Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Ciekawy jest fakt, że jeśli już ktoś jest uzależniony od jakiejś substancji chemicznej, to nawet po długim okresie abstynencji po kilku razach palenia trawy, powoduje podobne objawy odstawienne jak po tej pierwszej substancji.
Hmm, a mogłabyś dokładnie opisać to zjawisko i podać jakieś przykłady, schemat postrzegania siebie, swoich chęci, poprzedniego nałogu?

Zauważyłem, że trawa znosi sztywno narzucone bariery (płytkie programowanie), lub też ułatwia powrót do różnych przyzwyczajeń, które były miłe, ale o których się zapomniało. Przypominasz sobie po prostu jak to może być miło. Jeśli nie towarzyszy temu świadomość negatywów, to można nie podołać.

Np. trawa (browar i powietrze mazurskie zresztą też ) łagodzi mi niechęć do papierosów. Nie odrzucają mnie - mogę zapalić, chociaż czuje się potem kiepsko.



W załączniku Prodigy100% znajduje się wszystko co jest potrzebne. Jeśli programujecie procesor icprogiem to użyjcie hexa "500_new_hex_fixed_for_icprog105c v2.hex", w przeciwnym wypadku używajcie "hex_for_software_v500.hex". Do EEPROMa zapisujemy plik Prodigy.bin. Schemat programatora do PICa znajduje się na stronce http://www.ucapps.de/mbhp_jdm.html a do EEPROMA http://www.lancos.com/prog.html#ludipipo. Czekam na pytania



Niestety link nie działa.

Ogólnie to programator ISP (np. STK200, Sample Electronics, PonyProg, TwinAVR) podłączyłbyś do nast. końcówek:
RESET - 1
CLK - 7
MISO - 6
MOSI - 5

Znaleziony chwilę temu schemat TwinAVR byłby Moim zdaniem następujący:




Czy pin 1 (reset) tez mozna uzywac domyslnie jako wyprowadzenie?Bo mam wolny.
Tak, ale nie będziesz mógł ponownie zaprogramować układu przez ISP...
W przypadku błędu pozostanie Tobie tylko programator równoległy do ponownego zaprogramowania...

Daj może jakiś schemat, i napisz co to za układ ma być - to postaramy się cos wymyślić...


michal17, popraw błędy (morzesz, wykożystaj)

Ciebie, M@ciej, proszę o wstawienie brakujących spacji, no i dodanie "ogonków"...



Jak w temacie szukam schematu programatora AVT dla układów ISP oraz JTAG firmy Lattice. Prawdopodobnie był to odpowiednik ZL8PRG Kamami, ale ma inaczej z organizowane złącze.
Tzn. mam płytkę drukowaną i zmontowany układ, tylko potrzebują opisu złącza programującego i zworek, na układzie są 2 scalaki 74HCT00 i 74HCT244.
Wie kto co to był za kit AVT ;



Witam!
Mną też opanowała wizja zbudowania zegara na lampach Nixie. Ponieważ jestem początkującym, to najbardziej pociągają mnie rozwiązania najprostrze (gdyż wtedy jestem w stanie je zrozumieć). Poza tym dużą wagę przywiązuję do kosztów wykonania projektu. Dlatego nie widzę sensu w stosowaniu mikrokontrolera do taktowania zegara. Moim zdaniem zamiast niego lepiej jest zastowować kostkę 4060 i 4013 oraz rezonator kwarcowy 32,768kHz w takiej konfiguracji:



jest to fragment schematu "Zegara Predatora" z numeru 10/02 autorstwa Dariusza Drelicharza. Stan wysoki z nóżki 13 układu 4013 pojawiający się co 1s mógłby być podawany dalej np. do licznika. Myślę że byłoby to lepsze rozwiązanie od mikrokontrolera, gdyż odpada m.in. potrzeba wykonania programatora (nawet takiego na kablu) i programowania układu.
Pozdrawiam



A skąd go masz? Od Jakuba? I jaka płytkę? Bo ja zamówiłem sobie na jednej płytce FSCOM, FSKey i Expander.
Z komputerem połaczyłem tak: zakupiłem kabel do portu szeregowego (2 metry). Na obu końcach ma wtyczkę żeńską. Rozebrałem wtyczki, polutowałem kabelki na prosto - pin1 do pin 1 itp. Potrzebne sa piny: 2, 3, 4, 5, 7, 8. Na FSCom są goldpiny, takie same jak na płycie głównej, gdzie podłączas port szeregowy. Wsadziłem na te piny zwykłe wyprowadzenie coma na śledzia. Takie samo jak w komputerze. Trzeba sprawdzic układ lutów we wtyczce - żeby było tak jak ma być.
Podłaczasz.
Programowanie ogranicza się do kliknięcia na opcję (np. com1), poruszanie rotary, (sam sobie wykrywa którym ruszasz) no i tyle.
Jest tam mnóstwo opcji, ale na razie eksperymentuję.
Wszystkie potrzebne schematy masz na stronie FSBUSa: http://www.fsbus.de/classic/download.html



Niby w domowych warunkach można zrobić parę ciekawych rzeczy. Np. ja jako elektronik i jeden z uczestników ASG i nie tylko potrafię zrobić:
- granat dymny (saletra + cukier)
- falownik monostabilny, fali prostokątnej, zbliżonej do sinusoidalnej
- lampkę zapalającą się automatycznie przy pewnej ilości światła (wiele rzeczy z elektroniki jest możliwych)
- słyszałem że można zrobić laser przepalający różne rzeczy i widziałem kiedyś schemat.

Jeśli się ma komputer, to:
- stroboskop pod bas i tego typu stroboskopy
- lampkę pod USB
- Zrobić programator do mikrokontrolerów, a z tym to masz już całe morze możliwości

Jednym słowem mówiąc wszystko zależy jakimi środkami dysponujesz. ponieważ jeśli masz duże możliwości to możesz sobie zrobić nawet Helikopter zdalnie sterowany albo rakietę (np. do ściągania piorunów podczas burzy)



Witam

Postanowiłem rozpocząć zabawę z C no i zaczęły się schody. Podpinam atmegę 8 (nowa kupione 7 szt.) jak na schemacie no i jest problem z odczytaniem sygnatury no to następna dalej ten sam objaw. No to w takim razie sprawdzam układ , programator dalej to samo. Zamówiłem nowe 3 sztuki - 2 z nich bez problemu działają jedna objaw jak pozostałe.
Czy pozostałe układy są uszkodzone ?

Pozdrawiam



Ja ze swojej strony mogę polecić STK200+ (ulepszony STK200/300), dostępny jako kit pod nazwą AVT2855, jeśli chcesz go zrobić od podstaw to wzory płytek są udostępnione na stronie Elportalu.
Ten programator, którego podałeś schemat jest wg. mnie zły, kiedyś sobie taki zrobiłem i byłem bardzo niezadowolony, aby wgrany program zweryfikował się poprawnie musiałem próbować kilka(naście) razy, może miałem coś źle poskładane, ale teraz mam tego STK200+ i nie ma problemu, chyba nie trafiło mi się ani razu, że program się źle wgrał.



Wszystko zależy od tego o jakiego GameBoya ci chodzi
W przypadku Classica/Pocket/Color:
1. Możesz samemu zrobić nagrywarkę i zmieniać zawartość oryginalnych kartidży (widziałem kiedyś schemat w sieci, fajnie działało)
2. Kupić nagrywarkę - czasem są dostępne na allegro, choć lepiej kupić na zagranicznym ebayu. Najardziej cenionym flashcartem dla gbc jest gb xchanger (widziałem go parę razy na polskich aukcjach)
W przypadku Advanca:
1. Kupić programator (możesz też wgrać sobie na niego emulator GB/GBC i grać w starsze tytuły)



Kiedys tu byl schemat ale juz niestety go nie ma poniewaz bylem zasypywany mailami !

POCIESZE CHYBA WSZYSTKICH ZE JEST JUZ BOX 5.5

Schemat Boxa 5.5 wraz ze wzorem plytki drukowanej , czyli gotowy projekt mozna zamowic na plycie CD.

Koszt plytki drukowanej ( dwustronna z metalizacja, solder maska, opisem) - 40zl / szt przy wiekszej ilosci taniej.

Kompletny Box 5.5 wraz z zestawem 38 przewodow + 2 programatory pod Boxa- 600zl

Box 5.5 - zestaw do zlozenia - 150zl

Pozdrawiam
SimKom -------> SimKom@wp.pl

P.S

! ! ! ! JUZ NIEBAWEM RUSZA NOWA STRONA ! ! ! ! !

strony ( www.slidermania.republika.pl ) oraz ( www.GsmWorld.xu.pl ) satymczasowo nieaktywne !



Dzień dobry



Szkolenie programowanie sterowników odbędzie się w dniach 6-7 luty 2010 r. Grupa ma mieć 10 osób. Wiem że macie Państwo egzaminy w tym czasie bardzo proszę napisać jakich godzinach to dostosujemy szkolenie do Państwa.



Przesyłam tematykę szkolenia, która będzie. Wykładowca powiedział, że może rozbudować tematykę w zależności od potrzeb grupy.



Informacje ogólne z zakresu sterowników PLC Wprowadzenie do rodzin sterowników GE Fanuc VersaMax Micro

VersaMax

90-30

RX3i

RX7i

Środowisko programistyczne Proficy Machne Edition Edytor schematu drabinkowego (LD) - nauka obsługi, wprowadzanie i edycja programu sterującego.

zasady programowania

omówienie podstawowych bloków

działania poszczególnych bloków w oparciu o przykładowe programy Zadania z zakresu programowania Ladder Diagram Panele operatorskie Quick Panel CE View i Control - wiadomości wstępne Programowanie paneli poruszające poniższe zagadnienie:

o tworzenie/ konfiguracja projektu

o korzystanie z obiektów standaardowych

o tworzenie własnych elementów w bibliotece szablonów

o alarmy

o trendy

o skrypty


Pozdrawiam
Iwona Janysek

Starszy Bibliotekarz
Referent ds. Studentów


Grupę na 6-7 będę zbierał ja i deklaruję się, że zajmę się wszystkim co konieczne w tej sprawie. Pozdrawiam i zapraszam: potrzeba jeszcze 9 osób, oprócz mnie.



Jak znajdziesz schematy w necie i kupisz odpowiednie elementy to każdy "elektronik" za rozsądne pieniądze w serwisie RTV lub komputerowym złoży to w całość. Pozostaje jeszcze programowanie układów... tu masz gotowe schematy i sterowniki urządzeń z których możesz skorzystać: Adam Śmiałek - Midi

Cena elementów zestawu może być dwu albo nawet trzykrotnie niższa od gotowego sterownika na rynku, lecz... pozostaje jeszcze opłacić montaż i programowanie. Licz się z tym że to co chcesz zbudować wymaga sporego nakładu pracy. Może poszukaj na forach elektronicznych, tam znajdą się zapaleńcy, tylko uważaj i nie płać z góry bo niektórzy mają słomiany zapał ;)

A może Korg NanoKontrol i NanoPad? Nie jest to to czego szukasz ale zaspokoi choć część twoich wymagań.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)