Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Dodatki
unfreez program do złączania animacji gif w jedną całość. Na stronie został zamieszczony równierz kod do edycji w c++
GG PIONier - program do robienia pinowych opisów w najpopoularniejszym polskim komunikatorze- Gadu-Gadu



Masz:
http://www.gadu.gadu.hxh.pl/pobierz.php?id=2 Strong-GG v0.9.3 Full
StrongGG full to pakiet wtyczek samoinstalujących się do komunikatora Gadu Gadu.

http://www.gadu.gadu.hxh.pl/pobierz.php?id=3 GG PIONier 1.0
Program do automatycznego tworzenia pionowych opisów gg.

Jeśli trzeba Ci jeszcze cos to poszukaj w google;p



Sprzedam laptopa Acer Aspire 3620.Laptop posiada procesor celeron 1500mhz,512ram,dysk 56gb,grafika intel mobile 128ram,naped dvd-nagrywarka dvd,orginalny system xp home z nakleją od spodu z kluczem,bateria-trzyma ponad godzinę czasu,zasilacz.W komplecie kartonik,sterowniki na płycie oraz papiery kupna.Jestem jego drugim właścicielem.Laptop w stanie ogólnie dobrym,zawiasy niepołamane,folia na tylnej klapie obudowy od nowości.Przy touchpadzie na przyciskach starta już farba ale to normalne w tych modelach od użytkowania touchpada.Prawy przycisk touchpada nieraz się blokuje,matryca posiada lekkie przebarwienie koło zegara,oraz kilka rys widoczny na białym tle,które nie przeszkadzają w użytkowaniu.Cena jaką chce za laptopa to 500zl do ugadania.Moje gadu gadu to 20681463-region kujawsko-pomorskie.Poniżej linki ze zdjęciami laptopa.Z laptopem nigdy nie miałem problemu w stylu wyłączania się.System xp działa stabilnie jak i reszta.
http://zapodaj.net/2...b71502.jpg.html
http://zapodaj.net/1...dc9a36.jpg.html

Poniżej test z programu everest:
Pole Wartość
Komputer
System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Nazwa komputera
Nazwa użytkownika

Płyta główna
Typ procesora Mobile Intel Celeron M 370, 1500 MHz (15 x 100)
Nazwa płyty głównej Acer Aspire 3620
Mikroukład płyty głównej Intel Alviso-G i910GML
Pamięć fizyczna 502 MB (DDR2-400 DDR2 SDRAM)
Typ BIOS'u Phoenix (12/15/05)

Ekran
Karta wideo Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family (128 MB)
Karta wideo Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family (128 MB)
Akcelerator 3D Intel GMA 900
Monitor Monitor Plug and Play [NoDB]
Monitor Monitor Plug and Play [NoDB]
Monitor Monitor Plug and Play [NoDB]

Multimedia
Karta dźwiękowa Intel 82801FBM ICH6-M - AC'97 Audio Controller [B-1]

Magazyn
Kontroler IDE Intel® 82801FB/FBM Ultra ATA Storage Controllers - 266F
Dysk fizyczny ST960812A (55 GB, IDE)
Napęd dysków optycznych PIONEER DVD-RW DVR-K16RA
Status dysków SMART OK

Partycje
C: (FAT32) 24987 MB (22433 MB wolne)
D: (FAT32) 32208 MB (32208 MB wolne)
Rozmiar całkowity 55.9 GB (53.4 GB wolne)

Urządzenia wejściowe
Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mysz Synaptics PS/2 Port TouchPad

Sieć
Karta sieciowa Atheros AR5005G Wireless Network Adapter (192.168.0.125)
Karta sieciowa Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
Modem AC97 Soft Data Fax Modem with SmartCP

Urządzenia zewnętrzne
Kontroler USB1 Intel 82801FBM ICH6-M - USB Universal Host Controller [B-1]
Kontroler USB1 Intel 82801FBM ICH6-M - USB Universal Host Controller [B-1]
Kontroler USB1 Intel 82801FBM ICH6-M - USB Universal Host Controller [B-1]
Kontroler USB1 Intel 82801FBM ICH6-M - USB Universal Host Controller [B-1]
Kontroler USB2 Intel 82801FBM ICH6-M - Enhanced USB2 Controller [B-1]
Bateria Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI
Bateria Microsoft AC Adapter



Drogi? To już było. Kanalizację się robi. Teraz małym miejscowościom marzy się bezprzewodowy internet

W Sokółce nadają sygnał z wieży ciśnień i z wieży straży pożarnej. Z sieci naraz może korzystać tysiąc osób. Władze miasta kosztuje to 2 tys. zł miesięcznie. Niebawem nadajnik stanie na wieży kościelnej w podsokólskiej wsi.

W ten sposób każdy, kto ma w domu komputer przystosowany do bezprzewodowego internetu, może korzystać z sieci.

Coraz większa liczba samorządowców wie, że świat się zmienia. I ważne są nie tylko kanalizacja czy dobre drogi, ale też dostęp do informacji.

- Łączność internetowa jest najczęstszym postulatem w sołectwach naszej gminy, obok budowy kanalizacji - podkreśla Roman Czepe, burmistrz Łap. - Mam nadzieję, że wspólnie z innymi gminami uda nam się załatwić szerokopasmowy internet radiowy. Razem mamy szansę na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Unia grosza nie skąpi, bo "internet od wójta" to szansa dla terenów, gdzie żaden operator nie palił się z inwestycją.

- Za kilka lat przez internet da się załatwić każdą sprawę w urzędzie, trzeba się przygotować - tak burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej wyjaśnia, dlaczego władze tej 20-tysięcznej miejscowości zakładają kolejne nadajniki pozwalające bezpłatnie skorzystać z sieci.

Gminy walczą o częstotliwości

Gminy z całej Polski walczą w organizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przetargach o częstotliwości radiowe, które pozwalają na dostęp do internetu: - Na Podkarpaciu zakończyliśmy już przetargi na częstotliwości 3,6-3,8 GHz i zwycięzcami zostały samorządy. W Małopolsce, na Śląsku, w województwie lubelskim minął już termin składania ofert, trwa ocena dokumentacji przetargowej. Otwarte przetargi są teraz na Mazowszu, w Łódzkiem, Lubuskiem, Świętokrzyskiem i na Dolnym Śląsku. Kolejne będą ogłaszane zgodnie z harmonogramem przyjętym przez UKE. Liczba zainteresowanych gmin jest duża. A to, że głównym kryterium oceny ofert przetargowych jest konkurencyjność, pozwala wyrównać ich szanse w walce z dużymi graczami na rynku - mówi "Gazecie" Marzena Śliz zajmująca się w UKE współpracą z samorządami.

Część gmin startuje w przetargach samodzielnie. Inne umawiają się, że wystartuje tylko jedna i kiedy wygra, dostarczy sygnał pozostałym. Tak było np. na Podkarpaciu w Dębicy, Sanoku i Łańcucie.

- A to zaledwie ułamek - zaznacza Anna Streżyńska, prezes UKE. Bo wiele gmin inwestuje w internet w kablu, inne uruchamiają bezprzewodowe sieci w paśmie nielicencjowanym. Danymi o nich UKE już nie dysponuje. - Zainteresowanie jest ogromne. Jeździmy po całym kraju, spotykamy się z samorządami i gminami. I namawiamy, by inwestowali we własne sieci telekomunikacyjne. Zawsze jest pełna sala - mówi Streżyńska.

Co obrotniejsi wójtowie już zakasali rękawy - z Unii mogą dostać nawet ponad 80 proc. zwrotu kosztów. Nie wszyscy jednak czekają aż Unia da pieniądze. Choć burmistrz Sokółki wie, że z funduszy na rozwój internetu może skorzystać całe Podlasie, w przyszłym roku z samorządowego budżetu chce zapłacić za kolejne dwa nadajniki. Dzięki nim dostęp do internetu zyska kilkanaście miejscowości z południa gminy.



Internet za darmo dla płacących rachunki

Pionierem w Polsce był niespełna 12-tys. Czudec na Podkarpaciu. Już pod koniec 2004 r. zbudowała własną sieć internetową. Dla mieszkańców - bezpłatnie. O ile płacą wszystkie rachunki wobec gminy.

- Ściągalność podatków od tego czasu znacznie się poprawiła - mówi Gazecie" zastępca wójta Sławomir Cynkar.

Dziś w Czudcu do internetu podłączonych jest półtora tysiąca komputerów. - Ludzie się wiele przez ten czas nauczyli, przeczytali, internet staje się takim dobrem jak woda czy kanalizacja - mówi zastępca wójta. - Był u mnie emerytowany, prawie 80-letni nauczyciel. Wnuczek go trochę poduczył, bardzo mu się podobało.

Internet wokół kościoła

W łódzkim Zelowie bezpłatny internet działa w promieniu 1 km od wieży kościelnej. Ale możliwości sprzętu pozwoliły tylko na podpięcie do sieci 40 domów. - W tym roku będziemy chcieli dostawić drugą antenę, by internet był dostępny także we wsi Łobudzice - mówi Grzegorz Klimczak z urzędu gminy.

W bezprzewodowy, bezpłatny dla mieszkańców internet inwestują też w Bełchatowie - dwa lata temu władze miasta ustawiły hot spot w okolicy jednego z głównych placów. Teraz szykują sześć kolejnych punktów - wystarczy komputer z kartą obsługującą Wi-Fi.

Nie wszędzie się udaje - w Przesmykach (obrzeża woj. mazowieckiego, 4 tys. mieszkańców) wójt nie mógł przez dziesięć lat doprosić się u operatorów, by podłączyli gminę do internetu. Podpiął więc do sieci ośrodek pomocy społecznej, straż pożarną, placówki oświatowe i ponad 20 sołectw. Ale choć wygrał przetarg UKE na częstotliwości, plany, by każdy z mieszkańców mógł skorzystać z internetu w domu, odłożył na półkę. Uznał, że drogi są ważniejsze.

Internet dla wszystkich mieszkańców nie wypalił w gminie Cmolas (podkarpackie) - nie udało się pozyskać finansowania z UE.

Na razie 256 kb/s, ale...

Bezpłatny internet ma swoje ograniczenia - w Czudcu mieszkańcy surfują ze średnią prędkością ok. 256 kb/s, w Rzeszowie - ok. 200 kb/s, w dodatku zablokowane są m.in. strony z pornografią i sieci P2P, w których internauci zazwyczaj wymieniają się muzyką czy filmami. Podobnie jest w Sokółce. A to ze względu na wymogi unijne - UE nie chce, by z pieniędzy publicznych finansowano na tyle szybki transfer, by stanowił zagrożenie dla komercyjnych operatorów.

- Mówimy tu o granicy 256 kb/s - mówi Streżyńska. - Chyba że chodzi o miejsca, gdzie rzeczywiście żaden z operatorów się nie kwapi do inwestycji.

Taka prędkość wystarcza, by korzystać swobodnie z poczty elektronicznej, przeglądać wiadomości na portalach, robić zakupy w e-sklepach czy komunikować się za pomocą Gadu-Gadu czy Skype'a.

- Najciekawsze dopiero będzie się działo, gdy zacznie się budowa sieci szkieletowej - mówi Streżyńska. Chodzi o zbudowanie infrastruktury, do której będą mogli podłączać się operatorzy zainteresowani świadczeniem usługi dla mieszkańców i firm. Takie programy ruszyły już m.in. w Polsce wschodniej i w Małopolsce, gdzie w 2012 r. szerokopasmowy, szybki internet - o prędkości minimum 1 Mb/s - ma dotrzeć do prawie wszystkich rodzin i firm w województwie.

Gazeta Wyborcza



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)