Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

W tych naprawdę dużych firmach w których miałem przyjemność pracować, w aplikacjach PHP zawsze był bałagan - przez projekt przewijało się kilkunastu programistów PHP.
Ale może trafiałem do złych projektów i tak nie jest. Z rozmów z kolegami także wiem, że u nich to co dzieje się z aplikacją wie jedynie osoba która pracuje nad tym od samego początku. Nigdy nie spotkaliście się z pytaniami "a gdzie się robi to, a gdzie się robi tamto...".

W ASP.NET tego problemu nie miałem, dostawałem od pracodawcy projekt ze wskazówkami co mam rozbudować i to robiłem.

PHP powinno pójść bardziej w stronę obiektowości. Wyjdzie mu to na dobre. Nie chciałbym już marnować czasu nad zastanawianiem się "dlaczego to się wyświetla" i w końcu w warstwie biznesowej odkryć kilka instrukcji echo. Takich problemów jest o wiele więcej.
No ale to nadal sa Twoje osobiste doświadczenia ze złymi projektami.

Ja na przykład takiego problemu nie miałem nigdy.
Doskonały moim zdaniem framework jakim jest symfony daje mi dokładnie to samo co .NET Uporządkowanie w kodzie, możliwość pracy w dużej grupie.
Rozszerzalnośc, doskonałą dokumentację i ogromną społeczność.

Nie chodzi tu jednak o symfony tak jak nie chodzi o to do jakich kto projektów trafiał.
Sedno sprawy to możlwiości danej technologii. I wtedy inne argumenty (takie jak koszta, dostepnośc i prostota) muszą pomóc w wybraniu technologii/języka.
Wady, o których wspomniałeś i zalety, które wymienileś wynikają tylko i wyłacznie ze źle napisanego kodu, nie z języka. I własnie w kontekście tego uważam, że .NET nie ma żadnej przewagi nad symfony.

Prawda jest taka: jezeli jestes dobry w php to dostaniesz dobrze platna prace.
Tak samo jak i z ASP.NET.

Zadanko z podstaw działania rynku pracy:
Przyjmijmy że stosunek dobrze płatnych posad do liczby dobrych programistów wynosi:
- w przypadku php 1/30
- w przypadku .NET 1/3
Pytanie: Kto więcej zarabia? Dobrzy programiści .NET, czy dobrzy programiści php?

na piekne oczy nigdzie nie dostanie sie dobrze platnej pracy
To prawda! Więc jeśli jest się miernotą programistyczną, trzeba jak najszybciej dążyć do objęcia stanowiska kierowniczego

PS: Też chciałbym żyć w świecie, w którym obowiązuje podział dóbr wedle wiedzy i włożonej pracy. Niestety to utopia.

Programista PHP
North Star Poland Sp. z o. o.

Nr referencyjny:
Miasto: Holandia
Lokalizacja: Zagranica - Holandia
Pensja: do negocjacji
Warunki zatrudnienia: Kontrakt - współpraca

North Star Poland Sp. Z o.o. is a recruitment agency, we are looking for:

PROGRAMMERS / WEB DESIGNERS to work in Holland.

Requirements:

-Knowledge: PHP; Javascript; MySQL; AJAX (PHP/ javascript); HTML; FLASH / PHP en MySQL; ASP.net
-Software: Unix or Windows XP; Code-editor (Dreamweaver preferred); Skype/MSN
-Very good English skills;

We offer a good remuneration and stimulating work environment.

CV: http://itbank.com.pl/praca/holandia_zagran...sta_php_211.php
or: itbank@o2.pl

Agencja Mediów Interaktywnych E NET PRODUCTION, zajmująca się tworzeniem aplikacji eCommerce, CMS i innych, poszukuje programisty php/MySQL do tworzenia nowych projektów i przebudowy istniejących.

Praca w biurze w Katowicach lub zdalna na umowę o dzieło lub zlecenie - możliwość długiej współpracy/stałego etatu.

Wymagania:
- bardzo dobra znajomość php
- bardzo dobra znajomość MySQL
- HTML/XHTML + CSS
- mile widziana znajomość ASP i Java Script
- terminowość i obowiązkowość
- stałe połączenie do Internetu w domu (dot. pracy zdalnej)
- miejsce zamieszkania najlepiej w okolicach Katowic

Aplikacje : CV oraz koniecznie przykłady (opis) wykonanych prac należy przesyłać na adres: praca@enp.pl wpisując w temacie listu „Programista”.

Programista aplikacji internetowych

Hosting365 to irlandzki gigant hostingowy. Własne data-centre nie tyle spełniające, co kreujące standardy bezpiecznego hostingu oraz legendarny support 24h to tylko dwa z wielu powodów, dla których jest z nami ponad 50.000 klientów (30% rynku irlandzkiego), a wśród nich między innymi Bank of Scotland, o2, irlandzka giełda papierów wartościowych oraz wiele portali tematycznych jak np. Daft.ie czy Entertainment.ie

W związku z otwarciem w Krakowie polskiego oddziału firmy ? trwa rekrutacja na stanowisko: "programista aplikacji internetowych".

Jeśli:
- szukasz pracy w dynamicznym i profesjonalnym zespole
- lubisz wyzwania
- lubisz pracować nad ciekawymi projektami
- potrafisz pracować w zespole
- masz doświadczenie w pracy w JEDNYM (znajomosc kilku bedzie dodatkowym atutem) z wymienionych niżej środowisk:
-- Ruby on Rails
-- Python
-- ASP .NET / SQL Server
-- php / MySQL
-- Flash / Action Script

to ta oferta pracy jest dla Ciebie. Wyślij krótki opis 3 najciekawszych aplikacji, które napisałeś oraz CV [imie_nazwisko.pdf] w języku angielskim na adres
praca@hosting365.pl

Poznańska firma z branży IT poszukuje Programistów C#.
Zadania:
- oprogramowanie rozbudowanego, wielojęzycznego interfejsu użytkownika;
- obsługa wymiany danych z serwerem za pomocą web services;
- komunikacja z SZBD;
- oprogramowanie automatycznych aktualizacji programu klienckiego.
Miejsce pracy: Poznań (tylko praca na miejscu)
Wymiar pracy: pełen etat
Rozpoczęcie pracy: od zaraz
Możliwość rozpoczęcia stałej współpracy w celu rozbudowy systemu
o kolejne moduły oraz pracy przy innych projektach.
Forma zatrudnienia: do uzgodnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie lub faktura vat)
Od wszystkich kandydatów wymagamy:
- doświadczenia w programowaniu w C#;
- doświadczenia w tworzeniu oprogramowania w technologii web services (ASP.NET);
- umiejętności pracy zespołowej;
- umiejętności komentowania kodu.
W zamian oferujemy:
- pracę w dynamicznym, młodym zespole;
- tworzenie oprogramowania, które będzie wykorzystywane w wielu krajach europejskich;
- udział w interesującym przedsięwzięciu biznesowym;
- motywujący system wynagrodzeń.
Podania wraz z CV, listem motywacyjnym oraz szczegółowym opisem doświadczenia w technologii .Net proszę wysłać na adres: beata.tylus@e-d-p.net

[size=9][Zmoderowane @Guardian] Temat przeniesiony: Programowanie -> Inne

[Programowanie i Webmastering][FAQ]Języki programowania
Regularnie co jakiś czas w PiW powraca pytanie jakiego języka warto się uczyć, od czego zacząć i z czego się uczyć. Zadaniem jest napisanie FAQ w którym opisane będą:
- Podstawowe pojęcia jak programowanie strukturalne, obiektowe, funkcyjne,
- Popularniejsze języki programowania (Pascal, C/C++, Java, C# i inne do wyboru),
- Popularniejsze języki funkcyjne (LISP, jakiś ...ML, F#)
- Popularniejsze technologie internetowe (HTML, CSS, PHP, ASP.NET, Ruby on Rails i inne),
- SQL,
- Darmowe narzędzia do pracy z wymienionymi wyżej,
- Literatura/tutoriale dla początkujących (może być też dla zaawansowanych)
Zależy mi, aby był to poradnik dla początkujących, w którym w jasny sposób opisane będą cechy każdej technologii, do czego się ją stosuje, oraz zalety i wady. Poradnik powinien tez jasno określać na czym się skupić, jeśli chce się w przyszłości pracować w konkretnej dziedzinie informatyki, może zawierać informacje o aktualnych tendencjach na rynku pracy (wystarczy przejrzeć portale by zobaczyć kogo szukają pracodawcy). Zależy mi również by był lekko tendencyjny w kierunku rozpoczynania od C jeśli chce się być programistą, jako że przesiadka na języki nieco wyższego poziomu (Java, C#) jest bardzo prosta, a w drugą stronę już niekoniecznie.

Oczywiście zastosowanie znanej uczniom i studentom metody Kopiego-Pejsta spowoduje efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego, +20% miast -20%

Hej,
szukam programisty ASP.NET lub kontaktu do niego.
Treść ogłoszenia znajduje się tutaj:

Jeżeli dostarczysz mi kontakt do programisty, którego potem zatrudnię dostaniesz nagrodę w postaci klawiatury Microsoftu:
Natural? Ergonomic Keyboard 4000. Jeżeli jako programista zgłosisz się sam i dostaniesz u nas pracę oczywiście klawiature dostaniesz ty sam.

Posiadam trzy klawiatury do rozdania ;-)