Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

" />
">Serce może być tego przyczyna?? . Dla mnie to śmieszne. Po co kroić kota, skoro się nie wie,na 100 %, co mu jest????


Niestety - jak najbardziej serce moze byc
Czesto przy chorobach serca powodujacych jego niewydolnosc uszkodzeniu ulegaja watroba i nerki. Jako najbardziej wrazliwe na niedokrwienie...



Scyntygrafia serca to badanie przy użyciu izotopów, obrazuje ona miejscowe ukrwienie mięśnia sercowego dzieki wychwytowi izotopu. Mały wychwyt- niedokrwienie. Czasem z różnych przyczyn wykonuje sie zamiast koronarografii scyntygrafie. Nie ma sie czym martwić to po prostu badanie które ma doprowadzić do prawidłowego rozpoznania.



Oczywiscie zaburzenia rytmu serca., które pojawiły się u mnie w wieku ok. 40lat ( Teraz ,mam 30 więcej ) Bardzo długo to były pojedyńcze ( ale czasem dużo ok. 3500) przedwczesne pobudzenia komoprowe, określane przez kardiologów ,jako niegrożne. Od początku byłam leczona betablokerami ( żle je znosiłam ) To był propranolol, corgard i długo concor n a którym czułam się świetnie. Jednak dwa lata temu arytmia nasiliła się, dosdzły pobudzenia nadkomorowe i migotanie przedsinków/ trwające z reguły nie dłużej niż dwie godziny. Niestety concor przestał działac.
Obecnie po próbach z innymi blokerami mam włączony Sotahexal - niestety w dużej dawce 3x80.
Jest wybitna poprawa, są dni kiedy czuję się wspaniale, ale też są takie kiedy nawet jeden skurcz powoduje u mnie panikę i bóle w okolicy serca.
Echo serca jak na mój wiek bez większych zmian, elektrokardiogramy bez cech niedokrwienia.
Ciśnienie mam niskie.
Mój kardiolog uważa, że jestem baba histeryczka ( oczywiście nie używa takiego określenia ).
Jednak nie uważam żeby tak było, wszystko ma swoją przyczynę, a u mnie akurat problem nie tkwi w głowie.
Po za tym choruję na cukrzycę - dobrze wyrównaną i niedoczynnośc tarczycy.
POzdrawiam Cię serdecznie.




Simvacard - Simvastatinum

WSKAZANIA:

Wysoki poziom cholesterolu, gdy reakcja na dietę lub niefarmakologiczne metody leczenia (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) są niewystarczające.

Choroba niedokrwienna serca: simwastatynę stosuje się w przypadku współistniejącej hipercholesterolemii (podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi) w celu: zmniejszenia ryzyka zgonu z przyczyn wieńcowych, zmniejszenia ryzyka zawału mięśnia sercowego , zmniejszenia konieczności wykonywania zabiegów rewaskularyzacji mięśnia sercowego, zmniejszenia ryzyka udaru mózgu i przemijających napadów niedokrwiennych mózgu.

Hiperlipidemia (podwyższony poziom lipidów we krwi): simwastatyna jest wskazana w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu i trójglicerydów.


ŹRÓDŁO: http://www.doz.pl/leki/p3042-Simvacard


REGULAMIN:
(...)
5. Cytując lub powołując się na obce opracowania, artykuły, itp. – pamiętaj, by zawsze-o ile jest taka możliwość- podawać źródło ich pochodzenia oraz autorów.
(...)


Czyżby admina prawa autorskie oraz regulamin nie obowiązywały???



" />Tak właśnie zrobiłem, kiedy Boni pytał się czy mu chapniesz, biedaku

Co do tabletek, to polopiryna jak i aspiryna to jedno i to samo i nie występuje w różnych 'wersjach'. Stosowane są prewencyjnie przed zawałowo, ponieważ nie dopuszczają do powstawania zakrzepów.

">Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) czyli aspiryna / polopiryna - pochodna kwasu salicylowego o działaniu przeciwgorączkowym, słabym przeciwbólowym i przeciwzapalnym; stosowany w stanach gorączkowych, bólach różnego pochodzenia, schorzeniach reumatycznych, zapobiegawczo w chorobie niedokrwiennej serca (hamuje agregację płytek krwi); mimo powszechnej opinii o małej szkodliwości może być przyczyną wielu działań niepożądanych, m.in. krwawień z przewodu pokarmowego i uszkodzenia nerek; działa teratogennie i nie powinien być stosowany w ciąży.
Będziesz żył trochę dłużej



" />a co ciekawe białko sojowe obniza cholesterol

Podwyższone stężenie cholesterolu we krwi przyczynia się do powstawania blaszki miażdżycowej, będącej przyczyną choroby niedokrwiennej serca.

Cholesterol możemy podzielić na dwie frakcje: LDL (cholesterol o niskiej gęstości i HDL (cholesterol o wysokiej gęstości). Obniżony poziom HDL i podwyższony LDL są istotnymi czynnikami choroby niedokrwiennej serca.

Badania naukowe dowiodły, że spożycie 25-50 gramów białka sojowego dziennie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL we krwi. Działanie to widoczne jest szczególnie u pacjentów ze znacznie podwyższonym poziomem LDL. Dieta bogata w białko sojowe zmniejsza także stężenie całkowitego cholesterolu (Tchol) i triglicerydów.

Dobroczynny wpływ białka sojowego widoczny jest głównie u pacjentów z wyraźnie podwyższonym poziomem cholesterolu. Wniosek płynący z wyników tego badania jest prosty: spożywanie soi jest sposobem na obniżenie cholesterolu poprzez stosowanie zdrowej diety.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)