Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

High School Musical 3: Ostatnia klasa

( High School Musical 3: Senior Year - 2008)



GATUNEK: Dla dzieci, Familijny, Musical, Obyczajowy
CZAS TRWANIA: 100 minut
DATA PREMIERY: 24.10.2008 - Polska, 17.10.2008 - Świat
REŻYSERIA: Kenny Ortega
SCENARIUSZ: Peter Barsocchini

OBSADA:
Zac Efron ... Troy Bolton
Vanessa Hudgens ... Gabriella Montez
Ashley Tisdale ... Sharpay Evans
Lucas Grabeel ... Ryan Evans
Corbin Bleu ... Chad Danforth
Monique Coleman ... Taylor McKessie
Bart Johnson ... Coach Jack Bolton
Alyson Reed ... Ms. Darbus
Olesya Rulin ... Kelsi Nielsen

OPIS:
Troy (Zac Efron) i Gabriella (Vanessa Hudgens) rozpoczynają ostatni rok nauki w szkole średniej. Zmagają się z faktem, że już wkrótce każde z nich będzie zmuszone pójść własną drogą. Razem z przyjaciółmi wystawiają wiosenne przedstawienie, które przywróci wspomnienia i obudzi we wszystkich nadzieję.

Video&Audio
Video Kodek: XviD
Video Bitrate: 1361 kbits/sek
Rodzielczość:640x336
Fps: 25.00
Audio: DVM (AC-3 Digital) / 384 kbits/sek (5.1 surround)



My co roku robimy jasełka. Dzieci mają proste role, kostiumy, scenariusz taki szkolno-przedszkolny... Najmłodsze maluchy są barankami przy żłóbku, jak jest jakiś dzidziuś to jest Dzięciątkiem. Ostatnio dzieci odgrywały różne postaci z bajek, które przynoszą Dzieciątku swoje dary - rybak miał złotą rybkę, Kopciuszek - złoty pantofelek, Czerwony Kapturek - koszyczek z pysznościami itp. W przedstawienie wplecione są kolędy.
To jest super pomysł i radzę spróbować. Scenariusze są zwykle w przedszkolach, u nauczycieli najmłodszych dzieci albo na świetlicach. Oczywiście gdy są starsi można zrobić przedstawienie ambitniejsze lub kukiełki!
A po spektaklu - wspólne kolędowanie ze wszelkimi dostępnymi instrumentami. Dzieci grające na instrumentach przygotowują swoje popisy.
Dzieci już myślą co będą robić w tym roku.
Polecam!



Planowana wigilia dla dzieciaków ma odbyć się na początku lutego. Zdaje się, że jeszcze dużo czasu, ale trzeba się wziąć do roboty. Proponuję zapisywać w tym dziale wszystkie pomysły dotyczące urozmaicenia tego dnia.

Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że przygotuję akompaniament do kolęd (gitara) i mam scenariusz do "Jasełek na wesoło". Bardzo ciekawe przedstawienie na którym nikt nie będzie się nudził.. Wesołe, ale w najważniejszych momentach poważne. Wiele interesujących postaci, np. "Anioł od podpowiadania na lekcjach". Co o tym myślicie ??





Anna Kurnicka

Dzień Europy. Poczta Polska... Jak to się zaczęło?

Scenariusze przedstawień dla gimnazjum i liceum


Drodzy Nauczyciele!

Oddaję w Wasze ręce dwa scenariusze przedstawień na szkolne uroczystości w gimnazjum lub liceum.

Pierwszy z nich – pt. Dzień Europy – to propozycja podróży literackim szlakiem po krajach Unii Europejskiej. Bohaterami tej inscenizacji są takie postaci, które dzieci znają z literatury lub tradycji kulturalnej: Kmicic i Oleńka, chłopcy z Placu Broni, dzielny wojak Szwejk, Sherlock Holmes, Kot w Butach, Pandora i Epimeteusz, księżniczka z baśni Andersena. Jednym z bohaterów jest również walc wiedeński, dzięki któremu uczniowie odkryją uroki dawnej austro-węgierskiej metropolii.

Drugi scenariusz dotyczy dziejów Poczty Polskiej, która 18 października 2008 roku obchodziła 450-lecie swojego istnienia. Pocztylion, w starodawnym służbowym stroju, rozwozi przesyłki po świecie, prezentując przy okazji kulturę i miejscowe zwyczaje. Ten scenariusz można wykorzystać nie tylko z okazji Dnia Łącznościowca (18 października).

A na deser (w Aneksie) kilka piosenek, po które można sięgnąć nie tylko na zakończenie roku szkolnego, oraz „matematyczny” wierszyk.

Życzę wesołej zabawy!

Oficyna Wydawnicza Impuls
ISBN 978-83-7587-303-0
Wydanie I, Kraków 2009
Format B5
Objętość 96 stron
Oprawa miękka, klejona, folia matowa



Pozwolę sobie napisać kilka słów o tej imprezie.
Wstęp 5 zł dla osób dorosłych, dzieci do lat 10 za darmo – więc cena nie wygórowana (aż się zastanawiałem za co wspólnota gruntowa opłaciła liczną ochronę).
Ogólna koncepcja imprezy bardzo słuszna ale nie dopracowana. Na uwagę zasługuje grupa ze Słowacji (foto 4) która dała bardzo fajne przedstawienie i to była chyba jedyna część imprezy posiadająca jakiś scenariusz. Sama inscenizacja szturmu na zamek raczej nie za szczególna. Narrator (człek młody od trunków nie stroniący), w swoim dość luźnym słowie, całą batalię o warownię sprowadził do rangi kabaretu.
Poniżej kilka fotek.



Premiera spektaklu "Opowiem wam bajkę"



Kiedy
1 sierpnia 2010 (niedziela) g. 23:59
Gdzie
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79 (mapa)
Bilety
wejście biletowane
www.1944.pl
To wydarzenie jest częścią: Obchody 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2010 o północy w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premiera spektaklu pt. Opowiem Wam bajkę w reżyserii Pawła Łysaka. Tekst przedstawienia, napisany przez Pawła Sztarbowskiego, jest adaptacją bajek Zofii Lorentz i wspomnień dziecięcych świadków Powstania, które zgromadzone zostały w muzealnym Archiwum Historii Mówionej. Spektakl jest próbą zobaczenia walki powstańczej oczyma dziecka i nałożenia na tamtą rzeczywistość filtra bajki czy mitu.

reżyseria: Paweł Łysak
scenariusz: Paweł Sztarbowski na podstawie opowiadań Zofii Lorentz i Archiwum Historii Mówionej
scenografia i kostiumy: Mirosław Kaczmarek
muzyka: Piotr Bukowski, chór Alla Polacca pod batutą Sabiny Włodarskiej
obsada: Mateusz Łasowski, Marta Ściłowicz, Dominika Biernat, Anita Sokołowska, Michał Jarmicki

Po premierze 1 sierpnia spektakl będzie można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego codziennie do 5 sierpnia o godzinie 22.00 w Sali pod Liberatorem.

Wstęp biletowany po rejestracji na stronie www.1944.pl/rejestracja

źródło: www.1944.pl



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)