Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

A więc tak jak mówi MaKi, nie można nic dorzucić


a komputer się nie zamulił

Komputer będzie się mulił, ze względu na to, że Kaspersky go zamula i nic na to nie poradzisz

Kasperskiego używasz w domu czy może w pracy czy coś?

Jeśli w domu to raczej nie będziesz z niego w pełni zadowolony, już mówię dlaczego tak przypuszczam
Otóż Kaspersky bardzo dobrze chroni komputer ( to trzeba mu przyznać ), ale jeśli używasz np jakiegoś programu p2p to możesz się spodziewać, że Kaspersky Ci go zablokuje ( i nawet jeśli przez Kasperskiego byś go odblokował to i tak nie będzie działać ), a jeżeli nawet nie zablokuje to bardzo możliwe, że będziesz miał bardzo mały transfer, Kaspersky blokuje też nie raz strony internetowe i ogólnie nie wpływa pozytywnie na programy
Dlatego moim zdaniem KIS^ jest dobry, ale raczej nie do domu...
Ale Ty zrobisz jak chcesz :)

Pozdrawiam Serdecznie

^KIS czyli Kaspersky Internet Security



Internetowi gracze w gry na Xbox nasyłają na siebie hakerów.

Blokowanie adresu IP użytkownika konsoli Xbox i wyrzucenie go tym samym z internetowej rozgrywki to coraz popularniejszy sposób eliminowania przeciwników przez nieuczciwych graczy. Usługę taką za pieniądze świadczą hakerzy.

Według firmy Microsoft - producenta konsoli Xbox, w ostatnich tygodniach zgłasza się coraz więcej poszkodowanych osób, które zostały odcięte od serwerów, na których toczyły grę. Do tego celu hakerzy wykorzystują znaną metodę zalewania adresu zbędnymi danymi, co powoduje jego przeciążenie. Ta metoda jest od lat stosowana przez hakerów do blokowania stron internetowych.

Microsoft bada skalę zjawiska i zapewnia, że gracze przyłapani na blokowaniu przeciwników zostaną pozbawieni możliwości gry w sieci.

Nie jest to jednak proste, ponieważ do generowania "powodzi danych" zdolnej zablokować łącze internetowe wykorzystywane są najczęściej komputery nieświadomych niczego osób. Hakerzy przejmują nad nimi kontrolę przy pomocy specjalnych programów.

PAP
źródło: portalwiedzy.onet.pl



To ja jeszcze raz zarekomenduje Avant Browser.

blokuje popupy, jest po polsku, jest za darmo, nie ma w nim zadnego spyware czy bannerow reklamowych, nowe okna nie pojawiaja sie na pasku windows, a tylko w oknie programu, ma uzyteczne funkcje wyswietlania okien ze stronami- kaskada, obok siebie w poziomie, pionie..., mozna zamknac wszystkie okna jednoczesnie, blokowac wyswietlanie grafiki na stronie (mysle, ze bardzo przydatne dla modemowcow), dowolnie konfigurowac umieszczenie przyciskow i laczyc je w grupy na paskach (nie moge juz bez tego zyc )... uwazam ta nakladke za jedno z najbardziej przydatnych narzedzi, jakie wykopalem z internetu. Od kiedy zainstalowalem- zapomnialem o czyms takim jak "pop-up". Czasem tylko zerkne na dolny pasek z wyswietlona liczba zablokowanych okien...21...36....69... Polecam, polecam, polecam... (avanta, choc 69 to tez fajna sprawa...)

PS. Wcale dla nich nie pracuje...



EuroFirma Mini Monitoring jest to program dzięki któremu każdy pracodawca który zatrudnia pracowników do pracy na komputerze będzie miał nad nim kontrole i będzie wiedział co robi w danym momencie. Aplikacja daje możliwość blokowania dostępu do wybranych stron internetowych oraz do niektórych narzędzi w systemie operacyjnym. Oczywiście EuroFirma Mini Monitoring można również wykorzystywać na przykład w domu dla własnych celów. Interfejs posiada polskojęzyczną wersję a więc ułatwia nam to znacznie korzystanie z niego. Program można pobrać na licencji Trial.

Strona producenta:

http://www.euro-firma.pl/



W Australii proponuje się aby dostawcy blokowali użytkowników, na których komputerach nie zainstalowano żadnego programu antywirusowego oraz firewalla.

Komitet ds. Łączności, Izby Reprezentantów Australii opracował wytyczne do walki z przestępczością w sieci. Propozycje przywidują możliwość blokowania komputerów bez zainstalowanych zabezpieczeń. Jeżeli komputer zostanie zainfekowany i nie znajduje się na nim system ochrony antywirusowej, to właściciel nie będzie mógł skorzystać z Internetu.

Wśród założeń projektu istnieją plany utworzenia specjalnej linii cyberprzestępczości. Ponadto każde nieuatoryzowanie instalowane...

Jeżeli interesuje Ciebie ten news, możesz go przeczytać w całości i skomentować go na stronie=> Australia: blokada sieci za brak zainstalowanych zabezpieczeń



np. Opiekun Dziecka w Internecie

Opiekun Dziecka w Internecie to aplikacja wyposażona w zaawansowane mechanizmy oceny bezpieczeństwa strony. Posiada olbrzymią bazę skategoryzowanych tematycznie adresów stron internetowych. Baza ta obecnie zawiera ponad 560 tys. adresów. Ponadto, zawiera mechanizm aktywnej kontroli treści otwieranych stron rozpoznający 7 języków europejskich. Dzięki tej funkcji program Opiekun blokuje nawet te niebezpieczne strony, których nie ma w bazie.



" />

Chroni komputer, automatycznie wykrywając i usuwając oprogramowanie typu "spyware", wirusy, konie trojańskie oraz robaki internetowe.
Umożliwia wymianę plików za pośrednictwem poczty e-mail i komunikatorów internetowych bez obaw o zainfekowanie swojego komputera lub rozesłanie zagrożeń innym osobom.
Program Norton Identity Safe zabezpiecza informacje osobiste i tożsamość użytkownika podczas zakupów, korzystania z usług bankowych i przeglądania stron w Internecie.
Funkcja zaawansowanej ochrony przed atakami typu "phishing" identyfikuje i blokuje fałszywe witryny internetowe służące do kradzieży informacji osobistych.
Inteligentna ochrona oparta na zaporze ogniowej automatycznie konfiguruje ustawienia zabezpieczeń i umożliwia ukrycie komputera podczas połączenia.
Ustawienia zabezpieczeń są optymalizowane automatycznie, niezależnie od tego, czy użytkownik loguje się w domu, w kawiarence czy w podróży.
Pracuje dyskretnie, nie przeszkadzając. Działa w sposób niezauważalny w tle, nie wymagając ciągłego reagowania na mylące alerty.
Zwiększona wydajność umożliwia szybsze uruchamianie i działanie programu oraz skanowanie, zapewniając satysfakcjonujące korzystanie z Internetu.
Program Norton Add-on Pack oferuje opcjonalne rozwiązania dla użytkownika i jego rodziny, w tym ochronę antyspamową i funkcje kontroli rodzicielskiej.
Udostępniane regularnie przez cały rok aktualizacje zabezpieczeń uwzględniające nowe zagrożenia zapewniają bezpieczeństwo połączeń.
Wsparcie techniczne w trybie online jest bezpłatne i szybko dostępne za pośrednictwem czatu oraz poczty e-mail z poziomu produktu.

Kod:http://rapidshare.com/files/133837405/Norton.Internet.Security.2008-EDGE.rar



Światową premierę kolejnej finalnej wersji przeglądarki internetowej Opera 9.5 ogłosiła firma Opera Software. Do programu wprowadzono wiele nowości. Jedną z ciekawszych jest Opera Link, debiutująca jako usługa stacjonarna.

Funkcjonalność Opera Link była już opisywana na łamach DI. Zapewnia ona synchronizację zakładek, stron w Szybkim Wybieraniu i notatek między przeglądarką Opera 9.5 na komputerze stacjonarnym a wersją Opera Mini, bezpłatną przeglądarką dla telefonów komórkowych. Do notatek sporządzonych w przeglądarce Opera 9.5 — list zakupów, wskazówek dotyczących dojazdu itp. — można uzyskać dostęp za pomocą Opery 9.5 na dowolnym komputerze po zalogowaniu.

Inna nowość to funkcja Quick Find. Dzięki niej wystarczy wpisać słowo z odwiedzonej wcześniej strony do paska adresu, aby znaleźć tę stronę.

Opera 9.5 to również przeglądarka chroniąca przed złośliwym oprogramowaniem dostępnym w sieci. Technologia Fraud Protection, oparta na rozwiązaniach firm Haute Secure, Netcraft i PhishTank, automatycznie blokuje strony internetowe powodujące problemy, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczne surfowanie po sieci.

Ponadto Opera poprawiła wygląd i zyskała na atrakcyjności dzięki wyrazistej skórce o prostych liniach i wyraźnych ikonach. Przycisk Nowa karta i inne elementy zmodyfikowano w celu zwiększenia intuicyjności programu. Do dyspozycji użytkownika oddano również skórki związane z konkretnymi platformami, umożliwiające wizualną adaptację Opery do wybranego systemu operacyjnego.

Twórcy przeglądarki zapewniają też, że jeśli chodzi o szybkość działania ich produkt jest wciąż w czołówce. Przyśpieszyła nie tylko przeglądarka, ale także klient poczty e-mail i czytnik RSS.
Źródło



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)