- Dzięki
Praca przy komputerze
Osobom pracującym przy komputerach również należą się dodatkowe, wliczane do czasu pracy, przerwy. Jest to przywilej wynikający z pracy uciążliwej dla zdrowia i narażającej na działanie szkodliwych czynników. Pracownik nabywa prawo do przerwy jeśli wykonuje pracę przy użyciu monitora ekranowego przez co najmniej połowę dobowego wymiaru czasu pracy. Wytyczne te zawarte są w par. 2 pkt. 4 rozporządzenia MPiPS z 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz.U. nr 148, poz. 973). Przerwa przysługuje po każdej godzinie pracy przy monitorze ekranowym, a jej długość wynosi 5 minut. Przerwy nie mogą być kumulowane. O sposobie wykorzystania przerwy pracownik decyduje sam (może spędzić ją przy komputerze ).
za e-bhp.dashofer.pl i rzeczpospolita.pl
Wielu pracodawców o tym przepisie nie ma bladego pojęcia a to jest czas jaki się należy każdemu pracującemu przy komputerze, czy się to pracodawcy podoba czy też nie.
czy istnieją przepisy określające w jakim czasie powinna być zrealizowana recepta na okulary korekcyjne niezbedne do pracy przy komputerze.
Recepta na okulary została wypisana przez lek. med. pracy w trakcie badań okresowych
Witam - Jaga, osobiście nie znam aktu prawnego (przepisu), który by regulował tę sprawę. Chyba, że jest to uregulowane w zakładowym regulaminie pracy. W zasadzie po zakończeniu badań okresowych należałoby takie okulary sobie "sprawić". Jeśli jednak pracownik tego nie dokonał, to im dłużej zwleka tym gorzej dla niego, bo bardziej psuje sobie wzrok i przepisana wcześniej recepta od okulisty może okazać sie błędna ze względu na dalsze pogorszenie się wzroku. Tak więc po późnym zrobieniu okularów (zrealizowaniu recepty), może okazać się, że trzeba zrobic okulary następne - i kto wówczas za to zapłaci?
Myślę, że jest to temat na szkolenia wstępne i okresowe bhp - ażeby uświadomić pracownikom, że zbyt późna realizacja recepty na okulary może tylko zaszkodzić.
Pozdrawiam - Andrzej.
Witam - Aniu, niestety z przepisu wynika, że dofinansowuje sie tylko w przypadku pracy przy komputerze w co najmniej połowie dziennej normy czasu pracy. Prawdę mówiąc nie jest to sprawiedliwe, bo jeśli ktoś pracuje np po 3 gdz. dziennie , to okulary też są mu potrzebne. Z tego też powodu ja osobiście przymykam na to oko. Jeśli chodzi o refundację (dofinansowanie), to nie ma ustalonej przepisami na to stawki. W moim zakładzie zwracamy 150 zł, co w zupełności refunduje szkła ze zwykłymi oprawkami. Natomiast jeśli pracownik wybierze sobie droższe oprawki, to resztę musi dopłacić sam. Decyzję o wysokości refundacji podejmuje pracodawca. W dużych zakładach pracy pracodawca kwotę refundacji może konsultować ze związkami zawodowymi lub Komisją BHP.
Pozdrawiam Andrzej
Witam, piszę z zapytaniem, gdzie można znaleźć gotowe druki np. protokół powypadkowy, przesłuchanie świadka... tzn. te wszystkie druki, które związane są z praca bhp-owca, które mozna w razie zaistniałej sytuacji wykorzystać.
Oj - Różanio, Różanio - myślę, że wyżej wypowiadający sie na ten temat: Lexx, Ewania i Skoczec mają rację. Ja mogę dodać, że chyba nie potrafisz korzystać z internetu, albo nie potrafisz podanych Ci aktów prawnych wyszukać na http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html , albo masz wielkiego lenia. Przyznam Ci się, że posiadam w komputerze te druki lecz ze względu na jutrzejszy wyjazd do Warszawy na naradę służby BHP, mogę przesłać je dopiero w poniedziałek jak będę w pracy. Ponadto, jeśli podasz swojego e-maila. Na forum taka możliwość chyba jest jeszcze zablokowana.
Powodzenia - Andrzej.
Witam, jeśli ja jako bhp-owiec w swojej firmie będę przeprowadzała szkolenie okresowe w formie samokształcenia kierowanego, to czy mogę dać materiały pracownikom na płycie CD w formie slajdów oraz np. rozporzadzenie dla pracowników pracujących z monitorem komputera, a także zestawy testowe. Czy Inspekcja Pracy nie podważy takiego szkolenia, jeśli jednym z tematów jes pierwsza pomoc oraz zasady postępowania np. w sytuacji pożaru, a ja nie mam ani uprawnień p.poż, ani ratownika medycznego, a daję pracownikom materiały, na któych są właśnie takie slajdy. Co o ty myslicie.
[ ja i tak 80% pracuję w domu, więc na razie nie zamierzam przerywać.
A tak trochę apropos - wiecie, że kobiety w ciąży nie powinny spędzać więcej niż 4 godz dziennie przed komputerem? tak przynajmniej mówi BHP, dłuższe siedzenie przed monitorem może się odbić na zdrowiu fasolki....Jeśli macie pracę typowo "komputerową" to macie prawo prosić szefa o to, żeby na pozostałą część dniówki znalazł wam inną oczywiście odpowiednio lekką pracę.
pestka_behapowiec_teoretyk
Mogę tylko gdybać, ale nie wydaje mi się, żeby przyczyną problemów rzeczywiście był Polonizator. Kiedyś już to dokładnie opisałem: Polonizator to jedynie zasoby językowe (teczki .lproj), więc nie ingeruje w sposób działania programów czy systemu. Problemy mogą wynikać nie tyle z obecności Polonizatora, co z przestawienia kolejności języków, z czym OS X nadal miewa problemy (vide problemy Moniki_M z językiem francuskim). Konkluzja jest więc taka, że jeżeli ktoś pisze Polonizator sucks to pisze, wbrew pozorom, o systemie i jego mechanizmach ;-)
Natomiast, jeżeli właścicielka komputera rzeczywiście dokonała zmiany krótkiej nazwy użytkownika, to rzeczywiście mogła sobie w dosyć prosty zrobić krzywdę. Dane nie powinny ulec uszkodzeniu, więc reinstalacja systemu z zachowaniem użytkowników powinna pomóc, o ile nie padła zupełnie baza danych NetInfo, w której system przechowuje te informacje.
A na przyszłość warto pamiętać o komputerowym BHP: konto administratora jest kontem specjalnym. Do codziennej pracy należy stworzyć sobie zwykłe konto.