Projekt badawczy Polska-Namibia 2010


  Cytat:
Witam! Poszukuje prostego progamu do projektowania szaf wnękowych 3D. Nie musi miec żadnych bajerów, poprostu wymiary, 'wstawianie' półek, przesuwanie drzwi. Pro100 bardzo dobry program są gotowe projekty szaf i wielu innych mebli.Bardzo prosto można zaprojektować szafe i nietylko.Tylko nieposiada rozrysowania płyt.Ale tak jest spoko.Polecam



To jest firmowy program firmy Komandor do projektowania i wizualizowania szaf wnękowych i prostych aranżacji kuchennych i meblowych. Posługuje się tylko gotowcami, a rendery są pożal sie Boze! Trzymaj się z dala od tego programu! Poza tym inaczej, niż w Komandorze to tego niedostaniesz. A nawet, jeśli, to tego sie nie da zcrackować, bo ten program działa tylko i wyłacznie z osobnym zewnętrznym dekoderem, umieszczonym w specjalnej wtyczce USB. Sorry, Winnetou...



[PROGRAM] Projektowanie szaf
  Witam! Poszukuje prostego progamu do projektowania szaf wnękowych 3D. Nie musi miec żadnych bajerów, poprostu wymiary, 'wstawianie' półek, przesuwanie drzwi.



Znalazłem w papierach manifest, z którym przed 3 laty udałem się do architekta, może zainteresuje to kogoś, kto stoi przed wyborem projektu (w domu zamieszka 5 osobowa rodzina, powierzchnię pomieszczeń „kroiliśmy na miarę”
Warto spisać swoje marzenia, by architektowi ułatwić pracę.

Program użytkowy domu!

Naczelna zasada przy projektowaniu i budowie:
OSZCZĘDNY w budowie i eksploatacji !!!
Należy wykorzystać wszystkie możliwe i uzasadnione oszczędności (np. prostszy rzut, mniej skomplikowany kształt dachu, konstrukcja dachu) – oczywiście tam gdzie jest to uzasadnione, nie trzeba szukać oszczędności za wszelką cenę, tym bardziej kosztem funkcjonalności lub urody domu.

Budynek parterowy, niepodpiwniczony z użytkowym poddaszem, pow. zabudowy ok. 100 m2, prosta forma, nieskomplikowane rzuty ścian (wyjątek - „okno zatokowe - wykusz” w części jadalnej pokoju dziennego), prosta konstrukcja dachu, raczej okna w szczytach i połaciowe niż lukarny,
ˇ pokój dzienny ok. 30 m2 (pd i zach,) koniecznie z zadaszonym tarasem lub werandą, 1 drzwi balkonowe z wyjściem do ogrodu lub na werandę, w pokoju przylegająca do kuchni część jadalna oraz część rekreacyjna z kominkiem i TV
ˇ kuchnia 16 m2 (połączona z pokojem dziennym jedynie drzwiami dwuskrzydłowymi ok. 120–140 cm), w kuchni możliwość zainstalowania ciągu szafek dł. 4–5 m oraz wygodnego stołu dla 5 osób, spiżarnia (lub ewentualnie duża szafa wnękowa na zapasy)
ˇ duża łazienka na parterze połączona z aneksem gospodarczym (pralnia, kocioł CO) w sumie w całym domu 2 łazienki i 1 oddzielne WC,
ˇ pomieszczenie gospodarcze zlokalizowane obok wejścia ok. 8–10 m2 (jako garderoba, podręczny skład gratów zastępujący piwnicę)
ˇ mały lecz reprezentacyjny hall, chętnie z otwartymi schodami na poddasze, może być połączony z pokojem dziennym dla stworzenia wrażenia przestrzenności
ˇ wiatrołap (niewielki lecz równocześnie nie kiszkowaty – np. 2x1,5 lub 2x2 m2) połączony z ww. pomieszczeniem gospodarczym
ˇ drugi pokój na parterze (zmienne funkcje; najpierw na etapie budowy dla dzieci, później gabinet, na starość gospodarzy - sypialnia) min 12 m2,
Poddasze:
ˇ sypialnia rodziców ok. 12–16 m2, może być nawet w znacznej części pod skośnym i niskim dachem, (z garderobą i balkonem)
ˇ dodatkowo na poddaszu trzy sypialnie dla dzieci po maksymalnie 12 m2 (najlepiej nie różniące się zbytnio), koniecznie możliwość połączenie dwóch z nich w jeden pokój, póki chłopcy są mali i potrzebują raczej przestrzeni, niż samotności, w każdej sypialni szafa wnękowa lub lepiej 1-2 m2 za drzwiami służące jako szafa i miejsce na inne graty
ˇ łazienka dla chłopców (dwie umywalki, wanna, kabina lub prysznic nad wanną)
ˇ osobne WC

Dziś, gdy dom już stoi powiem nieskromnie z czego jesteśmy zadowoleni:
- pok dzienny - ok 30 m2 z wykuszem i oknami na pd, zachód i pn (widok), z tarasem od północy (już świetnie się sprawdza w upalne dni)
- hall połączony z pok. dziennym, wyszedł duży ok 10 m2, ale bardzo ładnie powiększa pok. dzienny (na wprost hallu jest wykusz z oknami do ogrodu)
- schody na górę - 3 stopnie są w hallu, zaokrąglone
- GARDEROBA przy wejściu, gdzie bez ścisku i nadmiernego porządku pomieszczą się palta i niezliczone buty
- łazienka z aneksem gospod. (miejsce na pralkę, suszenie prania i kocioł CO)
- spiżarnia pod schodami.
- małe garderoby w pokojach dziecinnych (mają niespełna 1,5 m2) mają zastąpić szafy i pomieścić także duże rzeczy.

Pozdrawiam
Finiszant


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: finiszant dnia 2002-07-15 01:43 ]</font>




Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Zapisuję się do klubu fanów Atosa i uważnie śledzę to Forum. Niestety to zbyt nowy projekt, aby można było bezkarnie czerpać z doświadczeń innych. Pozostaje wzajemne wspieranie się i wymiana doświadczeń, na które liczę.

Jestem w posiadaniu tego projektu w wersji lewej, a także już po zmianach naniesionych przez architekta. Oto nasze pomysły:

Parter
- powiększenie salonu przez likwidację wnęki z drzwiami na taras, planujemy przedłużenie połaci dachowej w tym miejscu, tak aby powstało dodatkowe zadaszenie na słyuach,
- poszerzenie budynku o 70 cm (dzięki temu weszły schody ze spocznikami i powiększyła się kuchnia oraz "weszło" WC)
- likwidacja części ściany nośnej i komina (mam w tym miejscu zaplanowane wejście do kuchni, a komin zacznie się od stropu parteru, będzie to wentylacja typu "spiro")
- likwidacja komina wentylacyjnego (pozostaje komin kotłowni)
- zmianę schodów zabiegowych na schody betonowe z 2 spocznikami
- likwidacja WC - zamiast niego powstanie spiżarka z wejściem od kuchni,
- w miejscu szafy wnękowej zaplanowaliśmy WC z prysznicem


Poddasze
- likwidacja 2 okien dachowych (zostaje tylko okno w pralni)
- likwidacja balkonu w pomieszczeniu 2/4 i zamiana okna balkonowego na okno o wymiarach 150x120
- zamiana okna w lukarnie na typowe (bez łuku)
- zmiana 2 okien rożnej wielkości !!!! (w pomieszczeniu 2/7) na jedno większe o wymiarach chyba 150x120
- dzięki poszerzeniu budynku powiększa nam się również góra (pomieszczenia 2/5, 2/4, 2/2 - planuję powiększyć pralnię kosztem łazienki.
Zamierzamy budować z gazobetonu 24 + 15 cm styropianu. Po zmianach (poszerzenie o 70 cm i zamianie ściany jednowarstwowej na dwuwarstwową) nasz Atos ma 133 m2. A chciałam budować mały dom!!!!

Planujemy ogrzewanie na ekogroszek. Tarasy i schody wejściowe będziemy układać z kostki, a nie wylewać płyty.

Jak się nauczę wklejać zdjęcia pokażę nasze zmiany naniesione na plan Atosa - zwłaszcza parteru.
Ciekawych doświadczeń przysporzyła mi próba umeblowania kuchni programem do projektowania Ikei. Zauważyłam, że wysoka lodówka mieści mi się wyłącznie w jednym miejscu (pod oknem) i już nie ma mowy o postawieniu obok niej piekarnika "na wysokości", tak jak to sobie wymarzyłam. Upieram się przy posiadaniu chłodnej (patrz: okno) spiżarki i za nic nie poszerzę kuchni jej kosztem. Stwierdziłam, ze można piekarnik umieścić ewentualnie obok wejścia do salonu.
Już wiem, że będę stale kontrolowała ekipę budującą z metrem w ręce, aby moje plany były realne.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w realizacji marzeń.
:D


Witam ponownie.

Cały czas śledzę wątek Atosa. Zastanawiam się nad zmianami, które chciałabym wprowadzić. Najgorsze to to, że nie mam mozliwości zobaczenia go na żywo. Pojadę zobaczyć Iskierkę - jest troche podobna do Atosa i nad nia też się zastanawiam.
Czy wprowadziłaś zmiany, które podałaś powyżej. Chodzi mi zwłaszcza o poszerzenie budynku - też o tym myślę, ale powierzchnia rośnie. Również chcę zlikwidować podcień (fajnie, jakby był, ale zależy mi na większym salonie). Masz kuchnię otwartą, czy zamkniętą. Jak dodałaś te 70 cm, do której części.Jaką powierzchnię zajmują Ci schody i ile pozostało miejsca na przejście z wiatrołapu do salonu. Cały czas zastanawiam się nad przeniesieniem łazienki na stronę nad garażem, w układzie : w miejscu garderoby-pralnia; potem łazienka (nie wiem, czy nie byłaby za duża na "głębokość" i ile by jej "ukroić" na szerokość), między łazienką a pralnią drzwi.Następnie byłaby garderoba , boję się, że byłaby dość duża ale muszę gdzieś umieścić mój orbitrek i tam mógłby ewentualnie być (szafy w garderobie raczej w takim przypadku zabudowane, aby nie raził mnie ogólny nieporządek w pokoju garderobowo-fitnesowym, no i koniecznie telewizor, żeby coś oglądać jak się "zmuszę" do biegania i przy prasowaniu). Tam gdzie w projekcie jest łazienka i pralnia byłaby sypialnia (ta nad garażem wydaje mi się chuda i długa - miałabym problem ze zmieszczeniem mojej sypialni). I tu znowu mam dylemat, czy : zmieszczą się drzwi(ew. przesuwne), żeby przejść do garderoby od strony sypialni - tam gdzie Ty przewidujesz prysznic; czy zostawiająć tam okno dachowe, przesunięte na drugą stronę daszku i mające za zadanie doświetlanie toaletki, któraby w tych okolicach miała znaleźć miejsce nie będzie powodować, że w sypialni będzie zbyt jasno (lubię ciemno -ewentualnie można rolety); ale skoro mam cieszyć się tym oknem dachowym głównie w nocy zasłaniając go roletą, to czy nie lepiej zostawić to okno na klatce schodowej, odcinając pokój na "prosto" i doświetlając klatkę. Ale z drugiej strony, czy to nie żal tyle powierzchni zmarnowaś na klatkę, choć być może byłby to dobry pomysł. U mnie ta część nad garażem jest od strony północnej, i wolałabym tam mieć łazienkę, garderobę i pralnię. Dlatego tak kombinuję.
Proszę więc pospaceruj po Twoim domu i pozaglądaj moimi oczyma.
Nie wiem już sama jakie zmiany byłyby trafione, zaczęłam już oglądać parterówki.

Ps. Jeśli możesz wyślij mi na maila rzuty Twoich pomieszczeń po zmianach (db07@vp.pl) i proszę odnieś się do moich poszczególnych pytań i wątpliwości.
Nie znalazłam zdjęć salonu, jeśli możesz zamieść zdjęcie

Pozdarwaiam serdecznie



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)