Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Płatna, czeska platforma satelitarna - skylink rozszerzy wkrótce swoją ofertę o nowy kanał HD nadawany w języku czeskim. Będzie to dokumentalno-historyczna stacja History Channel HD, która wystartuje w Czechach w lecie bieżącego roku. Aktualnie abonenci mają dostęp do anglojęzycznej wersji programu, który nadawany jest za pośrednictwem satelity Astra 1G (23,5E), na częstotliwości 12,110GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 9/10 (DVB-S2/QPSK). Sygnał jest kodowany w Cryptoworks. Już 1 maja br. w skylink zostanie udostępniona czeska wersja History Channel SD. Kanał będzie nadawał początkowo 70% programów z ramówki w ojczystym języku Czechów. Stacja już w tej chwili jest dostępna na częstotliwości 11,914GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4 i posiada identyfikator dla czeskiej wersji językowej. W Polsce żaden z kanałów spod znaku History Channel nie jest oferowany przez platformy cyfrowe. Wyłącznie wybrane sieci kablowe oferują swoim klientom dostęp do w/w programów.

Źródło: Parabola



7 mln widzów kanału Russia Today

Pierwszy, anglojęzyczny kanał informacyjny o Rosji Russia Today (RT), posiada widownię ponad 7 mln widzów w sześciu krajach europejskich. Sonda na zlecenie telewizji została przeprowadzona przez agencję zajmującą się badaniem rynku i opinii Synovate i obejmuje Francję, Niemcy, Włochy, Wielką Brytanię, Serbię i co interesujące… Polskę.

Badanie socjologiczne wykazało, że 12% europejskich odbiorców ogląda stację każdego dnia, 23% ankietowanych twierdzi, że jest to ich główny kanał wśród innych telewizji informacyjnych, natomiast 53% respondentów zaznacza, że lubi oglądać RT z uwagi na wysoką jakość programów.

Około jedna czwarta widzów w Europie wskazuje Russia Today jako swój ulubiony kanał. Sugeruje to nam, że jesteśmy na równi z najlepszymi z najlepszych w tej branży - BBC, CNN i euronews. Teraz do listy śmiało może dopisać RT. Nas oglądają, nam zaufają. To jest rzeczywiście wielkie zwycięstwo - tak wyniki badania skomentowała Margarita Simonian, redaktor naczelna Russia Today.

Russia Today wystartował w grudniu 2005 roku. Od początku był określany mianem "rosyjski CNN". Należący do państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti, został uruchomiony przez ówczesny rząd byłego prezydenta Rosji, Władimira Putina. Stację w systemie niekodowanym można odbierać z kilku satelitów, w tym m.in. Hot Bird 8 (13E), Astra 1M (19.2E), EuroBird 1 (28.5E) czy Sirius 4 (4.8E).

info:satkurier.pl



Ukraina: UTR z informacjami po angielsku

Ukraiński kanał państwowy UTR rozpoczął nadawanie swoich serwisów informacyjnych w języku angielskim. Jak informuje Państwowy Komitet Telewizji i Radia Ukrainy, jest to pierwszy tego typu projekt na Ukrainie. Anglojęzyczne okno na kanale UTR adresowane jest do zagranicznych gości, cudzoziemców, którzy przebywają na Ukrainie, jak i samych mieszkańców Ukrainy, którzy pragną nauczyć się języka angielskiego.

Informacje w języku angielskim będą podawane codziennie w dni powszednie o godz. 10:00 i 23:00 czasu lokalnego, w niedzielę natomiast specjalny program półgodzinny poświęcony najważniejszym wydarzeniom mijającego tygodnia emitowany w godzinach wieczornych.

UTR powstał z inicjatywy byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy. Stacja prezentuje wiadomości, publicystykę, a także ukraińską kulturę. Kanał nadawany jest w przekazie niekodowanym z satelity Hellas Sat 2 (39E) w pakiecie Ukrkosmos o częstotliwości 11,512 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 7/8. Wszystkie emitowane programy można też oglądać w Internecie.

info:satkurier.pl



Press TV rusza z przekazem

http://w3.satkurier.pl/pliki/5899.gif Już 2 lipca z regularną emisją wystartuje niekodowany anglojęzyczny kanał informacyjny z Iranu - Press TV. Przekaz testowy prowadzono już od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz udało się zakończyć przygotowania do startu. Siedziba Press TV jest zlokalizowana w stolicy Iranu - Teheranie.

Press TV planuje przełamać monopol informacyjny kanałów CNN i CNBC w Iranie. Na antenie obok doniesień agencji DPA pojawią się także wiadomości pochodzące z irańskiej FARS.

Z kanałem współpracować będzie także wielu wysłanników zagranicznych, także z Wielkiej Brytanii.

Obok najświeżnych informacji z Iranu na antenie pojawią się także filmy dokumentalne, programy typu talk-show, a także formaty znane z zachodnich kanałów tego typu, jednak tworzone w lokalnym stylu.

Niekodowany przekaz Press TV jest prowadzony z satelity Hot Bird 8 (13.0°E).

Parametry techniczne:
tp. 87 (12.437H SR=27500 FEC=3/4)

PID V=311
PID A=103
PID PCR=311
SID=7944
Kodowanie: brak
Rozdzielczość: 720x576 przy średnim bitrate 3,7 Mbit/s

Uruchomiono już stronę domową Press TV. Znajduje się ona pod adresem http://www.presstv.ir.

info:http://www.satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly/&kat=48&id=36928




Czy tylko ta najbardziej znana audycja anglojęzyczna Luksemburga nie była czasem nadawana z Londynu (myślę o produkcji)? Była nagrywana w Londynie a taśmy dostarczane drogą lotniczą do studia w Luksemburgu. Nie mniej dyżurni zapowiadacze cały czas byli w Luksemburgu i część audycji szła na żywo np. koncerty życzeń, programy nocne, słynne Top Twenty. Jednak przez ostatnie parę lat Luksemburga na średnich i przez satelitę to już wyłącznie nadawanie na żywo ze studia. W Luksemburgu.



Czy znacie jakieś fajne anglojęzyczne kanały niekodowane, które można odebrać przez satelitę, coś w stylu Viva, 4Fun TV...? Oczywiście wskazane są kanały ze świata, najchętniej jakieś, gdzie można obejrzeć czasem jakieś fajne koncerty itp.

Ostatnio odkryłem:

Physique TV - jakaś tv o kulturystyce, niezłych masakratorów tam pokazują
RTG TV - o podróżach, coś w stylu travel, po angielsku
Rebel TV - nowy kanał, na którym leci fajna muza i teledyski, na razie leci jako testowy
World Fashion - coś takiego jak Fashion TV, albo E!, po angielsku
EDUSAT - polski kanał edukacyjny, nawet spoko

Mam chyba z 1000 programów w pełnej alfabetycznej liście dekodera... Tylko nie wpisujcie tv typu Kurdystan

Pomijam też takie jak TELE5, POLONIA1, Puls, TVP Kultura, TV Polonia, BBC World, EuroNews, ITV, TVN Warszawa, bo to chyba ma każdy, kto ma tv cyfrową.




Kilka kanałów z wiązki Astry 28,2 stopnia odbierzesz, ale tej kierunkowej wiązki to nie, tam trzeba >= 2 metry anten...

Szkoda bo zależy mi na kanałach anglojęzycznych a na 28,2 stopnia jest ich masa.


...moim zdaniem nie warto się pchać w tamten kierunek, lepiej Amos, albo Thor, aktualnie leci Sportklub+ bez kodowania i jest co oglądać. Pozdrawiam

Ok więc możecie mi powiedzieć co na satelitach Amos i Thor jest ciekawego po angielsku? Poproszę o link do jakiejś dobrej stronki z danymi o programach sat. Z polskich to ten SportKlub+ tylko jest? Na Thor i Amos zeza z Hotbirda nie zrobię, bo to także troszkę "daleko" prawda? W grę wchodzi zakup 60cm lub większego talerza.



Jest wersja Smart Movie która działa super na 9500 (wiem bo używałem) 3.41 jeżeli się nie mylę. Filmy konwertowane z Divixów zajmują około 200MB. Ale ogólnie do konwertowania warto zainteresować się innymi programami a tylko odtwarzać to potem w SmartMovie. Do konwersji polecam MediaCodera ale ustawień nie pamiętam. Może poszukaj na anglojęzycznych forach typu ipmartforum lub podobne. Jak znajdę coś to przekleję

-- mniej niż minutę temu --

Przejrzyj ten wątek tam gdzieś będą linki do Smart Movie dla 9500:

http://www.ipmart-forum.com/showthread. ... =9500+apps

-- mniej niż minutę temu --

Co do samej 9500 polecam zakupić w miarę dobrej klasy odbiornik GPS na BT (nie taki najtańszy z allegro bo one długo szukają satelitów GPS i gubią zasięg ale już coś w granicach 130zł będzie przyzwoite) i zainstalować TOM TOM 5 PL (mimo, że mapy dla Polski dla tej wersji to tylko 39% pokrycia ale ... adresowego - drogi masz praktycznie wszystkie tylko w mniejszych miejscowościach brakuje nazw dla ulic i numerów domów ale duże miasta są zrobione miodzio) i potestować nawigację na rozdziałce 640x200 pikseli - wygląda i działa miodzio !!! Nawet uchwytu samochodowego do komy nie potrzeba wystarczy taka podkładka antypoślizgowa "Gecko" za 10zł i można jeździć - polecam fajna zabawa i miodna jakość



Możemy Ci polecić http://www.hollex.pl/. Najlepiej kup sobie TNK http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&id=1135 lub przywróć kartę kodowanej TV która oddałaś.W zestawie programów FTA na Hot Bird 13 są także programy anglojęzyczne np BBC i CNN.Satelita Astra 28,2E wymaga większej średnicy anteny.



witam,

posiadam antenę 90cm oraz diseqc 4/1, aktualnie ustawione mam 3 satelity, tzn. główną jest Astra 1, a zezują Hotbird oraz Astra 2... zastanawiam się co dołożyć lub ewentualnie zapiąć na drugiej czaszy do wolnego miejsca w diseqc... oglądam głównie programy anglojęzyczne oraz dużo muzyki i sportu, przy czym dla sportu język nie ma już aż tak dużego znaczenia...

zastanawiam się m.in. nad tymi satelitami:

26E Badr
42E Turksat
7W Nilesat
30W Hispasat

dodam, że mieszkam na południu Polski... moje pytanie: co polecacie? czy znajdę może na którejś satelicie filmy w języku angielskim (najlepiej stosunkowo nowe)? jeśli nie to wystarczy dużo sportu i muzyki

może mógłbym wykorzystać do którejś satelity czaszę, która leży na strychu ze starej wizji tv? ma ona bodajże 60cm i do niedawna mimo małej średnicy bardzo dobrze odbierała n'kę, w tym wszystkie kanały HD bez jakiejś pikselozy, stąd wnioskuję, iż jest w bdb stanie... w razie kolejnej rozbudowy dorzuciłbym przełącznik 0/12 i drugiego diseqc 4/1 oraz wymienił antenę na większą... czekam na podpowiedzi

pozdrawiam i życzę wesołych świąt,
Dominik





National Geographic Channel

Rodzaj kanału: popularnonaukowy
Właściciel: National Geographic Society, Fox Entertainment Group (News Corporation)

Data wejścia do Polski: 1998.04.01

Kanał popularnonaukowy emitujący różnorodne programy dokumentalne i przyrodnicze. Polska wersja kanału została wprowadzona przez Wizję TV i sieci kablowe. Wcześniej dostępna była jedynie anglojęzyczna wersja kanału (w sieciach kablowych oraz między innymi FTA na satelicie HotBird).
Obecnie kanał dostępny jest w kablówkach oraz na platformie CYFRA+.



Jeśli zależy Ci na dobrych programach anglojęzycznych, to nie koniecznie trzeba zaraz ustawiać się na Astrę 2D. Tuż obok jest arabski Badr (26°E), na którym nadaje trochę kanałów z oryginalnym amerykańskim dźwiękiem (filmy, seriale, talkshows i inna rozrywka) — no niby na ekranie pojawiają się arabskie napisy, ale można się do tego przyzwyczaić. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dobre hollywoodzkie filmy, które lecą m. in. na MBC2, FOX Movies, Dubai One, Bahrain TV.
Od strony technicznej można to rozwiązać np. przy pomocy anteny Triax 115 + 4 konwertery: 28°E, 26°E, 19°E, 13°E.
Lekkim problemem może tu być bliska odległość między Badrem i Astrą 2 (dokładnie tylko 2,2°), jednak sygnał z Astry jest na tyle silny, że przy tak dużej antenie powinno dać się złapać obie satelity.



" />

TakĂŠ History Channel v HD bude v čeątině

Płatna, czeska platforma satelitarna - skylink rozszerzy wkrótce swoją ofertę o nowy kanał HD nadawany w języku czeskim. Będzie to dokumentalno-historyczna stacja History Channel HD, która wystartuje w Czechach w lecie bieżącego roku. Aktualnie abonenci mają dostęp do anglojęzycznej wersji programu, który nadawany jest za pośrednictwem satelity Astra 1G (23,5E), na częstotliwości 12110 H 27500 9/10 (DVB-S2/QPSK).
Sygnał jest kodowany w Cryptoworks.
Już 1 maja br. w skylink zostanie udostępniona czeska wersja History Channel SD. Kanał będzie nadawał początkowo 70% programów z ramówki w ojczystym języku Czechów. Stacja już w tej chwili jest dostępna na częstotliwości 11914 H 27500 3/4 i posiada identyfikator dla czeskiej wersji językowej. W Polsce żaden z kanałów spod znaku History Channel nie jest oferowany przez platformy cyfrowe. Wyłącznie wybrane sieci kablowe oferują swoim klientom dostęp do w/w programów.

Źródło: Parabola



co do programow anglojezycznych to jest ich kilka na satelicie hot bird cnn travel i chyba jeszcze jakies polecam miesiecznik tv sat tam sa wykazy programow sat pozdrawiam



No to ja napisze, co mnie skłonilo do pierwszej wymiany tv na 16:9 LCD. 29cali 4:3 wcale niebyl tak maly ekran a ja wcale nienarzekalem - lecz zmienili sie nie tak moje preferencje, jak sposob nadawania duzej czesci programow, ktore ogladam (ogladam przedwszystkim niemiecko i anglojezyczne satelity). Niemieckie publiczne tv przeszli calkowicie na produkcje programów w 16:9 - ale i prywatne produkują coraz wiecej w 16:9. (W polsce trend podobny) Zastac film w pelnym 4:3 - to juz wyjatkowa rzadkosc i musi to byc jakas staroc ( co gorsza wiekszosc jest w jescze bardziej kinowych = węzszych formatach). W praktyce wiec nadawcy pomniejzyli moj ekran o obszar czarnych pasow z gory i dolu obrazu i ja zauwazylem, ze musze siadac blizej tv, o ile cos chce wogole widziec (a wzrok mam jescze w porzadku).
Lekkie porównanie rozmiaru TV 4:3 29 cali i 32 calowego 16:9 pokazuje, ze obraz wyswietlany w 4:3 ( z czarnym po bokach) jest na LCDku tylko minimalnie mniejszy. Zmiana wiec nie jest zauwazalna na niekorzysc i nic sie niedzieje. (wylacznie rozciagania oczywiscie jest warunkiem) Ale programy nadawane w 16:9 sa na LCDku wyswietlane z przekątna wiekszą o 18cm!!!!!!!
Dzieki lepszemu wykorzystaniu powierzchni ekranu mam wiec przy porownywalnie duzym tv naprawde znaczaco wiekszy obraz w 16:9! Tv jest w dodatku plaski - a tak choc troche szerszy - i tak zajmuje mniej miejsca. Zachowując odlelosc ogladania taką jak przy 29calowym tv - jest jakosc obrazu SD w pelni zadowalajaca - ale przy ogladaniu starego Bonda roznica w wrazeniu z filmu jest ogromna. Decyzja wymiany tv wiec byla wlasnie dla formatu 16:9 a cale HD jest tylko przyjemny efekt uboczny. Dla tego tez zawsze polecam ludziom nieprzesadzac i nierozwazac zaraz wstawianie do pokoju w bloku 50calowej plazmy.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)