Projekt badawczy Polska-Namibia 2010


Urząd Miasta Sieradza zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty sportowo-rekreacyjnej przygotowanej na okres wakacji. W ofercie znalazły się półkolonie dla dzieci klas I – III szkół podstawowych z rodzin o niskim statusie materialnym oraz rozgrywki sportowe dla wszystkich grup wiekowych (piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, szachy, warcaby, pływanie, tenis stołowy, badminton, aerobik). Imprezy odbywały się będą na obiektach sportowych miejskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, na osiedlach oraz na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Środki Miasta przeznaczone na ten program to ponad 100 tys. zł.

Ponadto magistrat we współpracy z organizacjami pozarządowymi przygotował także kolonie dla dzieci ze szkół podstawowych. Będzie to 10 - dniowy wypoczynek nad morzem i w górach dla 145 dzieci. Środki przeznaczone na ten wypoczynek to blisko 100 tys. zł.

Program wakacyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych ma charakter otwarty, ogólnodostępny i nieodpłatny. Program będzie prowadzony dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży. Działania realizowane są zgodnie z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2009.

Szczegółowy wykaz działań w ramach programu "WAKACJE 2009"


Źródło: http://www.umsieradz.pl/i...=1525&Itemid=17



Dzisiaj w rozmowie telefonicznej zostałem poproszony o publikację takiej treści:


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu zwraca się z prośbą o opublikowanie sprostowania do informacji „Policjanci na festynie dziecięcych uśmiechów” o treści:

W nawiązaniu do pomówień opublikowanych na forum znajdującym się na stronie Zgorzelec.info przez „turka” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu informuje, że był organizatorem festynu dziecięcych uśmiechów pt. Akademia Pana Kleksa. Festyn odbył się w dniu 05 czerwca 2009 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 5.

Zorganizowanie festynu możliwe było dzięki ofiarności wielu sponsorów, którzy przekazywali środki finansowe jak również darowizny rzeczowe. Jeden ze sponsorów wypożyczył 10 parasoli wraz ze stolikami. Napisy na parasolach nie stanowiły reklamy żadnej firmy, ani napojów alkoholowych o czym poinformowała uczestników imprezy Halina Maliwiecka Kierownik Ośrodka. Ponadto na każdym parasolu i stoliku Ośrodek umieścił informację, że nie jest to reklama żadnej firmy ani napojów alkoholowych.

Jednym z celów festynu było promowanie spotkań integracyjnych bez alkoholu. W ten sposób Ośrodek realizował założenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych. Tak więc, nieprawdziwa jest informacja o sprzedaży piwa na festynie.
W związku z tym, że podane na forum informacje naruszają dobra Ośrodka wystąpimy z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu.



Program imprezy:
16 maja - FESTYN OSIEDLI DZIECI POLSKICH i WITOSA pod hasłem ‟BIORÓŻNORODNOŚĆ”. W programie: występy Zespołu Tańca Współczesnego DE-EM, Studia Piosenki, Klubu Tańca Towarzyskiego ATRIA oraz dzieci z TPD, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola nr 13; konkursy wiedzy, plastyczne, sportowe; loteria fantowa; pokazy rękodzieła ludowego; bezpłatne badania profilaktyczne; stoiska handlowe oraz grochówka i placki ziemniaczane. Parking przed budynkiem Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Hallera 13, godz. 13.00–21.00

Podaj proszę swojego maila, szczegóły będziemy załatwiać poza forum :-)



Kto jeszcze gotów do rewitalizacji?



„Dolne Miasto Otwarte”

- podpisanie porozumienia na rzecz rewitalizacji społecznej Dolnego Miasta


„Dolne Miasto Otwarte: na historię - na siebie - na innych” – to misja Partnerstwa na rzecz społecznej rewitalizacji Dolnego Miasta, które zawiązane zostanie 22 czerwca (wtorek) o godz. 16.00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”.


Sygnatariuszami Porozumienia na rzecz współpracy partnerskiej w ramach Programu Rewitalizacji Dolnego Miasta „Dolne Miasto Otwarte” będą:


CARITAS Archidiecezji Gdańskiej,
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA,
Fundacja Kolonia Artystów,
Fundacja „Nasza Przestrzeń”,
Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA,
Fundacja Theatrum Gedanense,
Gdański Klub Kajakowy „Szpicgat”,
Gimnazjum nr 9,
Gmina Miasta Gdańska,
Klub Wodny „Gdańskie Lwy”,
Peter Wolkowinski – podmiot gospodarczy,
Przedszkole nr 46 „Muszelka”,
Stowarzyszenie Artystyczne Kultywator 3Miejski,
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bliżej Centrum”,
Szkoła Podstawowa nr 65,
Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO,
Zakład Wyrobów Turystycznych – Łukasz Darski,
Gdańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Muzykujących Dzieci "Jaś i Małgosia".


Intencją partnerów porozumienia jest wspólne działanie na rzecz rozwoju kapitału społecznego Dolnego Miasta oraz budowania tożsamości lokalnej dzielnicy poprzez współpracę między samorządem lokalnym, organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami, społecznością lokalną. Wizja Partnerstwa to: Dolne Miasto: turystyczna, rekreacyjna
i kulturalna dzielnica Gdańska przyjazna dla mieszkańców, atrakcyjna dla turystów.


W imieniu Miasta porozumienie podpisze zastępca prezydenta Gdańska Wiesław Bielawski.



Z http://www.wzgorzelcu.pl

a w zasadzie z: http://www.bip.zgorzelec....94/art4229.html
--------------------------------------------------------------------------------
Wysłany: Dzisiaj 7:01 Zaproszenie na sesję Rady Miasta Zgorzelec
--------------------------------------------------------------------------------
Uprzejmie zapraszam na sesję Rady Miasta Zgorzelec, która
odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2006r. o godz. 11.00 w sali
konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy
ul. Parkowej 1.
Porządek obrad obejmuje m.in.:
-Prezentacja dokumentu "Wspólna Strategia Rozwoju Europa-
Miasto Zgorzelec/GĂśrlitz".
-Ocena wykonania budżetu miasta za 2005 rok:
-sprawozdanie z wykonania budżetu,
-opinia Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu,
-opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu,
-wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium,
-opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku
Komisji Rewizyjnej,
-dyskusja,
-głosowanie wniosku w sprawie absolutorium dla
Burmistrza Miasta za 2005 rok.
Podjęcie uchwał w sprawach:
-przyjęcia sprawozdania z realizacji Zaktualizowanej
Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Zgorzelec
wg stanu na dzień 31 grudnia 2005r.,
-przyjęcia sprawozdania z realizacji Miejskiego Programu
Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Zgorzelcu za rok 2005,
-nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/GĂśrlitz"
dla Szkoły Podstawowej Śródmieście "Am Frischmarkt",
-nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/GĂśrlitz" dla
Polskiego Stowarzyszenia EUROOPERA,
-oświadczenia do projektu ustawy o samorządowym ogrodnictwie działkowym.
-zmian w budżecie miasta na 2006r.,
-ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Zgorzelec.
-Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
-Sprawy różne.
------------------------------------------------------------------------------------



Dot.: pedagogika rewalidacyjna
  u mnie na uczelni to wygląda tak :

PEDAGOGIKA TERAPEUTYCZNA (pedagogika osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych ruchowo)

Na studiach o specjalności pedagogika terapeutyczna studenci zdobywają kwalifikacje do pracy pedagogicznej z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, które okresowo przebywają w placówkach leczniczych oraz placówkach integracyjnych dla dzieci i młodzieży, a także w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych i opieki paliatywnej. Jednocześnie absolwenci tej specjalności mogą być zatrudnieni w różnych stowarzyszeniach i fundacjach oraz wspólnotach społeczno-terapeutycznych. Stanowiska, jakie mogą oni zajmować po ukończeniu studiów, obejmują funkcję nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz wychowawcy w placówkach ponadpodstawowych. Mogą być zatrudnieni w świetlicach i klasach terapeutycznych, grupach i klasach integracyjnych, w realizacji programów profilaktyki społecznej w gminach. Ponadto istnieje bogata gama stanowisk w innych instytucjach i organizacjach, w tym zwłaszcza pozarządowych oraz bezpośrednio w środowiskach naturalnych osób chorych i niepełnosprawnych.
Oprócz podstawowego limitu przedmiotów ogólnych, wspólnych dla wszystkich studentów, na specjalności realizowane są bloki przedmiotów metodycznych oraz przedmiotów o charakterze kształtującym umiejętności terapeutyczno-rewalidacyjne. Istnieje możliwość wyboru przedmiotów specjalistycznych, według zainteresowań studenta i jego indywidualnych preferencji.
Student znajduje możliwość doskonalenia swej osobowości jako pedagoga - terapeuty nie tylko dzięki wykładom i ćwiczeniom. Szeroko rozbudowane są formy zajęć warsztatowych, wolontariatu i praktyk pedagogicznych oraz możliwość własnej samorealizacji.



Szablon by Sliffka (© Projekt badawczy Polska-Namibia 2010)