Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Z SLD rzadko się zgadzam ale dzisiaj Kalisz u Lisa dobrze powiedział SLD ma wiele błędów na sumieniu i wywodzi się z PRLu ale dziś to PIS garściami czerpie rozwiązania rodem z PRLu i to z tego najgorszego okresu . Wystarczy porównać wypowiedzi J. Kaczyńskiego z trybuny sejmowej z Gomułką czy Gierkiem .
Dziś to PIS które teoretycznie jest antykomunistyczne do krwi czerpie całymi garściami rozwiązania i teksty rodem z PRLu ...
Powstaje kolejna służba specjalna która przez ich socjotechnike nazwana jest antykorupcyjną a tak naprawde kolejny aparat do całkowitej kontroli społeczeństwa . Są zapisy które pozwalają wejść bez nakazu do domu "podejrzanego o korupcje" dopiero później sąd może wydać postanowienie o nakazie , albo przepisy nakazujące "współprace" każdemu przedsiębiorcy .
Tajna policja to b. dobre określenie i trafne . Podobnie Putin w Rosjii demontował powoli demokracje . Niedługo i u nas się okarze że nie ma co wydawać pieniądze na wybory lokalne , że media są wolne ale dopóki nie krytykują rządu ...
smutne ale coraz bardziej prawdopodobne



hej , mieszkaniec, Ty się "pozyskiwarki" nie czepiaj, dowiedziałem się od pracownika UMiG, że właśnie "pozyskiwarka" pozyskała........... firmę, która za grubą kasę będzie pisała projekty dla urzędu. Widzisz, jednak coś rodbią w tym urzędzie..... Iras, czy możesz podać szczególy, za ile i jaka to firma? A co do podatków, to sprawdzcie sobie na BIP- zakładka- uchwały lub podatki- Kalisza, Łobza, Świdwina, Goleniowa czy Gryficach jakie tam są stawki. Ja to wiem z doświadczenia oraz sprawdziłem i są zdecydowanie mniejsze. Iras, dość często jestem w Goleniowie, Świdwinie, Gryficach, tam funkcjonują biura pomocy dla przedsiębiorców, tam pomagają wynajdować środki unijne, piszą wnioski dla organizacji społecznych itp. dlaczego u nas takiej pomocy nie można uzyskać? Tam przedsiębiorca rzuca hasło i urzędnicy biegają za tym, wyszukują i mówią gdzie może sie ubiegać. Oczywiście piszą już albo sami przedsiębiorcy albo zlecają wyspecjalizowanym firmom, ale pomoc jest.



"Atma" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe

Kontakt
Zduńska Wola, ul. Szpakowa 11, tel. 043 8239179

jak coś to możesz sie powołać na kolege z Kalisza który zakładał u nich pokrowce do O II FL



źródło: Gazeta Krakowska - 2008/08/26
Od niedzieli na Słowacji obowiązują ceny w koronach i euro. Słowacja przygotowuje się do wejścia do strefy euro. Nasi południowi sąsiedzi, którzy wybrali się wczoraj na zakupy, zobaczyli na towarach metki z podwójną ceną: w koronach i walucie unijnej. Słowacy uspokajają jednak Polaków. Zapewniają, że nawet gdy korona zniknie, w strefie przygranicznej nadal będzie można płacić złotówkami.

Zmiany na Słowacji nastąpią 1 stycznia – wtedy euro stanie się tam walutą obowiązującą. Korony przyjmowane będą w sklepach jeszcze do 16 stycznia, potem będzie je można wymieniać w bankach. Jednak słowackie władze postanowiły zacząć przyzwyczajać rodaków do zmiany pół roku wcześniej. Od niedzieli obowiązują tam podwójne ceny.

Słowacy nie ukrywają, że obawiają się zmian. – Spodziewamy się podwyżek – przyznaje Anna Ferencowa, mieszkanka przygranicznej Trsteny.

Polskich turystów, którzy wybrali się wczoraj na zakupy na Słowację, zmiany raczej nie zaniepokoiły. – W jednym ze sklepów zapłaciłem już nawet kilkoma euro, bo zabrakło mi słowackich koron – mówi Kazimierz Nester z Kalisza.

Polskich amatorów taniego słowackiego piwa i beherovki interesowało przede wszystkim to, czy w przygranicznych sklepach Słowacy nadal będą przyjmować złotówki. – Kupowałem alkohol w Suchej Horze – opowiada Andrzej Bobak z Zakopanego. – Zapewnili mnie tam, że nawet po wejściu euro nadal będzie u nich można płacić w polskiej walucie. Choć trudno powiedzieć, jaki będzie przelicznik i czy jazda po parę piw nadal będzie opłacalna.

Te obawy potwierdzają dane ze Słowackiej Inspekcji Handlowej. Niemal co drugi skontrolowany przez inspektorów sklep zawyżył przelicznik walut. Niektórzy przedsiębiorcy wymyślili wysokość kursu, po którym przeliczali korony na euro.

Mimo to samorządowcy z Podhala z zazdrością patrzą na to, co się obecnie dzieje na Słowacji.

– Słowacy obawiają się podwyżek i zaokrąglania cen w górę – mówi Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. – Ale z drugiej strony, euro to dla nich ogromna szansa. Wielu turystów będzie miało łatwiej, jeśli nie będą musieli wymieniać pieniędzy. Zakopane też kiedyś skorzysta na wprowadzeniu euro – dodaje.

Tymczasem mennica w Kremnicy już rozpoczęła produkcję słowackiego euro. Awers monet będzie taki sam jak w krajach starej Unii. Natomiast na rewersie słowackiego euro pojawi się podwójny krzyż na trzech wzgórzach (identyczny jak w herbie narodowym), zamek w Bratysławie lub tatrzański szczyt Krywań.



Uchwała Nr 451/10
Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego
z dnia 12 stycznia 2010r.

w sprawie akceptacji treści postanowień umowy dzierżawy części nieruchomości oznaczonej działką nr 1910/5, która ma zostać zawarta pomiędzy Powiatem Krotoszyńskim a Przedsiębiorstwem RUCH S.A. w Warszawie.


Na podstawie art. 32 ust. 2 pkt. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001r. nr 142 poz. 1592 ze zm), § 2 uchwały Nr XLVII/220/09 Rady Powiatu Krotoszyńskiego z dnia 29 grudnia 2009r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z Przedsiębiorstwem RUCH S.A. w Warszawie Oddział Wielkopolski w Poznaniu – Zespół w Kaliszu umowy dzierżawy części nieruchomości, oznaczonej działką nr 1910/5 położonej w Krotoszynie przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. uchwala się, co następuje:

§ 1

1. Akceptuje się treść postanowień umowy dzierżawy części nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Krotoszyńskiego, położonej w Krotoszynie przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp., oznaczonej działką nr 1910/5, która ma zostać zawarta pomiędzy Powiatem Krotoszyńskim reprezentowanym przez Zarząd Powiatu a Przedsiębiorstwem RUCH S.A. w Warszawie Oddział Wielkopolski w Poznaniu Zespół w Kaliszu.
2. Stawka miesięczna czynszu z dzierżawy wynosi 42,70 zł brutto.

§ 2

Do podpisania umowy wyznacza się:
- Leszka Kulkę – Starostę Krotoszyńskiego
- Krzysztofa Kaczmarka – członka Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego.

§ 3

Realizację wszelkich czynności zmierzających do wykonania przez Starostę Krotoszyńskiego niniejszej uchwały powierza się Naczelnikowi Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru
i Gospodarki Nieruchomościami.

§ 4

Projekt umowy dzierżawy stanowi załącznik do niniejszej uchwały.

§ 5

Wykonanie uchwały powierza się Staroście Krotoszyńskiemu.

§ 6

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.



Warszawska Szybka Kolej Miejska to jeden z najbardziej upolitycznionych przewoźników kolejowych. Aż czterech z pięciu członków rady nadzorczej zostało bowiem mianowanych wyłącznie na podstawie klucza partyjnego.

Zasiadający w radzie nadzorczej SKM Krzysztof Bugla i Krzysztof Piotr Skolimowski to członkowie Platformy Obywatelskiej, natomiast Tadeusz Gajewski i Grzegorz Pietruczuk to działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jedynie przewodniczący rady Piotr Machlejd – na co dzień naczelnik wydziału spółek i przedsiębiorstw III w biurze nadzoru właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy – pozostaje bezpartyjny.

Krzysztof Bugla z PO, obok zasiadania w radzie nadzorczej Szybkiej Kolei Miejskiej, jest zastępcą
burmistrza warszawskiej dzielnicy Targówek – w tamtejszym ratuszu nadzoruje wydział edukacji i
kultury. Bugla pochodzi ze Śląska – w latach 1990-1994 był wiceprezydentem Raciborza.

Kolejny członek rady nadzorczej SKM z Platformy – Krzysztof Piotr Skolimowski – z wykształcenia historyk, jest radnym sejmiku województwa mazowieckiego. W swojej karierze był harcerzem, nauczycielem, a następnie urzędnikiem m.in. w stołecznym samorządzie, Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz w Urzędzie ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Tadeusz Gajewski działa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2002 r., w czasie gdy pełnił funkcję wiceprezydenta Warszawy, Gajewski został zatrzymany za naruszenie ciszy wyborczej, ponieważ rozklejał swoje plakaty cztery godziny przed otwarciem lokali wyborczych.

Również do SLD należy zasiadający w radzie nadzorczej SKM Grzegorz Pietruczuk, który na co dzień jako zastępca burmistrza warszawskich Bielan odpowiada za współpracę z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, a także nadzoruje wydziały kultury oraz sportu i rekreacji. Pietruczuk jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, był przewodniczącym młodzieżówki SLD, pełnił również funkcję szefa gabinetu politycznego ministra spraw wewnętrznych i administracji Ryszarda Kalisza.
– Partie opozycyjne widzą zagrożenia płynące z upartyjnienia organów zarządzających instytucjami należącymi do skarbu państwa czy samorządów. Piętnują takie postępowanie. Z chwilą przejęcia władzy diametralnie zmieniają zdanie. Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach – mówi Grażyna Kopińska, dyrektor programu Przeciw Korupcji, powołanego przez Fundację Batorego.

źródło: Z Biegiem Szyn



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)