Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Mnie się zawsze bedzie wiązał z najcudowniejszym okresem mojego życia, on, Wolna Grupa Bukowina, SDM i pola, łaki, jeziora, obozy, biwaki, cudowni ludzie...
Przyznam, że moją ulubioną piosenką obok wszystkich Obław jest Przedszkole Hasło "bo jestem krnąbrna oraz zła" stało się moim sztandarowym wytłumaczeniem




myśle,ze chodzi ci o kierunek : eduk.przedszkolna i wychowanie muzyczne.ja miałam egzamin wczoraj.Z racji tego,ze już go zdawałam wcześniej na moich studiach co jestem teraz to była to czyta formalności.Osoby egzaminujące mnie znały więc ja tylko zaśpiewałam wybraną piosenkę tak dla rozrywki
Cały ogólnie egzamin praktyczny polega na tym,że: wchodziss śpiewasz piosenkę,powtarzasz rytm który wyklaszcze ci egzaminator,powtarzasz dźwięki na pianinie,śpiewasz w róznych tonacjach utwór.Nie musza występować wszytskie elementy ale tak to mniej wiecej wygalda.
z tego co widze to grasz na fortepianie wiec słuch masz.nie ma naprawde czego sie bać

miał być test Gordona ale w tym roku go nie ma.myslę,że to błąd ponieważ test ten sprawdzał typowo słuch muzyczny.no ale zobaczymy co to bedzie



Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Czyli nie musze przygotowac utworu, ktory sama zagram na fortepianie? Nie bede musiala grac?. Mozesz jeszcze powiedziec co najlepiej zaspiewac na 'dzien dobry"? I jeszcze jedno, czy byly pytania wiedzowe? Trudny jest ten egzamin.....?




dzieci powinny jak najwczesniej miec jakiekolwiek zajecia w grupach rowiesnikow

ja też tak uważam. Ale po to jest przedszkole Śpiewanie piosenek, rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny, słuchanie bajek, robienie teatrzyków, zabawy latem na placu zabaw, gimnastyka itd... Ale podejrzewam, że w tych szkołach dla sześciolatków chodziłoby o coś innego, bo jednak jest spora różnica między szkołą a przedszkolem.

Dlatego ja za bardzo nie widzę chyba potrzeby - skoro ta pierwsza klasa dla 6latków miałaby być odpowiednikiem obecnej zerówki, to po co ? Skoro zerówkę mamy i jest obowiązkowa (i faktycznie, jest też przy szkole ! zapomniałam !)

jeśli miałoby to oznaczać wcześniejsze "formalne" rozpoczecie edukacji, to ja jestem na nie
Dzieci i tak coraz szybciej teraz dorastają.

Wczoraj 11 letnia córka mojej koleżanki zrobiła mamie awanture, że ta nie pozwoliła jej wymalować sie na urodziny do koleżanki ! I nie chodziło o różowy lakier na paznokciach, tylko o puder i cienie....



Komar wiadomośc do ciebie:Właśnie słucham o_zone -Numa numa iei. Mam nadzieje, że masz nadal ten tekst i Jej czarne oczy- Ivan i Delfin. Mam tez nadzieje, że nauczyłeś sie czegoś nowego.
Teraz wiadomość do reszty dogomaniaków:
Kochani pewnie większość z was zagląda na galerie i tam jest temat dla SABINY1. Wpadłąm na pomysł, że wyślemy jej kartkę z MORSKA z naszymi podpisami. Ale to nie wszystko kartka kartką. Ale zrobimy jeszcze coś dla niej. Wśród nas będą udolnieni plastycznie dogomaniacy więc Agusia z domu akcesoria takowe weźmie a wy kochani dokonacie reszty:evil_lol: No wiecie blok techniczny i kredki dacie rade no nie. Pozniej ładnie jej to wyślemy:multi: Poczujecie sie jak w przedszkolu. KOmar wam zagra na gitarze piosenke "DOMOWE PRZEDSZKOLE" Powrócą dawne dziecięce czasy. A pozatym czuje się wyśmienicie.:cool3: :multi: Ahhhh noromalnie mam wene twórcza:D:razz:




Kasiu,

ja jestem zdania, że przedszkole to jedna z najlepszych rzeczy, które wymyślono dla dzieci. Dzieci diametralnie się zmieniają w przedszkolu i to na korzyść. Ja nie wyobrażam sobie, żebym nie posyłała swojego syna do przedszkola.
A na zdjecia brodzika czekam z niecierpliwością :D

buziaki
Też jestem tego samego zdania :)
W przedszkolu Piotrka za tydzień jest "święto ziemniaka" - grilowanie, konkursy, piosenki, itd. Będziemy przygotowywać pracę "Jedz zdrowo". No i oczywiście mam nadzieję, że wygramy :wink: Pracę mają przygotować dzieci z rodzicami :lol:
Już nie mogę doczekać się soboty, jak sobie wszyscy siądziemy i razem coś wykombinujemy...
Już ogłasiłam WEEKEND BEZ BUDOWY

Pozdróweczki, kasia Ale na fotorelację WEEKENDU BEZ BUDOWY to chyba możemy liczyć :D
I mocno trzymam kciuki za wygraną :D



Wszystkich sobie nie przypomnę, ale tak: na pierwszym miejscu - i to zdecydowanie - "Stawka większa, niż życie". Pierwszy raz widziałem w wieku 3,5 roku i do dziś oglądam z nieskrywaną przyjemnością.
z takich mniej znaczących - lata przedszkolne to były przede wszystkim seriale z Polonii 1 - te różne Yatamany i Tsubasy ( i parę innych, których teraz nazw nie pamiętam - swoją drogą w przedszkolu to były niezłe schizy, kiedy pół grupy zaczynało śpiewać piosenkę końcową z któregoś tam na swoją modłę :d). Potem przyszły Dragon Balle, "Tajemnicze Złote Miasta" (a w międzyczasie oczywiście też nieanimowane rzeczy - jak "dr Quinn", "Alf", czy "Świat według Bundych"). No i "Exo Squad".
Potem już nie było tak fajnie :P.



Małgoś u nas jest podział na grupy. W pierwszych tygodniach nawet jak dzieciaki wychodzą na podwórko starają się utrzymać podział grup. Wiadomo, że dzieci starsze uczą się bardziej zaawansowanych piosenek czy wierszyków, a maluszki poznają pierwsze piosenki przedszkolne :).



Dot.: Mój ukochany jedzie za granice. Część 8
  Cytat:
Napisane przez 1141655 (Wiadomość 14106142) hihi Dzieki :D
wiem,ze mialo byc pracusiu, ale przypomnialo mi sie,ze jest taka piosenka przedszkolna o Pacusiu :hahaha:

..pacuś paaaacuś tra la la
Paaaacuś przyjaciół ma
Pacuś paaacuś tra la la .
paaaacuś przyjaciół wielu ma ..

:hahaha:
Hehehehe no tak aga miało być pracusiu :lol:
A piosenka o pacusiu fajna :lol: aż mi się banan na twarzy od razu zrobił :D



Stare i nowe spotkania bajkowe
od 11 kwietnia 2008

Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na "Stare i nowe spotkania bajkowe", czyli cykl zabaw pełnych przygód i niespodzianek dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców.

Spotkania bajkowe mają na celu wprowadzenie dzieci i ich rodziców w świat książki poprzez zabawę. Tematy poruszane na zajęciach odwołują się do zdarzeń i doświadczeń małego dziecka. Dotyczą więc cyklicznych zmian jakie zachodzą w przyrodzie, pokazują zwyczaje świąteczne, związane z obchodami Bożego Narodzenia, Wielkanocy, a także Dnia Mamy, Taty,Babci, Dziadka, czy też Święta Pluszowego Misia lub Urodzin Kubusia Puchatka.
Wszystkie spotkania mają charakter interdyscyplinarny.
Zajęcia rozpoczynają się powitalną piosenką, która zwołuje dzieci i zaprasza je do wspólnej zabawy(oczywiście wraz z rodzicami,opiekunami). Potem najmłodsi poznają fragment baśni, bajki, bądź wiersza wprowadzający w temat spotkania, który jest prezentowany w formie teatru żywego planu, teatrzyku kukiełkowego, czy pokazu multimedialnego.Bardzo czesto dzieci wraz z opiekunami wcielają się w rolę bohaterów prezentowanych opowiadań i wspólnie bawią się w teatr. Ważnymi elementami wszystkich "Spotkań bajkowych" są zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych technik np. rysunku, wydzieranki, czy wycinanki z papieru, jak również lepienie z plasteliny i modeliny oraz ruch i muzyka, np. podczas tańców integracyjnych, nie brakuje również zabaw kulinarnych, podczas kórych dzieci uczą się np. sztuki robienia wiosennych kanapek, czy lemoniady na upalne dni.

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 17:00.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Rynek 58
tel. 071-33-52-217

Więcej informacji:
http://www.wbp.wroc.pl/in...=136&Itemid=135



Motomyszy z marsa..

O, mówiłem, że o czymś sobie przypomnę .

Tego serialu byłem wielkim fanem w przedszkolnych latach: bawiliśmy się z kolegami w te motomyszy, śpiewaliśmy początkową piosenkę (nawet zdaje się kawałek pamiętam )...



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)