Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Virtual DJ Studio 5.3

http://pobieralnia.p...bierz-3052.html

Nazwa: Virtual DJ Studio 5.3

Licencja: Demo

System: 98,Me,2000,XP


Virtual DJ Studio - to rewelacyjne narzędzie do miksowania muzyki w czasie rzeczywistym. Pozwala miksować muzyke w formacie MP3!. Dzięki Virtual DJ Studio mamy możliwość włączenia kilku piosenek jednocześnie, mamy możliwość dodawania różnych efektów dźwiękowych itp. Jedną z wielu zalet programu jest tryb KARAOKE, dzięki któremu praktycznie całkowicie wyciszone zostą słowa w piosenkach i bedzie można sobie śpiewać w rytm swych ulubionych piosenek. Virtual DJ Studio posiada 10 kanałowy graficzny equalizer oraz analizator widma (spektrum)



" />

Producent: Atomix Productions
Licencja: Pełna wersja
System: Windows 98/Me/NT4/2000/XP/Vista
Język: Angielski

" style="display: none;">Atomix Virtual DJ Pro 5.0 R6 [ENG] jest popularnym narzędziem służącym do miksowania plików mp3. Pozwala na odtwarzanie kilku utworów jednocześnie, płynne przechodzenie z utworu na utwór oraz dodawanie różnorakich efektów. Wirtualne gramofony pozwalają na odzwierciedlenie rzeczywistego skreczowania. Stół mikserski jako całość, od strony wizualnej prezentuje się dosyć dobrze.
Do programu dorzuciłem mały bonus w postaci dodatków...


Pobierz z chomikuj.pl



" />Dance eJay 7 [ENG]

Producent: eJay
Licencja: Pełna wersja
System: Windows 98/Me/2000/XP
Język: Angielski

" style="display: none;">Dance eJay 7 [ENG] jest bardzo prostym w obsłudze programem służącym do tworzenia muzyki łączącym w sobie także bardzo zaawansowane funkcje. Robienie własnego utworu polega na logicznym układaniu klocków które są odpowiednikami różnych dźwięków. Wersja Dance zawiera 10 grup sampli (loop, rap, drum, voice, bass, effect, guitar, xtra, keys i layer) łącznie około 5000, co daje praktycznie nieograniczoną ilość kombinacji. Sami decydujemy o tym jak długi ma być utwór. Do dyspozycji dla bardziej zaawansowanych są również różne efekty miksowania, a płytę możemy nagrać używając bezpośrednio tego programu.

Pobierz z chomikuj.pl



Zrób tak.

o dziel obraz (video) od dźwięku. W dowolnym programie do miksowania dodaj efekty dźwięku. Później tylko znowu zmontuj ale dokładnie żeby pokrywał się z obrazem.

Rozumiesz o co chodzi ?

Programy:
Do odzielenia - Total Video Converter POBIERZ - Kliknij a rozpocznie się pobieranie

Do miksowania - Tutaj będzie ciężko znaleźć program który zmodyfikuje już nagrany program :) Najlepiej jest fodufikować jak się nagrywa ale takiej możliwości nie ma bo nie ma na komórki programu do modyfikacji a zarazem nagrywania obrazu jednocześnie. Gdzieś znalazłem taki program (zobacz bo nie testowałem go). Funnyvoice


Do ponownego łączenia
Tutaj już prawo wyboru. Np. Movie Marker czy jakiś inny program.


Rada dla Ciebie
Robisz kopię zapasową filmu (najlpiej w AVI lub mp4.) Ten plik co zrobiłeś jako zapasową kopię (czyli film) ładujesz do Total Video Converter. Tam zapisujesz gdzieś na dysku w formacie MP3 lub VAW. Ładujesz program i tam się bawisz z modyfikacją głosu/muzyki. UWAGA ! Pamiętaj że jeśli o dzieliłeś i muzyka miała 3:04 to po modyfikacji zalecane jest też żeby miała 3:04 i leciała razem z obrazem. Gdy jesteś już pewnie zapisujesz Twój miksior głosu. Odpalasz jakiś program do robienia filmów. Ładujesz najpierw film (orginal) i wyciszasz głos. Ładujesz teraz plik który jest ze zmodyfikowanym głosem. Ustawiasz je równa tak jak jest w orginale.





Jeśli chcesz tylko zamaiast głosu dać muzykę robisz tak.
Włączasz program do robienia filmików Video. Ładujesz filmik. Wyciszasz go. Ładujesz muzykę. Ustawiasz co i jak.

Programy do tego:
Ulead Video Studio 10 Programik cacy :P Wszystko potrafi
Movie Marker 2 W Windows Xp standardowo jest


Jeśli coś chcesz wyjaśnić to napisz tutaj.
Pozdrawiam.



Audacity to darmowy program służący nam do edycji dźwięku. Program ten można wykorzystać do:

√Nagrywania audio.
√Wycinania,kopiowania,sklejania i mieszania ze sobą dźwięków
√Zmiany prędkości lub wysokości dźwięku nagrania
√Konwersji kaset i nagrań do postaci cyfrowej lub na płyty CD.
√Edycji plików w formatach Ogg Vorbis, MP3 i WAV.
# Importuj i eksportuj pliki WAV, AIFF, AU oraz Ogg Vorbis
# Importuj MPEG audio (wliczając pliki MP2 i MP3) z libmad.
# Eksportuj pliki MP3 używając opcjonalnej biblioteki LAME.
# Twórz pliki WAV lub AIFF odpowiednie do wypalania na CD.
# Importuj i eksportuj wszystkie formaty plików wspierane przez libsndfile.
* Zmiana wysokości bez jednoczesnej zmiany tempa i odwrotnie.
* Usuwanie składowej stałej, syczenia, przydźwięku lub inych stałych zakłóceń w tle.
* Zmiana widma przy użyciu Korektora, Filtru FFT i wzmacniacza Basu.
* Modyfikacja głośności przy użyciu efektów : Kompresora, Wzmocnienia i Normalizacji.
* Inne wbudowane efekty obejmują:
o Echo
o Fazer
o Wahwah(Kaczka)
o Odwracanie(Reverse)
oraz do wielu innych zadań. Program Ten posiada wiele różnych dodatkowych narzędzi , nakładek które można pobrać z oficjalnej strony producenta: Kod: Zaznacz wszystkohttp://audacity.sourceforge.net

Link do programu: Kod: Zaznacz wszystkohttp://sourceforge.net/project/downloading.php?group_id=6235&filename=audacity-win-1.2.6.exe



Konfiguracja:

Język Polski w programie

Uruchamiamy Audacity i idąc po następującej ścieżce Edit -> Preferences dochodzimy do okna konfiguracyjnego które się pojawi. Wybieramy w nim po lewej /klikamy/ Interface i w prawym oknie rozwijanego menu wybieramy Polski klikamy guzik OK następnie zamykamy Audacity. Przy kolejnym uruchomieniu nasze oczy powinien cieszyć polski interfejs użytkownika. Nie wszystko niestety jest przetłumaczone /zwłaszcza wtyczkom brakuje tłumaczeń/ ale część audacity jest po polsku.

Nagrywanie do mp3.

Aby stworzona scieżka dzwiękowa była zapisana w formacie mp3. Musimy posiadać enkodera mp3 lame_enc.dll.
Żeby załadować ten encoder wchodzimy we właściwości programu, następnie formaty pliku tam szukamy buttona o nazwie Find Libary

klikamy na niego, oraz szukamy scieżki do naszego enkodera mp3 lame_enc.dll, zamykamy okienko. Aby plik zapisać w formacie mp3. klikamy plik>eksportuj jako mp3 i dajemy zapisz.


Auto nagrywanie pracy.

Warto ustawić tą funkcję autosave w audacity zwłaszcza gdy mamy problemy z komputerem zawiesza się resetuje itd. Bardzo przydatną opcją jest w autosave możliwość ustawienia co jaki czas audacity będzie nagrywać naszą pracę co określony przedział czasowy. Czas co jaki ma się robić kopia zapasowa ustawiamy w konfiguracji z zakładce Katalogi, stawiamy ptaszka przy napisie Auto sava a copy… i pod spodem podajemy w okienku co ile minut ma robić kopię. W zakładce tej możemy również podać ścieżkę do plików tymczasowych tworzonych przez audacity.

Miksowanie wielu ścieżek dźwiękowych

Bardzo istotną cechą Audacity jest możliwość miksowania wielu plików dźwiękowych. Wybierając polecenie Import Audio... z menu Project można otworzyć kolejne pliki dźwiękowe. Otwarte nagrania można wyrównywać (Project→Align Tracks...), przesuwać ręcznie i edytować każdy z osobna. Ponadto możliwe jest dodanie pustych ścieżek i usunięcie istniejących (wszystkie polecenia dostępne w menu Project).

Całą kompozycję można zapisać jako projekt programu Audacity (*.aup) lub - po odpowiednim przygotowaniu - jako plik WAVE, MP3 bądź OGG. By zapisać zbiór w formacie WAVE (stereo) trzeba odpowiednio przygotować wszystkie ścieżki. Przede wszystkim trzeba rozseparować oba kanały plików stereofonicznych (kliknij na nazwę pliku po lewej stronie wykresu falowego i z podręcznego menu wybierz Oddziel ścieżkę stereo). Następnie każdą ścieżkę przypisać należy do kanału lewego bądź prawego (przy użyciu tego samego menu podręcznego). Teraz można już zapisać plik WAVE, MP3 lub OGG (File→Export as WAV... i inne).

Audacity jest oczywiście programem konfigurowalnym, okno preferencji wywoływane jest kombinacją klawiszy Ctrl+P. Można zmienić wygląd programu, zdefiniować własne skróty klawiszowe, a przede wszystkim wybrać urządzenie odtwarzające dźwięk, ustalić używane formaty plików i ich jakość.

Niezmiernie ważną cechą Audacity jest przenośność programu. Użytkownicy systemu Windows mogą po ewentualnej "przeprowadzce" na Linuksa korzystać nadal z tego samego edytora audio. Trzeba jednak pamiętać, że Audacity nie obsługuje w systemie Linux wtyczek VST, zaś pluginy LADSPA nie dorównują jeszcze swoim komercyjnym odpowiednikom działającym pod kontrolą Windows.


Usuwanie kawałków utworu

Kolejnym ważnym elementem jest możliwość wycinania i wklejania fragmentów zapisu dźwiękowego. Wystarczyć zaznaczyć żądany kawałek wykresu falowego (przed zaznaczeniem upewnij się, że w lewym górnym rogu okna Audacity wciśnięta jest ikona Do zaznaczania), a następnie z menu Edycja wybrać Wytnij lub Kopiuj. Funkcja ta przyda się w celu usunięcia niechcianych fragmentów nagrania bądź powielenia wybranych partii utworu.

Usuwanie szumów z utworu

Zaznaczamy kawałek z szumem, a potem w Efekty wybierz wybieramy odszumiacz i pobierz szum. Potem zaznacz obszar który ma być odszumiony, znowu odszumiacz i Usuń szum.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)