Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

wiatm
posiadam działkę - narazie rolniczą - o pow. ok 17 arów
chciałem ja ogrodzić, ponieważ w sezonie grzybiarze oraz dzikie zwierzęta paradują przez nią
wszerz i wzdłóż, nie wspomne o samochodach i pługach(w zimie)
chciałbym prosic o sugestie czym: siatka, panele betonowe itp.
chcę aby nie zrujnowało mnie to finansowo, ale z kolei żebym na 2 rok nie musiał robić nowego
ogrodzenia
na działce na chwile obecną mam domek holenderski (przyczepa 3X9 m)
zabudowany zadaszeniem, oraz garaż blaszak
może ktoś jest fachurą w tym temacie i może coś polecić?
działka jest położona niedaleko Żywca :rolleyes:
czekam na sugetie
z góry dzięki...
Użytkownik zubek73 edytował ten post 18 kwiecień 2009 - 19:04
Powód edycji przenoszę na offtopic bo tu piszemy o motoryzacji / zubek



Kiedy ciągnik był wyrejestrowany? Jakie dokumenty posiadasz? Tylko ten trefny dowód? Przypadkiem nie wcisnął Ci ktoś kradzionego ciągnika?

Teoretycznie można ponownie zarejestrować wyrejestrowany ciągnik, o czym mówi Art. 79 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym:

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1) odzyskanego po kradzieży;
2) zabytkowego;
3) mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;
4) ciągnika i przyczepy rolniczej.

Było kilka nowelizacji ale z tego co wiem ten ustęp sie nie zmienił.



nie jestem pewien ale na 99% to te dwie katygorie niczym sie nie różnią no tylko przy zdawaniu bo ka. T zdajesz zestawem ciągnik rolniczy plus przyczepa a na kat B+E na aucie ktory nie przekracza masy całkowitej 3,5t plus przyczepa do tego. to jest moja interpretacja tego lecz sam nie wiem czy dobra ;( pozdrawiam



www.agroarena.pl Darmowe ogłoszenia rolnicze

www.techagra.com Ogłoszenia rolnicze: maszyny rolnicze, sprzęt rolniczy, ciągniki, kombajny, prasy, pługi, przyczepy i inne.

e-agro.net u zamieścisz ogłoszenie sprzedaży lub kupna maszyn rolniczych



Jeden zestaw do koszenia kuku: sieczkarnia + 2-3 ciągniki z przyczepami objętościowymi. Czyli musiał byś zatrudnić 3-4 osoby. Zastanów się czy opłaci Ci się zatrudnienie pracowników na cały rok. Bo szukając tylko na sezon co roku miał byś innych którzy nie bardzo dbali by o sprzęt. No i mieli by mało wprawy w tym co robią. Posiadając pracowników przez cały rok musiał byś miać szeroki zakres usług. Od koszenia kuku i zbioru zielonek przez orkę, siew, rozwożenie wapna i obornika(bo można od razy zainwestować w objętościówki które będą pracowały także jako rozrzutniki), wóz asenizacyjny(mógł by także pracować przy wywozie szamb do oczyszczalni z prywatnych posesji czyli cało roczne zajęcie) do kombajnów zbożowych. Czyli szczerze mówiąc zatrudniając pracowników cało rocznie musiał Byś wykonywać praktycznie cały wachlarz usług rolniczych. Tak ze pytanie jakim kapitałem dysponujesz?
Może lepiej zająć sie sprowadzaniem maszyn zza granicy, takich w lepszym stanie. W sezonie wykorzystywać je do świadczenia usług i potem je sprzedawać.

Tak czy inaczej zaczynając takie takie przedsięwzięcie musiał Byś zrobić porządne rozeznanie rynku. Do jakich usług najmują rolnicy duzi do jakich mali. Na jakie powierzchnie. No i najważniejsze za jakie pieniądze. Bo co z tego że miał byś dużo zleceń jeśli szły by one po kosztach?



dzięki wszystkim za wszelkie wskazówki
Jackassiu wystarczy mi przyczepa o ładowności 2,5t a może Ty masz coś na sprzedaż, mieszkamy po sąsiedzku :P Znalazłem jeszcze taką oferte na necie http://www.rolnicze-...py-wywrotki.php Czy ta przyczepa jednoosiowa jest produkcji Warfamy ? Cena nawet przystępna ( 3,0t 12 tys )



Szukałem, szukałem i może to ci pomoże

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża sie:
1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załaczniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

Z tego wynika, że jeśli przyczepa ma być zarejestrowana jako rolnicza nie musi mieć numeru VIN (ale nie wiem czy musi być spełniony warunek produkcji przed 2003 rokiem)
No i dodatkowo należało by zaznaczyć, że przyczepa nie musi mieć numeru VIN składającego się z 17 znaków (znaków może być mniej). No a numer może znajdować się na tabliczce znamionowej na ramie, lub wybity w jakimkolwiek innym miejscu na ramie - często może być zwyczajnie zamalowany.



Ja to Ci się będę nowymi Scaniami chwalił :lol: Biogazownia to w między czasie :D
Mnie rozwala, jedno:

Pisząc duży mam na myśli około 60MW czyli w przybliżeniu 60 Biogazowni
To jest sporo ponad 14800 ha QQ, 12000 ha traw, sorgo i mieszanek zbożowo strączkowych, nie licząc o gnojowicy oborniku, melasie, wywarze, odpadach z mleczarni i ubojni.
A co najważniejsze JAKI TO JEST WIELKI KAPITAŁ.
Aby to obsługiwać potrzeba
- od 30 do 60 sieczkarni samojezdnych w zależności jak blisko będą od siebie i czy będzie możliwość je na czas przewieść
- ciągniki rolnicze w zależności od sieczkarni i odległości trzeba od 4 do 6 sztuk czyli 120-360 sztuk
- przyczepy do zielonki to samo 120-360 sztuk
-wozu asenizacyjne 60-120 sztuk
-nie liczę siewników, kosiarek, zgrabiarek, przetrząsaczy.
Jak ktoś ma 300ha i hodowlę to ma sprzęt, ale on posieje ile? 100ha. Przy mięsnym jak ma dużo pastwisk to 200ha. Przy mlecznym góra 50ha. A jak ktoś nie ma hodowli to ile on musi w sprzęt zainwestować. Sama sieczkarnia + przystawki i siewnik QQ, sorgo to dobry milion, nie liczę przyczep do zielonki.
Jak dla Mnie to jak 6 powstanie tych biogazowni to będzie dobrze.
Bo nie sadze, żeby było tylu wariatów aby w ciemno inwestować mając nawet umowę na 10 lat, bo musiał by co roku siać 100ha i zarobić około 3 tyś, zby zwrócił mu się zakup, spłacił kredyt, miał na nowe maszyny oraz coś z tego odłołył dlatego poniżej 150zł za tonę kiszonki przy plonie 50ton/ha to minimum.



witam może i ja sie wypowiem. kupiłem we wrześniu przyczepe rolniczą 4,5t do remontu za 900zł. podłoga była drewniana burty zgnite miały kontowniki. wyrzuciłem deski z podłogi zdjąłem boki i do piwnicy z nimi i wycinanie wstawianie samemu wszystko robiłem. kupiłem bleche 2mm profil 50x50 mam swój półautomat spawalniczy wiec bez problemu sam wszystko sobie pospawałem i jest luxx. boki pomalowałem śnieżką bezpośrednio na rdzę przyjechał kuzyn i jak zobaczył te boki to od ręki chciał mi dac 600zł więc jest ok. teraz podłoga mam własny las więc zetne akacje okoruje i na tartak z nimipotnę takie deski 2cm i położe na podłogę i na to bleche 1mm i będzie super. powiem wam jedno jak się ma czym to wszystko zrobić to jest dobrze a jak sie nie ma to już gorzej. życzę udanych remontów i powodzenia.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)