Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Jeżeli słucha pracownik a nie klienci to Zaiksowi guzik do tego.
Jakieś radiowęzły marketowe czy inne tego typu wynalazki muszą się przejmować Zaiksem a nie sekretarka przy kompie, chyba że słucha tak głośno że pół firmy słyszy...
Albo niech hym23 sprecyzuje o co chodzi albo niech szef się doedukuje.
Co więcej, na dzień dzisiejszy urządzenia przenośne (telefony, mp3) i wielofunkcyjne (w tym komputer z internetem) są zwolnione z powszechnego abonamentu RTV.

"Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest: telewizor, radio, radio samochodowe, radiomagnetofon, wieża stereo z radiem. Charakteru odbiornika nie mają natomiast urządzenia wielofunkcyjne jak: komputery, telefony komórkowe itp., ponieważ ich głównym przeznaczeniem nie jest odbiór programów radiowych i telewizyjnych." KRRiTV.


Czy jest możliwość takiej blokady?

Odinstalować sterowniki/wyłączyć kartę dźwiękową w biosie/zabrać głośniki, wszystkie inne sposoby to zawracanie rzeki kijem.

Tylko co zrobi szef jak pracownik przyjdzie do pracy z przenośnym zestawem głośników podłączonym do zetafona, czy innym wynalazkiem.



Witam! Chciałbym zrobić mały wzmacniacz żeby K800 sobie dobrze radził (jeżeli to ważne to mam zmienioną akustykę na NekiT ver2) na jakiś głośnikach. Mam głośnim wyciągnięty ze starego telewizora (danych na nim nie ma, ale i tak pewnie dużo mocy potrzebuje), ewentualnie głośnik od komputera (1W 4Ω). Najwyżej bym musiał jakiś kupić. Wchodzi wgrę zrobienie soobwofera z silników elektrycznych (dziwne, ale działa). Nie interesują mnie gotowe kity. Mam dwa stare monitory kineskopowe, trzy radia samochodowe, płytę główną komputera, kartę dźwiękową pod ISA (nie wiem czy sprawna), trzy stare dyski twarde. Może z tego złomu coś się da zrobić?



Witam.
Poszukaj jak radził sq9xxx
Budowa takiego transmitera jest (chyba) nieopłacalna, a fabryczne urządzenie kupione "za grosze" spełni Twoje oczekiwania.
Osobiście posiadam urządzenie typu transmiter firmy VIVANCO (iFMR 100 W), które zasilane jest z 3 baterii AAA lub zewnętrznego zasilacza 5V - czyli mógłbyś podłączyć pod USB. Urządzenie było gotowe do użycia, pracuje bardzo stabilnie (odbiornik z syntezą nie odstraja się) i nie wymaga żadnego strojenia. Urządzenie (nowe w oryginalnym opakowaniu i z gwarancją) kosztowało ok. 15zł.
Wejście urządznia stanowił kabel dł. ok. 50cm z wtykiem MiniJack 3,5 (ja przerobiłem na 2xRCA).
Po dołożeniu zewnętrznej anteny teleskopowej i wlutowaniu jej w punkt oznaczony na płytce Ant zasięg urzadzenia kilkukrotnie polepszył się (używam jako transmiter do słuchania telewizora przez odtwarzacz mp3 z radiem lub telefon komórkowy - nie przeszkadzając głośnym odsłuchem domownikom).
Dodatkowo urządzenia takie posiadają przełącznik umożliwiający wybór jednej z częstotliwości, na których może nadawać - a za razem możesz uniknąć "nakładania" się twojej emisji na inne sygnały radiowe.
Jako odbiornik można użyć dowolnego odbiornika FM stereo - samochodowego, przenośnego, wbudowanego w telefon komórkowy/odtwarzacz mp3 ...
Pozdrawiam.



" />
">Moim zdaniem sny to fajna sprawa, o ile nie śnią się koszmary

Wg mnie koszmary to najlepsze co się może przyśnić (oprócz pięknej dziewczyny)
Wiem, dziwny jestem trochę, ale zwykłe sny są głupie lub się zapomina, nic się z nich nie można nauczyć. Koszmary, które mi się śniły rok temu to było że ktoś mnie zabija siekierą, zrzca z mostu, mam wypadek samochodowy, takie tam :P
Ale wiele się z tych snów o sobie nauczyłem, takie spojrzenie w siebie. Wiem, że teraz bredzę, ale...

z ostatnich snów to śniło mi się, że oglądam z kumplami ligę mistrzów w telewizorze przenośnym w lidlu przy stoisku z kefirami przyszłą koleżanka i mnie od kumpli odciągnęła (i od telewizora )



[center]*FENNER* HOME EQUIPMENT AV SP Z O.O.
ul. Mickiewicza
40-085 Katowice
fax: 032 207 28 46
godziny pracy:
8.30 - 17.00
[/center]

[center]Firma Home Equipment AV Sp z o.o. mieści się w Katowicach.
Jesteśmy CÓRKĄ włoskiej Firmy Fenner Italy, a więc jesteśmy jedynym bezpośrednim dystrybutorem, włoskiej marki na rynek polski.
Firma Fenner Italy została założona w 1976 roku we Włoszech, a obecnie posiada swoje przedstawicielstwa we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, a od niedawna w Polsce.

Produkty tej firmy z powodzeniem sprzedawane są w sieciach supermarketów w 28 krajach.
W ciągłej sprzedaży posiadamy ponad 400 różnych artykułów firmy FENNER z branży RTV, Audio-Video,
między innymi DVD, przenośne odtwarzacze DVD, zestawy głosników 5.1, telewizory LCD 5 i 7 cali i nie tylko, radio-budziki, radiobudziki z projektorem, kamery bezprzewodowe - dzwięk i kolor, boomboxy z mp3, radia, mini radia, wieże, słuchawki 5.1 i słuchawki bezprzewodowe, radia samochodowe z CD i Mp3 oraz Samochodowy Sprzęt Hi-Fi.

Oferowany sprzęt jest nowy i posiada stosowne gwarancje !!!
Każdy odbiorca znajdzie cos w naszej ofercie
Zapraszam do negocjacji i omówienia warunkow współpracy, na życzenie prześlę aktualną oferte i cennik.
[/center]

Stefan B
bezposredni kontakt:
tel 502-226-040
fenner1@go2.pl
GG 6822036



" />Witam,sprzedam przenośny odtwarzacz DVD.DVD jest nowy tylko rozpakowany w celu sprawdzenia czy działa

W skład wchodzi:
-słuchawki
-kabel do telewizora
-pilot
-kabel do zapalniczki samochodowej
-instrukcja obsługi
-ładowarka

pilot i kabel do zapalniczki samochodowej są w foli oryginalnie zapakowane,na 7''-calowym ekranie odtwarzacza jest folia ochronna

fotki:





Sam nie wiem ile za to chcę ale proszę pisać propozycję napewno każdą rozważę

Jeśli ktoś mieszka niedaleko typu:Mysłowice,Katowice,Będzin,Dąbrowa Górnicza mogę się umuwić na odbiór osobisty.


Pozdrawiam.




kris8888
ECC81, ECC82, ECC83, ECH84, ECH81, EBF89, EAA91, EF80, EF183, EF184, ECL80
Żarzenie 6,3V/0,3A. Może jeszcze jakieś, których w tej chwili nie pamiętam.

Jeszcze "audiofilska" E88CC, ponadto E180F, lampy "samochodowe" ECH83, EBF83, EF97, EF98, kilka oczek magicznych, m.in. EM80 i EM87, seria radioodbiorczych heptalówek: 6BA6, 6BE6, EBC91. No i niemal wszystkie czarno-białe kineskopy, z wyjątkiem przeznaczonych do odbiorników przenośnych, mających 11V żarzenia. Ktoś coś jeszcze pamięta?

Tomek Janiszewski

Dodano po 6 [minuty]:


jeszcze jedno małe pytanie, czy to może być transformator głośnikowy? Napisy niestety w języku rosyjskim, dokładnie TBK-90-ПЦ-4

TBK czyta się TWK czyli transformator wychodnyj kadrow. U nas nosiłby nazwę TWOP - transformator wyjściowy odchylania pionowego. Nie jest więc to transformator głośnikowy. Gdyby pochodził od telewizora lampowego, można by próbować go użyć do celów audio, określając wcześniej przekładnię. Niestety odchylanie pionowe w sowieckich OTV, z wyjątkiem tych najstarszych, pracowało na tranzystorach, np. germanowych "petach" П215. Przekładnia więc zupełnie nie ta.

Tomek Janiszewski

Dodano po 35 [minuty]:


Z tego co masz do wykorzystania jest co najwyżej PL84.
Na dwóch takich lampach można by zrobić wzmacniacz PP o całkiem przyzwoitej mocy - ponad 18W. Ale jest póki co tylko jedna, a jeśli w drugim TV siedzi akurat PCL86? I trzeba by kupić lub nawijać transformator głośnikowy, taki sam jak dla EL86.

PCF82
Np. pentoda jako wzmacniacz napięciowy, trioda jako odwracaz fazy z dzielonym obciążeniem. Poza EF80 (wzmacniacz napięciowy) można wykorzystać jeszcze EBF89 - do budowy kompresora, z prostownikiem sygnałowym na diodach zawartych w tej lampie. Chyba taki układ będzie przydatny do obróbki sygnału z gitary?

PCC choć akurat wątpie aby była 80
Bo to ponad wszelką wątpliwość jest PCC88. Na niej można zrobić jeden kanał końcowego wzmacniacz słuchawkowy OTL SRPP, oczywiście nie do tandetnych słuchawek od walkmana o impedancji 32 lub 16 ohm, lecz do takich klasycznych "Hi-Fi" cechujących się typową impedancją 400 ohm.
A z tego co widzę po zestawie lamp, stracił życie jakiś Fiord lub starszy model Lazuryta - ostatni z krajowych telewizorów beztranzystorowych

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski



" />

Intel, dotychczas kojarzony z produkcją procesorów, wchodzi w świat systemów operacyjnych. Ma mieć on nazwę Moblin i jest już wersją 2.0.

Moblin to system operacyjny o otwartym kodzie źródłowym przeznaczony do netbooków, komputerów kieszonkowych, smartphonów i komputerów samochodowych. Dzięki Silverlight deweloperzy będą mogli pisać aplikacje i uruchamiać je na urządzeniach z systemami Windows (głównie Mobile) i Moblin, a zatem dotrzeć do szerszego grona i objąć ich zasięgiem urządzenia takie jak komputery, telewizory i telefony. Pierwszą wersję Moblin pokazano już w 2007 roku.

Demonstrując wsparcie branży dla netbooków i systemu operacyjnego Moblin, Intel przedstawił urządzenie Dell Inspiron Mini 10v ze wstępnie zainstalowanym systemem Ubuntu Moblin Remix Developer Edition, który będzie dostępny od 24 września. ASUS i Acer wprowadziły już do sprzedaży – a Samsung planuje – netbooki z systemem Moblin 2. Wielu producentów systemów operacyjnych, w tym Canonical, CS2C, Linpus, Mandriva, Novell, Phoenix i Turbolinux, ogłosiło, że systemy operacyjne oparte na drugiej wersji Moblina są już dostępne.

Jego najnowsza wersja – Moblin wersja 2.1 – została stworzona z myślą o przenośnych urządzeniach MID oraz zaawansowanych smartfonach. Sam system nie jest w żaden sposób rewolucyjny, ale na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnego. Moblin w wersji przenośnej ma specjalny, dedykowany panel dla kontaktów, przejrzyście zrealizowane menu główne, które zbiera wszystkie najważniejsze informacje oraz pełen multitasking, czyli obsługę kilku aplikacji jednocześnie. Nie zapomniano także o dostosowanej do potrzeb urządzeń mobilnych przeglądarce internetowej.



Info oparte o strone interia.pl




Pobór mocy przez telewizor zależy też od innych czynników takich jak sprawność zasilacza, konstrukcja cewek odchylających, sprawność układów odchylających, pobór mocy przez układ anodowy kineskopu, pobór mocy przez wzmacniacze mocy małej częstotliwości i inne układy.
Pobór mocy zależy na przykład od obecności lub braku takiego gówna jak układ scalony TDA1170S/UL1265 w przypadku telewizora przenośnego przystosowanego do zasilania z 12V (Vela). Przez jego masakryczne straty napięcia w stopniu końcowym główne napięcie stabilizowane 11V okazało się niewystarczające przy współpracy z cewkami odchylajacymi projektowanymi jeszcze pod układ tranzystorowy i trzeba było sięgnąć po następne będące do dyspozycji napięcie, tj 25V z kondensatora usprawniającego w układzie odchylania poziomego. W ten sposób lekką ręką stracono conajmmiej 3W a konstruktor szmelcu żrącego przeszło 20W nie wiedzieć czemu nie dostał kopniaka w żoopę. Jeszcze bardziej jaskrawa byla kompromitacja konstuktorów WZT którzy postanowili wsadzić w nowy telewizor sowiecki kineskop 16ŁK1B z cienką szyjką (niewiele ponad centymetr) i kącie odchylania 70 stopni, oczywiście wraz z oryginalnymi cewkami odchylającymi. I znów ten poroniony UL1265 musiał koniecznie być zastosowany a ponieważ tam usprawnionego napięcia nie było do dyspozycji - więc postanowiono przełączyć cewki odchylania pionowego z połączenia szeregowego na równoległe. I w ten sposób na dzień dobry pobór mocy przez odchylanie pionowe zwiększono niemal dwukrotnie. Do tego doszedł jeszcze prąd tracony bezużytecznie w diodach przełączających zakresy I-II/III głowicy ZTG (sowieckie głowice zintegrowane miały osobne wzmacniacze w.cz i heterodyny na zakresy I-II i III dzięki czemu nie stosowało się diod przełączających zużywających więcej(!) prądu niż wszystkie tranzystory, kosztem zastosowania w częsci VHF pięciu tranzystorów zamiast trzech), a także moc tracona w równoległych diodach Zenera zawartych w projektowanych do sprzętu sieciowego układach scalonych TDA440 oraz UL1242 (aż by się prosiło zastosować tranzystorowe moduły p.cz. odpowiednio wizji i fonii od "Libry" które zużywałyby kilkakrotnie mniej prądu, ewentualnie zaprojektować nieco ich zmniejszne ale nadal tranzystorowe wersje) oraz układu synchronizacji poziomej UL1262 (i tu tranzystorowy selektor i VCO oraz diodowy detektor fazy zadowoliłyby się kilkoma zamiast kilkudziesięcioma miliamperami prądu). W efekcie otrzymano peerelowski na wskroś nowoczesny nafaszerowany układami scalonymi telewizor (Vela T101) żłopiący z akumulatora samochodowego 15W mocy, podczas gdy jego sowiecki pierwowzór wykonany na germanowych petach zadowalał się mocą 6,5W...
Zmniejszenie średnicy szyjki było wywołane koniecznością zmniejszenia rozmiarów działa elektronowego.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)