Projekt badawczy Polska-Namibia 2010



ProgDVB

Platforma: Windows 2000/XP/Vista i wersje 64-bit
Licencja: Freeware


Bezpłatny program umożliwiający oglądanie telewizji i słuchanie stacji radiowych, których sygnał nadawany jest z satelity. Do poprawnej pracy programu wymagana jest, oprócz oczywistej w tym przypadku anteny satelitarnej, także jeden z kilkunastu modeli specjalnych kart do odbioru telewizji satelitarnej. Oprócz oglądania, ProgDVB umożliwia także nagrywanie sygnału telewizyjnego lub radiowego, a także jego retransmisję do innych użytkowników sieci lokalnej (tzw. broadcasting). Opcja Harmonogram pozwala na wcześniejsze zaplanowanie nagrywania ulubionego programu tak jak w przypadku klasycznego magnetowidu. Możliwości programu można też zwiększyć za pomocą opcjonalnych wtyczek (tzw. pluginów).



Ekstremalna telewizja HD
Każda nowa technologia wdrażana w codzienne życie społeczeństwa wymaga podejmowania coraz to nowszych i bardziej “ekstremalnych” wyzwań. Bardzo dobrym przykładem jest telewizja wysokiej rozdzielczości. Z dnia na dzień przybywa nam coraz to bardziej spektakularnych realizacji programów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości. W roku 2008-09 dzięki liderowi usług komunikacji satelitarnej Inmarsat będziemy mogli oglądać w wysokiej rozdzielczości zmagania żeglarzy biorących udział w regatach Volvo Ocean Race.Same środowisko stanowi niemałe wyzwanie dla realizacji, ale kluczowym czynnikiem determinującym trudność zadania jest transmisja materiału wideo. W ramach regat zostanie zrealizowanych 39 odcinków po 30 minut na każdy tydzień rywalizacji.
____________
źródło: HDTV



Dla osob ktore chcialy by sie zapoznac z oferta programowa SKY HD proponuje ten link:

http://sky.com/hd/what-can-i-watch.htm

A dla osob ktore chcialy by doglebnie stwierdzic - ze to najleprza telewizja satelitarna w europie ;-) zapraszam do lektury:

http://daggle.com/060606-073313.html


Acha i odpowiadajac na pytanie kolegi to dysk w tym box-ie to 320GB - pol na SD i pol na HD, dzwiek 5.1 i mozliwosc podpiecia zewnetrznych dyskow HDD :-) Calosc hula bez zwiechy, box kosztuje 300 funtow (sa jeszcze promocje - kup TV w sklepie - niestety nie internetowym; dostaniesz box za 200 funtow) instalacja to 60 funtow. Pelen pakiet kosztuje 43 funty + 10 funtow usluga HD. Filmy na zadanie PPV (pay per view) to okolo 3-6 funtow za film - nie ma rozgraniczenia czy SD czy moze HD. Calosc dziala w 1080i i pomijajac programy HD - ktore urywaja jaja to SD - mistrzostwo swiata!!!


pozdrawiam

P.S.
Jak by ktos bardzo chcial pelen test... to moze bedzie mi sie chcialo go przeprowadzic... ale prosze o szczere zapotrzebowanie... bo zamiast pisac... wole ogladac :-)



kilka dalszych uwag;

SAMSUNG DSB-H370G nie ma wyświetlacza.
Na pilocie są za to trzy klawisze:

- video output; definiuje nas którym wyjściu o co się ma pojawic:
HDTV - HDMI/DVI
HDTV - component
TV SD - SCART (cztery opcje: CVBS, S-video, RGB, YUV)

- p.size; a więc bez wchodzenia do menu dobieramy proporcje ekranowe.

- RESOLUTION; 576p,720p,1080i

- Wejście do menu tunera nie przerywa odbioru aktualnego kanału !
Wizja i fonia są pod nieprzerwana kontrolą.
Grafika menu ma ustawialną przeźroczystośc.

- klawisz TV umożliwia sterowanie telewizorem ( dla Sharp XD1 działa kod 362)
daje to możliwośc regulacji TV w zakresie głośności, zmiany kanałów, mute, oraz selektor inputu.
- FREEZ czyli stopklatka
- ALT daje wybór ścieżki audio
- GUIDE to EPG ładne , jest okno podglądu i informacją o programie.
- kolorystyka menu jest zmienialna, kilka presetów

Bardzo podoba mi się działanie klawisza głośności. Jest bardzo szybkie i właściwa gradacja.

Produkt z pewnością dopracowany.
Znalazłem niewielkie błędy w instrukcji.
Tu info o warszawskim oddziale R&D:
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2923

[quote]Samsung posiada już jedno Centrum Badań w Warszawie, które powstało w 2000 roku. Zajmuje się ono tworzeniem oprogramowania do odbiorników cyfrowej telewizji satelitarnej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting).[/quote]
Czyli brawo dla ziomali.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)