Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Prada mogłabym kupić używany ale te co mi się podobają to od 100 do 130 kosztują a ten nowy za 139 jest więc nie widzę sensu jeśli znajdę taki co mi się podoba taniej to na pewno kupie bo na kasie nie śpię.
Mały wczraj zasnął o 20.30, obudził się o 5.40, zjadł i poszedł dalej spać wstaliśmy o 8.40 nawet nie zauważyłam jak mąż z córką wyszli do przedszkola sam ją wyszykował i zaprowadził i nawet mnie nie budził co jej ubrać a teraz od tej 8.40 położyłam małego do swojego wyrka i się sturlał z podużki w popżeg i leży i gada do tej pory

Magda a waga twojej marci jest spora jest co potrzymać ale ona się duża urodziła
albo moj za mało waży




Pierszeństwo maja dzieci nauczycieli (itp)
potem dzieci samotnych matek
potem z rodzin gdzie oboje rodzice pracują
a potem cała reszta


1i 3 punkt dotyczył mnie :o i nico ... brak wolych miejsc .. Oli do przedszkola nie przyjęli .... załapała się na liste rezerwową ... powiedzieli, ze jak zwoli się miejsce dadzą znać ... nie dali :x
A najbardziej wpieniło mnie, kiedy moja bratówka .... 3 tygodnie temu zaprowadziła swoją córke do przedszkola..... nawet na liście rezerwowej nie była :48: .... Tylko moje dobre serce :139: ... powstrzymuje mnie od zrobienia awantury z udziałem "organu prowadzącego" .... czy kuratorium.... :185:



u nas nie jest najgorzej 139 zł opłata stała + 4 zł dzienne wyżywienie, całość za miesiąc jest pomniejszana o dni nieobecności w przedszkolu. w ramach tych opłat dawid ma 2 razy w tyg rytmikę, raz w tyg gimnastykę korekcyjną, raz w tyg rehabilitację ruchową i psychologa i co jakiś czas (jeszcze nie określony) logopedę.



Przedszkole nr 139 na Dąbrowskiego, blisko Metro Racłwicka.




Przedszkole nr 139 na Dąbrowskiego, blisko Metro Racłwicka. --- o, to teoretycznie moje okolice, chociaż chwilowo na Ochocie jestem, ale nie wiem które to. Takie językowe? czy takie z tyłu za blokami? Znasz je osobiście?
Pzdr.





[img]http://farm1.static.flickr.com/139/395912752_3be24f4703.jpg?v=0[/img]

Dodano nowe postaci i nowe rodzaje jedzenia. Specjalne postaci to Makiko, Tensaitchi i Nonbritchi. Tamagotchi może chodzić do przedszkola, szkoły a po jej ukończeniu może szukać pracy. Zamiast ikony światło jest ikona poczta przez którą przychodzą specjalne listy (gwiazdki, listy zwykłe i specjalne).

Listy-gwiazdki - jeśli masz 3 gwiazdki przy worku Gotchi-Punktów to znaczy, że grając w gry dostaniesz 100 GP więcej. Jeśli zobaczysz 3 gwiazdki przy serduszku to znaczy, że przy łączeniu się z innym Tamagotchi jego stopnień miłości wzrośnie o jeden, lub odwiedzi Ciebie Król Tamagotchi (patrz: list zwykły). Jeśli 3 gwiazdki pojawią się przy ludziku ze sztangą to znaczy, że Twoje Tamagotchi przez najbliższy czas będzie odporne na choroby.

List zwykły - otwierając ten list możesz spotkać Króla Tamagotchi, który może dać prezent lub Gotchi-punkty lub... złodzieja, który kradnie Gotchi-Punkty! Niewykluczone jest też, że ktoś może Ci przysłać kupkę, węża lub... serduszko.

List specjalny (oznaczony wykrzyknikiem) - w listach tego typu znajdują się informacje dotyczące życia Twojego Tamagotchi (np. przyjęcie do przedszkola, szkoły lub pracy).

W tej generacji można zebrać niecałe sto tysięcy Gotchi-Punktów (99.999). Do opcji gdzie znajdują się ogólne informacje o Tamagotchi dodano nowy parametr zwany Life Points. To w nim znajdują się informacje o tym jakie jest Tamagotchi. Czy jest inteligentne, szykowne, czy może uprzejme. To od tych punktów zależy przyjęcie do pracy. Również od ilości punktów zależy dojrzewanie Tamagotchi. Dzięki punktom inteligencji Tamagotchi będzie należeć do rodziny Mame, za punkty artystyczne do rodziny Meme, a przez punkty przyjaźni do rodziny Kuchi. Tak jak i w starszych wersjach Tamagotchi wersji 4 mogą komunikować się zarówno ze starszymi jak i nowszymi modelami.
Źródło:Wikipedia i Google



MEN uruchomiło portal internetowy "6-latku witaj w szkole!""6-latku witaj w szkole!" - tak nazywa się specjalny portal internetowy uruchomiony dziś przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Adresowany jest on do rodziców, nauczycieli, dyrektorów oraz organizacji prowadzących szkoły i przedszkola.

"6-latku witaj w szkole!" - tak nazywa się specjalny portal internetowy uruchomiony w poniedziałek przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak mówiła minister edukacji Katarzyna Hall na konferencji prasowej, na portalu www.6latki.men.gov.pl znajdują się praktyczne informacje dotyczące reformy edukacji, m.in. informacje na temat praw rodziców i możliwości wyboru przez nich drogi edukacji szkolnej dzieci z kilku roczników obecnych przedszkolaków.

"Kiedy dziecko przekracza po raz pierwszy progi szkoły, chcielibyśmy mieć pewność, że lata które w niej spędzi, będą tak samo szczęśliwe i radosne jak te wcześniejsze, gdy opiekowaliśmy się nim w domu lub gdy chodziło do przedszkola. Pamiętam, ile sama miałam wątpliwości i obaw, kiedy moje dzieci rozpoczynały naukę w szkole" - napisała minister w liście do rodziców przedszkolaków zamieszczonym na portalu.

"Im rodzice więcej wiedzą o reformie, tym więcej jest wśród nich zwolenników zmian"

Według Hall, im rodzice więcej wiedzą na temat reformy edukacji, tym więcej jest wśród nich zwolenników zmian. Minister przytoczyła wyniki badań CBOS, z których wynika, że w listopadzie ub.r. za pójściem do szkoły dzieci 6-letnich opowiadało się 16 proc. badanych, a w styczniu już 33 proc. "To dwukrotnie więcej" - zauważyła.

Jej zdaniem, ważnym elementem portalu jest zakładka "dobre praktyki". Prezentowane są na niej informacje na temat szkół, które są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków. "Pragniemy zachęcić w ten sposób rodziców do bliższego przyjrzenia się szkołom" - powiedziała Hall.

Obecnie w tej zakładce prezentowane są szkoły wytypowane przez wojewódzkie zespoły szkoleniowe jako przykłady dobrych praktyk podczas powiatowych konferencji szkoleniowych, jakie odbyły się w zeszłym roku. Lista szkół prezentowanych na stronie ma być rozszerzana w miarę napływu zgłoszeń.

Za pośrednictwem portalu rodzice i nauczyciele mogą zadawać pytania ekspertom z ministerstwa. Odpowiedzi na nie będą umieszczane też na stronie internetowej. Obecnie znajdują się tam odpowiedzi na najczęściej do tej pory zadawane pytania, dotyczące obniżenia wieku obowiązku szkolnego, podręczników oraz kwalifikacji nauczycieli, którzy będą uczyć sześciolatki.

Strona zawiera również informacje dotyczące organizacji edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (np. jak założyć tzw. małe przedszkole).

"Liczba przedszkoli i dzieci objętych edukacją przedszkolną w ostatnich latach wzrasta"

Minister edukacji poinformowała, że z danych MEN z tego roku wynika, że liczba przedszkoli i dzieci objętych edukacją przedszkolną w ostatnich latach wzrasta. "Nie ma już gmin, gdzie dzieci nie mają dostępu do edukacji przedszkolnej. W każdej gminie jest prowadzona taka edukacja" - podkreśliła Hall.

Według MEN, w ostatnim roku powstało 971 nowych przedszkoli oraz publicznych i niepublicznych innych form wychowania przedszkolnego: 497 punktów przedszkolnych, 139 zespołów wychowania przedszkolnego, 335 tradycyjnych przedszkoli. Najwięcej nowych form przedszkolnych powstało w województwach: podkarpackim - 114, zachodniopomorskim - 93 oraz świętokrzyskim - 65.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, w latach szkolnych 2009/2010-2011/2012 na wniosek rodziców do szkoły może pójść każde dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy sześć lat. Wcześniej jednak, w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki, dziecko musi być objęte wychowaniem przedszkolnym.

Jeśli sześciolatek nie chodził do przedszkola, konieczna będzie pozytywna opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości wcześniejszego rozpoczęcia nauki przez dziecko. Do przyjęcia sześciolatka musi być także organizacyjnie przygotowana szkoła, jeśli nie będzie - dyrektor będzie mógł odmówić rodzicom.

W nowelizacji zapisano także, że wszystkie sześciolatki obowiązkowo do szkół mają trafić od 2012 roku. Rok wcześniej wprowadzony będzie obowiązek rocznego wychowania przedszkolnego dla wszystkich dzieci 5-letnich, przy czym już od września 2009 r. samorządy będą musiały zapewnić miejsca w przedszkolach wszystkim pięciolatkom, których rodzice będą tego chcieli.

Źródło: PAP

Artykuł z dnia: 2009-03-23



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)