Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Kosmo bardzo pomocne będzie dokumentacja budowlana waszego domu.
I dogadaj się koniecznie, że narazie zainteresowana jestes tylko koncepcją.
Chcesz w szkicowej formie zobaczyć jaki potencjał ma ten dom, jakich możecie się spodziewac rozwiązań.
Koniecznie z planem miejscowym - Kosmo, tam może być jeszcze jakaś wysokosć narzucona dla budynków... sprawdz to.

Co do wizualki to już zależy od warsztatu architekta.
Jeżeli pracuje w programie, który od razu generuje widoki 3d to praktycznie mozesz miec w w cenie koncepcji. Ale takie szkice, nie takie cecko wyrenderowane.
A jezeli chcesz koncepcji takiej nawet odręczniej, to wizualzajca staja się odrębną sprawą. Trzeba wszystko co jest wrysowac i zaprojektowac przebudowę i wyrenderowac to.
Ceny w wawie to ja nie wiem jakie są!
Yaako pracowała.
U nas w 5 000zł byś się zmieściła (za projekt już).
Do samego projektu dochodzą Ci potem jeszcze koszty map, uzgodnień i innych cudów, które ogolną kwotę podnoszą.
No ale to na etapie projektu a nie koncepcji.



Ja powiem tak Twój projekt jest jak najbardziej udany, dzięki niemu powstaje moja SKG 1989 i w końcu udało mi się wydać linie 337 i to dzięki Tobie. A jesli chodzi o łączenie tych lini powiem, że nawet dobrze że są w czesciach, mój komputer nie nalezy do najszybszych, a taki stan rzeczy jest optymalny.... A tak w ogóle możesz budować dalej tylko już od początku do końca dalsze etapy Sudet i nie poddawaj się bo to jest najgorsze! Widzisz Twoim marzeniem jest ukończeniem projektu Sudet, moim ukończenie SKG 1989, choć zostało mi do kompletnej przebudowy ponad 70km szlaku to nie poddam się choćbym miał się zesrać! Tobie też proponuję: nie poddawaj się, walcz i dążyj do celu, bo człowiek bez obranego celu jest nikim...
Jakiś czas temu miałem taki przebój, że podczas podwyższania taktowania szyny FSB, jednym słowem podkręcanie procesora, doszedłem do takiego momentu, w którym zostały usunięte systemy plików z partycji tak jakby dyski nie sformatowane bez systemu plików i wiesz co? cały trs z moją mapą poszedł do domu, cały tydzień płakałem jak odzyskać mapę. Na szczeście udało mi się odzyskanie plików programem... To było najgorsze, gdy w jednej chwili cała Twoja praca idzie na marne... Grunt to, aby się nie poddawać w każdej dziedzinie życia i Tobie KilanZiom tego życzę:)

Pozdrawiam Kamil



Od kilku dni są prowadzone prace na rynku w Tuchowie. Wiele osób zastanawia się po co one są prowadzone "przecież rynek był piękny".
Otóż nie do końca.
Płyta rynku w niektórych miejscach jest obniżona, poniżej poziomu asfaltu, co powoduje zlewanie się wody na nią.
Miasto dostało pieniądze by zrealizować projekt:
"Rewitalizacja centrum miasta Tuchowa - przebudowa i modernizacja Rynku oraz ulicy Zielonej, Wróblewskiego i Chopina w Tuchowie" realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Łagodzenia Skutków Restrukturyzacji Górnictwa, Hutnictwa oraz Wielkiej Syntezy Chemicznej na Terenie Województwa Małopolskiego.

Pięknie to się nazywa (chyba dlatego tak rozciągle by nikt nie mógł z pamięci powtórzyć..:-) ) ale mówiąc zwykłymi słowami.. Miasto dostało kasę i może coś zrobić, można było nic nie zmieniać i kasa by przepadła..
A co byś Ty zrobił, gdyby ktoś dał Ci pieniądze na poprawienie chodnika wokół domu z zastrzeżeniem, że na nic innego nie możesz tej kasy przeznaczyć ? Zostawiłbyś chodnik taki jaki był czy wziąłbyś kasę i przeznaczył na ten cel i miał jeszcze piękniej ułożony chodniczek ?

Co Wy na to forumowicze



Witam serdecznie.
Pragnę poinformować, że Małgosia Maier prowadząca w telewizji TVN programy "Kto Was tak urządził?" oraz "Dom pełen pomysłów" założyła własną firmę zajmującą się kompleksowymi remontami oraz projektowaniem i aranżacją wnętrz. Firma, w oparciu o doświadczonych wykonawców oraz projektantów, działa na terenie całej Polski i oferuje konkurencyjne ceny swoich usług.

Zapraszamy na strony internetowe Małgorzata Maier Studio http://www.maierstudio.pl





Problem z remontem kina Syrena w Wieluniu

Polska Dziennik Łódzki Magdalena Kopańska
12-02-2010

Zapowiadana modernizacja wieluńskiego kina Syrena stanęła pod znakiem zapytania. Dlaczego?
Miasto nie dostało pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego na remont starówki. To jednak nie wszystko. Konserwator zabytków ma zastrzeżenia do projektu przebudowy kina. Jego opinia spowodowała, że miasto nie dostało pozwolenia na budowę.

- Pozwolenie na budowę może być wydane po wyrażeniu opinii przez konserwatora zabytków. A ten odmówił uzgodnienia projektu, stwierdzając jego sprzeczność z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia Adam Luboiński z wydziału architektury starostwa. - Nie mogliśmy odkładać wydania decyzji ani jej zawiesić.

Co wzbudziło wątpliwości konserwatora?

- To nie są jakieś drastyczne uchybienia. Mam jednak zastrzeżenia co do bryły i elewacji budynku kina. Nie zostały one dostosowane do charakteru historycznej zabudowy śródmiejskiej - podkreśla konserwator Elżbieta Bąbka-Horbacz. - Inwestycja zrealizowana w takiej formie wprowadzałaby dysharmonię z otoczeniem.

O co całe zamieszanie, skoro budynek nie jest zabytkowy? Otóż znajduje się on w strefie objętej ochroną konserwatorską.

- Projektant zasugerował się tym, że kino to nie zabytek. Dlatego zaprojektował np. płaski dach. Pani konserwator zaproponowała, żeby miał on pewien spad i tym samym komponował się z sąsiadującymi kamienicami - wyjaśnia Agnieszka Mikulska, dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury.

Poprawiony projekt został już wysłany do konserwatora. Jeśli uzyska akceptację, pozwolenie na budowę jest tylko kwestią czasu.

Modernizacja kina ma ruszyć jeszcze w tym roku. W budżecie przewidziano na ten cel pół miliona zł. Miasto nadal będzie szukało dodatkowych źródeł finansowania. Koszt całej modernizacji to 9 mln zł!
źródło: http://wielun.naszemiasto...luniu,id,t.html



Co dalej z kinem "Syrena"

Od piątku zarządza Wieluński Dom Kultury, właściciel obiektu. Przed placówką szereg wyzwań. Zmiana zarządcy kina planowana była już od dłuższego czasu. Spółka Henryki Błasiak i jej córki Agnieszki Kuczmy, która administrowała kinem od początku lat 90, wypowiedzenie otrzymała z półrocznym wyprzedzeniem. Przez ostatnich kilka dni trwała wielka wyprowadzka.

Wielunianie wciąż spoglądają na kinowe plakaty, ale na powrót seansów będą musieli poczekać.

- Wywieźć 20 lat dorobku z budynku, który ma 1.000 mkw., to nie jest prosta sprawa. Pracowaliśmy praktycznie od rana do nocy - mówi Agnieszka Kuczma, która z kinem żegna się z żalem, ale i z poczuciem satysfakcji. - Myślę, iż możemy być dumni, że ta placówka do dziś przetrwała. W końcu w większości małych miast kina poupadały.

Wnętrze kina świeci teraz pustkami. Zniknął m.in. bufet, kawiarnia internetowa, stoły bilardowe. Na swoim miejscu pozostał za to cały sprzęt potrzebny do wyświetlania filmów.

Na projekcje kinomaniacy muszą jednak poczekać. Wieluński Dom Kultury nie podpisał jeszcze umów z dystrybutorami filmów. Trwają rozmowy.

- Musimy także przeszkolić osoby, które będą obsługiwały projektory. Chcemy, żeby kino jak najszybciej normalnie pracowało - zapewnia Agnieszka Mikulska, dyrektor WDK.

Jeszcze w tym roku w liczącym 50 lat obiekcie rozpocznie się generalna przebudowa. W ciągu 3 lat ma tam powstać centrum kultury na miarę XXI wieku. Będzie tu nie tylko kino, bowiem do budynku przy ul. Narutowicza przeprowadzi się z Krakowskiego Przedmieścia dom kultury. Projekt zakłada m.in. budowę nowoczesnych sal: plastycznej, multimedialno-konferencyjnej oraz muzycznej, która ma również służyć jako studio nagrań.

Pierwszy krok na drodze do sprostania temu ambitnemu zadaniu WDK już wykonał. Dziś złożony został wniosek o dofinansowanie przebudowy kino-teatru z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Nad studium wykonalności pracowała firma, która przygotowywała tego typu dokumenty m.in. dla Traktu Królewskiego w Warszawie - zachwala dyrektor Mikulska. - W jak najlepsze przygotowanie wniosku zaangażowali się wszyscy pracownicy WDK.

Maksymalna wielkość dotacji w ramach RPO to 50 proc. kosztów zadania szacowanych na ok. 10 mln zł.

źródło: Dziennik Polska



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)