Projekt badawczy Polska-Namibia 2010

Sam jestem przeciwny wliczaniu oceny z religii do sredniej ale najpierw chcialbym spytac czy ktos z was zna program nauczania tego przedmiotu i wie jak to wyglada obecnie, po wprowadzeniu tego przepisu? Czy ktos tutaj chodzi do szkoly sredniej/podstawowej lub ma/zna dzieci w takim wieku?

Ja nie, wiec nie wiem jaka jest sytuacja teraz. Fakt, ze w podstawowce ograniczalo sie to do lekkich dyskusji i kartkowek z tajemnic rozanca i prawie wszyscy mieli minimum 5 ale:

* srednia w podstawowce to malo wazna jednak sprawa - ksiazeczki dzieci dostana tak czy siak a jesli ocena z religii mialaby byc tym wahadlem rozpedowym na czerwony pasek to jesli dziecko bez religii by paska nie mialo to znaczy, ze mu sie nie nalezy, moim zdaniem. Jesli natomiast dzieki religii dostanie ten pasek to jest tutaj troche niesprawiedliwosci ale wszyscy sobie beda zdawac sprawe jaka jest sytuacja i nie bedzie to tak godzic w dzieci bardziej 'pokrzywdzone' - taka moja teoryjka.

* nie wiemy jak bedzie egzekwowana wiedza w przypadku wliczania ocen do sredniej. Mysle, ze dyrektorzy czy inni ludzie odpowiedzialni za prace nauczycieli, moze na wyzszym stopniu, widza pewien problem tak jak tutaj na forum uczestnicy dyskusji i postaraja sie o to, zeby jednak nie bylo samych 5 i 6 i zeby jakas wiedze dzieciaki musialy pokazac. Oczywiscie sprowadza sie to raczej do nauki na pamiec ale jesli na religii moznaby uczyc o historii kosciola to juz by wygladala sprawa inaczej.




@ kaspric
a co do Politechniki Slaskiej tez sobie pozwole na cytat

odnosnie tego czy nie bylo w Katowicach bazy lokalowej to ja bym mial powazne watpliwosci biorac pod uwage ze juz w okresie miedzywojnia taki obiekt byl planowany i wybudowany:

W 1928 roku Urzad Wojewodzki Slaski przystapil do budowy gmachu Slaskich Technicznych Zakladow Naukowych. Zaklady mialy nalezec do szkolnictwa sredniego, jednak szeroki, wielowydzialowy program nauczania, a zwlaszcza bardzo rozbudowane zaplecze techniczne w postaci pracowni i warsztatow, przypomninaly raczej wyzsza szkole typu politechnicznego. W rzeczy samej, pierwotna idea Urzedu Wojewodzkiego, bylo powstanie w Katowicach Politechniki, S. Kaufmann twierdzi. iz jej realizacji sprzeciwil sie prof. Kazimierz Bartel z {Politechniki Lwowskiej, owczesny premier."

tyle za Waldemarem Odorowskim
Patrz kilka postów wyżej - po pierwsze katowicka lokalizacja nie umożliwiała bezproblemowej budowy kampusa, po drugie i to był najważniejszy powód - brak lokali do zakwaterowania kadry naukowej - to był podstawowy problem. Ja powtarzam tylko za stroną polibudy, to nie jest mój wymysł.



" />LPR uważa, że Polacy powinni wypowiedzieć się na temat propozycji programowych Ministerstwa Edukacji Narodowej w referendum.

W części odnoszącej się do działalności resortu edukacji Polacy mieliby odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące kolejno: wprowadzenia mundurków w szkołach podstawowych i gimnazjach, zakazu przebywania nieletnich w godzinach nocnych bez opieki w miejscach publicznych oraz podniesienia dyscypliny wśród uczniów w ramach programu "Zero tolerancji dla przemocy w szkole" - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej wicepremier, minister edukacji i szef LPR Roman Giertych.

Giertych zapowiedział, że poda się do dymisji, jeśli społeczeństwo odrzuciłoby propozycje MEN.

Pomyslec, ze znalazlyby sie osoby, ktore specjalnie odrzucilyby propozycje Giertycha, aby ten podal sie do dymisji ;)



" />To jest brak podstawowej wiedzy z Geografii oraz brak spostrzegawczości. Laska, albo była pijana i jej sie pomyliły kontynenty, albo mundial z Euro. Ale na poważnie, to sam sie spotkałem w szkole z tym, ze cześć osób wcale nie orientowała się na mapie świata, a nie które w ogóle nie wiedziały gdzie jest Polska czy USA. Za to doskonale wiedziały kto wydaje gazety o modzie, i plotkach, dokładnie wiedziały co aktor czy aktorka robi każdego dnia w co sie ubiera itd. Problem tkwi w tym, że duża cześć nauczycieli nie probują zachęcić uczniów np. ciekawą forma lekcji, tylko przyjdzie powie temat, coś tam każe przeczytać i tyle. nauczyciele mają tyle spraw papierkowych, że nie maja czasu na przygotowanie oryginalnej lekcji a po drugie po co mają je robić, jak zarabiają grosze. Programy w stylu tańce na czymś tam i rozmowy z kimś tam zrobiły to, że mało kto interesuję sie jakimś naukowym/historycznym/społecznym/militarnym/religijnym/muzycznym tematem, tylko żyję dniem dzisiejszym i sądzi że taka sielanka będzie trwać wiecznie.

A na marginesie, to ładna była ta laska? Bo jak ładna, to można jej to wybaczyć.



" />13 października w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pyrzycach odbyło się spotkanie z mieszkańcami Miasta i Gminy Pyrzyce z Posłem na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości MICHAŁEM JACHEM.
W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy, którzy mogli skorzystać z okazji i zapoznać się z programem Prawa i Sprawiedliwości, a także zapytać o sprawy ich nurtujące. Najczęściej poruszane były tematy służby zdrowia oraz program podatkowy PiS.
Kolejne spotkanie Posła z mieszkańcami z naszego terenu odbęda się:
20 października o godz. 15.30 w Bibliotece Publicznej w Lipianach,
21 października o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej w Kłodzinie


Wszystkich sympatykow zapraszamy!!!!



Miejski Ośrodek Kultury – klub „Wisus” zaprasza
dzieci i młodzież szkół podstawowych na zajęcia świetlicowe prowadzone w ramach akcji „Lato w mieście”

Termin:
od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00- 15.00
(od 03.07.06 do 25.08.06)

W PROGRAMIE:
GRY TV I KOMPUTEROWE
TENIS STOŁOWY
PIŁKARZYKI
GRY I ZABAWY ŚWIETLICOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
WYJŚCIA DO KINA I NA BASEN
ZAJĘCIA PLASTYCZNE
KAWIARENKA INTERNETOWA

Miejsce:
Klub „Wisus” os. Sikorskiego PU 15, tel. 4345281)



" />Dysponujemy 60 miejscami na bezpłatnym kursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy (4, 5 października).Certyfikowane szkolenie ERC przeznaczone jest dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów województwa warmińsko-mazurskiego. Poszukujemy również placówki w Olsztynie, w której mogłby odbyć się kurs. Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne programu "Serce na start" do dalszej pracy z uczniami.. Szkolenia będą kontynuowane w pięciu województwach. Pierwsze odbyły się w Bydgoszczy( ponad 300 nauczycieli). WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE www.swiat-dzieciom.pl.
Zapraszam.
Barbara Boniek



" />Mineralko, chętnie służe pomocą. Podam Ci swietne pozycje z gotowymi scenariuszami .Nawet tak do przejrzenia.
Danuta Sieczczyńska, Praca z elementami socjoterapii dla uczniów szkoły podstawowej (program,plan zajęć, przykłady zajęć), Płock 2005
Teoretyczne i metodyczne aspekty kalendarza wychowawcy, red. G. Gajewska, Zielona Góra 2002,nr5
Teoretyczno- metodyczne podstawy pracy opiekuńczo- wychowawczej w świetlicy, red. G. Gajewska. Zielona Góra 2005, nr 8
Warto tam zajrzeć.



" Obserwatorium będzie miało do spełnienia wiele funkcji:

- obserwacje wizualne i astrofotografia
- obiekt do zwiedzania przez wszystkich chętnych a w tym szkoły i osoby prywatne
-chcę też założyć koło miłośnika astronomii w szkole podst. w Niemcach i być ich opiekunem
-wyjazdy z młodzieżą do mojego obserwatorium , innych , planeteria i obozy astro "

Swietny pomysł , tylko powiedz dlaczego masz jeżdzic z młodzieżą do swojego obserwatorium i wydawac własne pioeniądze na szkolenie i naukę młodzieży ? .Na prywatne obserwatorium nikt nie da Ci nawet grosza, chyba że jesteś takim filantropem i stać Cię na to.
Z Twojego postu wynika ,że do emeryturki jeszcze pare latek, więc masz jeszcze czas na przemyślenia.
Pisząc te slowa nie chcę Cię zniechęć ani też przesadnie zachwycać się Twoim pomysłem bo to nie oto chodzi.Rady nawet dobre mogą być żle odebrane ,natomiast mo gę Ci powiedzieć co bym zrobił będąc na Twoim miejscu.
- nawiązał kontakt ze szkołą podstawową , gimnazjum.
-założył koło miłośników astronomii i patronował mu.
-zdobył zaufanie okolicznej ludności.
-umiejetnie zainteresował nauczycieli i władze gminy budową PRZYSZKOLNEGO obserwatorium
-za gminne pieniądze wybudował obserwatorium o jakim marzysz.
Parę lat wstecz przećwiczyłem podobny scenariusz z kolegami Gliwickiego PTMA .efekty naszych staran można obejrzeć pod tym linkiem http://staszekpapis....umy/266201.html http://ptma-gliwice.astronomia.pl/index.ph...g=Obserwatorium

Budynek powstał za gminne pieniądze wg. projektu braci U. Kopuła wykonana z funduszy PTMA , orginalna choć piękna była zbyt droga.
Spotkania teoretyczne z młodzieżą odbywają się w szkole a potem do obserwatorium .
Wybudować obserwatorium to jedno ,a sprawić by potem tętniło życiem to drugie .
Podstawa to dobry nauczyciel, pasjonat i podłączenie się pod jakis program edukacyjny.Ostatni warunek jest bardzo ważny bo umożliwia zdobycie środków finansowych np. na dobry sprzęt.

Natomiast przydomowe obserwatorium przynajmniej dla mnie to miejsce na,kameralne spotkania przyjaciół, spokój , przemyślenia , pasje , odpoczynek.

Jnnymi słowy ŻYCIE JEST PIĘKNE.
Życzę spełnienia wszystkich planów.
Ten post był edytowany przez staszekpapis dnia: 09 November 2007 - 22:18



Piknik Lotniczy - Redzikowo 23 września
Piknik Lotniczy
Piknik Lotniczy "Z mocą"
Zapraszamy na lotniczy "Piknik z Mocą".

MZK SŁUPSK ZAPEWNIA WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BEZPłATNE PRZEJAZDY!
Szczegółowy rozkład jazdy linii 40 znajdziecie już na naszej stronie.

P R O G R A M:

12.00

* Złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym poległych pilotów (brama główna - wejście do jednostki)
* wystawa prac plastycznych dzieci szkół podstawowych „Lotnictwo w oczach dziecka” (Hangar lotnisko) SCENA „LOTNISKO”

12.10 - 12.20 - Otwarcie „Pikniku z Mocą”
12.20 - 13.30 - występ wokalistki - MARZENA ZUBAŁA
13.30 - 15.00 - występ wokalisty - KRZYSZTOF SZPOT
14.00 - 15.00 - Pokazy akrobacji lotniczych w wykonaniu grupy �ŻELAZNY�
15.00 - 16.00 - Blok konkursowo- rozrywkowy

* konkurs wiedzy o lotnictwie
* konkurs „CZAROWNICE”
* występy zespołu „BIERKOWIANKI”

16.00 - 17.00 - koncert zespołu - OPEN QUARTET
18.00 - 19.00 - koncert zespołu - MR IDOL
19.00 - 20.00 - koncert zespołu - SMOKIE BAND
20.00 - 21.00 - Gwiazda Wieczoru - PATRYCJA MARKOWSKA


W programie również:

* pokazy skoków spadochronowych
* pokazy techniki jazdy rajdowej
* loty widokowe nad Słupskiem
* wystawa samolotów,motocykli,samochodów,sprzętu bojowego
* konkursy dla dzieci
* zabawki dmuchane, grill, stoiska promocyjne

ZAPRASZAMY!!!

za www.mzk.slupsk.pl

No no nieźle sie zdziwiłem jak to zobaczyłem. I mam przy okazji pytanie daleko jest na lotnisko od przystanku " redzikowo osiedle"?



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)