Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Hmmm, pośpieszyłem się troszkę...

Pol, tak jak napisał Kriszo spróbuj ściągnąć nowszą wersję programu i wtedy sprawdzić, jeśli się nie mylę to chyba w programie RivaTuner wyświetlane są informacje na temat ilości potoków i architektury karty więc spróbuj też zainstalować :).


Ehhh, tak to jest jak człowiek robi parę rzeczy naraz...




A ja mam takie pytanko odnośnie programów do obliczeń wytrzymałości konstrukcji na zginanie, skręcanie itp. czy sa jakies tanie proste feeware które można ściagnąc z sieci??

Czy to juz raczej wyższa szkoła jazdy??


jako, że na konstrukcjach znam się prawie wogóle nie ( architekci to nie konstruktorzy niby ) to znam jeden prosty który oblicza układy tzw statycznie wyznaczalne....liczy to to tzw momenty i rysuje wykresy... nie za wiele będzie to miało wspólnego z rzeczywistościa.....być może bartolini wie coś wiecej na ten temat....
Ten post był edytowany przez philips dnia: 19 February 2007 - 22:30



Masz wiec wybor:

1. programy online
2. programy darmowe, do sciagniecia z www.dobreprogramy.pl na przyklad (Ikea)
3. wersje demo, komercyjnych programow (tez na www.dobreprogramy.pl )
4. komercyjne - pisane specjalnie na potrzeby architektow, firm, na przyklad CAD Project K&A
5. programy profesjonalne AutoCAD, ArchiCAD

Sam rozumiesz, ze program online jest tylko do zabawy (np. TEN )
Programy, takie jak program Ikea, do kuchni - maja tylko biblioteke mebli danej firmy, wiec nie poszalejesz, zwlaszcza, ze meble, jak mowisz, masz juz kupione;)
Wersje demo komercyjnych programow sa w porzadku, bo - maja bogate biblioteki (kilku firm, a takze sam mozesz dowolnie ksztaltowac wybrane modele mebli, dobierac kolory, materialy i faktury, nie pamietam, ale raczej nie wygenerujesz sobie obrazu - nie dolaczysz swiatla, sztucznego i naturalnego, nie "zaprogramujesz widoku" na dana godzine, sterfe czasowa i warunki pogodowe - dopoki programu nie kupisz;) ), no i naprawde ladna grafike.
Programy komercyjne sa drogie (nie wszystkie). Ale sa latwe :)
Programy profesjonalne - sa drogie ale i trudne :)

Czego ja uzywalam? AutoCAD, troche ArchiCAD'a, PRO 100, programy firmy CAD Project K&A (naprawde sa niezle), Sam Zaprojektuj Dom, Wnętrze i Ogrod (polecam dla amatorow) i pare innych, ktore chyba nie byly az takie dobre, zeby je pamietac:)
Powodzenia zycze i milej zabawy:)



Witam.

Dorzucę swoje 3 słowa.

Jezeli startujesz od poczatku do plc lub uP, to tak czy siak spedzisz duzo czasu nad poznaniem ich architektury, sposobem programowania, mozliwosciami. Jak masz duzo czusu i checi to jaknajbardziej opracuj swoj wlasny system, ktorego bedziesz znal w 100% i latwo potem bedziesz mogl rozbudowac. PLC latwo sie rozbudowuje, dokladajac do procesora odpowiednie moduły np wejscia wyjscia. Tutaj bardziej skupiasz sie na projektowaniu programu na programowaniu wejsc i wyjsc. uP raczej nadają sie do malych projektów, chociaz i duze tez mozna wykonac. Z tym ze tutaj akurat bawisz sie oprocz tego co w plc, wykonaniem wlasnych modułów, plytek, czasami trzeba wykonac jakies przetworniki, ktorych nie ma dany uP. Ogólnie znane uP (jesli masz na mysli atmegi, atmele, i tego typu sterowniczki) to zwykle posiadają niewielką ilosc wejsc/wyjsc. Rozbudowujac system szybko natrafiamy na problem ze nam brakuje tego jednego wejscia. I co wtedy albo szukamy innego uP albo dokladamy drugi uP, ale znowu teraz jesli zechcemy je polaczyc w jednosc to znowu trzeba opracowac protokol komunikacji miedzy nimi (zwykle mozna sciagnac kawalki kodu programu z netu) lecz pozostaje mozolne dorabianie plytek, polaczen. W PLC tym sie nie martwisz, wstawiasz w wolne gniazdo kolejny modul i zabierasz sie do programu. To tak w skrócie ode mie.
PLC sa kosztowo drozsze lecz maja moim zdaniem wieksze mozliwosci, szybsze procesory, wieksza moz obliczeniowa.

Pozdrawiam.

ps. Jesli to ma sterowac 5-cioma zarowkami i 3 wlacznikami to zaczałbym od jakiegos uP. Koszty nauki nie są tu jakieś kosmiczne.



Opowiedz na temat architektury plików - podkreśl gdzie zapodział się mój komputer i gdzie są dyski bo tego wielu się do dziś boi jak dostać się do plików.
Podkreśl bezpieczeństwo, opowiedz o uprawnieniach, koncie roota. Nie zapomnij, że wirusy w Linuksie są jak krasnoludki podobno są ale nikt ich nie widział .
Może to dziwne ale poświęć chwilę tematowi ntfs-3g i odpowiedniej jego konfiguracji. Da się tak nauczyć Linuksa dostępu do partycji NTFS i odpowiednio skonfigurować programy, że mogą się systemy dzielić robotą .
Przykładem aMule zaczyna plik ściągać, a korzysta z tych samych plików co Windows i w sesji Win eMule sobie shashuje i będzie ściągało dalej.

Opowiedz o SSH, i dostępach zdalnym. Naprawdę masz temat rzeka do opowiedzenia .



Oczywiście ilość użytkowników wpływa na prędkość internetu w Twoim komuterze, Takie pingi są typowe dla wielu odbirców z jednego źródła, z czego gdy ping Twój wynosi 2000 ktoś coś ściąga. Przeglądarki często można ustawić na to, by w czasie ściągania pliku połowa dostępnego transferu była przeznaczona na ściąganie, a połowa na korzystanie ze stron WEB. to ciekawostka.

W twoim wypadku podejrzewam właśnie tą opcję. Nie podałeś architektury sieci...

Gdyby był problem sprzętowy, podejrzewałbym pingi zmienne dla 20-50 , aż do zaniku sygnału...


Radiówka - i wszystko jasne , dobre pingi to możesz mieć w Neostradzie , a nie w Radiówce ( duża utrata pakietów)

Nie zawsze tak jest, lecz przeważnie sieć radiowa uzależniona jest od czynników atmosferycznych etc. Nie należy zawsze narzekać, moim kolegom działa ona dobrze, a czasem nie ma inenego sposobu na połączenie się z siecią

Utrata pakietów oczywiście nie oznacza, że pakiety giną w czasoprzestrzeni. Protokół tpc ip nie pozwala... Każdy pakiet jest dokładnie sprawdzany, czy doszedł do miejsca przeznaczenia, jeśli nie, wysyłany jest do zaniechania. W sieci radiowej nie zalecam też sięgania po programy "przyśpieszające" internet, może to pociągnąć za sobą falę błędów...



Kurde.. Muszę se ściągnąć tą najnowszą wersję ubuntu. Dawno na ubuntu nie siedziałem, ale to wszystko przez wymogi studiów (Design architekt pod linuxa płatny, a do projektowania płytek pod układy elektroniczne pod windą mam full darmowych programów... Do tego tragedia z odpalaniem photoshop cs pod ubuntu.. Reszta rzeczy jakoś ujdzie, bo avrstudio jest też pod linuxa...)



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)